Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

dijefcatko
26. mar 2014

@tanyan mala som pôrodný plán a vopred som ho prediskutovala s primárkou novorodeneckého. mala som tiež šťastie, že mala v čase môjho pôrodu službu. maličkú som dostala na bruško, na váženie a meranie mi ju vzali až po 1,5 hodine, čo je super a ani nie o 5 minút bola späť. ja to beriem tak, ako keby mi ju nevzali ani na tých 5 minút. takže nám bol dopriaty bonding ako má byť, samoprisatie, malá sa dojčila už na pôrodnej sále 🙂 zážitok na nezaplatenie. hneď potom nás previezli na izbu. viem, že v Roosveltke je toto rarita a preto som rada, že som mohla byť aspoň malým "precedensom" a rada o tom všade hovorím, aby za to bojovali aj iné maminky 😉

tanyan
26. mar 2014

@dijefcatko ďakujem nielen za odpoveď ale aj za silu a odvahu, vďaka ktorým si dosiahla takmer zázrak. určite to vyskúšam, resp. urobím všetko, aby sa mi to tiež podarilo. dúfam, že viac matiek nájde v sebe tú silu a zlepšia sa podmienky pre bonding a prisatie, ako aj povesť nemocnice.

dijefcatko
26. mar 2014

@tanyan a odporúčam aj dulu, ak náhodou váhaš, či bude otec dieťatka pri tebe 😉

olivia31
31. mar 2014

@lenika21
@lilli110 Dievčatá ako čo máte nového. Ja všetko po starom Lenika už ste za očkovaní ? Ako to prebiehalo ? Lebo náš drobec mal aj teplotu v ten deň večer a ráno už bol fit. Inak dievčatá ja mám jarnú únavu strašne som unavená. lilli kde je foto malého hmmmmm??????

lenika21
3. apr 2014

@olivia31 ahoj, drobec to zvladol fantasticky. To mne slza vybehla ked spustil plac a potom hned zabuval. Teplotu sme nastastie nemali. Aj ja som poslednu dobu kazdy vecer unavena. Zacali sme chosit plavat a je to super, drobcovi sa veeelmi paci. Inak aj u nas vsetko po starom. Lilli Ty si nejaka nezvestna 🙂

olivia31
3. apr 2014

@lenika21 no teda co si mi nepovedala aj ja som chcela ist len som nemala partacku . Skoda. Tak super, ze to tak zvladol. A kde chodis v BB alebo na Kovacovu?

lilli110
4. apr 2014

@olivia31 @lenika21 Tu sooom 🙂 len vkuse s malým von a keď som doma, musím rychlo porobiť, čo treba. Tak mestíham veľmi net. Ja chcem zobrať malého buď.víkend na plaváreň prvýkrát. Včera sme sa boli očkovať. Baby, tak to ste mali super s malými. Náš mal večer 39 horúčky, tak som mu potrebovala dať cipok, ibaže to bol problém, lebo mal od pobedia aj hnačky. Ale už je dobre.

lenika21
5. apr 2014

@olivia31
@lilli110 olivia do bb chodim do zabky. Je to super. Aj v maji budeme chodit. Lilli tak ak budes v bb tak sa ozvi dame stretko. Som rada ze je uz dobre. Ja som sa bala ze ak bude mat horucku ale nastastie nas to minulo. Veru aj ja malo stiham net lebo vkuse je co robit. Som rada ze drobec sa vie prehrat sam a mam cas na domacnost. Kupili sme aj hojdacku tak v nej aj zaspi tak vtedy nemusim ani uspavat len cumlik mu dam a taku decku a zabuva 🙂 ale to len raz za den. Doobedu sa mu naplno venujem a poobede domacnosti a podvecer zase drobcovi...

lilli110
5. apr 2014

@lenika21 Jasné Leni, dám vedieť. Mohli by ste dobehnúť aj na plaváreň 🙂 Ja mám tiež podobne rozplánovaný deň 🙂 a variť zvyknem poobede, al. večer na dva dni, keď už je doma muž a syn a kúsok sa s malým prehrajú.

ludmilabb
15. apr 2014

@kloranebb Epi-no som uz nestihala, dcerka mala 4 kg pri narodeni, nastrihli ma ale uz som zahojena
@olivia31 necievkovali ma, este na porodnej sale som sa vycikala

olivia31
15. apr 2014

@ludmilabb super a kedy si porodila a co ....gratulujem....pri kom si rodila?

kajark
15. apr 2014

@kristinka83 ked si na nadstandardnejnizbe tak jest nechodis do jedalne, ale ti nosia jest na izbu

ludmilabb
17. apr 2014

@olivia31 dcerka sa narodila 26.2 57cm a 3990g rodila som pri Vodeckom, odisla mi plodova voda uz zelena, dali mi dva cipky na zmakcenie krcka a potom prisli take supy ze som myslela ze skapem, tlacenie na porodnej sale uz bola oproti tomu malina

olivia31
17. apr 2014

@ludmilabb Ahoj super riadna baba.....Vodecký je môj gynekológ 😀 ....aký bol ako pôrodník ??? No tak hlavne, že si to zvládla a že ste obe zdravé. 😉

alchemilkazltozelena
1. máj 2014

baby neviem sa rozhodnut ci si dat epiduralku.....stoji 155 eur, co je dost.....ake to ma rizika pre mna a pre malu?

dijefcatko
2. máj 2014

@alchemilkazltozelena epidurálka významne zvýši riziko cisárskeho rezu, plus ohrozuje začiatok dojčenia...

lenika21
5. máj 2014

@alchemilkazltozelena ahoj, ja som epidural mala stalo to 83 eur rodila som v decembri 2013. Mne neskutocne pomohol kedze babo malo 4370g kebyze nemam epidural tak to nezvladnem a musela by sommist na cisarsky. S dojcenim som zo zaciatku nemala vobec problem no po 2 tyzdnoch mi babo stale plakalo nakoniec bol problem v tom ze bolo mliecko riedke a jemu to nestacilo, presla som na umele. Po rozhovore s anesteziologickou zistis ze ziadne riziko nehrozi. Vsetko su to povery ktore strasia buduce mamicky. Kazdy ma na to iny nazor ale najlepsie Ti povie zena ktora tak rodila. Mne ju pichli neskorsie rychlo som sa otvarala tak mi pomohla hlavne pri tlaceni a to som tlacila 40 min kedze malicky sa pomaly posuval. Takze ak sa bojis porodu daj si ju vobec som nevedela ze rodim a ani potom ma nic nebolelo. Bola som hned fit a mohla sa venovat drobcekovi

lenika21
5. máj 2014

@alchemilkazltozelena a este som zabudla pri siti je to na nezaplatenie, nic necitis a doktor Ta moze vklude zasit. Moja gynekologicka povedala ze som nadherne ukazkovo zasita. Vdaka tomu ze som sa doktorovi nemrvila a on mohol pekne porobit co potreboval. 🙂

alchemilkazltozelena
5. máj 2014

@lenika21 dakujem za nazor 🙂 ale uz zvysili cennik, stoji 155 eur....a da sa tak ze si ju dopredu zaplatim a napr ak ju nevyuzijem, ze nejako tie bolesti sa nakoniec rozhodnem prezit bez nej, ze mi vratia peniaze potom? ze to budem mat len ako keby poistene pre pripad nudze..

janka_89
5. máj 2014

@alchemilkazltozelena takto to bolo pred tým, že si si zaplatila dopredu a potom ak by si ju nevyužila tak ti peniaze vrátia (či plnú sumu tak to neviem) a myslím si že to tak je aj teraz. že síce cenu zvýšili ale tento postup ostal... prv som aj ja rozmýšľala že sa takto "poistím" ale idem to skúsiť úplne bez nej...

lenika21
5. máj 2014

@alchemilkazltozelena no ja som mala najskor pohovor s anesteziologickou. Vsetko mi vysvetlila dala podpisat papier a poslala na odber krvi. Platila som az potom. Bol to platit priatel kym som bola v nemocnici. Potom jedno potvrdenie ostalo mne druhe islo sestricke aby vedeli ze to je zaplatene. Neviem ako to teraz funguje ale anesteziologicka Ti vsetko povie.

timi76
6. máj 2014

@dijefcatko Ahojky prosím ťa koľko je tam teraz tých nadštandartných izieb a aké sú ceny ? Ja som čítala źe sú rôzne aj cenovo aj zariadením. Vďaka

dijefcatko
6. máj 2014

@timi76 je ich tam asi 6 dokopy, cenovo boli 33 alebo 25/noc. Tá za 33 je tá stará, čo je na chodbe vedľa jedálne, tam je oproti novým navyše len televízor, sa mi zdá. Ja som tú nechcela, bola voľná. Televízor som nepotrebovala a na tej chodbe býva hluk, keď sú návštevné hodiny

timi76
6. máj 2014

@dijefcatko Ďakujem. No, tak to je dosť. Myslela som , že ceny budú nižšie. Minulý rok som bola v pôrodnici 15 dní, to by som nezaplatila. Dúfam, že tento rok sa domov dostanem skôr.

dijefcatko
6. máj 2014

@timi76 myslím si, že v prípade potreby by ťa preložili na obyčajné izby, ak by si tam náhodou bola dlhšie. ja som mala v decembri narodeniny, tak som mužovi povedala, že namiesto darčeka a potom "bolestného" za pôrod, chcem ísť na túto izbu, aby som mala pokoj a mohli za mnou chodiť. neľutujem a odporúčam 😉

kissiska
14. máj 2014

Ahojte baby, aj ja rozmýšlam, že pôjdem rodiť do BB..môj gynekolog je Mudr. Vodecký.....nepoznám tam iných doktorov, chceli by sme si niekoho zazmluvniť, len by sme potrebovali poradiť, s ktorými doktormi ste boli max. spokojné, ktorí sú fakt, že odborníci na gynekologii, aký je tam personál, či sú skôr ochotní, alebo nie........Ďakujem pekne

szana
15. máj 2014

Ahoj, ja som mala mesacny pobyt na gynekologii v BB, tak som mala v "live prenose" vsetky porody a nazory. Celkov je tam mlady kolektiv. Doc. Bielik s doktorom Karovicom (primar a zastupca) sa zazmluvnit nedaju. Ale inac ci Hudec, Bornay- ti su perfektni, hlavne Bornay ma super pristup, baby boli velmi spokojne, zachranil ich pred cisarom. Ale precitaj si este nejake blogy, vsetky pisu to, co si aj ja myslim, zazmluvnovat netreba, su tam vsetko odbornici a nepocula som nikoho nadavat na ktorykolvek porod. Pevne nervy na sestonedeli, tam je to brutal, odporucam nadstandardku, to sa inak neda vydrzat... Vela bab nadava na BB, ale z hladiska novorodeneckeho- ja som mala predcastniatko, je to istota, keby sa cokolvek skomplikovalo.

kissiska
21. máj 2014

Ďakujem pekne za odpoveď...nadštandardnú izbu by sme chceli určite...ja som chcela zazmluvniť doktora hlavne kvôli istote, že ked su takto zazmluvnený, tak hádam aj ten prístup je trošku iný, že ma nenechajú veľmi trápiť, lebo ja by som chcela aj epidurál (nie všade ho chú ale podať)....ja sa totiž pôrodu dosť obávam, som taký strachopud, tak preto.....skúsim si ešte niečo viac prečítať o doktoroch, ktorí tam pracujú a uvidíme, ak by mal niekto ešte nejaké nové info o pôrodoch v BB tak píšte baby....🙂

dijefcatko
23. máj 2014

@kissiska tak sa dohodni s Vodeckým, ak si s ním spokojná. už nejaký čas opäť chodí slúžiť, teda v januári to tak bolo.

kissiska
23. máj 2014

Veď som nad ním rozmýšlala, ale potom mi napadlo, že asi nechodí k pôrodom, ked ma vlastnu ambulanciu a dennodenne je tam....ved ked začnem rodiť nejako ráno, tak to odbehne ku mne, či ako?? si to neviem predstaviť, ale opýtam sa ho, ked pôjdem na poradnu....Inač on ma tiež niekedy svoje muchy, tak neviem, neviem či je trpezlivý pri pôrode, lebo niekedy je teda dosť čudný..:D ale myslím si, že je odborník ....baby, ktoré ho mali pri pôrode, mohli by ste mi napísať tu, alebo do správy, či mi ho odporúčate? DAKUJEM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre