Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sia222
28. apr 2009

čafte.
no veru petulig vydaj sa rýchlooo 🙂 čo povedia ludia ak budem mať taku rodinu na divoko žijúcu 😀 ak nevieš čo k tomu vydaju treba ja ti poradím už mám dve svadby za sebou 😀 😀

no musel prísť po mna veru mal to chudák daleko 🙂 on má kancel na poschodí a ja dole a nejak ma našiel ležkať na sedačke s nohami hore ako prekrvujem telíčko a nejak to viditeľne nezabralo(robíme spolu v našej firme)asi si to nebudem dávať kázal mi 3x denne tak si dám radšej banán ved aj tam je horčík a dám si to len občas.ja viem ved práve že magnezium-prvá pomoc pri vysokom tlaku.oni to radi dávaju koli krčom .možno to nie je taká dávka ale asi je na moj organizmus ☹ ale ja som bola fakt ako opitá 🙂 a ja som trubka mne ked je blbo ja nikomu nepoviem až ked horí ☹ to ako nefajčím a nemožem sexovať hned sa to prejaví a organizmus je vedla z toho a takéto veci mi robí 😀
ani ja som neskumala aké mame odvetvia gynekologie a tiež som nevedela že taká je.až ked som začala chodiť k tomu dr čo chodím tak som to videla na dverách že to je taká odborná gynda a su tam rozne.
a tiež som hodila reč so sestričkou bo som nechápala prečo tam tie babky chodia dávno hádam po prechode a názov že urogynda.tak som zistila že ked ti bude unikať moč tak tam to napravia.a prečo na gynde?? 😲
vraj je viacero operácii gynekologického rázu kt tomu možu zabrániť napr.zvihnutie maternice ,vloženie pesaru takže ked mi po tomto treťom dieťatku ovisne nielen hrud ale aj maternica a bude mi unikať moč možno to tam vyriešia 😀 ale chodia tam aj normálne ženy 😀 ako ja.. 😀 ..mia tam tiež chodí 😀

mia78
28. apr 2009

jj chodim 😀 , a to magneziu mam aj ja brat a mam nizky tlak tak neviem neviem skusim uvidim asi ho tiez zoberem len obcas 😅 😀

jacka
28. apr 2009

vraj normálne 😀 😀 😀 ženy 😀 😀 a to kde chodiš do nemocnici?

no to mal teda fakt daleko aby prišiel pre teba 😉 ešteže je tak blizko že ta vezmne domov 😉

veru napchávaj sa zdravými vitamínami 😉

daj jej rady ..ale len to dobre vyber 😀 😀

sia222
28. apr 2009

😀 mia obhááj nás že sme normálne!!! 😀 😀 to mi znami vybavil toho gyndoša bo som tu prisťahovaná a nemala som ku komu preto tam chodím ale neviem prečo zrovna tohoto asi mal pocit že okrem tehu ho budem aj tak zachvílu potrebovať 😀 😀 😀 ale chvália ho ako odborníka a myslím že je ok
🙂
miuš no uvidíš možno tebe tak z toho nebude ale ja to pripisujem tomu a ak mám nahodou menej železa a toto do toho ☹ to je len horčík a uvolnuje sťahy svalov takže je potrebný koli tvrdnutiu brucha a krcom ako prevencia bo vraj tehu ženy maju nedostatok horčíka a tiež by mal byť na nervy. 😀 tak tie nervy mi dal asi dokopy dnes ma fakt nič nevedelo vytočiť aj som hovorila doma všetkým ked došli že nejako nech vytočia maminku a oni pravý opak ked videli že mi je na prd su milučkí ☹ aspon tak mi to pri deťoch vysvetloval o magneziu gyndoš v minul storočí čo som k nemu chodila do TN ale nepamatám vtedy mi to nerobilo ale aj železo som vtedy brala,ale ked budem doma už a námaha podla uváženia mojho 🙂 niekt dr maju na to názor že je to zbytočné dávať v tehu a niekt to dávaju ako na páse.ja by som bola skor za to keby mi zistili železko 🙂 ale dávam si kokosovú mučku segra bola anemická a kázali jej to vtedy vraj je tam toho vela 😀

petulig dufam že sa nehneváš. my tu o svadbe bez teba a teba nieto... 😀

petulig
28. apr 2009

tu sooom ...jaj konecnce sme dnes auto vybrali. Uz som myslela, ze naozaj budem na biciiigli chodit.
Ja sa svadbit budem, ale tak o rok najskor, ked sa naspat vojdem do nejakej normalnej konfekcnej velkosti 😀
a neponahlam sa nikam, peniaze viem aj inak minut ..
baby aky som ja chytila v noci krc do laby, ma len tak vyhodilo z postele. Neviete co na to zabera? Ci sa mam tesit ze to takto bude do konca? Kua same prekvapenia 😀 😀
takze svadba dohoda ista? Len aby tej mojej krpatej do najblizsej navstevy na gynde nedorastol pipik, potom bude sranda 😀 😀

mia78
28. apr 2009

no jasne ze sme normalne 😀 😀 😀 , a je to odbornik a chodi k neme vela tehotnych on mi vlasne zachranil syna pri porode.
a ak je to aj na nervy tak sa to zide. inak petu skus to magnezium na tie krce.

sia222
28. apr 2009

petulig ty si iné číslo 😀 a kolko ťa asi vyhodilo máte dosť vysoko plafon? 😀 ja sa tu rehocem sama ked to čítam aj včera a muž na mna pozerá že čo je či mi nešvihá viac ako treba tak hovorím že nič že to by aj tak nikdy nepochopil ☹ skús sa uviazať 😀
ja mávam občas teda teraz našťastie nie krče v nohách ked mi prechladne sval a necitim ani zimu mne pomáha ked si ich fuknem do tepla do deky.inak to magne B6 je aj vraj na takéto prekvapenia v tehu.kua tak si asi budeš museť zvyknuť na tie prekvapenia 😀
baby inak sme tu tuším občas ako spolok z geriatrie 😀 😀 😀
čo by ťa tak mohlo ešte stretnúť? 😀 ak ťa poteší v tvojom trápení ked som čakala filipka tak som sa potkla a zdrbkala som sa v TN na námestí do takej velkej kaluže blatíčkovej na 4pekne aby som zachránila brucho 😀 😀 a keby som sa mala s kým zasmiať sama na sebe od blata ako decko ale bola som sama a ešte ma čakala cesta busom domov s tým pekným ohozom 😀 😀 som sa tvárila že tam nie som v tom buse ale zjavne som bola neprehliadnuteľná 😀.našťastie to nebolo také že malému sa nič nestalo bolo to makkučké pristátie 🙂
a s tou svadbou to bolo zo srandy ved to je každého vec

inak mna neo...ked sa vyhováraš na pipika že mu narastie teda zatial miške jaa mám petulig aj dcéruuu 😀 😀 bola by síce o 9r staršia... 😀 ale dnes su kedeaké vzťahy

lulu26
28. apr 2009

Cafte babenky,

tak tu sa to chyri svadbami... 🙂 My sme tiez na tom tak, ze sa budem vydavat s bruskom a to uz budem na konci 6.mes.,najprv som bola za normal svadbu. Ale poviem Vam, ako vidim, co vsetko nam treba do bytu, som za mensiu...budem v bielom, fotky si urobime, aj kameraman, DJ, restika, ale nie 80 ludi, ale 30. Presne ako pise pettulig, viem tie peniaze inde pouzit, aj ked to platia nasi, ale aj tak..zbytok ze prihodia k vydaju dcery 😉
Ved vsetko je tak drahe, veci pre dieta, zariadovanie do bytu..hrozne..uver na krku, dieta na ceste, skola
ved ten stat nam nic neda...
a to som aj bez prace teraz ..cize dostanem len rodicovsky prispevok...
Aj ja uz chcem vidiet, ci mame pipika, alebo sisulku....
Kedy to vlastne uz na sono mozno vidiet?

sia222
28. apr 2009

čaveslulu.včera som išla okolo tvojho bydliska tak som na teba myslela 🙂 ja to tiež považujem za vyhodené prachy velku svadbu. a ked vaši prihodia k vydaju dcéry 😉no to už uplne 😀 myslela si vnučky že?mne to lulu videli v 19tt asi bol náhodou otočený a ukazoval sa narcis 😀 niekomu to dlho nevidia zaleží ako sa mece.ale možno aj mne zmenia ešte pipíka na prstík a bude šuška.aj 30ludí ťa bude stáť dosť v dnešnej dobe.ja som pri prvej svadbe tiež vymýšlala mladá hlúpa zalubená snivala som o princovi...a teraz mi stačili dvaja svedkovia a piatok a dve hodky 😀 a žiadne vybavovačky starosti .a to som si povedala že už sa nikdy nevydám 😀 neboj zvládnete to bohužial žijeme v dosť debilnom svete nikto ti nedá byt ani nič ako kedysi...

mia78
28. apr 2009

sia sa len smejem ako ti ide. a na tom blate som sa zasmiala si musela vyzerat pekne 😀 .

lulu ked pojdes na sono 20tyz na vysetrenie tak ti povedia co ak sa ti neukaze ritkou ako mne ☹

jacka
28. apr 2009

sia no ja s teba nechápem 😀 😀 😀 sa tu rehlim ako kon,muž nechápe 😀 😀 😀

no my sme mali svadbu s 20ludmi a v činskej či azijskej reštike už neviem presne a tiež som bola v bielom a som bola spokojná 😉 nič viac som nepotrebovala 🙂 a ušetrili sme ale bubáčiky som aj tak nevidela 😉

lulu už po 16tt bude vidiet ak sa ukáže...ty čo mylsiš čo budeš mat... 😉
dobru noc 😔

lulu26
28. apr 2009

Joj, babky, mojej kamoske sa Filipko neukazal do 36 tt, chapete?
ved dovtedy nevydzrim ☹
Jacka, neviem, citim to na dievku, ale kazdy mi vravi, ze sa ku mne hodi chlapec... tak neviem...
My sme v nasej rodine ako prve dievky, u nastavajuceho chlapi, tak to neviem, necham sa uz len prekvapit na najblizsom sone..
to pojdem asi v tom 20tt, lebo teraz mam len Trip -test 6.5. tak asi az na konci maja..
ale to nejako vydzrim, zabavi ma moja statnica, tak na pohlavie nebudem mysliet..
A s tou svadbou mate uplnu pravdu baby..ved hlavne ide o tom, aby sme boli stastne s tym, koho si berieme nie? 🙂 malo by to byt na cely zivot. 😀

sia222
28. apr 2009

no ako mne to neva ked sa niečo prihodí ja sa rada zasmejem aj na sebe len niekedy je situácia ked by som to rada aj vysvetlila ostatným ako v tom buse že niesom až taká debilná ako vyzerám ale su situácie ked nie je priestor to vysvetlovať.no občas sa mi stane ..ked sme pri tých detičkách ma napadlo..mali sme pizzerku v TN a kedže trebalo platiť uver atd tak sme robli na placi normál. no a raz došla panička z terasi že by si prosila servítok (väčšinou ked ludia nedojedli si to brali sebou) a ja dobrá duša v domnení že pani chce zabaliť pizzu nedojedenú som jej povedala že u nás za krabicu neplatíte a lepšie sa vám to ponese domov v krabici.. a pani mi na to že viete mne je to trápne ale nejak sme sa s mužom zakecali a naša dcéra stiahla gate a vykakala sa na terase tak to chcem uprataťnechcem si to brať domov 😀
ale zo všetkého plynie ponaučenie- tehule nechodte okolo kaluží moc blízko a ked sa to narodí a pojdete posedieť tak bacha na dieťa ked sa zakecáte kadečo sa stáva 😀

petulik bacha ide noc 😀 zajtra daj vedieť čo sa udialo zas 😀 😀

inak babky tá aine či ako má nik už asi v nemocke rodí nie ked sa tu neozýva 🙂 alebo už má babiku na svete

jamaat
29. apr 2009

Ahojte. Tak zase nakúkam sem.

Sia, moja doktorka má sono, ale teraz už chodím na meranie prietokov a CTG a to nerobí každý prístroj. V pondelok tam zase neboli, volala som si, tak mi sestrička dala číslo k Fruhwaldovi, že sa s ním dohodla, že bude robiť prietoky za nich. Takže nakoniec som sa aj ja k nemu dostala a okukla ho, ako sa od gympla zmenil. 🙂 Povedala som mu, že chýr o ňom sa šíri rýchlosťou blesku a onedlho budú stáť pred jeho ambulanciou davy žien. Tak sme trochu pokecali. Prietoky mám OK, ale placenta je už prezretá, treba to kontrolovať.

Ani ja nie som vydatá a to sme už s mojim chlapom spolu 11 rokov. Ale po pôrode hádam už niečo zbúchame. Zákony na Slovensku sú ešte stále také, že s manželstvom sa veci vybavujú ľahšie. A nemienim robiť žiadnu veľkú svadbu, peniaze potrebujeme na iné. Asi objednám nejakú chatu a bude sa variť svadobný guláš. Tí, čo sa nepomestia do chaty, nech si donesú stany. Deťom by sa to určite aj rátalo viac ako normálna posteľ. 🙂

jamaat
29. apr 2009

Ešte rada pre tie nevydaté. Pred pôrodom si zájdite na matriku urobiť vyhlásenie o otcovstve, aby dieťa dostalo hneď priezvisko po otcovi. Je to takto jednoduchšie.

A na tie kŕče jednoznačne MagneB6.

petulig
29. apr 2009

cawtee
kym som vas docitala🙂 dnesna noc bola kludna,az na tie sny divoke 🙂 to asi po tom uzasnom hokeji.
hehe sa rehlim, lebo ja som podobny typ ako sia. Ja dokazem padnut aj na rovnej zemi, tak teraz pre istotu chodim ako spomaleny film. Ja sa doteraz hanbim, este na skole zliezol prvy sneh a komplet plackanica. A ja bezim na bus aby mi neusiel a tak kraasne som sa natiahla rovno do blata. Nove svetle mencestraky uplne kakaove 🙂. Cely cas v buse som sa kryla igelitkou s telesnou, este teraz sa hanbim 🙂
A naposledy som odisla v kabate a vzadu co maju kabaty tie one taky poloopasok s gombikom tak tam mi ostal zaveseny vesiak 😎 . Celym mestom som sa trepala s vesiakom na chrbte a nikto mi nic nepovedal, az v jednom obchode taka stara tetuska 😀 😀 hanbaaa
to magnezium vyskusam, mozem to aj vecer? nepreberie ma to ?🙂 len sumivy mam doma

sia222
29. apr 2009

čaf. no to je fajn že si spinkala.ten hokej fakt dovi.šak aj tu ste z hokej mesta aj ja tak si hovorím chlapci moji trenčania ništ bystričania taky 🙂 petulig to magnezium si možeš dať hockedy len daj bacha ak máš nízky tlak nech ťa nešvihne do kaluže 🙂 s tým vešiakom je to dobré 🙂 ja mám známu čo zas ťahala za sebou silonky 🙂
čo by si sa hanbila aspon je sranda šák život je aj tak občas ťažký 😀 😀 sa stane no.mali by sme isť niekedy v nepriaznivom počasí spolu von 😀 😀
a čo sa ti snívalo??
a už ťa pricvikli v autobuse dvere? lebo mna hej to je tiež fajn ked sa tam ledva natrepeš a pak reveš na šofera nech otvorí bo máš hlavu vnutri a ritku vetráš 😀

jacka
29. apr 2009

😀 😀 😀 ste dobre 😀 😀 😀 😀

petuling magnezium utlmuje...bude sa ti dobre hajat 😔 😉

sia teba pricvikli 😀 😀 😀

veru život je tažky treba sa zasmiat aj na sebe 😉

petulig
29. apr 2009

😀 😀 tak pricviknut ma este nepricvikli nastastie. Ale raz, jaaaj to bolo daavno ked sa zaviedli do autobusov tie novinky, ze sa platilo u sofera. Sme sli s celou triedou tusim na strednej to bolo na plavaren alebo kde a vsetci sa tiskali, ja zostresovana som si pytala listok a namiesto do ruky som mu drobne supla do toho strojceka kde sa listky stukali 😀 to ste mali vidiet tenpohlad.. Som sa hanbila ako peeees..A za mnou vsetci vysmiati, ze isli zadarmo, lebo som to komplet pokazila 😀 😀
boze co som ja zazila trapasov🙂 zachodovy papier z nohavic na motorkarskom zraze. 🙄

jacka
29. apr 2009

no 😀 😀 😀 😀 ešte pospominaj 😀 😀

sia222
29. apr 2009

tak tu fotku čo tu máš petulig máš vystižnú ako kryješ tvár 😀 ja som tiež kopec pozažívala ale hlavne aj preto že sme si na gympli robili jeden z druhého a pak ked už sme pri podnikaní mohli dovoliť zamestnancov tiež bola dobrá parta tak sme si robili naschvál 🙂

ano moja pricvikli ma teda debilný slepí šofer 😀 nevidel že moje krásne telo nastupuje. 😀 asi to zanechalo dodnes následky 😀 my sme mali dobré aj také že moj brat odva roky starší lubil humor typu že mi nabalil naschvál niečo do tašky na čo som prišla pri vykladaní vecí na lavicu v škole že mi trčalo celu cestu z rupsaku ako naberačka z maminej kuchyne...vtedy som neriešila schmatla tašku a makala na bus a riešila so spolužiačkami aký chlapci chodia na gympel.ale pak ho tieto žarty stáli vela ked som vedela že pojde na záchod doma posypala som hajzlák štipl.paprikou ale na to nikdy nezabudnem ako ma chytil dal na lopatky a kedže ma nechcel zbiť bo by ma asi zabil držal mi ruky a jedno oko do ktorého mi nenormálne naplul.to som mala asi 16 😀 strašne ho to štípalo na vajách vraj 😀 😀 a takto hnusne sa mi pomstil
tak som zvedavá čo budu robiť moje deti 🙂

ale poznám aj babku kt do toho strojčeka hovorila že kam si prosí lístok 🙂 ...a strojček nič.. 😨

petulig
29. apr 2009

😀 😀 hehe jeden listok na Kordiky 🙂
no dost mam, uz sa viac nejdem zhovadovat radsej 🙂
ta paprika to velmo dobry napad..hm lby som to na sefovi vyskusala, len skoda ze to isto zbada. Tvoj brat nosi asi tazke dioptrie 😀

jacka
29. apr 2009

no sia...to snád nie je ani pravda 😀 😀

petuling preco na Kordíky???

mne sa snivalo,že som už šla rodit...teda v 2Ott 😅 a normálne som ležala na stole a mala tlačit 😝 vraj je všetko o.k. a že sa dá zachránit... 😅 😅 No des... zobudila som sa a nechápala ako sa taketo somariny prisnuju... 😝

sia222
29. apr 2009

petulig ked je chili paprika mletá to pretreš a to nevidíš ale to podstatné tam ostane 😀 ale teraz su aj farebné hajzláky kupiš oranžov a nemusíš báť že zbadá 😀 😀 a čo takto gutalax šefovi tak s mierou aby sa zas neodvodnil 😀 to sme raz dali kolegovi do kafe a nadával na ženu že nevie variť 😀 😀 ...pak sme mu zas dali inzerát do pardonu že predá prasnice tak mu drnčal telefon a robil nám rozvoz pizze tak nemohol nedvihnúť..jáj kadečo sa povyvádzalo... achch staré dobré časy...

jacka to je jedno či na kordíky či kam ide o princíp 🙂

no to ani nestraš s tým rodením tak skoro.snívaj niečo krajšie.jáj idem ja povysávať..

jacka
29. apr 2009

no trochu menej mi to páli...ja len preto že poznám aj ine lazy 😉

snažim sa snivat krajšie..ale to si nevyberieš 😅

pod aj ku mne povysávat...ja som dnes ako kon... 😝

sia222
29. apr 2009

ako moja nie že by som nie ale tie tri podlažia v dome mi stačia vysávať ☹ už pomýšlam nad pomocnicou 🙂

už končím s blbinkami bo ma náhodou daju s niekt. z vás na izbu a budete sa pýtať odomna inde aby som vám niečo nevysrstila 😀 😀
ja som tiež ko dnes ale nedala som magne a vypila asi 4l vody tak mi je lepšie ako včera omnoho.ani mne sa nechce upratovať ale nedá sa mi na to dívať ☹

jacka
29. apr 2009

sia 3 podlažia??? 😅 😅 😅 😅 ...tak mto by ma vystrelo...kto kde bývaš?

a kedyže to máš termín nech sa prichystám 😀 😀 😀

mna to čaka zajtra alebo v piatok a už teraz sa mi nechce 😝 😝

jacka
29. apr 2009

4 litre??????a čo budeš robit v noci????behat vo vecku ked ta male trošku kopne???

Mne denne stačia také 2l ale zniesla by som viac len tie noci....ma nebavia...ešte k tomu aj Matko v noci zvykne buntošit...

petulig
29. apr 2009

😀 tak styri litre to je dufam preklep 🙂 to by si mala brucho ako somalske deti.
ja mam dost co upratovat nase tri izby a kupelnu, tri podlazia si neviem ani predstavit. inak s tym gutalaxom sme uz skusali, do jeho cajickov bylinkovych, ani nezbadal a nic mu nebolo. Nechapem bud toho bolo malo, alebo neviem co ma za zaludok. Ale tuto papriku vyskusame na technikov v robote🙂 to bude kriku.
sia keby sa nam nahdou podaril rovnaky termin tak si ta pojdem osobne vypyyytat na izbu 🙂 bude aspon sranda, Len ci to krpce preziju v zdravi 😀

sia222
29. apr 2009

čafte. ano 4l.lebo som si šupla aj kávu a ja po káve chodím močíkovať furt a aj ked nepijem kafe chodím mne cele tehu tlači.to som pila schválne že asi mám aj malo tekutín bo ja nepijem vela a ked kafe a cikať chodím furt tak žiadna voda vo mne asi neostane a aj to je blbé na nízky tlak.ale už by som nerada zažila včerajšok bolo to nechutné ☹ tie noci som si už zvykla že chodím na wc-aspon príprava na nočné krmenia 😀 bývame v dome a je toho dosť nejaké komnaty 🙂 ..tri kupelne petulig 🙂 ale nemenila by som za byt už.ale ak si to nevieš petulig predstaviť dám ti handričku mopík a aj kávu ti uvarím a možeš si to skúsiť 😀 😀 😀 prečo myslíš že chcem aby si tu dcerušku naučila riadiť?
😀 😀 možno mal zácpu a gutalaxom ste mu len polepšili

☹ neboj v tej porodnici bude sranda ked ti tí uchyláci dojdu na vizitu a tými pinzetami budú kukať na vložky 😀 😀 teda myslím že aj tu to tak je v TN to bolo tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre