Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

lulu26
27. máj 2009

Caute,

joj sia, ten moj keby neodisiel uz do prace, asi sa zvadime aj my.. a su to vacsinou blbosti, momentalne vana, kachlicky, kuchyna...podla neho som zo vsetkeho nervozna a vyskakujem, ale podla mna, to prehana a tu nervoznu robia oni zo mna.. 🙂

to ano, nech to mam za sebou a budem mat o nejaku starost menej..
ja Ti sia ano neviem, u nas v rodine som zvyknuta, ze prve su baby, tak chlapec, u priatela je to opacne, tak sa nechame prekvapit, hlavne nech to je zdrave.. povedala som, ze najprv babu, aby som mala pomocnicu pri druhom 😉
ty si chcela chlapca?

petulig
27. máj 2009

ahojte micky
bola som vcera s drahym v blave , on pracovne a ja s kamoskou po nakupoch tak som sa vysalela v Ikey a v CA 🙂 este ze som nemala vela penazi so sebou 🙂ale aj tak som neodolala par vecickam, zajtra to hadam aj pofotim do albumu
😀 iwusca s tym priberanim pohoda ja mam tiez 4 ,5 kila navrch zatial a s om rovnako ako ty a to jem podla mna dost dobre, vcera vecer o osmej vyprazany syr 🙂

sia na to 4D idem v piatok 🙂
kua mna dnes hlava boli ako kona, toto pocasie na nervy.Dnes ideme pozriet na to cvicenie tak som zvedava co to tam bude.

jacka
27. máj 2009

lulu ..no u nás v rodine je to asi tak....mamina je z 4 sestier...ja mám tri sestry..obe maju dievčata....a ja rodim chlapcov....sice ked som bola mladá tak som vždy chcel prveho chlapca a ptom babu...teraz mi je to jedno 😉

teda ..vraj vyprážany syr...fiha 🙂 😵

mia78
27. máj 2009

no cafte,
no bola som a doktor super a aj sestricka, budeme mat dievku 😀 , sa nam nechcela velmo ukazat mala pred tvarou mohu si drzala stale rucickou a este sa tam motala snura. ale nieco mame stoho hodim potom do alba.
juj vsetci sa potesili ze konecne po tolkych chlapoch dievka(brat ma 2, a svagor tiez 2chlapou) 😀 😀 😀

jacka
27. máj 2009

jéééééééééééééj mia...blahoželám....teším sa s tebou.....len hod fotky ...nech pozrieme...vy ste to už povedali?.... 😉

mia78
27. máj 2009

dik, hej povedali. uz su tam to su najlepsie co sa dali lebo sa nam skrivala stale. 😀

petulig
27. máj 2009

🙂 jeej dalsia dievka? gratulujem. Dlho si tam bola mia? SOm zvedava kolko nas tam bude drzat v piatok. On robi fotky na cd? Nerobi aj nejaky zaznam na dvd? nevies? 😀

jacka
27. máj 2009

mia..peknučke...ako sa tam chudatko tlačí 😉 ...a už máte aj mená.... 😉

mia78
27. máj 2009

bola som tam asi hodinku vsetko zalezi ako bude otocene ,urobil niekolko fotiek na cd aj my štyri vytlacil.zaznam mam dva kratuckeako mu srdiecko bije.inak len foto.

hej tlaci sa sa aj on smial este aj sestricku zavolal pozriet ze ako si tu nohu tak dalo vtakom malom priestore.
mena este nemam ale ked muzik pride s cesty lebo je mimo tak budeme vymislat.

petulig
27. máj 2009

😀 som zvedava ci to aj potom budu krpci nacvicovat, nohy za hlavu, do ust pripadne niekde inde🙂
jaj sa uz tesim na piatok . Mia a to za tu hodinku to ti akoze komplet nejaky rozbor robil? ukazoval organy a tak?
lebo sa mi to riadne dlho zda hodinu. tam draheho mrle zozeru

jacka
27. máj 2009

petu a ide s tebou...tvoj drahý 😉 ....mna na sone ukazoval všetko..ale ja som tam nič nevidela 😅 😀
mia tak sa muž teší na babu 😉 😵

mia78
27. máj 2009

aj ja som si myslela ze to bude dlho ale sa nam stale skrivalo ,uslo to tak rychlo ze by som sa aj dlhsie divala.
a ukazal my aj organy a my ho aj pomeral lebo som sa ho pitala ci neni vedsie na ten tyzden, lebo pri prvom bol Mirko vedsi o tyzden, ale je akurat aj termin mi tak vychadza.
tak si to uzite uvidis to ujde ani sa nenazdas .

iwusca
27. máj 2009

mia gratulujem k dievke 🙂

a fakt je nas tu dost na ten september ak sa nahodou nase babatka dohodnu a zacnu sa pytat von naraz tak aby postavili novu porodnicu pre nas 😀

tu je tak strasne teplo ze sa neda vonku ani dychat poriadne 😝 este ze som dorobila skusky a uz za 24 dni idem domov 😎 a som zvedava ako prezijem prvu zimu na slovensku po troch rokoch... budem chodit ja eskymak 😀

petulig
27. máj 2009

😀 hej ide aj drahy, dufam teda ze sa nic nezmeni do piatku. samu ma to tam tak bavit nebude a nech vidi co urobil 😀
utekam teraz het, ideme pozriet na to cvicenie
iwusca potom si spiseme tabulku ked sa nam to bude kratit a povieme si original mena, aby ked sa nahodou zideme v porodnici sme nekukali po sebe a ticho boli 🙂 alebo ze budem behat po izbach a pytat sa ci tu neni daka jacky napr 😀

jacka
28. máj 2009

petu .....dufam že si to nerozmylsí...a aj tam niečo uvidí 😉

treba spísat tabulku...aby sme netlačili vedla seba v porodnici a nevedeli o sebe 😀 😀

petulig
28. máj 2009

cafte🙂
som bola teda vcera na tej priprave, celkom sranda. Asik nakoniec predsa len budem chodit. Bol tam jeden veeelmi snazivy otecko, take otazky mal ze sme len kukali 😀

petulig
28. máj 2009

kdee sa flakate?

jacka
28. máj 2009

ja neviem kde su všetky...

a ako často tam ideš chodit? 😉

loren
autor
29. máj 2009

dievcata nejdete niektora v piatok na kontrolu k molitorisovi?

sia222
29. máj 2009

čafte .hlásim sa z postele 🙂 a čo ste tam petulig robili konkrétne? miuš a ako sa bude malinká (velika?)volať?

vieš čo ma včera napadlo ked som bola s tou kamoškou v tom dtskom len už som ťa tam nevidela.kupovala som si také nohavičky po porode tam a ma napadlo možno blbá otázka ale nviem to ani ona nevedela že ked žena rodí cisarákom tiež po porode krváca odspodu?pre praktikuš prípad ak sa mi to stane náh sa pýtam 😎 alebo ako to je s telom potom?

lulu ja som chcela tak podvedome dievča ale neviem ani prečo ale ani neviem prečo tie veci čo som pokupila kým som nevedela čo to bude som kupovala veci akože neutrálne ale su viac chlapčenské určite 😀 😀

bože mna niečo asi obchádza dufam že mi mangel nedoniesol prasaaačuu chrípku ☹

petulig v istom veku si detičky pchaju nožky do pusinky.mne sa páči ked začnu objavovať svoje telo že maju aj ruky a obzeraju si ich.no a kapitola sama o sebe a sranda s tým spojená kedže moje deti boli po sebe a kupavali sa spolu a tým že iné pohlavia tak peťka mala otázky typu plečo má filip toho čelvíka tu a ja nie?potom zas skušali vložky zaujimavé bolo ked filipko tak divno chodil a mal ju nalepenú v slipkoch bo ja som brala všetko prirodzene s nimi jasné že manevideli v istých hygien veciach ale ked sa pýtali načo to je a kam sa to dáva tak som im patrične vysvetlila a takto to potom dopadalo 😀 😀 😀

petulig
29. máj 2009

😀 😀 jacka raz do tyzdna to je. Ale taka pozitivne naladena som odtial isla. Uz ta prva hodina bola zajimava. Pustala nam video po porode, co sa robi vsetko babatkam, ako ich cistia a neviem co vsetko.Potom sme sa pytali co sme chceli vediet, rozpravala o kupani o kolikach atak kadeco. Pre prvorodicku zaujimave, pre vas zasluzile matky uz asi nepotrebne 🙂

maly filipko s vlozkou 🙂 my sme si ako starsi robili srandu z krpcov, ked sme uz pouzivali tampony vzdy vyzvedali ze co to je v tom wcku odlozene, tak reku ze to do nosa. A onedlho na to krpec maly vybehol cely hrdy s tamponom zasunutym v nose 😀 uz sa tesim co povymyslaju krpci

sia222
29. máj 2009

no neboj aj teba čakaju tie otázky???🙂 no ja som ich nechcela klamať lebo pamatám ked moja mama bo už má 60 takže vieš aká bola doba vtedy mi povedala že vložky su na umývanie záchoda a nihdá nezabudnem ako som jej s jednou vytrela záchod ale čo bolo horšie že ja som ju tam dala nazad do toho balíčka asi nebola mokrá neviem už.len si predstav aku infekciu mohla dostať ☹ a isto by netušila z čoho.
teraz mám ale dilemu ako deťom vysvetliť pravdu o počatí dieťatka ako že ked sa dvaja lubia atd to vedia jasné len sa bojím že ked im poviem viac budu to skušať medzi sebou.no musím sa s niekym poradiť.pepke som minule vysvetlovala kramy už tak normálne bo teraz lovek nevie kedy to dostane šak to tak skoro už maju tie dievčatká tak nech sa nelakne moja čo sa s nou stalo a nechytí paniku.

niekohoo to rozčuluje takéto veci pri deťoch ale ja som sa vždy rehlila na nich a pre mna to bolo užasné.ja už sa tiež na to teším velmi.potom bola tema nadávok lebo hoc mi sme také doma nepoužívali stačilo byť na piesku pak v školke 😀 sranda že tie deti to vedeli medzi sebou použiť presne vtedy kde to patrilo.len ked to tak skomolili tie nadávky a ešte ani riadne nevedeli čisto rozprávať a počula som z izbičky ako si jeden druhému ked sa hnevali na seba.nezabudnem ako pepka došla že filipo jej povedal že je ko.. tka. ked som im vysvetlila že je to škaredo a nechala ich tak tak s tým pak prestali ale ked to počul moj brat išiel sa ušťať od smiech a vtedy ich to bavilo nenormálne až som ho musela vyvadiť velakrát

mia78
29. máj 2009

cauko
sia no tie nohavicky su dost dobre poporode a hlavne po cisarckom lebo obycajne by ta rezali na ranu ja som ich este doma pouzivala, a po cisarskom normalne vsetko ako po normalnom tiez krvac. len ta boli cele brucho ze sa ani otocit nejdes riadne aspon ja.
len ake si kupila lebo ja som mala najprv take sietovane a tie niesu dobre lebo sa stehy zachitavali maju aj take ako pancuchace stakeho materialu, ja som kupila v lekarni predtym vysli lacnejsie myslim .

to je super ze im otvorene povies co ako aj ja tak chcem detom ked budu zvedave.

petulig
29. máj 2009

😀 no ja este neivem ako budeme fungovat, potom vam poviem.
Ale mama doteraz spomina, ako sme boli na prechadzke a bracho malicky naobliekany a sa ho opytala ci mu neni teplo.. A on s vaznou tvarou na nu pozrel a pustil ,, co som ja daky k...t ,, ? 😀 ze nasi vybuch smiechu a potom to uz nikdy nepouzil. Ale super mu to zapasovalo. Alebo mama prisla po neho do skolky a ucitelka jej gratulovala, ze maly prezradil ze sme milion vyhrali 😀 😀 . sranda. Skoda, ze to pravda nebola. ach jo tieto deti. 😎

aine04
29. máj 2009

ahojte 🙂 , moj malinky dnes spinka ako babika, tak som cela stastna, som zvedava co bude robit v noci 😀 , ale aspon som si konecne stihla poprat a pozehlit.

baby za tie poporodne nohavicky ma dr. v nemocnici pekne sprdla, ze to nemam nosit, radsej nech mi vlozka vypadne, ze mam na to po porode narok. pravda je ze sa ta rana potom zle vetra, no ale aj tak by som nesla na chodbu bez nohaviciek, len tak s vlozkou. tak som spravila kompromis - na izbe som nohavicky nemala a ked som niekam sla tak som si ich natiahla. aj ked neviem ako by som to riesila keby som nebola na izbe sama. inak su super v tom ze ich netreba prat, predsa len sa to napriek vlozke zvykne zaspinit a tieto staci len vyhodit.

sia no mas zlate zvedave deticky, tak filipko uz vyskusal vlozky 😀 😀 😀 . to som zvedava s cim mi raz pride moj krpec 😀

jacka
29. máj 2009

čauko...

aine....to si ma šokla s tými nohavičkami...ja som ich mala pri prvom v porodnici a nikto nič mi nepovedal...a su určite lepšie ako normálne...ja si ich kupim aj teraz...nech sa stehy sušia 😉 ...som zvedava ako by sa to páčilo sestričke..keby jej vypadla vložka...mudra 😝

sia...moj Matko si tiež vopchal vložku ..ale tu menšiu...do slipíkov...ja som neskor len kukala čo to tam má...skoro som vybuchla smiechom.....ako stare máš deti..že sa ta vypytuju 😕

aine04
29. máj 2009

jacka asi ta "nenačapali" 😀, ja som ich mala akurat rano ked mi dosla na vizitu dr. hilarova lebo kratko predtym som bezala malemu po dokrmovanie. tak som ich rychlo vzliekala pred nou...

mia78
29. máj 2009

nam tiez nepovedal nic, len sestricka ze ked bude vizita aby sme si ich dali dole, aj vedla mna co lezala si tiez prednimi raz dala dole a nic jej nepovedali ale sme boli po cisarskom .

jacka
29. máj 2009

aine..asi 😀 😀 😀 ...ale ja som vždy ked mala byt vizita 😠 ..letela do sprchy....a už si nepamätam ..ale asi som si ich tiež dávala dole

jacka
29. máj 2009

mia a u vás ako prebehla vizita..pozerly vám aj brucho? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre