Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

mamulienka000
14. mar 2013

Tak nedá mi nenapísať, včera prvý krát u Mudr. Bornaya - je ako anjel, neskutočne príjemný doktor, nič podobné som doteraz nezažila, bodaj by nakazil aj ostatných bystrických doktorov. Klobúk dole, vysoká spokojnosť a odbornosť , mať ho pri pôrode by bola moja celoživotná výhra , aj keď asi nemá veľa skúseností, kedže je to mladé ucho ale prístup je famózny !

leginca
20. mar 2013

@flower2 - viem, že Štiavnicu chvália - ale akonáhle by bol problém po pôrode s mamičkou, alebo dieťatkom nie sú tak dobre vybavený a prevážajú do BB.

mistrall
25. mar 2013

@adka12 obe su profesionalky, ja ich poznam teda z profesneho hladiska, obe su mile, skusene, cca rovnake vekovo okolo 38rokov, je jedno kt. si vyberies 🙂

michaelamia1902
2. apr 2013

@adkasmolka ahoj citam starsie prispevky a rada by som sa ta poinformovala ohladom EPI v BB druhy krat chcem urcite rodit takto pri prvom porodema odhovorili s tym ze to nerobia a nebiem co no
proste moja chyba mala som na to viac nastojit. v ktorom tt to treba zacat vybavovat a u koho ak nemam zazmluvneneho doktora. dakujem za infosky 😉 😉 🙂

adkasmolka
2. apr 2013

@michaelamia1902 ahoj,napis mi prosim Ta IP do nej Ti napisem co potrebujes vediet.

mt22
3. apr 2013

ahojte...zaujimalo ma ako funguje pritomnost otca pri porode v Banskej Bystrici...kedy je najlepsie zaplatit a vypisuje sa aj nejaka zmluva alebo je treba si nechat len ustrizok o zaplateni (v pripade ze by to otec nestihol alebo by ho pre zdravotne komplikacie nepustili, citala som ze treba ziadat o odstupenie od zmluvy)? umoznuju pritomnost otca aj pri cisarskom reze? ...dakujem

1maruska
23. apr 2013

@mamuna55 napodobne, porodne asistentky 0 bodov a ostatne ani nehovorim ...

verka9
24. apr 2013

@mt22 pri cisárskom určite nemôže byť - to je jediné čo ti viem ja poradiť

bobocka
24. apr 2013

@mt22 plati sa ked sa pride do nemocky rodit 😉 moj muz stihol akurat zaplatit a potom uz siel rovno na porodnu salu co to bola taka rychlovka.inak trosku dostal hubovu polievku,ze nemal so sebou papuce a veci na prezlecenie,ale obliekli ho do doktorskeho 😀 to bolo tri a pol roka dozadu.ako je to teraz fakt netusim 😕 najlepsie je sa popytat na to ked chodi maminka na poradne do nemocnice v 9 mesiaci.a pri sekcii tatino byt nemoze pokial viem.a maloktory by aj chcel byt ,si myslim 😝

mt22
24. apr 2013

@verka9
@bobocka dakujem vam 🙂

lugkaemy
28. máj 2013

@mamulienka000 ja som rodila koncom novembra a schytala som Mudr. Bornaya - a nič lepšie sa mi ani nemohlo stať. Úžasný mladý doktor, úžasný prístup a ďakujem mu za nádherný a rýchly pôrod a samozrejme sestričky boli tiež skvelé 🙂. Ľudský prístup tohto milého doktora sa nedá ničím vyvážiť 🙂. Bola som pri ňom raz aj na poradni pred pôrodom. Keby bolo viac takýchto lekárov.. a dúfam, že ešte budem mať tretie bábo a že v BB Mudr. Bornay ešte bude 😀 😝

mamulienka000
30. máj 2013

@lugkaemy
No dúfam , že sa nedá pokaziť tými starými kolegami, lebo som zažila, že ho okrikujú "na toto nemáme čas, toto teraz nerieš" a pod. :(( aj sestričky sa chechtali a prevracali oči za jeho chrbtom ako dlho vyšetruje, držím mu palce aby sa nezmenil a preslávil svojim prístupom a bol pre všetkých vzorom. Aj keď isteže nemá ešte toľko skúseností ako starí pôrodníci.

lugkaemy
30. máj 2013

@mamulienka000 no pravdu povediac, ten jeden krát čo som ho zažila na poradni, tiež sme všetky boli von netrpezlivé a vraveli sme si, len nech ho nemáme pri pôrode, lebo presne všetko riešil, pýtal sa na celú rodinnú anamnézu a tak... ale krivdila som mu ... čakal na chodbe aj priateľ počas pôrodu, dokonca si dal tú námahu , že ho chodil sám von informovať, ako to vyzerá, ako dlho a či je všetko v poriadku. To je jeden z tých doktorov, vďaka ktorých psychickej podpore a prístupu tam žena nepotrebuje manžela, mamu, priateľku ...našťastie som mala rýchly a bezproblémový pôrod.. keby boli nejaké problémy neviem čo by bolo a ako by sa správal.. ale to netreba riešiť.. vždy treba veriť, že všetko bude dobre 😀 😀

didi30
5. jún 2013

Baby chcem sa opytat, ci je mozne zmenit poradnu? Teda ak som raz bola na poradni v inej nemocnici, ci mozem prejst do Banskej Bystrice. Je to mozne alebo musim zostat tam, kde som bola 1 krat? Dakujem krasne

kukulienka_
13. jún 2013

@didi30 ano, je to mozne.

any395
14. jún 2013

... prednáška o prirodzenom pôrode s licencovanou pôrodnou asistentkou ... pozývame do BB a do BA 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
https://www.facebook.com/events/485851741485837/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

nikky81
26. jún 2013

ahojte dievcata, chcem sa spytat skusenejsich. nie som z bb, ale chcem tu rodit (radsej ako v br). pokial nebudem mat ziadne komplikacie, staci potom od 36. tyzdna sa objednat na poradnu uz v nemocnici, alebo ako to funguje? dakujem

delfin55
30. jún 2013

Ahojte mate niekto cerstvu skusenost s porodom v BB? Ak ano neporadite ludskeho porodnika prip. sestru? Da sa prizvat si tam k porodu 1 alebo 2 osoby? Da sa porod. asistentku alebo dulu aj manzela? Nerodili ste tam niektore dvojcata? dik.

verka9
3. júl 2013

@nikky81 ja som chodila normálne do 8 mesiaca ku svojmu gyndošovi a potom od 36tyždna - každý týždeň do nemocnice

verka9
3. júl 2013

@delfin55 ja som rodila v decembri a inak všetci tí mladí sú super, mňa rodila Ďurišová a bola úžasná, všetko mi vysvetlila, bola veľmi milá a ľudská, to isté doktor Bornay - to sú taký mľadúsi ale sú užasní a ako izbového som mala Hudeca a aj ten bol skvelý. Čo ja viem tak pri pôrode môže byť iba jedna osoba a je jedno kto je to

nikky81
3. júl 2013
kajka82
8. júl 2013

mate nejake skusenosti s porodnym planom v BB?

bobocka
12. júl 2013

@kajka82 ja mam.mala som zazmluvneneho lekara a mala som splneny aj porodny plan,teda dotepanie pupocnika,polozenie dietatka na moje brucho hned po narodeni aj prve prisatie bolo este na porodnej sale.klistir som mala,no nevadilo mi to,aj nastrih bol,no bezbolestny a rovnako aj sitie bolo bez bolesti.ja som bola velmi spokojna s tym ako prebiehal porod mojho druheho synceka 😉

adka12
12. júl 2013

@delfin55 ahoj, ja som rodila 26.3. a všetci boli super, či doktori, či sestričky na oddelení, ja som mala super skúsenosť. Pri pôrode som mala mladú doktorku na Ď myslím sa volala, potom dr. Hudec bol super, všetko vysvetlili čo sa ide diať a tak a tiež pôrodná asistentka suprováááá, len neviem, ako sa tá pani volala. Určite sa neboj, nato, čo som všetko negatívne čítala tu o Bystrici som bola straaaašne milo prekvapená 😉 😉 😉
Prvú som rodila v Štiavnici a nikdy viac....

bobocka
12. júl 2013

@kajka82 a aby som nezabudla,rodila som 14.5 2013,teda pomerne cerstva skusenost 😉 rodila som tu dve deticky.ja som s bystricou spokojna co sa porodu tyka .ak budem mat dalsie deti,tak ich porodim zas len v rooseveltke 🙂

kajka82
12. júl 2013

@bobocka , @adka12 baby tak to ste ma potesili, pretoze vsade citam , ake su zle sestricky na porodnej sale a este horsie na novonarodeneckom. bobocka - aj ti nechali babatko po porode 2 hodiny co si este bola na sale pri tebe? a ako to bolo s partnerom? mala si ho pri sebe? ak ano mala si to zahrnute v PP? a ake mas skusenosti s umyvanim babatka este na sale? myslis, ze to mozem odmietnut? a mozem vediet koho si mala porodnika? 🙂

kajka82
12. júl 2013

@bobocka v Stiavnici nie? fiiiha, ved kazdy si to tam chvali. napis aku si mala skusenost.

bobocka
12. júl 2013

@kajka82 manzela na sale som mala oba razy. staci zaplatit.druhy krat to bola taka rychlovka,ze manzel platil az po maleho narodeni 😝 porodnik bol andrej jenco a mozem ho len a len odporucat.mlady lekar,no nie je to ucho,uz ma svoje odrodene.senzacny pristup,velmi chapavy,velmi pristupny,velmi mily.rodila som u neho svojho prveho syna a jednoznacne som ho chcela aj pri dalsom porode.zlaty clovek,vynikajuci porodnik.a co sa tyka jeho starostlivosti o mna,tak ten lekar ma dal oba razy tak dopucu,ze som 5 den po porode ani nevedela,ze som rodila.fyzicky som bola hned fit.rana sa mi krasne zahojila,jazva super.nastrih ma nebolel a oba razy ma nebolelo ani sitie.jeho vrelo odporucam 🙂
ked sa maly narodil,tak ho dr drzal nech pupocnik dotepe,opytal sa ma,ze ci ho teda chcem na brusko ako sme sa dohodli,ja ze jasne,ze ano a tak mi ho dal.ked sa narodil ,tak strasne plakal,no akonahle ho na mna polozili,tak v sekunde stichol.nadherne to bolo. 🙂 potom pupocnik prestrihli,maleho zobrali na meranie vazenie.neumyvali ho,len utreli.potom mi ho doniesli na dojcenie (v zavinovacke,totalne nelogicke,ale co uz) a maly sa hned prisal,pekne si cucol a potom ho zobrali na oddelenie.ja som chcela zazmluvnit aj PA aby mohol byt maly so mnou tie 2 hodky na sale,ale to som uz nestihla dovybavovat,maly sa narodil dva apol tyzdna skor.
co mna totalne vytacalo bolo,ze som musela cakat 6 hodin od maleho narodenia kym mi ho doniesli.a to som rodila necelu hodinu.totalna rychlovka porod.bola som hned fit,no aj tak som musela cakat 😠 porodne asistentky a zenske sestry a lekari su super.tam som nemala jedinu vyhradu.ale detske sestry su uz trosku o inom.tam su bud zlate,alebo uplne hnusne.ale i to sa da zvladnut,len si musi ist mamicka za svojim a dat im najavo,ze ma svoje prava a ze si nenecha skakat po hlave.nie sme pacientky-tehotenstvo nie je choroba.najhorsie je to s podporou laktacie,ktora je velmi slabunka.zenske sestry sa snazia pomahat maminkam,detske velmi rady strkaju detom bebu do ust 😠 detske doktorky boli zlate a primarka bola tiez super.drobne ziena,no hned dala cele oddelenie do pozoru 😀 a strasne sa mi pacilo ,ze ked lekari porodnici frflali,ze su maminky s detmi na izbe aj po 5 dnoch (ked malo dietatko zltacku napr) ,tak sa nastvala a povedala,ze ona si stoji za svojim a ze dieta ma pravo byt s matkou,tak ako ma matka pravo byt s dietatom a dokym nebudu obaja schopni prepustenia ,tak budu spolu na izbe a basta.no stasne bola zlata 🙂
a ja som nerodila v stiavnici,to bola adka12 😉 ja som stiavnicu nechcela,lebo ak sa nieco skomplikuje,tak aj tak dieta ci matku prevazaju do bb. a kazda sekunda je dolezita.mne neslo ani tak o moj komfort,ale o to,aby som mala okolo seba tim ludi,ktori vedia a mozu hned reagovat ak by nastala komplikacia.
rodila som pred necelymi dvoma mesiacmi a spatne mam na to krasne spomienky. 🙂

kajka82
12. júl 2013

@bobocka pekne si to napisala. len mi nejde do hlavy, preco ti babatko 6 hodin nechceli dat. aj si sa pytala preco? ja by som asi poriadne zacala zurit. 🙂 manzel bol s tebou aj na cakacke, pri tom dlhsom porode? ci iba ho pustili ked uz si rodila? komu a kedy odovzdavas porodny plan, aby bol splneny? a ozaj, chces povedat, ze musim mat aj PA zazmluvnenu, aby mi nechali babatko pri mne po porode 2 hodky? 😕

bobocka
12. júl 2013

@kajka82 s tymi 6 hodinami je to dalsia ich stupidna zauzivana rutina.proste skor ti dieta nedonesu .az 6 hodin po porode.ja som si maleho furt pytala,hned ako ma na izbu doviezli som sa hrnula do sprch,ze som fit,ze chcem maleho na izbu,no nedali mi ho.
prvy porod bol tiez v podstate rychlovka.rodit som zacala doma,po cca 3 hodinach som sla do nemocky,to som bola otvorena na 4.manzela poslali po kufor a zaplatit a ked sa vratil,uz som bola na 8 a sli sme na salu.teda ziadna vzdycharen s muzom sa nekonala,kedze siel rovno na salu.
druhy krat som vecer pocitila taky neprijemny tlak medzi lopatkami a zacalo sa mi zle dychat.ziadne bolesti,len stazene dychanie,tak sme v noci volali dr,ze ci mame ist pre istotu do nemocnice.povedal,ze ano,tam mi sestricky vysvetlili ako mam dychat,do polhodky som ten tlak rozdychala a bola som pripravena ist domov.sluziaca doktorka ma vsak pozrela zospodu a bola som otvorena na 5,bez akychkolvek bolesti.po hodine som bola na 6,po dalsej na 7.proste som sa otvarala uplne bez bolesti.potom prisiel moj porodnik a povedal,ze uz teda coskoro porodim,ze nam treba kontrakcie,tak praskol plodovku.po chvili prisla prva kontrakcia,ta bola jemna,no po nej prisli zrazu strasne silne kontrakcie,z nicoho som sla do riadnej bolesti.ale porodila som asi 45min od prvej kontrakcie.neviem ako by to dopadlo,keby som v noci nemala to stazene dychanie a nesla koli tomu do nemocnice.ja som sa proste otvarala uplne bez bolesti a keby mi dr nepraskol plodovku,tak by som sa ku kontrakciam asi ani nedopracovala 😀
ale ked som s doktorom riesila moj porodny plan,tak som sa ho pytala na to,ze ci moze ist moj muz na vzdycharen a on povedal,ze ano,ze prave na vzdycharni je potrebna pritomnost otca,aby maminku daval do pohody,aby mala pocas kontrakcii pri sebe blizku osobu.sam povedal,ze na sale je uz otec aj tak pre rodicku zbytocny,ked jej len stoji za hlavou a snazi sa neodpadnut 😀
ja som pp nemala napisany.ja som si lekara zazmluvnila a to sa potom ten posledny mesiac chodi k nemu na poradnu.a ked som bola u neho na poradni,tak som sa s nim o tom porozpravala,povedala som mu co by som chcela a co si teda on o tom mysli,nemal s tym ziaden problem.
no a neviem ci by sa to dalo ,teda to zazmluvnenie pa a nasledne dve hodky na sale s miminkom.to si len ja tak myslim.lebo porodne asistentky tam lietali,mali robotu,nemohli sediet pri rodicke.ale zas keby som si svoju zaplatila,tak by mala na mna cas,nemusela by sa nikomu inemu venovat a teda by mohla byt pri rodicke tie dve hodky po porode a sledovat tak ci je dieta v poriadku.teda by bol pri rodicke po porode niekto kompetentny a nie len splaseny tatinko.neviem ci sa taketo daco uz niekomu podarilo,ja som to chcela skusit teraz takto poriesit,no maly sa na svet vypytal skor a pa som uz nestihla vybavit.ale ak by som stihla,chcela by som inez.myslim,ze tak sa vola.uzasna zena.ale zas co sa zenskych tykalo,tam boli vsetky zlate.ale partnera po porode na tie dve hodky pri sebe mat mozes. a aj kamera je povolena a samozrejme fotak.len nechcu aby sa filmoval personal,len mamicka a miminko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre