Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

katkaromi
8. feb 2014

@lilli110 Porod bol najlepsi z mojich 3 🙂. Mala som nastupit na prijem kvoli prenasaniu, no mne pred 11 zacali slabucke kontrakcie. Bola som este doma, tak som sla peso dolu schodmi z 8-meho poschodia nech maleho trosku poposuvam. Na prijme ma poslali na salu ze nech pre istotu natocia CTG, tam este kontrakcie slabe, ale vysetrila ma mudr a bola som uz na 4-5 cm otvorena tak si ma tam nechali, dali klystir a kontrakcie zosilneli. O 15 52 bol maly na svete 🙂 Bez nastrihu, 2 stehy 🙂 Cvicila som s epinom, velmi to pomohlo... Rodila nas doktorka Kantorova.
Citam ze ste boli v nemocnici :( to ma velmi mrzi, dufam ze ste uz v poriadku. Ja mam tiez riadny strach z chorob, hlavne aby deti nieco nepriniesli zo skolky, pripadne od mudr ked budeme chodit do poradne. Mame ist uz nasledujuci piatok tak som zvedava.

katkaromi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilli110
8. feb 2014

@katkaromi Ako pekne tam spinká drobček zlatučký 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak som rada, že ti tak dobre dopadol pôrod 😉 no a tie choroby katastrofa. Keby aspoň kus primrzlo, takto sú samé bacily všade a veľa chorých. To budú zase jarné prázdniny... ☹ tak vám držím palce, nech ste zdraví, nech maličký pekne papá a priberá, aby bol z neho riadny chlap 😀 papa

katkaromi
8. feb 2014

@lilli110 nech su vsetci drobci zdravucki, to je najdolezitejsie. Teraz je zle obdobie, to akurat praje chorobam :/ Primrznut by veru mohlo. ja sa uz tesim na jar a leto ;) tato zima ma uz nebavi.
a mozem sa spytat? co si malemu davala od teploty? dnes som tak uvazovala ze si ani nepamatam co som davala starsim detickom ked boli mali. nech ma to nezaskoci keby nieco...

lilli110
9. feb 2014

@katkaromi Nemal zatiaľ horúčky. Len zvýšené 37,1...takže nič. Ale už som uvažovala, že by som mala niečo splasit z lekárne, nech mám pre istotu doma.

olivia31
9. feb 2014

@katkaromi Ahoj gratulujem je zlatunký drobec ....Tú doktorku sme mali raz keď sme chodili na kontrolu veľmi myla doktorka Kantorová.🙂 Vieš čo ja som si kúpila paralen čipky no tie sú len od 7 kg keď má babo no keď ho rozkrojíš a dáš len polku alebo štvrtinku tak sa mu nič nestane a stoja len 0,75 cent. No môj mal už aj 37,6 no ale u babätiek to nieje teplota .

pa_mi
10. feb 2014

Baby caute, prosim vas, zrejme nas caka cisarsky - mala je stale KP a nie a nie sa otocit...ako je to potom s pôrodom? Prilozia babatko alebo ho hned beru prec? Nosia potom babatko na kojenie? Kedy mi ho potom daju? Vdaka za kazdu info 🙂

ludmilabb
20. feb 2014

@olivia31 prepac za neskore odpisanie, nie nejdem si nikoho zazmluvnit, skor uvazujem ci nevyuzijem ak teda nebude plno lebo teraz sa to s porodmi zase sype moznost ist na nadstandarsnu izbu, vy ste boli?

katkaromi
20. feb 2014

@ludmilabb ja som si teraz zaplatila nadstandardku, mali volnu len tu najstarsie zrekonstruovanu ale nevadi. Urcite sa to oplati, navstevy mozu prist az na izbu, jedlo tiez nosia na izbu a vlastna sprcha a vc po porode je asi ten najvacsi benefit. za mna ano ano ano 🙂 bola tam aj telka, radio, konvica a ohrievac na mliecko, takze aspon trosku prijemnejsie prostredie nez to klasicke nemocnicne.

olivia31
20. feb 2014

@ludmilabb Ahoj ja som bola odporúčam ....ja som dve noci bola na normálnej izbe no to bola hrôza , lebo môj malý bol dobré babo ne plačkal búval stále a tej druhej babe čo bola so mnou na izbe tak jej malá revala non stop a k tomu ona celú noc chrápala tak to bola hrôza......tak ja som sa dala preložiť a bola som hlúpa, že som nešla hneď tam .....je to tam super starajú sa o teba uplne inak aj ten prístup lekára k pacientke je tam rozdielny viem to porovnať....určite choď hneď na tú nadštandardnú izbu.

pa_mi
20. feb 2014

@olivia31 @katkaromi baby a dopredu sa nadstandardka neda objednat co? ani pri planovanej sekcii? ze budem vediet termin nastupu?

katkaromi
20. feb 2014

@pa_mi mna sa na to pytali pri vyplnovani formularov na salach, skor sa nedalo, ale pri planovanej sekcii hmmm ktovie skus sa opytat... trebalo by sa asi informovat u vrchnej zenskej sestry, je velmi mila, myslim ze ona ma o tom najlepsi prehlad

olivia31
21. feb 2014

@pa_mi No po sekcii budeš aj tak najskôr na normálnej izbe vedľa sestričiek až potom ťa dajú na nadštand. neboj s vždy je tam niečo volné 😉 . Keď ťa prevezú tak im hneď povedz, že chceš tú izbu a oni si to poznačia a budeš uprednostnená. A skús sa opýtať sestričky keď pôjdeš na kontrolu do nemocnici.

pa_mi
21. feb 2014

@olivia31 vdaka za info... nevies nahodou ked je sekcia je nastup den vopred predpokladam a kde ma "ubytuju"? uz na sestonedeli? a po sekcii kde budem? kde je ta izba vedla sestriciek?

pa_mi
21. feb 2014

@olivia31 a kedy davaju babatko v takomto pripade?

ludmilabb
21. feb 2014

@katkaromi @olivia31 dufam ze nejaka volna izbicka sa pre mna najde ale ked vidim kolko zien ide rodit tak snad sa dostanem do nejakej fugy 😀 dnes ma ale trapi info ze dcerka ma uz teraz okolo 4 kg, co bude o 2 tyzdne 😒
Schwarz vravel ze to porodim aj ked zavisi od velkosti panvy tak som mu povedala ze mne panvu nikto nemeral sa vyjadril taak to je chyba a nic viac, kedze som uz raz rodila tak to berie ze to dam 😝

ludmilabb
21. feb 2014

@pa_mi uz mas aj vybaveny termin sekcie ci ako? dnes som si inak polezala na porodnych salach na pasoch lebo dole na ctg to nejako nechcelo namerat, tak som mala taky cudny pocit z toho a furt zvoncek zvonil furt sa tam nieco dialo a dole v poradni nejake mamicky z predchadzajuceho kurzu tam boli takze ich urcite aj ty poznas, jedna taka akcna ze vsade peso chodi spominala ze ste tam mali aj jednu mamicku co este cez vikend bola na lyziach a v utorok rodila cisarskym

olivia31
21. feb 2014

@pa_mi Ja som nebola po sekcii no v ten deň rodila sekciou kamoška tak sme tam boli spolu no ona bola na izbe vedľa sestričiek na šestonedelí ...no predpokladám, že deň vopred no neviem to na isto .....a dieťatko ti budú tlačiť čim skôr no bude na tebe kedy si ho zoberieš no ale asi len na druhý deň. .........a kamoška si ho brala v tedy keď išla kojiť a keď sa už cítila moc unavená tak ho odniesla no sestričky detské sú potvory ....inak ju to dosť dlho bolelo tak sa bála aby dieťatku neublížila a aby jej nespadol tak si ho nenechávala pri sebe....no bude na tebe ako sa budeš cítiť.

olivia31
21. feb 2014

@ludmilabb no na ctg som bola raz aj ja hore 😀 ..no lyžovať sa v tehotenstve je teda dosť odvážne ....skôr extrém to bola určite bláznivá ženská. Ja som rodila na začiatku 39 tt a drobec mal 3760 g a 55 cm a bolo to v pohode .Na to, že som bola prvorodička tak som mala ľahučký pôrod a super doktora. 🙂 🙂 🙂 🙂 No mne panvu meral môj gynekológ.

ludmilabb
21. feb 2014

@olivia31 moja Sofia mala 3700g a dalo sa, aj ked ma potrhala aj zvnutra, sitie hradze nebolo oproti tomu nic, preto sa bojim ze ked bude tato druha este vacsia tak tiez zavadi o kadeco kym vyjde a ze ci budem mat tollko sil aby mi nezostala niekde na pol ceste a ja nebudem vladat ☹

lilli110
22. feb 2014

@olivia31 @katkaromi Ahojte dievčatá. Dlho som tu nebola. Už som myslela, že máte aj vy @pa_mi a @ludmilabb po tom... 😀 no ale ako pozerám, je to na spadnutie. Držím palce 😉 My sme boli zas v nemocnici so zápalom priedušiek. A ináč tá nadštandardná izba je asi fakt dobrá voľba. Hl.koli tým návštevám a väčšiemu kľudu. Olivia tak mi bolo ľúto mimule, že sme sa minuli aj s Lenkou v ESC. No nevadí. Už nech je jar. Vybehneme s kočíkmi von 🙂

olivia31
23. feb 2014

@lilli110 Ahoj no tak to nevadí, že sme sa nestretli všetky tri nabudúce to už bude lepšie. My sme tiež neboli dlho spolu asi len 15 min. Lenocka išla dom. drobec už bol nespokojný. A ja som sa išla najesť a potom som tam behala ako blázon no topánky som nekúpila. ☹ Inak hrôza ceny ako že 100 euro nedám za prechodné topánky . Som bola nahnevaná. 😠 Dúfam, že sa stretneme keď bude lepšie počasie a hlavne aby ste boli zdravý potom si to užijeme. 😉 a pokvakame. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 až nás bude pusa bolieť. 😀

ludmilabb
24. feb 2014

@lilli110 @olivia31 este otazocka, cievkoli vas na sale po porode?

lenika21
24. feb 2014

@ludmilabb ahoj, mna cievkovali lebo sa mi nedalo vycikat a ani som nemala pocit ze by mi bolo treba. Ale pokial sa sama vycikas tak ta nebudu cievkovat

marbalulka
24. feb 2014

@ludmilabb mna cievkovali lebo mi neslo vycikat samej. musis sa po 2h a po 6h po porode, ved to asi uz vies

marbalulka
24. feb 2014

@pa_mi podla mna ta prijmu den vopred, budes na pericentre na 1.poschodi. po sekcii byvaju zeny na jiske, ktora je na gyn. tiez na prvom poschodi, ale v inom monobloku

ludmilabb
24. feb 2014

@lenika21 @marbalulka dakujem za odpoved, mna necievkovali totizto ale ani si nepamatam ci som na sale cikala...da sa to zniest?

marbalulka
24. feb 2014

@ludmilabb ja si tiez vobec nepamatam pri druhom ako to bolo a to bolo len pred par mesiacmi 😀 pri prvom viem, ze chceli po mne, aby som sa vycikala, dali podo mna misu, ale neslo, tak cievkovali, nebolo to nic hrozne, necitila som to, mozno na zaciatku trochu stipkalo

lilli110
24. feb 2014

@ludmilabb Ahoj. Mňa pri prvom necievkovali a ani nechceli odo mňa, aby som sa vycikala este na sále do tých dvoch hodín, čo si tam po pôrode. Teraz to bolo iné. Keďže sa mi nedalo, tak ma cievkovali...trochu nepríjemné, kus štipne, ale dá sa vydržať. Podľa mňa by s tým cikanim mohli počkať a tak netlacit, lebo mne už potom na izbe bolo treba každú chvíľu, takže som kazdých 20 min zvonila sestričke a ta už bola potom z toho dosť na nervy 😀

olivia31
24. feb 2014

@lenika21
@ludmilabb cievkovali aj mňa nič to nieje trošku za štipkalo inak nič. Neboj to zvládneš to je to najmenej . 😉
@marbalulka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre