Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

aine04
11. júl 2009

zuni srdecne ti blahozelam k narodeniu malinkej, nech sa rychlo vystrabis z toho cisarskeho a malickej vela zdravia a mliecka 🙂

baby tak vam zavidim, nepiste tu uz prosim o broskyniach a kukurici 😀 😀 . ked ja prestanem kojit tak bude asi akurat zima, takze si este pockam.

mia a vies ze by sa mi to druhe babo naozaj ziadalo? len by sa to teraz asi tazko dalo zvladnut, vecer padam do postele uplne hotova, ak by som bola este aj tehotna, no amen tma 😔 . ale tak o tie 2 rocky... 😉

o tyzden ma konecne manzo dovolenku tak vypadneme z tohto bytu na chalupu, uz sa tesiiiim.

lulu na krce sa uziva magnezium 😉

sia222
11. júl 2009

zunajda všetko naj naj naj.ked bude čas podaj info ako bolo🙂
aine sorráč na teba sme asi zabudli že ti narobíme chúťky.chudák moja viem ako slintáš filipko bol v auguste

neboj dá sa to zvládnuť.moji su po 16mes a zvládla som.a od ich utleho veku sama.pepka mala roka pol a fio ani 3 ked sme ostali sami.teraz pri tomto budem mať pocit asi že je toho málo ked bude len jeden.tak nejak všetko išlo jeden s druhým spolu. a tie srandy nimi ..bolo to rýchle ale pekné ..toto budem ai viac vychutnávať vtedy nebolo času velmi na niekt veci
lulu kup si magne B6 je to dobré.mne to zozač znižovalo tlak ale teraz ok a ked dám aj kafe.pomože ti isto len daj pozor troška ak máš nízky tlak moc.teraz si dávam 2-3za den a som ok.ale niekomu kážu aj po dve dva tri krát denne ale ked je nízky tlak tak trocha bacha.
no deťom je zjavne ok.už som nevedela dočkať rána kedy im možem zavolať čo tam maju erar tel. a dá sa len v urč hodku.tak ma odpisovali mami všetko je ok a ja jasko samé a tam mate to nabalené tam to nezabudni riadne sa obliekajte natierajte a oni jasné jasné už končíme ..🙂 a ešte že mami a prečo po nás dojde babka v piatok ked všetci su tu do nedele? no už aby si porodila lebo sa aj mýliš🙂)a oni fakt odchod až v nedelu 🙂) a a už som všetko zorganizovala na piatok 🙂)

petulig
11. júl 2009

🙂 cafte
zunajda gratulujem. Uz sa pomalinky zacneme rozsypavat veru 😀
jacka marhulovy lekvar idezm skusit, v zivote som to nerobila tak dufam ze nevyhorime. 😵

sia inak aj mne drahy hovori, ze uz aby som porodila, lebo mi to ne mozog ide. Zabudam, roztrzita som a vsetko mi pada tak sa len rehli na mne. Dnes mi dokonca sam od seba zacal pomahat pri upratovani co sa teda nestava 😀 tak uvidime dokedy ho to ide drzat.
no ja paalim ideme auto upratovat vraj 😲 a potom dakde na pivko ho hadam vytiahnem za odmenu.

a ozaj hrdlo no stale citim, ale neriesim zatial. Pcham sa ovocim kolko vladzem. Ked som vydrzala cele tehu tak uz ku koncu lieky pchat nebudem.

mia78
11. júl 2009

cafte babky

zuny tak gratulujem,nech ste zdrave,a malinka pocuva

aspon ze je leto ze mame toho ovocia a nejeme vela sladkeho,ja som sa vcera napraskala tiez vselijakeho ovocia aj kukurky maju super na trznici pri usvite, az som mylela ze my bude zle a nastastie my je ok
aine neboj aj my budeme zachvilu bez ovocicka a inych dobrot 😅 ,lebo ja som pri malom ani jablko nemohla.......

to magne je dobre skus ja tiez berie 2-3 denne pomaha, aj ked obcas mam vecer take mierne krce v nohach

zunajda
11. júl 2009

ahojte!maličká spí, tak tu nachvíľku pobudnem........a opíšem ako rýchlo sa mi to zomlelo

Takže v stredu som si ešte behala po návštevách pri rodičoch ale cítila som,že sa čosi deje, večer som mala poslíčkov,ktorých som rozdýchala. Vo štvrtok som mala návštevu zas ja a opäť som sa cítila zvláštne, nevedela som sa zmestiť do svojej kože. Poobede sme šli so susedkami za bytovku a kecali sme až do 20:30 ale keďže sa nám nechcelo spať,šli sme ešte k susedke.......o 21:30 som im oznámila,že malá nejak vyvádza a šla som si ľahnúť.........dlho som neležala, začala som si rátať kontrakcie a boli každých 10minút........o 23:00hod som klopla kámoške susedke,že sa čosi deje a keďže drahý nebol doma (nerátali sme s pôrodom tak rýchlo), oznámila som susedovi,že ak bude treba či ma zavezie....kontrakcie som mala čím ďalej kratšie a kratšie,tak sme sa šli so susedkou poprechádzať po schodoch a von.......(poviem Vám,ani vo sne sa mi nesnívalo,že o polnoci budem na prechádzke 😀 )
pred 24:00 prišli na mňa už poriadne bolesti a začala som krvácať (odišla mi hlienová zátka) a už som vedela,že je čas............do nemocky ma prijali 00:13......nasledovalo vypisovanie papierov ( v mojom prípade už po stojačky), vyšetrenia.......maličká nebola otočená a hlavičku nemala ako by mala byť,tak sa rozhodli pre cisársky.Do nemocnice som prišla otvorená na 3prsty a v nemocnici behom polhodiny už na 8. Chytila ma nenormálna bolesť do chrbta a mala som zákaz vstať z postele,aby mala neprepadla nižšie a nezasekla sa. Rýchlo mi urobili všetky predoperačné vyšetrenia a dali mi na výber....celková narkóza alebo len do chrbtice........keďže maličká tlačila nožičkami na chrbticu, anesteziologička ma hneď upozornila,že nevydržím kým ma napichnú, preto ma uspali.Potom som sa už zobudila na JISke.....cítila som sa akoby ma prešiel vlak, rana bolela a chrbtica ani nehovorím, keď som však videla Leušku na mobile a potom môjho priateľa, všetko prebolelo a chcela som byť čo najskôr s nimi.........v nedeľu ma previezli na izbu, malú mi nosili len 2x za deň na priloženie a od utorka 04:30 som ju už mala pri sebe.Domov ma prepúšťali vo štvrtok a teraz sa vytiešame obidvaja z malinkej.......ona nám to opätuje úsmevom,ktorý má stále na tváričke a ešte som ju ani nepočula poriadne plakať.

mia78
11. júl 2009

Tak nech sa ti co najskor jazva zahoji ,a ako sa ti stava spostele ?este citis brucho ?lebo ja som ho dlho citila.
a co sestri na odeleniach ,ake boli?

jacka
11. júl 2009

ahojte... 🙂

zunajda...blahoželám k maličkej.....ale inak si to zvládla perfektne.... 😵 😵 .....a vidíš aj na bolest sa dá rýchlo zabudnut..ked vidíš maličký poklad 😉 ..tak nech vám robí radost...a za dva tri roky repete 😉

veru mia...zatial by sme sa mali napráskat ovocia.....pokial ho je dost....

ja som tiež taká..muž len kruti hlavou ...či je vobec normálne ako zabúdam.... 😝

ale už by som šla rodit aj ja...nech je to zamnou...len ten termín ešte nie je 😝

sia si dobrá...ja mám stále obavy či to zvládnem s dvoma doma....a ty si ich mala inak za sebou 🙂

mia78
11. júl 2009

neboj uz to bude zachvilu,mna tiez chita ze by som uz kocikovala ale este to musi ist von 😅 a stoho mam ci dalej tím vedsie obavi, ale nejak to zvladneme 😅 😅 😅

jacka
11. júl 2009

že,mia..čím viac to máme bližšie tak je to ....ja neviem..sem tam mám riadne obavy....už aby boli medzi nami..ale maju čas..tak nech pekne rastu a priberaju.... 😉
už ked sme jeden zvládli tak musíme aj druhé 😉

petulig
13. júl 2009

raanko..zase prva
my sme vcera na hriboch boli, teda riadna prechadzka. Na to ze sme boli o stvrtej poobede tak sme toho celkom dost doniesli. 😎
este tyzden v robote 😀

sia222
13. júl 2009

čafte babky. no ja vám mám zas pocit že čím je to bližšie je mi jedno či to bude bolieť len nech už to je a nemusím nosiť toto brucháčisko...a šomrať ako sa blbo cítim 😠
mne sa zas snívalo že už bol na svete. 😀
jáj baby tak ja už asi zahniezdujem tiež 😀 včera mi šibalo total otrhala som silikon v sprch kúte všetko tam vyčistila a odmastila a natrela som to novým..ale som myslele večer že asi aj rooseveltku navšítvim...len neviem čo by som im tam povedala...muž mi nadával jasná vec ..ale ja som natvrdnutá teraz.
jáj a od dnes do ut abo stredy mám navštevu..no ale hádam ich zmáknem 😀
lulu dokedy tu budeš?

zuni ty si aj tak dobrá že si sa išla prechádzať..niekedy sa to riadne rýchlo rozbehne a ty v pohode ešte prechádzka🙂) a kto ti robil cisarák? ozaj po cisare je dlhší pobyt asi v nemocke a ko normál však?
petulig no ako doadol dzemík?

petulig
13. júl 2009

sia az zajtra, rano k dokimu a potom sa do toho pustim 😵 podam info. Len som tolko broskyn uz pojedla, ze mi asi aj malo bude budem musiet ist dokupit 😀
jaaj este hodinu aj pol, posledny tyzden v robote a vysla na mna sluzba do stvrtej ,na nervy.

jamaat
13. júl 2009

Ahojte.

Zunajda, gratulujem k narodeniu Leušky. Teraz je to obľúbené meno. 🙂

Ja práve prekonávam zápal prsníka, včera som skoro umrela, mala som horúčku a zimnicu, ale už mi je lepšie.

sia, nebývam na Graniari. Som v Nemciach.

jacka
13. júl 2009

jamaat...chudatko moje...tak toto som si odkrutila aj ja...mala som skoro 39...daj si na prsník calciovu mastičku...tá je super....mne to pomohlo....a hlvne ...odstriekavat mliečko..alebo prikladat malú 😉 ...daj vediet ako sa máš 😵

petu...len podaj...dufam že nebude treba hasičov 😀 😀 ...ved len si to ešte v práci vychutnaj 😀 😀

tak ja ešte v takom pripade nejsem rodit...ešte neupratujem hniezdečko...som totálne unavena...to počasie čo bolo minulý týžden by som brala viac 😝

jamaat
13. júl 2009

jacka, mne zabrali kapustné listy, hneď mi horúčku stiahli. Dnes som bola aj u doktorky, predpísala mi ATB, ale zatiaľ ich nejdem brať. Je mi oveľa lepšie. Aj keď to cítim v celom tele, že sa niečo deje, ešte aj zuby ma z toho pobolievajú. Aj som prikladala malú, ale doktorka povedala, že z toho zapáleného nemám kojiť, len odstriekavať. Keď ale zistila, že som ju už z neho doteraz chovala, tak vraj už je to teraz jedno.

halinka1
14. júl 2009

Ahojte dievčatá,
som tu po prvý raz. Chcela by som sa na Vás obrátiť s prosbou o radu. Termín mám o päť týždňov a včera som sa dozvedela, že je zo zdravotných dôvodov potrebná sekcia. Tak som z toho trochu mimo, musím sa nejako prestaviť. Ako to funguje v takýchto prípadoch? Myslíte si, že je potrebné zmluvniť si lekára. Zajtra mám ísť na prvú "rizikovú" poradňu do Roosweltky. Vôbec som nemala čas venovať sa čítaniu reakcií na nete, ale keď som sa do toho dnes ráno pustila, mám pocit, že Roosweltka je úplná katastrofa. Naozaj sa toho treba tak báť. Vďaka za reakcie?

sia222
14. júl 2009

čafte babky. jamat tak sa rýchlo uzdrav a bacha neviem či je to pravda či len povera že to može udreť do hlavy..tak ak je to pravda ja som to už asi prekonala 😀 😀 😀 držím palce
jaci naj je ale že mna chytaju také práce mužského charakteru🙂 keby som si radšej tašku pobalila a postieľku kupila🙂

halinka nechceš si tu sekciu vymeniť so mnou?ja sekcia ty normál 🙂
iak na uvod táto tema a my tu maminky sme maminky alebo maminky čakatelky pozitív!!!!!!!! že baby
😀
či si chceš zazmluvniť lekára je na tebe.každá máme na to iný názor a takisto nie každá ma na to financie kedže to stojí 7000Sk alebo názor že je správne takto investovať.takže je to na tebe.rooseveltka je totálna ale totálne totálna katastrofa!!!! preto tam ideme rodiť 😀 😀 😀 to čo je tam totálne katastrofa aspon pre mna su akurát tak záchody nie na porodnici ale normál pri ambulanciach.chodím tam od začiatku tehu a s nejakým extremom blbého prístupu som sa nestretla.akor by som povedala že na to v akých podmienkach niekedy pracuju je obdivuhodné.je kopec sukr kliník porodníc zameraných na porody vo vode atd.je to na každej čo si vyberie.každá máme hierarchiu hodnot inde.niekomu ide o to aby sa stále personál usmieval niekomu aby boli odborníci niekomu na akej posteli leží...myslím že sa až tak velmi netreba držať toho čo sa hovorí o urč veciach lebo niekomu to vadí a inému zas nie každá sme naozaj iná a je to čisto subjekt hodnotenie.takže naj bude ak to tam skusime a potom posudime či by sme tam išli znova alebo budeme hladať niečo iné ked bude potreba v buducnosti...a vela vecí je v ludoch a emociach...

jaj idem ja variť a venovať sa ...

petulig
14. júl 2009

caftee..za chvilu sa pustam do toho lekvaru 😀 boli sme u dokiho, vsetko v poriadku. Dalsi termin mi dal az o 4 tyzdne hm.Mala ma 1580 g a otocena je uz k vychodu 😀

jacka
14. júl 2009

petuling 😀 😀 vraj k východu.....aj moj by sa už tak mohol otočit..inak sa stretnem so siou na sekcii 😝 😀 .....tak vela zdaru pri varení 🙂

halinka...neboj su aj väčšie pajzle.....

jamaat...ja som kojila..ked som mala zápal....a bolo presne tak ako píšeš..citila som to na celom tele že sa čosi deje 😝 ..a anb...som tiež nebrala..som sa bala že sa to dostane do mlieka...a ako sa máš ?

halinka1
14. júl 2009

Sia222 a Jacka,
vďaka za reakcie. Tož zanedbala som chatovú internetovú sferu prináležiacu k pôrodu a teraz len gúľam očami..., máte pravdu, každý sme iný... ja si vôbec nepotrpím na pekné perinky (ako kde) a muziku pri pôrode, aj na to zmluvnenie mám už istý názor, ale včera ma tá sekcia tak vyšokovala, že som si asi konečne uvedomila, že som tehotná (pekné v 35 tt).

A asi je to ozaj hlúposť zmluvniť niekoho na sekciu, neviem, ešte podumám. Ale vďaka baby, za tie easy pohľady na našu drahú Roosweltku. Mne tak pracujú dve spolužiačky ako lekárky a majú môj obdiv, že to vôbec v tom prostredí zvládajú..., však ja tam pôjdem len na pár dní (dúfam)

jacka
14. júl 2009

halinka..a kedy máš presný termín?...neboj nejak von musí....a ked to príde tak ti bude jedno ako pojde von..len aby už von bol......a čo čakáte?

sia222
14. júl 2009

čafte. petulig tak k východu..myslíš svetovu stranu??? 🙂)ja mám zas pocit že tento moj ho stále hladá bo čo zas vyvádza tam...neviem či tak len nohami sa odráža ale raz hrča napravo raz nalavo raz hore niekedy v slabinách až a do pol stehna ho cítim...
jacka tebe už moj dr. hovoril že isto plánovaná sekcia??zlatý je že?akurát ma naštve ked ja pojdem normál a ty sekcia ☹ ja si asi urobím stojku nech sa zvrtne na sekciu🙂) ak bude stále k východu šak ja mu poviem kde je východ smerom k pupku 🙂)
babky a to ten zápal prsnikov može prísť len tak z nenazdajky alebo je to pravdepodob ked je vela mlieka a ked babo nevypije a neodstrieka sa to že ho tam je vela vela? alebo su aj stavy že sa to nedá ovplyv?

jacka
14. júl 2009

sia....moj ešte nenašiel východ..stále kope dole ..až ma s toho bolia stehná 😀 😀 ...toja budem radšej chodit dolu hlavou...nechcem sekciu....kade dnu tade von.... 😝 ..

nie nehovril že je plánovaná...vraj sa ešte može otočit...ale ten maličky je lenivec.. 😝 😝

..ked je aj vela mliečka...a neodstrieka sa....ja som malého asi viac prikladala z jedneho...ale može to byt aj z infekcie...ked má niečo v pusinke tak sa to rýchlo prenesie...ja som mala na oboch...ale pri druhom som už tušila čo sa deje...tak som hned zasiahla...ale prve som si vytrepela 😝

mia78
14. júl 2009

ahojte babky maminky cakatelky 😀

sia tak stvrtok sa ideme visediet 😅 po tej dovolenke tam hadam nebude vla babiek 😅
jaj ja este malovat chcem kuchinu aj chodbu bo je tak doskriabana co sa mali vyblznil ze sa nato neda divat ,len musim cakat na manza kym pride s cesty o tyzden a budem ho hnat 😎 , ja by som si aj sama zacala ale to b ma asi potom uz odviezli........ 😅

ja tiez neviem ci bude sekce lebo vtedy my povedal ze aj druhe pojde a teraz uz vravel ze nemusime ze sa uvidime ako bude,niekedy ma pobolieva okolo jazvy ze mam pocit ze to normal nepojde ale tak sa hadam dobre doky rozhodne a uz sa konecne vyjadri co zvazuje .......... 😅

halina ako pisu baby kazdemu nieco ine vyhovuje, ja nie som taka narocna a mne tam nic take nechibalo a vraj su aj porobene sprchi a wc tak uvidime,budeme radi ked budeme mat baby pri sebe a zabudneme na vsetko,len aby sme uz domou sli........... 😀

petu potom napis ci sapodaril ja to nerobievam ,moja svokrusa to roby tak nam vzdi daky hodi 😀

sia222
14. júl 2009

no asi sa vysedíme...už som si kupila aj ventilátor na baterku🙂ved tam je nedýchateľno.naj je že to svetielkuje čo som teda nevedela🙂
no ja som tiež zvdavá čo mi povie.mám tušáka že ma pošle koli stavu placenty na sono tak tam asi budem zas dlho to mi mohol už minule dať papier..mne stále hovorí že to sa vytiahne ..od začiatku a kosi sa nevyťahuje🙂asi to riešia ked je na to čas nie ako ja už pol roka🙂)jáj keby mi tak povedal viete pani ja by som bol radšej za sekciu..tu vetu tužim počuť🙂 a ja by som mu povedala že si ho chcem zazmluvniť a on by povedal tak nabudúce si dohodneme kedy by sme to urobili🙂)
fuj dnes mi je najko divno mám pocit že všetko jedlo kt zjem tak mi je z toho na grc..neviem či mi niečo nesadlo abo je možné aj v tomto štádiu tehu nejaká tehu nevolnosť..
jaci ja mám tiež pocit že bolí občas stehno ked kopne tak sa asi ešte vrtí aj ked aj hore su buchnáty 😀 to bude asi neposed po mne..
tuším možme založiť teraz fi .. kutyl sro ked máme také maniere malovať atd..no už sa mi vrátila návšteva tak idem pokecať

aine04
14. júl 2009

caute 🙂
my sme dnes boli s malym na ockovani, hrozne som sa toho bala ale zatial to zvlada dobre (klop-klop). trosku poreval v ambulancii ked ho pichali ale uz vonku bolo dobre. potom sa na nas doma tak vyusmieval ako take slniecko prekrasne. asi tym chcel povedat: ja uz budem dobrucky len ma uz nedavajte pichat. chudatko moje, v auguste ideme na preockovanie ale tajim to pred nim 😀 . teraz spinka ako zlaticko, dufam ze teplotka ani nepride, dala som mu na nozicky studene obklady.
ale vazi uz 5900g, moj maly valibuk 🙂

jamaat joooj ☹ , tak sa len liec, mne sa zatial nic take neprihodilo, ale viem si to dobre predstavit 😝. nebude to aj kvoli tymto horucavam?

halinka sia ti to o nemocke pekne zhrnula, vzdy je na mamine co je pre nu priorita, ale myslim ze v rooseveltke su vyborni odbornici a mne nevadilo ze nemam izbu vymalovanu kvetinkami. ja som bola spokojna, vedela som ze sme aj s babom v dobrych rukach a to mi stacilo. nebola som na sekcii, lekara som mala zazmluvneneho a bola som rada, ale to je ozaj individualne a na zvazeni kazdej maminky, ja som strachoprd a chcela som rodit pri dr. ku ktoremu som chodila na ambulanciu.

petulig
14. júl 2009

lekvar hotovy a fajnovy. Uvidime, ci sa nepokazi.
ja som dnes bola v nemocke oca pozriet, veru to na nervy tam a tie zachody paraaada. Ale fesneho doktora som stretla asi trikrat za hodinu a este aj so mnou vo vytahu siel tak som sa nesla vynadivat 😀 nejaky z chirurgie. Skoda, ze jedneho uz doma maam 😵

jamaat
14. júl 2009

Čaute. Žijem. Dokonca až tak žijem, že som sa dnes 5 hodín motala po meste a Európe. No dobre, tak hodinka z toho bol obed posediačky. 🙂

Halinka, bystrická pôrodnica má oveľa horší zvuk, ako to tam skutočne je. Samotné pôrodné sály nie je nič moc, ale v tej chvíli to ani nevadí, že 3 metre od teba rodí iná žena. Ono to vlastne hrdo znie, že pôrodné sály. Veď je to len jedna miestnosť rozdelená závesmi 🙂
Na šestonedelí sú spravené také nové sprchy a záchody, že také pekné ani doma nemám! To bola radosť tam chodiť! 🙂 Keďže tam stráviš minimálne 5 dní, tak je to dosť dôležité.
No a prístup bol OK. Nevýskam nadšením, ale ani sa nesťažujem. Posledné dni mi to tam už liezlo na nervy, lebo sa bolo treba stále prispôsobovať časove vizitám, očkovaniam, vyšetreniam, obedom, atď. Ale to máš asi všade.
Čo sa týka zazmluvnenia, kým som čakala na vzdychárni, tak ku všetkým ženám, ktoré mali zazmluvneného doktora, tí doktori dobehli až úplne na poslednú chvíľu. Volajú ho až vtedy, keď už ideš ozaj tlačiť. Dokonca museli ženy až zadržiavať tlačenie, lebo ten ich doktor tam ešte nebol. Jedna až kričala, že už to nevydrží. Tak to by ma asi potom pekne štvalo tých vyhodených 7tisíc.

jacka
15. júl 2009

dobré ránko.... 🙂
prváááááááááááááá 😀

petuling...si šikulka....možeš sa vydávat 😵

jamaat..plne s tebou suhlasím so všetkým aj s dr....ja ked som tam rodila tak k tej čo mala zaplateného ani neprišiel celý čas kuknut....až na poslednú chvilu...hlavne že zhrabne prachy 😠
a ako zápal...už je asi lepšie,nie? 😉

no ja by som v týchto horučavach bola najradšej niekde v pivnici 😝 už teraz je horuco 😝 😝 😠

petulig
15. júl 2009

druhaaa 🙂 ja dnes v robote zas. Na nervy toto teplo veru. Uz menej ako mam dnes sa mi obliect neda a aj tak je mi hic.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre