Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

parvitas
7. júl 2009

lucy... to je priserne... velmi je luto tej tvojej kamaratky... 😢

ja som sa dnes konecne vyspala, lebo sme spali pri dokoran otvorenom okne, takze sa nam aj vzduch trochu ochladil. mne to teplo fakt nerobi dobre...

petulig
7. júl 2009

mna ako irituju tie vtaky rano. Standardne o pol siestej zacnu cvirikat, ale to nie tak jemne ale riadne straky ci co to je tam kolo okna pobiehaju. Drahy uz vymysla ze vzduchovku si pozicia 😀 . akurat ked sa tak najlepsie spii oni sa rozhodnu ze sa chcu rozpravat pod nasimi oknami.

parvitas
7. júl 2009

😀 aj u nas cvirikali. ale uz o pol piatej...

jacka
7. júl 2009

petuling...prak nepočut... 😀 😀

petulig
7. júl 2009

len ten prak asi na psy nezaberie. Tu sa to strieda, ked prestanu psy hukat tak sa pustia vtaky🙂 tie spevave mi nevadia, ale tieto ukrakane to je hroza.
jacky ale odkazem drahemu nech najprv ten prak skusi. Uz ho vidim ako na okne striehne 😀 .
On tak aj na macky kamienky by do nich furt hadzal 😀 😀 milovnik zvierat 🙂este ze cakame dievku, lebo chlap keby po nom bol tak koniec. 😎

jacka
7. júl 2009

petu 😀 😀 aspon máš doma veselo 😀 😀 ..aj sa s kamienkami trafil??? 😀 😀 😀

jacka
7. júl 2009

mne je dnes nejak 😝 ..som zvedava kde je to ochladenie 😠

petulig
7. júl 2009

jacka snazim sa ho usmernit trocha ale nie vzdy tie macky ustriehnem 😀 to mu isto este z detstva ostalo. Vidi macku a leti kamen 😀 😀 ale vacsinou netrafi nastastie.
mne dnes na pocudovanie celkom fajn, klop klop, sa mi zda ze uz tak teplo nie je. Ale hlasia na zajtra burky aj stvrtok tak trosku lepsie uz bude dufam.
dala by som si palacinkyyyyy s nutelou a orieskami a slahackou a aj lekvar by mohol byt 😵 , mnaaam.

jacka
7. júl 2009

takže chuda mačky..traste sa pred tvojim mužom 😀 😀 ...no ja ich tiež neznášam 😀 😀 😠
máš chute ako tehotná 😉 😀 😀 😵

sa mi točí hlava..len neviem či si možem spravit kávu....aby som s drobca nespravila závisláka 😉

petulig
7. júl 2009

v pohode, kolegynu mam tehotnu a ta si kavu dava. Jedna ti neuskodi raz za cas. Ja ju nastastie nemusim, ale zato mam ine uchylky 😀 Tie moje vecerne najazdy na ladnicku a konci to aj tak pri krupicovej kasy 😵

sia222
7. júl 2009

čafte kočky.
Lusy ak dovolíš nič v zlom a myslím že každej normálnej žene je luto ked počuje niečo také ja mám taký prípad v rodine nie ale z tejto nemocnice ale myslím že ako matka by si nemusela písať takéto pikošky z nemocnice ak su tu v tejto téme hlavne prvorodičky a možno aj ženy kt sa dlho snažia o bábo a su vo vyššom štádiu tehu tak na psychiku to rozhodne žiadnej nepomože. vieš takéto veci sa nestávaju len v banskobystrickej nemocnici!!!stávaju sa v každej nemocnici.aj pri porodoch aj pri operáciach aj pri banalnom zákroku.aj ked bohužial patria k životu a su to dosť smutné veci myslím že by si si mohla odpustiť to tu písať.Myslíš že v štiavnici vo zvolene v žiari a neviem kde všade sa niečo také ešte nikdy nestalo??osobne poznám ženy v ilave v považskej a v trenčíne kde sa stalo niečo podobné.
prepáč že som vyletela ale mi nedalo to nenapísať lebo si tu píšu maminky kt sa tešia na svoje deti a možno si si neuvedomila že niektorej to može ublížiť aj ked život je aj o smutných veciach ale isť rodiť s takýmito myšlienkami asi nie je bohviečo pre niekoho.

sia222
7. júl 2009

babky inak s tými vtákmi to je asi snád všade aj mne idu skoro ráno na nerva a to slnko..🙂 no to vecko ..ja mám pocit že akosi často kupujem wc papier tiež🙂mne to kafe vyslovene kázali koli nizkemu tlaku a fakt mi pomáha ale obyč kafe zalievaná..dávam si taku slabšiu rano aj poobede.vraj to neublíži..no dufam že nebude babo hore potom stále koli tomu.no to teplo je užas fakt.ešteže vymysleli sprchu.petulig a ty pojdeš z roboty rovno do porodnice či čo?? 😀 dokedy ešte robíš?

jamaat
7. júl 2009

Sia, pekne si to lucy napísala, súhlasím s tebou.

aine04
7. júl 2009

ahojte zienky, to su priserne horucavy, viem si predstavit ako tazko vam je s bruskami. ja som tiez v strese, pre zmenu kvoli drobcovi, stale sa bojim ci sa neprehreje a byvame v panelaku tak si to viete predstavit. horucava na zblaznenie.. 😖 asi sa idem na par dni odstahovat k nasim. ani na prechadzky sa poriadne neda chodit.v noci sme si otvorili okno lebo sa uz nedalo vydrzat, aj to som zas celu noc trpla ci mi maly do rana neochorie, takze ani z voza ani na voz...

sia mas uplnu pravdu, s takymito recami sa tehotne nechodia strasit, niekedy sa stanu smutne veci, ale netreba to tehotnym trieskat o hlavu 😠.

baby, ja mam teda este slusne brusko ☹ , aj na bokoch mi par centi ostalo. trochu mi je aj luto ked su vsade po meste take polonahe kocky, si len vzdychnem ze pred rokom.... 😔 . bohuzial nie som z tych stastnych co su 2 mesiace po porode ako ihly.

ja som v tehu kavu nepila, bala som sa ze krpec bude nervozne babo, zavisle na svojej davke kofeinu 😀, ale mne niekedy pekne sibe. ked ma tehulka nizky tlak tak je urcite lepsie dat si kavicku ako nejake lieky. ani teraz kavu nepijem, obcas ukradnem manzovi chlip z jeho, ja zboznujem kavu. ale uz vydrzim.

aine04
7. júl 2009

aha a este mna vtaciky rano nerusia, my s matuskom totiz budime tie vtaky 😀 😀 😀 . mozno to cvirikaju od rozhorcenia ze museli tak skoro vstavat, lebo nejake babo je uz hore 😀

jamaat
7. júl 2009

Aine, nič si z toho nerob, aj ja mám ešte sadla dosť z tehotenstva a brucho povolené. Ale keď dojčíš a celý deň okolo bábätka beháš, tak nie je ani čas, ani chuť cvičiť. Blbo nám to vyšlo takto na leto. Keby bola zima, tak nás to tak netrápi, lebo by sme hrubé kabáty nosili. 🙂
A otvoreného okna sa neboj. My sme spali pri otvorenom, aj keď boli nedávno chladnejšie noci a vtedy Emka práveže dobre spala. Bola len v pyžamku a zavinovačke tak po brucho, lebo sa už do nej nezmestila. A nie je jej nič. A teraz v horúčavách mu daj cez deň len nejaké krátke body, nič viac. Vonku ho zakry plienkou alebo niečím takým, aby na neho slnko nesvietilo.

U nás je plno vtákov, väčšinou čvirikajú. Ale máme tu aj veľa dážďovníkov, to sú také, čo vyzerajú ako lastovičky. A tie lietajú ako stíhačky a hrozne pritom pištia. To sú také škrekľavé nálety. Hlavne cez deň a večer, ale malej nevadia. Teda zatiaľ...klop klop.

aine04
7. júl 2009

jamaat presne tak, to je tym ze je leto, v zime by mi bolo fuk vacsie brusko a boky, lebo by som mala pocit ze to do leta este nejak uhram 😀

ja malemu cez den tiez davam len kratke bodynka a ponozticky. v noci je v pyzamku, ak sa mi zda ze je chladnejsie tak ho prehodim lahuckou prikryvkou.

sia222
7. júl 2009

no počujte babky som počula najnovšie že aj ked su takéto horká že ked sa dieťatko kojí že sa mu nemá dávať žiadna iná tekutina ani vodička ani čajík.ja mám syna august a vtedy to vyložene kaázali dať aj tekutinu práve koli prehriatiu.vám ako kážu vaše dr teraz?aine tak to vy plašíte tých vtákov a nám nedaju spať?

jamaat
7. júl 2009

aine, aj ja tak.

sia, nám tiež vraveli, že netreba dávať piť. Že keď je smädné, tak si cucne predného mlieka, to je od smädu.

mia78
7. júl 2009

cafte babky,ja dnes len žehlím.... 😅
sia pekne si to napisala.............nam tie vtaky ani tak nevadia ale my sme zase pri ceste a ked mame otvorene tak rano zacnu lietat ked idu do roboty tak musim zatvorit.... 😒

a ja som davala cajik malemu a je novembroví,som musela lebo sa dehidroval, ked mal asi mesiac sa to prejavilo tym ze zacal cikat tak do ruzovkasta tak sme sa zlakli,volali sme sestricke tak nam kazali davat pomedzi kojenie....a potom uz bolo dobre...... a nam aj v nemocnici vravela sestra keby sa prehrial ze ma teplotku tak mu dat trocha cajik.......ale to zalezi asi na babetku co mu staci .....

montina
7. júl 2009

jacka je to tak ako hovoríš, volala som gromovi, povedal,že ma bezproblemov zoberie, pod jednou podmienkou, že mi nebude vadiť, že to od augusta berie vodecký, to mi vôbec nevadí, mám s ním dobré skúsenosti ešte z nemocnice. Takže som si vybrala celkom dobre, dúfam.... len chcem ísť aj na sono, prosím potvrdte mi, či je sono utorok a vo štvrtok alebo nie. dik

jacka
7. júl 2009

monita..v utorok...Držík 😉

jacka
7. júl 2009

sia máš moje sympatie..len aby si to aj dotyčná dáma prečítala..však LUSY

ja som nedávala ked som kojila a narodil sa v juli....vraj stači mliečko..a aj stačilo... 😉

sia222
8. júl 2009

čafte.no dnes tým vtákom našťastie asi opršali krídelká..aspon u nás vobec nebéékali🙂)jáj konečne sa ochladilo trochen.mia mohla by si aj ku nám skočiť ked ťa to žehlenie tak baví🙂)mám nejakú kopku
jáj musím detičky pobaliť a akosi sa mi nechce...idu do tábora tak dufam že počko budu mať akurátne

petulig
8. júl 2009

cafte, sia ja uz nie dlho do roboty. Od 25 uz som doma. Dnes ako fajne, prsat by nemuselo teda ale takto zatiahnute moze byt 🙂. Do rana sa mi snivalo s krpatou, ledva sedela, ale hlavne ze tlacila rozok 😀 To som zvedava co to bude za dieta 😵 Sa mi v poslednej dobe zacalo o detoch snivat,som len zvedava kedy sa mi o porode zacne. 😕

jacka
8. júl 2009

ajojte...

u náš neprší ale aspon sa schladilo.....konečne

sia tak budeš doma sama?...to ja už ani neviem čo je 😀

sia222
8. júl 2009

no budem sama🙂 už by som ich nezvládla potrebujú cez prázky program tak som im vysvetlila že toto leto to musíme takto všelijako zvládnuť že sa mi nedá chodiť po výletoch s nimi abo na dovču a tak a keby boli len tak doma tak viem že by som bola k nm nepríjemná a pritom by za to nemohli a to nechcem.tak sa tvária že ma pochopili🙂)no som zvedavá ešte neboli v tábore🙂)ja si ich zas rada užívam ked su so mnou a ked vládzem ja mám pocit odkedy chodia do školy že to tak strašne uteká a že som s nimi malo času hned je večer a spať a do školy a dookola stále a za chvílu nájdu partnerova a frng mamine 🙂)už sa teším na rok už plánujeme ako aj s paťkom malinkým pojdeme niekam na výlet ..teraz ked budem na md budem mať aspon viac času si užiť takéto veci.aj ked možno po roku mi to pojde na nervy no neviem..
fajn počasíčko dnes celé leto by mohlo tak byť veru🙂)

lulu26
8. júl 2009

Ciao baby,

konecne som doma v PP, smordovana, vsetko ma boli, 2 dni sme s mamkou pratali byt v BB a to este idu od pondelka dokoncovat ☹
nech to je za mnou..
vysledky cukor nastastie v poriadku, aspon nieco pozitivne 🙂
Konecne som spoznala siu, si super baba, my by sme mali dat potom vsetky stretko, uz ked budeme mat porody za sebou.. 😉
sia, budem v tej BB od pondelka, tak si zavolame..dame kavicku..
idem ja oddychovat, v piatok mam prijmacky na Mgr a o chvilu aj svadba, uz nech to mame za sebou..

jamaat
8. júl 2009

Ja som služobne trošku staršia, ale keď budete stretko dávať, aj mňa zavolajte. 🙂

petulig
9. júl 2009

cafte..a vy dve ste sa kde tajne stretli? a nas ste z toho vynechali. 😠 tedaaa.
dnes ma ako hrdlo boli, dufam ze nechytim nejaky virus teraz ku koncu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre