Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
21. máj 2009

tak som vás dočitala....aj som stihla navarit 😉

no moj muž k porodu už ...nechce ..že kto bude s malým..taka blbá vyhovorka...ale chcem aby bol aspon na čakačke...ved potom už budem aj tak len ja tlačit 😝

gurti...vy budeme mat pekny rozdiel medzi detičkami...ste plánovali? 😉

lienočka...aby si ešte v práci netlačila 🙂 😉

jacka
21. máj 2009

petuling...pit možeš ..tak ked budeš na čistej vode vydržiš 😉 ..a na krče je dobre magnezium....ja to zatial nemám ...ale pri prvom som tiež nespávala. 😝 ...

lienockabb
21. máj 2009

Čaute baby, vy ste toho včera stihli riadne popísať 😀 Tak ja som si našla už aj čiastočné riešenie na tlmenie môjho rozčuľovania nad všetkou nespravodlivosťou, ktorá sa nám tehuľkám stáva. Keď idem ráno do práce (cestujem 2 busmi, inak sa nedá ☹ ) tak si dám mp3 na uši s nejakou prima hudbou a všetko ostatné mám severným vetrom... 😀 A stále si hovorím, že tým drzákom hnusným sa to raz všetko aj tak vráti. 😝

jacka... veď sa smejem, že ma chefo v robote naloží do auta a odvezie rovno do pôrodnice 😀 😀

petulig... na tie kŕče, tak ako hovorí jacka, najlepšie magnézko. Ja beriem každý deň 2x1 na predpis od internej lekárky, bo mám trošku zvýšený tlak a ešte si aj kupujem v lekárni Magnézium Generica a zatiaľ som kŕče nemala a to musím priznať, že mám teraz značnú nadváhu. 😅

No a čo sa týka toho chlapa pri pôrode, tak môj drahý je už na to pripravený a chce tam byť aj napriek tomu, že (ako každý chlap) má bobky aj zo zubára 😀 Tak som sa smiala, že fajn, aspoň mi bude robiť "brankára". Každopádne budem rada, že ho tam budem mať. V konečnom dôsledku, nech si to užije chlapec, podieľal sa na výrobe, tak nech je aj pri tej konečnej fáze. 😀

petulig
21. máj 2009

pit mozem? bo vravela mi sestricka ze nalacno tak ja automaticky bez vody myslela, lebo minule ma ina sestricka zrusila ze na krv sa chodi uplne nalacno aj bez vody tak bohvie uz..

veru pojdem si dnes to magnezium kupit, som myslela ze to bolo len raz tie krce ale kedze sa to vratilo nerada by som to mala castejsie kua. Daju mi aj bez predpisu dufam. A tabletky si sumaka? co je lepcie?

k tym chlapom pri porode, uz to neriesim, dostal bobky tak nech je doma. Aj ked dufam,z e ked ma privezie tak ma nenecha na vratnici a nezdrhne 🙂 a potom ho uz tak lahko nepustim prec 😀

sia222
21. máj 2009

čafte.teda babky vy ste toho už postíhali.ja som urobila rozvoz do školy ráno nejaké rožky po ceste a terau rozmýšlam či idem povysávať 😠
petulig neviem aký je ten dr v krčme ale verím že fajn keby nebol zjavne ženatý a ja vydatá ... 😀 nebránila by som sa krčme. volal s manželkou predomnou lebo mi povedal že to bola manželka 😀 😀 že maju chorého syna ..keby som bola dlhšie možno by som sa o nom dozvedela viac 😀 😀
fakt je zlatý
to je asi jedno v akej forme dáš to magnezium podstatné že si dáš.niekt dr dávaju to magne b6 a niekt šumák .dá sa to kupiť volne. to je vlastne horčík ak zješ kilo banánov za den máš to isté len asi s problémami iného druhu niečo ako zápcha 😉
ja idem tiež 4.6. na vodu a mne sestrička povedala že si možem zobrať rožtek s maslom len 😀 ale vodu mslím tiež dovolila.ale ak ked tam dojdem šupnem si tu sladku a z toho je energie hádam na chvílu 😉
tak sa držte ja idem hodiť nejaké farbičky na ksicht bo som si tak ivno pripadala v tých potravinách ako holá nemám doma muža tak robím ranný rozvoz a nestíham hádzať vylepšenia na ksicht normálne 😠

pekný dník všetkým

sia222
21. máj 2009

petulig pozerala som foto ty si opuchnutá alebo tehu? 😀 šak ja som ako slon proti tebe papkaj prosím ťa nech je tá moja nevesta mocná žena 😀 ( to je len moja závisť neber vážne že namáš taký kotlík kt občas zavadzia ako ja)

pekné bruško 🙂

petulig
21. máj 2009

sia ty si vlastne teraz na PN? Nechodia kontroly? Ja tiez spekulujem, ked to dobre prespekulujem tak by mi vysla PN vyssie ako mam teraz plat a doma by som bola. Len tie vychadzky ma porazi ked budem museit doma ssediet ci nahodou kontrola nepride.
inak to brusko uz zase narastlo. Rano je sice mensie ale zato vecer to by si mala vidiet🙂 stuknem asi dnes vecer , neboj ja mam zasob dosdt takze ma z coho cerpat krpec.

jacka
21. máj 2009

petuling.....šumák vraj tak nezatžuje žaludok 😉 ...ale vodu možeš...len čistu aj to nie liter...a ked sa chodi na kvr tak treba pit aby sa krv zriedila...

len tie PN pozistujte bo ja musim ist itež ked mi bude končit MD..nepojdem na tri týždne do práce 😝 ..čo som...

len sa najedz..ja už mám 6kg naviac 😝

petulig
21. máj 2009

si vezmem so sebou hadam daky rozok pre istotu a hned ako vyjdem z ordinacie sa nan vrhnem 🙂
jacka sak to mas v pohode, ja som zatial 4 kg a kazdy ochka ze malo, ze mam jest, len oni to potom zhadzovat nebudu : 😎

jacka
21. máj 2009

neboj ..to prežiješ...ved to až take hnusne nie je 😉

lulu26
21. máj 2009

Caute babky,

nestiham dohanat, uz nech mam po statniciach, lebo ani neviem, ako mi ide zivot.. ☹
tehotenstvo si asi zacnem uzivat az potom.Zacali nam aj od pondelka prerabat byt, tak mam vkuse hovory, este ze zacali az teraz a nie ako chceli 7.5. lebo to uz by som bola na infarkt. 😠
Fakt, aby zena mala oci vsade. Moj nastavajuci dnes odisiel, pride si do hotoveho, ale to mu nemozem vycitat, lebo zaraba..ale ked ja uz neviem miestami, ci sa nezosypem. 😝
Skola, byt, svadba, tehu..boze, aspon, ze to dieta mi dava pokoj a nie je mi zle ani nie som unavena.
Uz sa tesim na 2.6. idem na sono, snad sa nam ukaze co to bude. Citala som, ze ste riesili otazku partner pri porode, tak ten moj je zatial rozhodnuty, ze pojde, ja len dufam, ze to stihne 😀
No a co sa tyka vahy, tak ja mam 2kg navyse, takze petulig nie si sama.Aj mne hucia, ze mam pribrat, no ale da sa, ked mam tolko toho na hlave?
tak este pekny den baby, idem pokracovat v uceni.

sia222
21. máj 2009

čafte. akože tie kg čo tu uvádzate ...no dovi dopo ako by povedali moje deti v prenatal puberte 😀 ja som 24 al 25tt a mám 61 kg večer aj dva.a to moja váha bola že 50-51.ked pozrem na tie veci pripadá mi že su detské.dufam že nenaberem ešte vela ako pri filipkovi že 19.ale ja tak akosi opuchám 😠

lulu aspon nemáš čas na kravinky rozmýšlať. ozaj kolkého máš ten sobáš? 😀 nerozmyslíš si to? 😝

petulig len nehápem 😠 ako možeš mať pn ku vačšiu ako plat???som divná alebo firma kde pracuješ?bo u vás dávaju tehulám pn ku 180perc z platu??? 😀
hej babky som na pn od začiatku mája.čo mám kamošku v brusne mala kontrolu nebola doma ale tvrdila že bola a nemala z toho zle.inu čo poznám a bola na pn tak nemala vobec.tak hádam mi nedojdu.mám vychádzky od 10 do 12 a od 14 do 16.ja mám kartu v TN ešte bo dr čo chodím do nemocky nemože vystavovať pn.on len napísal tej mojej pozdrav a tá moja mi vypísala a to som ju ja požiadala o vychádzky v takom čase koli deťom.snažím sa chodiť v tom čase mimo domu ale nie vždy sa mi podarí.no ale je pravda že ja bývam v dome takže ja ked idem na dvor mám vychádzku kedy chcem takže zas až tak nepotrrbujem isť často mimo.
ale ved to už dlho nebude ved nejak v pol jula by mala byť už MD.no a ked náh dojde bo vyplacať mi bude bb poisťovna a nebudem doma náh tak ju budem presviedčať že som bola 😀 ale ja napr ked spím alebo mi hrá hudba nepočujem fakt zvonec.kukni petulig daj sa vypísať a ked pojdeš z domu mimo vychádzok pusti na plné gule radio to ti vela nezožere el.energ. a budu mysleť spoza dver že si ich nepočula 😀 😀

jacka inak si asi zisti s tou MD viac aby si neprišla o prachy ked by si išla na PN z čoho ti budu ratať MD pri tomto baby bo ja ked som mala deti po sebe viem že to bolo do troch rokov ked si mala druhé mala si taku MD ako pri prvom ale musela si to stihnúť do 3r. vieš ak si mala dobru aby si si neublížila a možno by si mala dobré prašule.neviem ale ako je to teraz.akurát viem že MD sa ráta na perc za predošl rok teda 2008u nás teraz je to tak som sa pýtala na poisťovni.bo ked som bola s deťmi tak sa rátala len z posl mesiaca kt.si robila ale teraz je to z predošl roku vymer základ .

petulig a ku akému dr chodiš?som zabudla..

aine04
21. máj 2009

babulky z kil si tazku hlavu nerobte, ja som za prve tri mesiace tehu dokonca schudla 3 kila, permanentne mi bolo zle... a nakoniec som bola ako basa, pribrala som dokopy 15 kil. teraz nemam odvahu postavit sa na vahu, stastie ze v nej nemam baterky, kupim ich tak najskor po sestonedeli 😀 😀

lulu26
21. máj 2009

Sia, tych 51kg poznam aj ja, ale uz to nie je realita davna...mam 59kg, ale ved nebudeme ani stale krasne a mlade, tak co narobime.
svadbu mame 1.8. tak sa to uz pomaly blizi, teraz tak nad tym este nerozmyslam, ale jun to uz budem...viac menej mame vsetko prichystane, len saty musim ist v juni, podla toho ako budem vyzerat..
ale sala, kameraman, fotograf, kolace, kostol, veci pre muzicka, vyzdoba, alkohol to uz je...aj oznamenia, len ich vytlacia..
a uz nech je to za nami, zariadeny byt, babo na svete a mat uz rodinnu pohodu, snad na vianoce to uz bude 😠

sia222
21. máj 2009

aine ja viem aspon minul skus bola taká pri prv deťoch že som schudla v pohode len sa citim ako slon 😠
ako sa mate s drobcom? inak tu epi si si musela sama vybaviť u anest.dr.alebo ten porodník čo si si ho zaplatila?

horšie je to s tou celulitidkou kua akosi ma začína lubiť a lepí sa a lepí na mna 😀

lulu neboj aj tak to tak uteká zachvílu budu vianoce 🙂 ja si idem tiež teraz prerábať v dome bo chceme byť s malinkým sami nech ostatok neruším v noci a terz mám dilemu či si urobím tu obyvku a vedla izbičku do zelena či do červena.bola som v sásovej a maju tam také pekné dekoračné tapety aj zavesy.moj muž miluje tieto moje sťahovačky a prerábačky 😠 len neviem či budem tolko vládať vymalovať a tak ak nie teraz tak po porode dorobím 🙂
neviete niektorá kde maju také dekoračné nálepky na stenu v BB?

petulig
21. máj 2009

cafte..sia ta PNka to je nieco take ako navysenie materskej. Tak ci tak sa budem tesne pred materskou prezamestnavat od terajsieho zamestnavatela k inemu a ten mi da maximum a z toho pojde materska. no take cachre machre kadejake a ze sa to da aj s PN takisto urobit tak uvidim.
dokiho mam Fruhwalda 🙂

a tie nalepky, v radvani pod postou idu otvarat tapetove studio kadejake moderne tam maju raidne drahe tak mozno tam by to mohli mat. Skusim ti zistit ked to otvoria mam tam vedla znamych.

Inak ja som len rada, ze tie kila sa az tak nelepia, ja mam este dost zasob co chcem dat dole kua 😖

lulu26
21. máj 2009

Sia,

ja tiez chcem detsku dat na olivovo zelenu tie vacsie steny a kratsie nebesku modru..davame steny v detskej na hladko a casom tam chcem nalepit nalepky s rozpravkovymi motivmi...
vidis petulig maju tam pod postou aj take nieco?
lebo davat steny malovat je dost drahe a videla som na nete ze su aj take tapety. Mozno v Ikey by mali nie?

a kolko mas kg teraz petulig? ak to nie je tajne.. 😉

sia222
21. máj 2009

petulig tak hej ak ti navyšia plat jasko pri pn asi teda hej len pri MD to chceš ako urobiť ked MD sa ráta z minul roka?? ja som si tiež navýšila výplatu bo sa vyratavala z posledného mesiaca materská ale mi povedali že sa to zmenilo že z minul roka aj mi povedali že tam pak treba doniesť od ekonomky prijmy za 08.ja som si aj dávno ked som bola dala vtedy poslednu vyplatu taku aby som mala max MD lebo to je ohraničené možeš zarobiť aj neviem kolko je tam strop.len teraz to už sa mi nedá aj ked ja to nebudem mať zlé lebo moj mužík 😀 si moju prácu cenil 😀 a možno budem na tom max. ja mám šťastie že som si to mohla prisposobiť aj ked deti boli bo sme podnikali vždy ja som u cudzieho človeka robila len chvílu aj tak je to len pol roka.

keby si vedela ked to otvoria daj vedieť prosím 🙂 no dnes som bola v sasovej v poliklinike je taký obchod maju tam ale skor zavesy ako tapety ale tapety na objednávku 3 týž a viac a tie nálepky len 2druhy.ale zavesy výber riadny tie šiju na mieru.tie tapety su všade drahé tam stála jedna rolka okolo 500sk 50š a asi11m v rolke ale tie vzorované riadne ked si dám tak si nedám na všetky steny len na jednu.ja om mala pri deťoch krásne pomalovanu detsku to mi robil znamy vtedy chcel 2litre po známosti ale sa s tým natrápil on to robil len tak krásne kreslil

lulu26
21. máj 2009

baby ja uz som madar z tych MD..

ja mam podobny pripad, teraz som na urade prace, to znamena, ze dostanem hned od zaciatku len rodicovsky prispevok 4800sk.
ked som bola na socialnej poistovni, tak mi tetuska povedala, ze keby som si priplacala cca 1000sk mesacne min, pol roka do porodu, tak mozem mat MD aj 15 000sk, kedze mi to uz nevyjde, tak je to zbytocne, lebo by sa mi 60% ratalo z min, mzdy a to sa mi viac oplati RP.
dalej co mi povedala, nech sa aspon na mesiac zamestnam, dam normal odvody a aj keby som isla hned druhy den na marodku, tak MD uz dostanem.
tak som rozmyslala, ze mamina sesternica ma obchod v BB, nech ma na jul oficialne zamestna, august rizikove a 11.9. nastup na matersku.. ale ako teraz pises sia, ratalo by sa mi prijem za minuly rok, cize aj keby mi dala ta znama najviac co mi moze dat, tak sa mi to ratat nebude?
min, rok som bola zamestnana do 20.11. a hruby plat tak 20 000.
ci sa mi to este zarata aj tato julova?
uz mam v tom zmatok. ☹

sia222
21. máj 2009

čaf. tak toto neviem moja ked si na urade.skus sa ešte podrob informovať ked si na urade.hej to čo hovoríš o tom priplácaní to je nejaké poistenie zvláštne čo si platíš nejaký čas a pak dostaneš vačšiu md.neviem kolko je to pred MD časovo. ale tu kamošku čo mám tak tiež robila normál pred MD porodila v 08 a rátali jej MD z 07 a mne povedali to isté teraz na poisťovni.možno ked si na urade je to inak.možno musíš mať v takom príp nejaký čas odrobený vieš.sa popýtaj a vymysli niečo ved ak by ťa zamestnala ak by ti stačil mesiac sa ti oplatí jej tie odvody aj zaplatiť čo za teba zacvaká na poisťovne ak by ti dali dobru MD a ti to vráti.ved aspon ten polrok pak už je to nejakých tých 4800len no.ja som bola s dvomi naraz na rodičovskom príspevku ked su po sebe a dostala som len jeden pamatám 2700 to bol fakt príjem ako hovado pre dve deti aj tie čo mali dvojičky mali len jeden .no asi sa radšej ešte poinformuj o tom šak nech platia ved aj tak len ludí okrádaju a rozkradnú si všetko čo tam ludia platia politici tak nech aspon maminám na plienky daju šak vychovavame deti aj pre tento štát 🙂

a s čím má ta segrenka mamina obchod ak sa možem opýtať?
inak ak chceš do tej detskej len bordury tie maju aj v baumaxe samolepiace.ja som si cel dom malovala sama len na to musím mať záchvat 😀

lulu26
21. máj 2009

Moja, tak ak dostanes zachvat, mozes sa vyburit u nas
😉
ja na take nie som..aj teraz mi vkuse vyzvana sef tej firmy co nam robia byt a dnes som uz toho mala plne zuby, hodinu sme rozoberali kupelnu, plyn, vodu a co ja viem ako to moze ist?
ved mu vravim, dam pec tam, pokial mozes tahat ten plyn, no islo ma porazit...
v utorok idem na ten pohovor, tak tam mrknem, tak mrknem po statniciach v sobotu..
ta sesterka maju obchod so sportovym oblecenin, na Dolnej, nebola som tam este, ale ked pojdem do poradne, chcem sa s nou stretnut, tak ti poviem presne, kde to je...
no je toho fakt dost na posratu MD..
a co ten prispevok ako porodne? to si musim tiez obehat? alebo to daju automaticky pri vystaveni rodneho listu baba?
a ty moja dostanes? ked budes mat tretie?

petulig
22. máj 2009

sia k tej materskej, ono sa treba odhlasit od tohto zamestnavatela a tym zeho zmenis tak oni beru posledny pracovny pomer a nie rok dozadu.Da sa to aj tak ze ta tvoj muzik odhlasi na druhy den prihlasi na ine pracovne miesto z vysokym platom a beru ti posledne zamestnanie..ale kedze to nempotrebujes🙂 stastny to clovek
pozriem vam tie tapety ked pojdem k dokimu buduci tyzden, ale vcera to este nebolo otvorene, ale mozem sa opytat
lulu neviem ako je to s tym ked si na urade ale ak mas za posledne dva roky dozadu zaplatene poistne 270 dni tak by to malo byt ok. A prijem ti budu brat len od tej tvojej sesternice, cize za posledny mesiac, alebo kludne aj tyzden staci u nej byt zamestnana. Ty jej potom odvody vratit za ten tyzden a mas vyriesene.Teda aspon takto to urobila kamoska pred pol rokom a materska jej chodi kolo 15 tis. Kedysi to bolo tak ze stacilo neplatene volno a hned po nom navysit vyplatu. Teraz treba odhlasit na socialke prihlasit s maximalnym vymeriavacim zakladom platit nejaky cas aspon zo tyzden a potom sup na matersku 🙂
a toto iste sa da spravit aj s PN ale na to som prisla neskoro a uz sa mi to na jeden a pol mesiaca asi neoplati kua

lienockabb
22. máj 2009

Ahoj tehuľky, prajem všetkým pekné ránko.

lulu... čo sa týka príspevkov na materské, teta na SP ti povedala dobre. Pre teba by bolo najideálnejšie zohnať firmu (zamestávateľa), ktorý ťa akože zamestná tesne pred nástupom na MD s tým, že ti dá mzdu s najvyšším vymeriavacím základom pre výpočet MD. Zvykne sa to robiť naozaj tak 2 dni pred nástupom na MD, aby za teba tá firma zbytočne neplatila odvody. Na sociálke to majú takto ohraničené, bolo to cca 28tis., neviem presne, či tam boli nejaké zmeny a koľko to je teraz v eurách. Tzn., že MD (55%) z vymeriavacieho základu by naozaj bolo nejakých 15,5tis. Čo sa týka toho pripoistenia, ako tu spomínate, je to dobrovoľné nemocenské pripoistenie (DNP) a musela by si si ho platiť minimálne 270dní pred nástupom na MD. V takom prípade by si mala ten vymeriavací základ ešte vyšší a MD by si mohla mať kľudne aj cez 20tis. Sú to len také moje chabé info, ktoré som sithla zatiaľ zozbierať sama pre seba, snáď pomôžu.
Pekný deň zatiaľ. 🙂

lulu26
22. máj 2009

Dobre ranko babky,

juj ako ma dnes hlava boli, to je tym tlakom asi, u nas je pod mrakom ☹ , ale aspon sa mi bude dobre ucit a nebude ma to tahat von.
Baby pomohli ste mi, fakt dakujem, petuling tych 270 dni mam, to mi povedala aj tetuska na socialnej. Lienocka ty si mi to vysvetlila super ludskou recou, dakujem..
mne to uz spominala kolegyna zo skoly, len mi to neslo do hlavy, ze ma s bruchom niekto zamestna, aj ked po znamosti, bala som sa, ci na to socialna poistovna nepride..
No ale preco zase nevyuzit tento hlupy stat, ved aj tak nam neda nic, jedine porodne.
a s tym to je ako? to davaju automaticky? alebo to po porode musi utekat muzicek vybavovat?
pekny den

jacka
22. máj 2009

ja som z vás jelen... 😅 ..ale asi preto že sa ma to netýka 😀 😀

sia ..mne nevedeli povedat nikde nič 😝 ...a to mi povedali že sa mám po skončení zahlásit že pkračujem v MD...ale by som nedostala žiadne budáky 😝 ...aj zamestnávatelovi som brkla...vraj sa ozvu... 😀 😀

mia78
22. máj 2009

ahojky s porodnym bude muzicek utekat vybavovat s rodnym listom dietatka ja si to uz presne nepametam ale sa my vidi ze musi ist na matriku potom socialka ,zdravotna a neviem ci este na rodine pridavky. sa my vidi ze to ti v nemocnici daju papier a stym pojde .
a dostanes uz aj na tretie aj stvrte dieta porodne 😀
ak sa mylim tak ma opravte.

a stym priberanim sa len zasmejem ze 60 a 59 noo chcela by som mat len tolko, ja som vedsich rozmerou 😀 aj ked som teraz spokojna lebo som pribrala zatial 7kg, a pri prvom som za cele tehu nabrala 26kg 😅 tak to bolo nohy ako kupi 😀

jacka
22. máj 2009

mia nemýliš sa....čerstvy tatinko bude vybavovat veci 😉

to sa ti pri prvom ako podarilo???ja som pri prvom 11kg....zato teraz som sa rozšupla 😝

aine04
22. máj 2009

ahojte kocky 😉
sia, ja som sa dohodla ohladne tej epi s porodnikom co som si zazmluvnila. vedela som ze niktori dr. nie su moc nadseni ked maju rodit s epi tak som sa ho spytala, ale nastastie vobec nebol proti a on potom zavolal aj anesteziologicku. zaplatila som az potom, lebo u mna veru nebolo iste ci mi budu moct epi pichnut.

a celulitidu ani nespominaj, taka som krasne hrbolata ze az. ani tie kila by ma tak netrapili, ale na plavky to tento rok moc nevidim 😖

inak sme dnes bezali k detskej s malym, lebo mu trosku krvaca pupcek, tak som sa vyplasila. nastastie je to ok, vraj sa to este moze cistit...

mia78
22. máj 2009

no bola som pn a vies doma som si lahla ked som bola unavena a tak sa to nejako namna nalepilo ani som nevedela ako aj mi viac sladke chutilo a teraz aj okolo maleho obskocit a stale nieco a sladke a slane my tak nechuti nemusim mat ,skor ovocie .
az teraz som si vsimla ze budes mat chlapceka tak je to tu zatial 3 clapici ( sia. ty, aine) ku 2 holky (petu, lienocka)

jacka
22. máj 2009

mia bola si len doma alebo aj v nemocke?....veru teraz lietam okolo maleho ale mám pocit že viac priberám pri tomto druhom.... 😝 tak tu teraz žujem polystyrén 😝

vy neviete čo budete mat...či nechcete....ja som tušila že to bude chlapec...a to som ešte nebola ani tehotná 😅

aine ...ja som bola taká ista...každu chvilu som vyvoláva dr.....teraz ked sa spätne pozerám tak sa smejem 😉 ...ešte kojiš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre