Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
17. jún 2009

aine ...zreferujeme 😵 ..ved bodaj by si sa stažovala na vlastnu sestru 😀 😀 😉

a ako Matuško...dobrý je? 😵

aine04
17. jún 2009

jacka dnes ho musim pochvalit, strasne je dobrucky (klop-klop). ale on je celkovo dobry chlapcek, len ked ho boli brusino tak chyta nervu. vcera sme si vypoculi riadne revy asi zato je dnes taky mierny 🙂
musim nieco vymysliet na to jeho brusko, nejak nic nezabera, proste ma obcas problem sa vykakat, ale nema zarazene prdiky, tak uz neviem cim to je. kupila som v lekarni kvapky ale nepomohli, ba zdalo sa mi ze mu pohorsili, lebo vcera cely den len zvrackal 😔

jacka
17. jún 2009

aine..skus SAB SIMPLEX..mi sme ich mali..a nedám na ne dopustit...a nie su ani návykové...... 😉

sia222
17. jún 2009

čafte babky. no a mne moj povie že som zavislá na nete.ved ja posl dobu nestíham tolko písať ako vy 😀
mna to malé trdlo kope hore do rebier až pod prsiami.ani pušapku nemusím používať mi dvíha všetko 😀

aine to si mala super že segru aspon si jej mohla aj vynadať ked ti bolo blbo a vyzuriť sa.proste jej musíš naznačiť že od polovice aug. do konca sept musí byť totál perfektná v práci k rodičkám!!!a už nastupila? to budu Dr asi slintať tam ked tam maju len tu jednu staršiu 🙂
inak neviem ako u teba ale moj filipko ked som kojila tiež probl s bruškom ale som pak zistila bo tiež nič nepomáhalo že to bolo mojou stravou.musela som si dávať velký bacha na to čo zjem.a pak bolo všetko ok.

babky čo sa týka naušníc ak možem poradiť aj dávnejšie bol názor že po šestonedelí.neviem ako je to tu ale mojej prepichovali u detskej Dr.asi mala zo dva mesiace.čo som mala aj kamošky neviem o tom žeby si to strhla nejaká kočka.to si ani neuvedomuju že maju.akurát ked to budete dávať den predtým to treba namočiť do liehu može byť aj alpa na vydenzifikovanie.a ak možem poradiť nekupujte zozačiatku ťažké naušničky bo to im vyťahá dierky.ak si všimnete niektoré steršie ženy maju také natiahnuté tie ušnice že im aj vidnoo cez tu prepichnutú dierku to je z ťažkých naušníc ked boli malinké.ja som pepke dávala malinko framik mastičky na to ked to bolo čerstvé a treba ich občas pretočiť troška nie o 360st 😀 len aby sa to pohlo a nezasušilo sa a nezahnisalo.može sa vám stať že budu kočičky alergické na zlato alebo kov kt.zvolíte.ja som mala taký problém tak mi mamina musela dať uplne dole a zarástli mi a pak už som bola velká ked mi dala znova prepich a teraz pohoda.a kým su bambulky malé netreba dávať kruhy a hlavne velké to si možu strhnuť.ja som nedávala ani zamykať pre prípad že by zahnisali ušká náhodou aby som to mohla dať okamžite dolu radšej.jáj ale som popísala 😀

na ten jarmok nie burčák jaci ale cukr vatu.inak tu som porvé zažila na jarmoku že mi plesli varechou🙂)som to nepoznala

jacka
17. jún 2009

sia s tou stravou máš pravdu...akosy mi to vyfučalo...ja som pri Matkovi mohla len osoleny chleba a čistu vodu 😀 😠

sa vytešujeme na jarmok..a mi budeme napokon tlačit 😀 😉

a už sa neplieska 😉

mia78
17. jún 2009

jacka pri prvom my nic nebolo to som behala kade tade aj som vladala co sa teraz cudujem,ale si mam davat pozor bo ma ta jazva pobolieva ako sa roztahuje tak to aj mozno stoho.

a pozeram Modre z neba a budeme mat na novorodeneckom novu sestricku zo Zv vyzera simposka tak uvidime 😎

jamaat
17. jún 2009

Ahojte.
Ja používam hlavne látkové plienky. Aj kvôli ekológii, tá spotreba vody a práškov sa zďaleka nevyrovná odpadu pri výrobe jednorazoviek a ich zahadzovaní, ale aj kvôli peniazom. Látkové vyjdú lacnejšie a ešte mi aj zostali po prvej dcére, tak tie používam. Jednorazovky len na von alebo občas doma. S praním nie je problém a ani ich nežehlím. Asi dva krát som žehlila, ale to tiež len také poskladané z jednej-druhej strany a hotovo.

Náušničky som nedávala a ani sa zatiaľ nechystám. Emča tak rozhadzuje rukami a stáli si chytá tvár aj uši, že by si to určite rozbabrala a bol by problém navyše. A keď jej dám, tak nastreliť. Prvá dcéra mala hádam 2 roky, keď sme náušničky dávali. Ale to už ich sama chcela a ak ich chcela mať, musela na výmenu za naušnice zahodiť cumel. Tak ho s veľkou ľútosťou a premáhaním sama zahodila do smetného koša a potom som jej dala nastreliť v zlatníctve Istra, no tak bola už potom hrdááá!

petulig
18. jún 2009

cafte..tie nausnicky tiez rozmyslam ako to poriesim. Ja somm si tiez nastrelovala az ked som skoro v puberte bola. Mne sa ale vobec nepacia tie klasicke visiace co sa babatkam davaju. Ked tak by som take malinke bodky dala.
si ale neviem predstavit ako by som fungovala s latkovymi plienkami. Ved to furt prat a zehlit a prat a zehlit. Mozno casom zmenim nazor, ale pri prvom dietati to isto nebude.

som vcera zacula dve baby ako sa bavili medzi sebou, ze je strasne vela tehotnych a hlavne na august a september. No mozme sa tesit, dufam ze nebudeme aj zo tri rodit naraz, lebo nas na chodbe odrodia 😀

sia222
18. jún 2009

čafte babky.jáj to ide byť zas teplo asi dnes.nerobí mi to dobre.
mia veru každé tehu je iné.ale ja mám také dni že celkom ok a pak také že hrúza.aj mne sa stáva že ma tlačí zospodu.niekedy ked varím a stojím dlhšie pri tom tak už prekrižujem nohe a musím si sadnuť lebo mám občas pocit že zomna vyleze.asi záleží ako sa tam vrtí a na čo tlačí.občas ma pobolieva aj lonová kosť.mne sa to stávalo asi pred dvoma mesiacmi aj viac hádam a teraz občas zasa.ale na mama aja som čítala že pokial je u Dr všetko ok tak je to ok a k tehu to patrí.jaci neboj ja som pri filipkovi tiež ani poriadne nevedela že ho tam mám to bol kludas.pepka občas riadne kopala no a toto to je hráč.. 😀 ja neviem kedy to dieťa spí alebo spí a vrtí sa a hlavne ked som ja v klude
petulig inak aj ja mám ten pocit že kam sa pozrem tak tehula.ale fakt ked niekam idem vždy stretnem tehu ženu aspon jednu isto

no vás obdivujem s tými plienkami latkov. ja som asi lenoch mne stačí to pranie mimo plienok ved mám pocit že stále len perem. aj ked čo sa týka ekolog je to pravda.ked boli velkáči malinký tak pamatám že v rakusku dávali ženám kt používali nazad látkové koli eko nejaký príspevok finančný.neviem ak to dokazovali že používaju síce

inak sa mi páči aj tá teoria bez plienok 😀 vec názoru ale mna by asi doslova drblo a nič iné by som nerobila len čakala kedy si cvrkne do nádobky 😀 😀

jamat a ked ich nežehlíš nemá malinká problém s kožou? ja som použ asi 3týž pri deťoch látkové ale vtedy to tak kázali aj koli jadierkam a musela som prať len v lovele a riadne vyplákať aj dvakrát opakovane v pračke žiadna aviváž a žehliť bomali také fliačky na kožičke obaja z prachu

babky inak už máte postielku?tie čo máte asi detičky ešte malé tak hej.ja to už musím hádam začať riešiť.hlavne že som si už kupila cestovnú 😀 a normálnu nemám

ja som sa pýtala na to obliekanie detičiek pri odchode bo v TN to bolo tak že sa odovzdali vecičky s menom sestričky zobrali detičky a obliekli a maminky mali zatial takésedenies detskou Dr.tak že či aj tu je to tak nejako

jacka
18. jún 2009

sa do porodnici ani nezmestíme..ešte aby sme doma nerodili 😀 😀 ...čo sa vreco s tehoškami rozstrhlo? 😉 😵

ja veru látkove nie..bude mi stčit ked sa bude balit na široko...a tie prat tak ako sia...aby čosi nechytil 😝

ešteže mám v brušku chlapca.....žiadne náušničky 😉 ..ale určite by som počkala 😵

ja som dnes totálne unavená.. 😝 😒

petulig
18. jún 2009

postielku som mala ako prvu 🙂 uz straaasne davno. Akurat ze ju treba zbrusit a nalakovat a to nemaaa kto. Mame zbrusene dve tycky. Mam pocit, ze to bude drahy robit ked v porodnici budem 😀

a terazky ako som isla z obeda tak optori mne zase tehotna 😀 kazdy den aspon jednu isto stretavam. Teda dve kedze v robote mam dalsiu 😀 .
a zajtra mam volno, dufam ze nebude prsat, sa chcem po meste potarat. Ze maju v tatiane kojenecke podprsky tak pojdem kuk.

jacka
18. jún 2009

petu..a kde je tá slubena fotka??

raz som čitala že podprsenky mali aj v Lidli 😕 ................a dážd hlásia na víkend..aby sme čušali doma 😝 😝

no už vidím ako to bude tvoj muž robit ked budeš v nemocke...moj nestihol nič urobit.....stále bol pri nás..alebo v práci 😉

parvitas
18. jún 2009

presne tak, kam clovek pozrie, vidi tehotne a bruskate 😀
ozaj, idete niekto na tu prednasku o vyzive v maternity centre (do complicite)?
inak, ja som tiez videla cestou z obeda tehulku - nevideli sme sa nahodou navzajom, petuliq? 😉

petulig
18. jún 2009

🙂 a kam chodievas na obed? v meste robis niekdE?
tato co som ja videla, mala taku peknu cervenu suknu a k tomu cervene tricko, sik tehulka🙂 ale bola blondka a podla fotky si tmava tak asik ee
jacka ked bude trosku casu, zajtra mam volno tak hadam fotku supnem. Terazky sa musim trepat peso domov, lebo drahy najdrahsi si auto zobral do roboty a este sa moce v trnave kua..tak sa idem parit

aine04
18. jún 2009

ahojte 😉
diky za rady ohladne toho bruska, teraz som sa rozhodla sice nejaku dobu nic neskusat ale ak to neprejde dame ten sab simplex. neviem ci je problem v mojej strave lebo ja si davam velky pozor, som dost vyplasena kedze je to moje prve babo, takze fakt z ovocia len banany a jablcka obcas, zeleninu len mrkvu. nejem ani nic cokoladove ani kakaove... ☹ a najcudnejsie je ze sa puci iba v noci, cez den sa v pohode vykaka.

sia na segre som sa nevyzurovala, ved tam bola chuda len ako pozorovatel 😀 , ale od 1. jula uz nastupuje naostro. to som bola velmi milo prekvapena ze mi dr. dovolil pri porode aj manzela aj sestru. a inak ked vravite ze na august september vas bude vela, tak ja som zasa mala pocit ze vsetky sa rozhodli rodit na jar. aj v aprili/maji bola strasna kopa tehul. holt - tieto deticky su vysledky letnych dovoleniek 😀

mam tu v kociku vedla seba drobca, prave dal taku strelu do gati az strach a mali by ste vidiet ako sa stastne zasmial 😀 😀

ja som si tie podprdy v lidli kupila, teda mamka mi ich kupila a nemozem si vynachvalit. su asi 100 krat lepsie ako tie co maju v tescu, tak ak este budu, nabehnite baby do lidlu, vrele odporucam. su take pevnejsie a pritom velmi prijemne, nie take handry.

sia222
18. jún 2009

aine to o akých podprdách sa bavíte?na kojenie? no skus aj to ovocie dať pozor vraj aj bublinkové napoje možu ..asi nebudeme ani papkať čo pocuvam.pri mojich v elkáčoch nezakazovali ani čokoládu ani trop ovocie a teraz snád všetko sa nesmie.mlieko som im dávala plnotučné v krabici asi od8mes a aj kravské od jednej pani.nikdy neboli ani chorí okrem kiahní a občas prechladnutie.no terz zdá sa je kopa vecí inak. vraj ked sa kojí tak ani čajík nie ani v takýchto teplách.
ty dávaš malému čajík

aine04
19. jún 2009

malemu cajik uz vobec nedavam odkedy som zistila ze na prdky nezabera. mam ten hipp - feniklovy, ale uz mi je uplne nanic, mozno ho este vyuzijem ked zacneme prikrmovat ak uz nebude prestarnuty dovtedy.
ja sa cele dni nalievam len cistou vodou, este v porodnici som si kupila vineu, lebo som pocula ze je to zazracny liek na nabehnutie mliecka ale figu borovu, mna z nej akurat hryzol zaludok.
ale dnes sme mali konecne kludnu noc bez pucenia, tak dufam ze je to na dobrej ceste 🙂

co sa tyka podprseniek, ano spominala som tie na kojenie 😉 mozno casom kupim aj jednu drahu v complicite, ale zatial som prevaznu vacsinu casu s malym doma a doma si vystacim aj s takymi obyc. ale ak este v lidli budu predavat tieto, tak urcite este kupim.

jacka
19. jún 2009

aine....škoda že ti vinea nezabrala...tá vraj pomáha...no ved každa sme iná 😒
ja som prveme čajík nedávala...a to sa narodil v juli....vystačilo mu mliečko...až po pol roku som začala...držím palce aby vám to rýchlo prešlo 🙂

ja som šla do Lidla do funuse...škoda 😝

zuzik25
19. jún 2009

ahojte bystricanky!
drzim vam palce pri porode, ja som chcela ist rodit do ZV, ale vysoky tlak ma prinutil byt hospitalizovana a nakoniec som rodila v BB a poviem vam bola som milo prekvapena. bala som sa najma sestriciek, pocula som vselico. a plus bude pre vas to, ze od jula ma nastupit nova laktacna poradkyna zo ZV, vraj je velmi dobra vela mamickam pomohla.

aine, ja uz pouzivam klasicke podprdy, lebo ked som sa videla v zrkadle pripadala som si v nich hrozne. nosim ich len v pripade nudze ked su ostatne v prani.

aine04
19. jún 2009

jeej zuzik ahoj 🙂 , nacapala si ma tu 😀 , aprilovky uz hrozne zanedbavam, musim sa aj tam zastavit, ale tu sme taka mensia particka a kdze teraz nemam tolko casu citat co je nove na konovi, tak mi v aprilovkach strasne vela veci ujde a potom som mimo.

inak ked idem von, pouzivam aj ja normalne podprsenky, teda take do ktorych sa este vojdem... ale doma su najpohodlneksie tie kojace lebo to nemusim cele vyzliekat. navyse ked dam dole celu podprdu, tak mi pri kojeni tecie mliecko aj z druheho prsnika. ale chcela som sa ta opytat ake su tie z complicite, ty si si tusim kupovala.

sestricky aj ja chvalim, strasne su mile... no a ked uz bude aj laktacna poradkyna tak to bude fajn, mne by sa veru byvala zisla, tak nabuduce 😀 😉

ked spominasi Zv, tak ma napadlo ze tu padla taka tema ze v bb nechavaju rodicky vytrapit sa. v aprili tam rodila jedna znama a nechali ju tiez vytrapit sa viac ako 24 hodin po odteceni plodovky. takze zrejme nielen v bb to nechavaju co najnaturalnejsie....

zuzik25
19. jún 2009

aine, uz davnejsie som ta tu nacapala. 😀
hej, kupovala som v complicite, ale kukni si to aj na www.anita.sk tusim som to dobre napisala, ja som si kupovala uplne hladku klasiku a zo vsetkych je najlepsia. ja som si musela kupit normalne podprdy vacsie.
v aprilovkach sa to postupne rozbieha, uz tak vela sa nepopise ako ked sme boli tehule a nemali co robit.

lulu26
19. jún 2009

Ahojte babky,

dlho som tu nebola, tak nestiham ani vsetko precitat. Prisiel mi buduci manzelik aj ocko, tak sa im venujem. Riesim este svadbu, zajtra mam promocie, tak sa tesim. Boli sme na 4D sone, tak mala nie a nie sa nam ukazat, keby ste to videli, uz teraz trucuje. No, doktor stuchal a stuchal a nic. Jedna rucka na pol tvari a druha na druhej, smiali sme sa z nej. 🙂 Proste si povedala, kaslem Vam na 4D sono, pekne si na mna pockajte...
Sia, 7.7. idem na tu vodicku, tak sa uz konecne ozvem, ze sa spozname..Uz mam konecne menej starosti, este ta svadba a uz bude lepsie. Byt mame dokonceny, len este dvere, zarubne, ale tie uz tiez prisli, objednali sme postel, este linku a po svadbe snad tam uz budeme. 😉
Teplo mame aj my tu v PP, co som prekvapena, zatial to snazam dobre, no ako citam, co ste vo vyssom stadiu, urcite Vas to netesi.

tak zatial

mia78
19. jún 2009

ahojte to je dnes nedichatelno 😖

no ja som pri malom nemohla nic jest som bola len na ryzi a kuratu a vajickova polievka obcas.
este aj s jablka sa vyhadzal.

ja som malemu davala cajik asi od mesiaca ,musela som lebo sa dehydroval mu nestacilo mliecko.

a podprdu som kupila jednu drahsiu v complicite ta je super .ale este nejaku tiez potrebujem tie v lidli co mali boli len male cisla namna 😅

jamaat
19. jún 2009

sia, periem plienky v normálnom prášku, dávam aj aviváž sensitive z DM drogérie a všetko OK. Má peknú ritku.

jacka, mám tú podprdu z Lidla a je super. A za pár korún. Teda eur. Škoda, že len jednu. Tá akcia bola akurát vtedy, ked som bola v pôrodnici, takže len chlapa som vyslala na nákupy.

jamaat
19. jún 2009

Ked som počúvala, čo všetko sa nesmie jesť počas kojenia, tak som aj rozmýšľala, čo vlastne budem variť. Ale v pôrodnici nám dali vrámci sponzorských balíčkov aj dve brožúry o bábätkách do jedného roka ( sú super) a v nich písali presne to, že dôležitejšia je pestrá strava a nie všetko, čo by mohlo spôsobiť problémy, dopredu zo stravy vylúčiť. Vraj až keď príde mamička na niečo konkrétne, čo nerobí dobre, tak to potom vylúčiť. Tak som sa uspokojila a jem ozaj skoro všetko. Dokonca aj paradajky, jahody a zatiaľ som si žiadne blbé reakcie nevšimla. Nič nepreháňam, nezjem kvantá paradajok, ale dám si.

sia, staršia dcéra tiež v polroku nabehla na normálne kravské mlieko a všetko v pohode. Dokonca už skôr som ju prikrmovala riedkou krupičnou kašou urobenou z domáceho kravského mlieka.

jacka
19. jún 2009

ja som prvemu od pol roka dávala jogurt...sice zjedol len jednu dve lyžičky...ale nič mu nebolo.....a kedže som dlho kojila tak ine mlieko ako moje nepil...

a s kojením...v nemocke nám sestrička povedala že možeme všetko..ale s mierou...ja som ale nemohla nič..ak len tak na jeden hlt...zo všetkeho ho bolelo bruško 😝

čo máte s tým Zvolenom...ved ked sa niečo stane pri porode skor vám pomožu v BB ako tam..nie su taky vybavený....ja to nechápem 😅

sia222
19. jún 2009

čafte babky.no to bol parák dnes teda.aj teraz je dusno.ja už budem asi ako arabka vychádzať len v noci ak bude takto 🙂
lulu tak si to uži zajtra.jasko pak dobehneš.

baby neviem či som blbá alebo čo mám už dve deti ale včul čitam o hlienovích štuploch či zácpach ako už viackrát som sa stretla s tým pojmom že sa baby pytaju lekárov ako dlho pred porodom to odíde a uvolní sa atd.na roznych forach.dr tam píšu že može byť aj mesiac pred porodom. pri filipkovi mi prepichli vodu ale pepka bola normál.ale ja neviem napriek tomu čo to tá hlien.zátka či ako je.asi som to tam nemala 😀 😀 😀
tak prosím o radu a vysvetlenie ktorá viete dík
lulu a to neideš nejako skoro na vodu..

mia78
20. jún 2009

ahojky dnes bude uprsano ☹ ale aspon sa ochladi....

a to by aj mna zaujima ja som tiez nespozorovala ziadnu hlien.zadku me odtiekla voda a hotovo......

aine04
20. jún 2009

mne zatka odchadzala zrejme postupne, asi tyzden pred porodom... mala som trosku sfarbeny hlien ale vzdy len po troske a vodu mi tiez museli pustit v den porodu.

paradajky som skoro ( ale len skoro 😀 ) kupila v tescu, lebo maju tie cherry tusim po 10 korun, ale ja sa uz ozaj bojim cokolvek zjest, a som aj citala ze s chlapcami je to horsie, co sa bolesti bruska tyka, su na to nachylnejsi... mimochodom, dnes v noci sme sa znova pucili ☹
ale jamaat mas pravdu, treba drobceka v malych davkach privykat na vsetko, pokial mu to neurobi vyslovene zle, s tym uplne suhlasim, len som prestrasena ze co to s nim spravi, ked pojem napr. tie paradajky. za pol dna revu mi to nestoji.

baby ked bude v lidli znova akcia s tymi podprdami, musime sa tu nejak zmobilizovat a dat si okamzite vediet 😀 , takze ak to niektora vycmuchate, hned na kona a dat vediet ostatnym 😀 😉

zuzik25
20. jún 2009

aine, ja papam paradajky bez supky, len stavu a duzinu, ale to som ich dokopy zjedla asi 3 a zatial sa nic neudialo.
k zatke, mne odisla asi tyzden pred porodom a zvysok pri porode s krvou, videla som to na vlozke ked som liezla na porodny stol. a voda mi praskla sama, ale doobeda mi dali tablet na dozretie porodnych ciest s tym, ze v ten den rodit urcite nebudem a rodila som presne v ten dany den. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre