Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

sandrika
7. júl 2008

gurti celkom fajn, chdievam cvičiť je too držku, ale už neplačeme ,doma len v nemocke....
na koliky nam super zabral espumisan kvapky kup si v lekárni s každým jedlo 25kvapiek 😉

spika
8. júl 2008

Dievčatá, mala ste niektorá z vás nadštandardnú izbu v Rooseveltke? Alebo ste ju aspoň videli? Neviem, či sa oplatí do toho investovať.....

gurti
8. júl 2008

spika: my sme nemali...a prezili sme to aj v normalnej 🙂 , nie je to tam az take strasne, pre mna bolo dolezite, ze boli ciste a nove sprchy a WC, ostatne sa dalo, nakoniec budes tam len par dni, ale je to na tebe.

majada
8. júl 2008

aj aj si myslím že sa to dá vydržať tých pár dní..... 😉

klaudinka21
11. júl 2008

ahojte maminy, no ja si osobne myslim ze dat za nadstandard 1000 na den a byt tam sama zavreta aspon pre to nic moc nie je ja radsej s ludmi:O) teda zo zenami budem 😀

gurti
6. okt 2008

klaudinka21 pozeram do pasu, ze uz mate drobca doma? Tak blahozelame, dufam, ze si mala v poho porod a uz si naplno vychutnavas MD 🙂

zuziacik83
10. dec 2008

Ahojte baby, uz davno sa tu nic nepise o rooseveltke. ja som prave zacala 37tt a chystam sa rodit v BB u doktora Palucha. Bola som cely cas na rizikovom a aj mesiac som si polezala v nemocnici a on bol moj izbovy lekar tak sme si ho dali s manzelom aj k porodu, ale rada by som pocula na neho aj nejaky nazor ak ste ho mali nahodou pri porode... a tiez som zvedava ci su tu nejake mamicky co maju termin podobne ako ja...mozno sa tam stretneme 🙂 . Inac ja sa toho porodu zacinam poriadne bat a aj mam zly pocit z toho ked si predstavim tie bojove podmienky v rooseveltke kedze som tam stravila dost casu. Uz teraz mi je nagrc z tych 20 rocnych porodnych koz, na ktorych som sa hadam odrodila este aj ja 😝

alias313
10. dec 2008

ahoj zuziacik83, Palucha poznam-je to starkin sused a nas znamy. Na neho som zatial pocula len same dobre veci, co sa tyka "doktorovania". Ja este neviem pri kom budem rodit, ale tiez som nad nim rozmyslala. Odrodil aj znamej miminko a bolo to fajn, tak prajem vela stastia 🙂

leniccka
10. dec 2008

ahojte ja mam este do porodu daleko, ale uz to tu mam cele precitane pre istotu 😉
zuziacik, Palucha som mala aj ja ako izboveho, velmi sa mi pacil, ja mam rada srandistov, ktori vedia odlahcit atmosferu ked je cloveku najhorsie 🙂 neviem aky je pri porode, ale ako izbovy sa mi pacil

alias313
10. dec 2008

baby ja sa este chcem opytat, ako skoro je vhodne ist za nastavajucim porodnikom?no kedy si ho treba "zaistit"?? a chcem sa este opytat, mate niektora skusenosti s Molitorisom?Lebo nad nim uvazujem.vdaka za nazory.majte sa pekne 🙂

danulik
10. dec 2008

baby, nebojte sa BB nemocnice - ja som sem tiez nechcela ist rodit, planovala som ist do BS, ale par tyzdnov pred porodom som si to rozmyslela a som rada, ze som nakoniec rodila tu 😉

alias - rodila som pri dr. molitorisovi, zazmluvnila som si ho asi mesiac pred porodom - zacala som k nemu chodit asi v 36 tt.. super doktor, odporucam 🙂 ak ta zaujima nieco konkretne, napis kludne aj do IP 😉

oxan
13. dec 2008

baby ja som rodila pri dr.hunakovi a bol perfektnyyyyy....mily pozorny a bolo vidiet ze mu na pacientke zalezi molitoris je zasa super odbornik ale na pohlad taky chladny bez nejakych,tvarovych,emocii zuziacik saly sa zdaju strasne ale nie su nepohodlne 🙂 a ked rodis tak ti to tam vobec nevadihlavne ked mas dobry personal a to je hlavne

michaelamia1902
14. dec 2008

Baby tak ja sa tiez chystam rodit v BB, tento tyzden sme boli na exkurzii v nemocnici na porodnych salach a pre man to bol strasny zazitok. Nikdy v zivote som v nemocnici nelezala, par krat som len bola pozriet ked bol niekto z rodiny chory. Ked sme boli na tych porodnych salach a vsetko som to tam videla, tak mi prislo az zle . . ., ale to je asi vsade tak, pre mna to bol sok, ale ked pojdem rodit, tak aspon budem vediet do coho idem.

Dr.Paluch je moj gynekolog, chodila som k nemu este pred otehodnenim - mali sme problem no a teraz pocas celeho tehu. Podla mna je v pohode. Myslite, ze ma vyznam si platit nejakeho konkretneho doktora?

Boli sme pozriet aj tu nadstandardnu izbu - je v pohode a sestricka vravela, ze sa neda objednat dopredu az ked sa prima do nemocnice. Ak je volna tak ju daju a plati sa potom - no ak nie tak smola, lebo je len jedna. Manzel tam moze aj prespat. Je tam sice len jedna postel ale ked sa potlacime, tak by to slo.

zuzula20
15. dec 2008

Ahojte, teiz som rodila v BB, porod saly su sice stare, ale ked tam mate partnera,a dobry personal tak je to ok. A v tych bolestiach mi bolo jedno ci som sa prechadzala okolo starej porod. posteli alebo novej. No a na sestonedeli som nebola na nadstandarde, ale vzhladom na to ze tam je teraz uplne nove social. zariad. a sprchy, tak to si myslim ze uz je nadstandard (aspon pre mna kedze som to tam videla predtym) 🙂

zuziacik83
15. dec 2008

Caves baby, diky za odpovede. No my sme si radsej doktora zazmluvnili, lebo mam dost problematicke tehu. Neviem co od toho cakat a ci Paluch vobec stihne medzi sviatkami dobehnut, ale istota je guloment. Dufam, ze uz ked to stoji tolke prachy tak aspon si to vezme DR na zodpovednost a nic nenecha na nahodu. Momentalne ani neviem co viac riesim. Ci to ako sa bojim porodu, ci bude malinka zvavucka alebo ze keby to vlastne uz pride. Totiz ja tak nechcem byt v nemocnici na vianoce 😖 ...Ak by to vsak predsa len prislo tak urcite by som chcela nadstandardnu izbu...
A Michaelamia, ja presne viem z foto kto si ,sranda.. uz som ta stretla u Palucha v cakarni par krat 🙂

alias313
15. dec 2008

michaelamia: ja si myslim, ze je lepsie si doktora zazmluvnit, pretoze tam bude ten doktor, ktoremu doverujes a vies,ze pre teba spravi maximum. Proste nechcem tym povedat, ze iny by mal byt horsi, ale ja si tiez zazmluvnim, aby som potom netrpla, ze koho tam uvidim, ked pridem. Neviem, je to proste nejakym sposobom upokojujuce 😉 teda ja by som tiez sla na exkurziu-som na to zvedava-je to tam na figu???... boze a myslela som si, ze ta nadstandardna izba sa da dopredu objednat..no skoda, to aby som sa modlila, ze bude volna

oxan
16. dec 2008

baby mozno je aj dobre ked ste na izbe s druhou mamickou aspon si poradite postrazite babbu ked budete chodit na wc a tak a pri tom zazmluvneni su reakcie a skusenosti tiez rozne-raz nepride nestihne a tak a ked mams mat problemy tak tam moze byt hocikto ale je to mozno potom aj o tej psychike ze vtedy si pokojnejsia a ako sa rozhodnete je na vas ale prajem vam ok porody a zdrave baby

misisko
16. dec 2008

ahojte tehulky aj netehulky......pytate sa dost casto na molitorysa......ja somsa k nemu dostala nahodou a v hodine dvanastej, bol super, ajh ked som pocula ze je dost drasticky , ale ze vraj len v situaciach jed je to nevyhnutne.ja som mala s nim velmi dobru skusenost. a okrem toho zachranil mojej najlepsej kamoske dietatko prave tym drastickejsim pristupom a zachranil aj jej samej zivot, pokial ini len postavali okolo nej a konzultovali co dalej on jej babo "surovo" zvrtol a porodila......takze urcite odporucam.....a v starsich prispevkoch ste rozoberali Kamenskeho-neutral, potom vodeckeho-nebol mi po voli, karovica- pohoda a magata- ten uz tam nastastie nerobi, lebo z neho bolo citit, alkohol stale a ked ma vysetroval pred porodom, myslela som ze ho zabijem+ jeho sproste komentare okolo toho my sakra liezli na nervy........

michaelamia1902
16. dec 2008

zuziacik - aj ja si ta pamatam od Palucha z cakarne, tak to rycholo ubehlo ty uz to budes mat zachvilu za sebou. Zelam ti nech porod dobre dopadne a hlavne nech ste obidve zdravucke. Ak budes rodit u Palucha, tak potom ked sa uz s malou zabehnete daj prosim info aky bol. Ja mam cas do marca, ale tiez uvazujem nad tym ze si ho zplatim.Aj ked keby to bolo mozne najradsej by som si zaplatila sestricky - tych sa obavam najviac. No a tiez dufam ze bude volna nadstandardma izba. Mne by nevadilo to ze som s niekym na izbe, ale ze mam mat wc a sprchu s dalsimi 20 zenami - na toto som ja dost hakliva, ja radsej nejdem na wc ani na navsteve .

michaelamia1902
16. dec 2008

Alias - Na exkurziu na porodnicu moze ist kazdy je to za 100,- Sk na osobu.
PS: ze chodis aj na temu marcovky 2009, som nevedela ze si z BB - mozno sa v tej nemocnici nakoniec stretneme.

alias313
16. dec 2008

michaelamia1902
teraz od januara mam chodit na jeden kurz pre tehulky-lebo som stratena 😀 , tak asi vtedy niekedy pojdem na exkurziu 😉 ale sa obavam, aby ma tam neporazilo. na marcovkach som bola len "chvilu", no jasne, mozno sa aj stretneme 🙂

jennna
22. dec 2008

ahojte dievčatá, ja mám termín až júl 2009, ale už si vás čítam.. chcem určite rodiť v BB.. už len z toho dôvodu, že Roosweltka má v najhorších prípadoch všetky oddelenia a vybavenia od JISky pre miminká až po šestonedelie.. vo 8tt som krvácala ,tak som si odležala 2týž. na GYN I., sestričky boli úžasné a mala som izbového doktora Palúcha a pripadal mi veľmi dobrý, chodila som k nemu aj na kontrolné soná a bola som s ním spokojná aj s jeho prístupom.. na urgente ma príjmal mladý doktor Baláž a sa mi páčilo ako mi na sone všetko do podrobna poukazoval čo je čo, kde je čo, lebo ja som tam dovtedy videla iba machule..
čo sa týka predplatenia si doktora, je to na každej z vás, ale ja si myslím, že ten doktor, ktorý má práve službu je zodpovedný pripravený urobiť svojú prácu a taký ,ktorý je predplatený veru nemusí stíhať prísť a v takom prípade službukonajúci lekár si vás veľmi nevšíma... niežeby nechcel, ale nechce sa starať inému do remesla ako sa vraví.. to je môj názor..
aj keď je Roosweltka stará a ošarpaná, tým lekárov a sestier je tam na vysokej úrovni a netreba zabúdať, že každý sme nejaký a každý máme niekedy zlé dni, tak nemôžme očakávať, že pán doktor, či sestra sa bude usmievať ako slniečko 24hod denne..

zuziacik83
3. jan 2009

Ahojte tak 26.12. sa nam narodil tu v Rooseveltke nas pokladik. Porod bol sice rychly, ale bolo to strasne..veru neviem ci to chcem este niekedy zazit. Ani pisat sa mi to neda. Ale v kazdom pripade mi bolo uplne jedno ci som na peknom stole ci 20-rocnom. Nesnihli mi dat ani klistir, tak som to vsetko pekne "ostolicovala"ale aj to mi bolo jedno. Pri porode som mala otrasne sestricky, teda hlavne jednu. Strasne mrchava bola a preto som nekonecne rada ze sme si zazmluvnili DR.Palucha. Bol uplne super. Prijimal ma Schwarz a nebol 2x prijemny. Takze tak..Na 600nedeli A novorodeneckom boli tiez celkom fajn sestricky, ale treba sa na vsetko pytat a o vsetko poprosit. Ja som mala stastie ze nas tam bolo na oddeleni cez sviatky len nejakych 5 mamiciek tak mali kopu casu sa nam venovat, ale same povedali ze byva aj 20 babatiek s mamickami a nestiha sa nic a aj ony su nervozne. Nadstandard bol obsadeny ked som tam bola nejakou dcerou dakeho doktora tak sme mali smolu...Jedine co tam fakt bola katastrofa bola samozrejme strava, sibnuta spolubyvajuca (ale za to nik nemoze) no a to ze netiekla tepla voda 90% casu z dna. Vraj je nieco s kotolnou, ale to je na takom oddeleni kde sa mate potrebu umyt po kazdom WC velmi velmi neprijemne...V kazdom pripade da sa to prezit...

jennna
3. jan 2009

zuziačik, gratulujem k Zuzanke!!!! Pôrod asi nie je nič úžasné pre nikoho, mňa to ešte len čaká, no zatiaľ sa nad tým nezamýšľam... radšej...

Dr. Palúch je fajn, bol môj izbový a ošetrujúci lekár, keď som v Roosweltke ležala v novembri pre krvácanie a bola som s ním veľmi spokojná... aj sestry na GYN I. boli super, ale na pôrodnici a šestonedelí je to vraj vzácne, no uvidíme... stále nerozmýšľam nad inou nemocnicou..

Držkajte sa!!!!!

alias313
4. jan 2009

zuziacik83
tiez sa pripajam ku gratulacii 😀 aj ja by som to uz veru chcela mat za sebou. Inak niekto mi hovoril, ze ked je zazmluvneny doktor a prijima niekto iny, tak sa potom nesprava nejak milo 😉 takze ktovie ci to ma s tym suvis.ja uz normalne rozmyslam, ci si zazmluvnit doktora, lebo ak nebodaj nebude moct prist tak ten doktor co ma sluzbu ze je taky, no menej ochotny...

lienka1
4. jan 2009

Mna prijimal v nemocnici Dr. Trska, ten bol v poho, srandista. Rodilaa som pri Dr. Balazovi a Karovicovi. Balaz mal sluzbu a Karovica som mala zazmluvneneho a nemozem sa nan ic stazovat. Mala som sj stastie na sestricky na porodnej sale, boli velmi zlate.

jennna
5. jan 2009

alias, ak si zajednáš doktora, tak ten čo bude službukonajúci sa mu nebude chcieť miešať do roboty, tým pádom ak bude tvoj zazmluvnení meškať alebo nakoniec nestihne prísť, tak je to také, že ten doktor nevie do poslednej chvíle čo má robiť... ja by som si asi neplatila doktora a spolahla sa na toho ,čo má službu, veď oni sú všetci dobrí a kvalifikovaní, tak ti držím palčeky, nech to dobre dopadne a hladko prebehne.. potom daj samozrejme vedieť ako to dopadlo, aké to bolo... ahoj

alias313
5. jan 2009

jenna, no ale co ak tam bude nejaky mlady a nebude mat take skusenosti, ako niekto kto uz odrodil vela zien, a vie ako sa ma v urcitych situaciach zachovat...ja neviem, hned som si myslela, ze si doktora zazmluvnim, len sa obavam ze to nestihne, a presne ako pises ten druhy doktor, ktory tam bude-nebude sa chciet miesat do roboty..a fakt sa dost bojim toho, ze tam nebude niekto az tak skuseny...ja viem, vsak kazdy doktor tam musel niecim prejst, aby tam bol, nie je to len tak, ale myslim si, ze su aj dobri a menej dobri doktori 😅

saaskia
6. jan 2009

ahojte baby, neviete mi povedať na koľký deň púštajú z nemocnice po pôrode, ja idem vo štvrtok na príjem

danulik
6. jan 2009

alias - sluzia vzdy dvaja doktori a jeden z nich bude urcite skusenejsi 🙂 😉 ja som sice mala dr. zazmluvneneho, ale nemas sa coho bat, podla mna su tam vsetci dobri odbornici..

saaskia - prepustaju vacsinou 5. den po porode..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre