Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
17. apr 2009

na ku gromovy a držíkovi na sono....

jacka
17. apr 2009

lulu možno sa tam niekedy stretneme? a ty sa ideš vydávat?

lulu26
17. apr 2009

Ano, mame svadbu 1.8. tu v Poprade..

mali sme mat svadbu uz 30.8.08 ale nastavajucemu zomrel ocko v juni, tak sme to odlozili. S babom sme neratali teraz, brala som aj antikoncepciu a pritom som nebrala ani antibiotika, praveze som bola v strese, mala som prvu cast statnic..tak ale asi aj zazraky sa deju, ja som sa len bala, aby bolo vsetko v poriadku, lebo ked som zistila som bola v 6 tyzdni, fajcila som este a brala dalej antikoncepciu, menstruaciu som mala, tak jeden den, tak spinenie, co je bezne pri antikoncepcii..ale to je asi preto, lebo som bola medicinska reprezentantka a mala som na starosti gynekologiu 🙂
No, takze svadba uz bude s bruskom, skor sa nedalo, brata mam vo Svajci, v maji dalsie statnice, prerabka bytu..bolo by toho vela...a nie som ani prva ani posledna, nech je hlavne babo zdrave a v ten den pokojne, aby som si svadbu vedela aspon trosku uzit.
a vy ste tu vydate?

jacka
17. apr 2009

lulu ty si pravy príklad zázraku bábätka...neva že budeš mat bruško ....hlavne že bude všetko o.k...máte toho fakt vela...tak držim palce nech všetko vyjde podla plánov 😉

ja som mala svadbu v januári a v juli sa narodil matko...lenže my sme už spolu bývali asi 5 rokov..tiež nebol matko plánovany ale som rada že ho mám a veelemi ho lubkam.... 🙂no a toto druhe sme chceli a poadrilo sa na prva pokus tak som ostala v miernom šoku...ale prijemnom 😉

kedy ideš na sono?

lulu26
17. apr 2009

bola som teraz pred sviatkami..
6.5. mam len poradnu a TRIP test, tak ma asi sono caka v 18 tyzd.
uz viete co cakate? asi tuzite po dievcatku co? 🙂

jacka
18. apr 2009

ja idem na druhe sono v 20tt v utorok tak sa teším... 🙂
nevieme v utorok ak sa ukáže tak budeme vediet...len niekedy rozmýšlam či povedat alebo nie..muž chce..a mne je to tentoraz jedno 😅 a velmi po dievčatku nie...muž chce zas chlapca a ja neviem...berem oboje 😉

a vy by ste čo chceli? 😉

lulu26
18. apr 2009

Tak asi ako kazda zena, najprv dievcatko -aby som mala potom opatrovatelku pre druhe -chlapceka 🙂
Je to v podstate jedno, hlavne nech je zdrave. U nas v rodine sme dievky prve a este aj v nedelu narodene..tak asi preto by som brala najprv dievcatko.
Nastavajuci sa len pyta, ci uz nevidno na sone pindura 😀 ten ako spravny chlap, chce chlapa.
Mate uz vybrate mena?
Nam sa paci Lara a Alex...tak uvidime, ktore dame ako prve.
Drzim ti palceky na sone...a uz mas aj nejake divne chute?
Ja zatial nic, ale zacinaju mi velmi voniat a chutit paradajky..zeleninu v hocjakom stave, hlavne hlavkovy salat a tu vodu z neho nedam nikomu 😉
sladke mi moc neberie a bezne jedla, mam praveze aj problem zjest.

jacka
18. apr 2009

no ja som chcela ako prve od mala chlapca...asi som divna 😀 My sme v rodine same baby... mama s 3 sestier ja mám 3 sestry... sestry maju dcery iba ja som vynimka 😉
Mena nemáme zatial mi nič neprešlo.... 😖

No chute....uhorky každy den aspon jednu,komopy a všetko dobre 😉 ...mäso ee 😉

jacka
18. apr 2009

no dufam že sono dopadne podla plánov 🙂

jamaat
18. apr 2009

Ahojte.

Lulu - každé tehotenstvo je iné, takže ak býva tebe zle teraz, nie na začiatku, tak aj to je OK. Ako čítam, čaká ťa toho dosť postíhať, tak držím palce, nech ide všetko podľa plánu alebo aj lepšie.

No idem zase do kuchyne robiť. Máme rozbombardovaný byt, lebo prerábame spálňu, aby sme mali kam postielku a komodu dať a trošku vynovujeme.

Držte sa všetky. Pa

sia222
18. apr 2009

čafte babky. no ale ste sa rozpísali 🙂
petulig gratulujem 🙂 🙂 🙂 tak moj malinký v bruchu má potenc. frajerku 😀
oni tam všetci čakaju toho pindíka.ja som bola tiež prekvapená ani neviem prečo ale bola som stále v tom že to bude baba 🙂 kadejaké mená som mala a chlapské neviem žiadne.vždy som chcela filipka a toho už mám.ale naša nelinka aj slzu pustila že to nebude segra tak sme sa dohodli že má právo vybrať meno.tak ju to prešlo a je hrdá 😀
lulu ja som volala na to 4D sono asi v 17tt a sestrička mi povedala že to rbia medzi 22 až 30niečo že si mám v 21tt cinknúť a objedná ma. stojí to 60ečiek ale myslím že to zato stojí.
lulu pošlem ti ID kukni
inak babky ja som si pár vecí kupila aj v teranove aj v new yorkeri ja mám rada športovo eleg modu a tam som si vybrala teda to complicite tam je to riadne chabé štýl tak na 50r ženy občas u baťu maju pekné botičky teraz ale opatočky tak skoro asi neobujem
🙂 ach bože deti vyšibali čokolády a musím ich jesť 😀 😀 😀

petulig
18. apr 2009

ahojte 🙂
sia s tou frajerkou sa dohodneme🙂 uz si aj drahy zvykol, ale si narokuje, ze teda vyberie meno.Asi to bude Michaela, aj ked to bude straaasne dlhe s priezviskom, ale uz sa s nou rozprava ako s MIskou, tak mu asi urobim tu radost🙂
ja som si 4D sono uz tiez objednala, dali mi to na koniec maja. Akurat tusim 26 tyzden, ze keby sa neukazala krpata poraidne tak este je cas na zopakovanie do toho 30ho tyzdna. Potom, ze uz je menej plodovej vody a tazko sa to robi.

sia222
18. apr 2009

čaves. no mne sa ti miška páči.asi sa aj ja už objednám bud týž by som mala byť v 21 ale ani boh sa v tom nevyzná raz mi povedia tak raz tak .ja už by som rodila aj teraz 🙂 aspon mi dá termín ak maju viac ale povedala mi že v pohode že nemaju vela vtedy tá sestrička.už sa tam teším.neboj pak mu porodíš aj pindíka 🙂 aj ked po porod si asi vačšina žien povie že nikdy rodiť nebude 😀 hádam to s tou epi zvládnem 🙂 ja už som si dnes objednala kočík.bratrancova žena má termín o týžden skor ako ja a na vel noc sme sa stretli a sme sa smiali že pred rokom sme riešili dovolenky a iné veci a teraz sa nám smiali všetci že ani nevedia o čom sa bavíme porody kočíky...
občas mám pocit že ma to riadne pohlcuje teda.minule mi muž povedal že odkedy som tehu tak ho nepotrebujem 😀 😀 😀

jacka
19. apr 2009

sia to som ai aj ja povedala že mna v porodnici nikto neuvidi a predsa uvidí 😀 Išla by som ešte raz ale muž že už stačí 😖 ...no ved hádam aj mne a preto si toto teho vychutnávam...
no moj to ešte nepovedal ale mysli si ...aspon sa tak tvári 😀 😀
už si pevne rozhodnututá že pojdeš na epi?ja sa toho akosi bojkám 😅 celkovo neznášam injekcie 😝 😝

petuling michaela je pekne.... 🙂 eliška neprešla?

Normálne ma už páli záha 😕 som prekvapena že tak skoro...dufam že to rýchlo prejde ..fuj... 😝

pekny zvyšok nedele 😎 😉

petulig
19. apr 2009

🙂 cawte cicky.
po fajnom obede odfukujem, za chvilku sa pojdeme prejst na zmrzku hadam.Ja porod zatial neriesim, tiez by som rada epiduralku tak sa stale ukludnujem, ze s nou to musi byt zvladnutelne🙂 Minule som si pozerala na nete ako sa epiduralka zavadza nejake video, no nist prijemne🙂 ale aj tak som rozhodnuta.
Eliska je zatial v zalohe, ale myslim ze aj tak ostaneme pri Miske. Este ze by svokra nejak velmo protestovala, ale to by som jej asi just napriek urobila🙂
Sia aky kocik si si objednala?

jacka
19. apr 2009

petu a ked si bola na sone v ktorom si tt?

AJ my padáme MAtko už vyspatý 😠 tak sa vyberieme preč... 😎

lulu26
19. apr 2009

Caute baby,

tak to ano po nedelnom obediku sa dobre odfukuje...

No, este k tej epiduralke, ja Vas baby nechcem strasit, ale este, ked som chodila s byvalym, jeho sestra - doktorka rodila prve..tiez si dala pichnut, pichli zle, ale to zistila az potom...porod asi tak, ze doktor vravi, kedy zatlacit, nic necitite, co vlastne o to ide..
Na druhy den sa vobec nevedela dvihnut z postele, lezala ako po lumbalke, tlak nanic..isli jej pichnut magnezium a keby ze nekrici, nie do svalu, ale do zily, tak neviem...
No, uzila si to..Ja som tiez nad tym rozmyslala, ale asi to nechame na prirodu..Vzdy som chcela cisarsky, ale tiez, ked citam na fore, co vsetko baby maju po tom reze, neviem....
tak peknu nedelu prajem

sia222
19. apr 2009

čafte mamušky 🙂 no mne je dnes divno.občas mám také dni normálne ma to odspodu tlači a unava nenormálna boli sme v baumaxe navarila som a som ko akosi 🙂 a ten červajz to bude asi živé dieťa čo tam dokazuje. 😀
micky nechcem vás strašiť ale ked som išla pred 10r rodiť poprvé tiež som neriešila porod vtedy asi ani epi neboli len vo vybr nemockách.nejaká kočka tu raz písala že tu v bb dávaju epi tak že posl kontrakcie cítiš aby si spolupracovala.každý lekár inak.ale ja som rozhodnutá že ju chcem.nebojím sa toho nejako tomu verím.ak sa nič nevyskytne prečo by som ju nemohla mať.myslím že na každý organizmus to vplýva inak.načo mám trpieť ked nemusím.ja by som tiež prijala cisarák.síce neviem aké to je rodila som normál.ale moja predstava ideal porodu je nech ma uspia a pak zobudia 😀 😀 😀 ja už sa vidím ako sa tam klepem od strachu.viem vydržať bolesť ale toto je ....

objednala om si kočík jumper ale tu značku eviem asi tako že 3 v 1 sa mi páčil. chcela som ten x lander ale nenašla som štvorkolku kde by bola aj šport aj autosedačka a nechce sa mi hladať aká pasuje na tu konštrkciu mám naj ked si vyberem všetko naraz a má nafuk kolesá a to u nás na kopci potrebujem na zimu.takže som musela spojiť to čo potrebujem tu na kopci z prakt hladiska s tým ostatným.ale aj tak musím ešte nejaký kupiť na terasu bo máme schody a ked dám malého von nebudem zakaždým trepať po schodoch.dám ho do alba.akurát sa mi páči jednofar ale nemali.tak dufam že za týžden neobjavím iný a tento sa mi nebude páčiť ako býva u mna zvykom ☹
lulu ja ti po tom reze túžim viac ako po kontrakciach 😀 😀 😀

predvčerom mi inak nechceli v lidli predať 4košíky jahod.po pol kile.chápete v kríze a kapitalizme??ako za socíku.tak som si ich vyhádala slušne že to im veduci nariadil aby sa aj tým poobede ušlo.tak to je haluz ako keby som ich chcela predávať tak som im povedala že som pažravá v tehu a ešte mám dve deti že aj to si kupujem málo 😀 😀 😀 a ak imide o to ja sa koli tým jahodám otočím dvakrát 🙂

jacka
19. apr 2009

no pekne ste popísali... 😉

nás muž vytiahol na suchý vrch...ledva dýcham...som ako kon...dufam že do rána neporodím 😀

ja do lidla nerada chodím skoro vobec..nemám rada ten obchod... 😖

sia222
19. apr 2009

jacka to ja by som išla isto do porodnice po takom výkone v tomto tehu som ako stará babka. 😀
ani ja lidl nemusím vobec ale občas východisko z núdze niekedy mám pocit ako by tam bolo staré tie salámy atd nemám v ten ich tovar doveru velmi ale možno v tescu kde chodím je to vačší humus boh zná. lidl mám najbližšie z domu z kopca a ked idem zo školy tak po ceste ked len tak že rožky.nič iné po ceste nemám.
ale tie jahody boli výborné musím povedať.

netlačí ťa občas zo spodu?.. ja už mám tu maternicu asi proklate nízko pri treťom 🙂toto tehu je divné..

a to moja prababka porodila 14detí aj vychovala a umrela v 93r v podstate zdravá na starobu baby a my tu riešime epidurálky 😀 😀 moja babka teda jej dcéra sa narodila vo vlaku ked sa sťahovali na slovensko 🙂

petulig
20. apr 2009

cawte 🙂
sia kebyze to bolo dedicne tak po starkej porodim vo vytahu 🙂 ale mam obavu , ze to take jednoduche nebude.My sme vcera skoncili v krcme na terase a dnes mi zase rano bolo zle. Krpec veru nebude krcmovy typ 😀
pekny den

sia222
20. apr 2009

no len verím tomu že to nie je dedičné moja 14 detí je dosť aj na mna na furt nemám také veľké hrnce na varenie 😀 😀 . ešte tak den dva..týžden že postrážiť to by som nejak zvládla 🙂

že vo výťahu to je tiež dobré tak dávaj bacha a chod radšej po schodoch 😀 😀
no vidíš slušné to dievča žiadna krčma takto ju asi fakt berem za nevestu. 😀

lulu napíšem len som vo firme a občas chce moj muž aj vykázať nejakú činnosť odomna ☹ na obede som už bola tak najvyšší čas isť domov 😀 😀 😀 a idem k zubarovi s malou.

jacka
20. apr 2009

ahojte......

len aby ju to poto nechytilo na schodoch 😀 😀

Bože tolko detí...teda ...ja mám pocit že dve stačia 😉 ale vtedy to bolo iné....

matko včera počuval bruško uškom..a vravi maminka je tam voda...pláva tam rybička...no zlatý bol 🙂

jacka
20. apr 2009

sia ja som to tiež vravela že som stará ale nepomohlo vraj to budem ešte potrebovat (taký trening) no des...boli ma celý človek ešte že drobec sa mrvy inak by som nevedela že tam je 😀 😀

petiling tebe býva stále zle od začiatku???

petulig
20. apr 2009

🙂 ze 14 detii kua to by bolo.Moje nervy.
jacka prve tri mesiace to bolo dost krute ale teraz uz len niekedy. Mala som stavy, ze som musela jest kazdu hodinku nieco male, aby som nevyhladla, vtedy mi bolo okamzite zle. Teraz uz je to pohoda oproti tomu co bolo. Vydrzim uz aj byt hladna aj ked to nie je bohvieco 😒 Teraz je to skor o tom, ze neviem co mozem zjest , co s tym moje creva urobia, lebo si robia co chcu🙂 Tak radsej nevymyslam kraviny a jem odskusane .

jacka
20. apr 2009

tak to ti nezávidim...ja som tiež po trochách nesmel byt prázdny žaludok inka mi bolo na figu...ale celkom v pohode inak som nevedela že som tehotná 😉
a čo ti ide najviac na chut...ja som teraz zatažena na uhorky a kompoty ... 🙂

petulig
20. apr 2009

😕 teraz ani nic zvlastne mi na chut nejde. Donedavna som mala uchylku na tie male kukuricky sladkokysle🙂 to padol aj pohar na posedenie. Teraz uz aj sladke co to zjem, co predtym nebolo. Uvidime co pride este. Ale celkovo dam prednost radsej masu a zelenine ako sladkostiam a ovociu.Posledny tyzden sa mi hlava toci, cely den , neviem ci to z chrbtice moze byt, ale niekedy to da zabrat.Hlavne ked daco stukam do PC v robote a zrazu ako na lodke🙂 potom sa ustalujem a citim sa ako po opici. Ale si hovorim ze este par mesiacov vydrzim 😕

petulig
21. apr 2009

sa kde flakate zeny?? 😝

jacka
21. apr 2009

ja som tu...bola som u dr. a ostali sme pri našich a matko len teraz zaspal 😒 😝

maličke je zdrave a je cele....tak super... 🙂

januska1111
21. apr 2009

MOLITORIS JE DRSNY ALE VELKY ODBORNIK,NO A VODECKY JE SUPER...JA SOM MALA ZAPLATENEHO A DAVALI SME 2000....ASI PODLA DOHODY

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre