Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
23. apr 2009

my sme tiež aviril olej ale neskor sme prešli na johnson a zatial nič,klop,klop...ale chcem prejst na inu ...

no petiling to je blbe s tým ekzémom,budem držat palčeky aby sa to nedostalo aj na malu....

petulig
23. apr 2009

jacka to ja som si uz zvykla. Len kozna doktorka vzdy zalamuje rukami, ze co to mam za presusenu kozu. A tak mazem a mazem 😀 a je mi to aj tak prd platne. Zajtra si beriem volnooo, musim si pominat dovolenku, este z minuleho roku, tak sa budem trosku flakat. Dufam,ze pocko bude fajn. tesiiiiiim

jacka
23. apr 2009

to máš od malička?

Tak zajtra ideš vegetit...super....počasie má byt lepšie ako dnes.....Mne dovolenku preplatili,akosi na nu zabudli a tak museli 😀 😀

a bruško už rastei??? 🙂

leniccka
23. apr 2009

petulig a nepomohlo ti na ekzem jadranske more, chorvatsko??? lebo ja ako dieta som mala strasny ekzem a este k tomu na prstoch na rukach cize to kazdy videl a bolo to fakt zleeee, a dokina povedala ze do chorvatska aspon na tyzden a odvtedy -musim zaklopat- nemam absolutne ziadny problem 😉

aine04
23. apr 2009

ahojte kočky 😉
ja mam teraz v tehotenstve ovela suchsiu pokozku a co sa mi spravilo za posledny tyzden to je ozajstna katastrofa, len sa spolieham ze to uz dlho nepotrva... svrbi ma cele brusko aj ramena, dokonca mam az cervene flaky, tak mastim takou mastickou z lekarne, ta trosku pomaha 😒 pritom som nikdy predtym nemala problem ani ekzem.

ja som inak vela kozmetiky pre drobceka nekupovala, zatial mam hlavne mydielko a masticku na ritulu. ci bude treba aj nieco ine uvidim neskor, lebo lekarka radila ze kozmetiku pouzivat co najmenej. neviem, to by mozno uz skusene maminky tuna vedeli poradit najlepsie.

zajtra mame poradnu, chodim k dr. molitorisovi, tak uvidime co povie, ci sme nejako pokrocili od minuleho tyzdna 😅 sand sa uz coskoro narodime 😉 😀

jacka
23. apr 2009

aine ...sestre dr. povedala že nema použivat ani vlhčene utierky...to je len na tebe...ja som pri prvom len detske mydlo a olej...až neskor sme prešli na kozmetiku....

daj vediet ...dufam že si ta tam nenechaju 😉 ...čo a ako....

inak ja mám tiež pokožku ako šmirgel 😠

aine04
23. apr 2009

jacka, vlhcene utierky som sice kupila ale tiez budem pouzivat hlavne vodicku. to mame len do mesta, ale aj to som kupila este v lekarni radsej micelarnu vodu a obycajne vatove tampony len tie vacsie. uvidime co bude lepsie, nechcela som sa zahltit kozmetikou, ktora mozno vobec nebude vyhovovat...

tak ak sa zajtra este vratim domov tak sa ozvem 😉 🙂

jacka
23. apr 2009

dobre robiš...teraz je kopec alergii na kadečo.... 😉

len sa pekne vrát 🙂

jacka
23. apr 2009

my sme mali na pupok aj lieh a aviril prášok(zásyp) a bola som s tým spokojna....ale to ti všetko povedia ked budeš odchádzat 😉

sia222
23. apr 2009

čafte.ale ste popísali dnes 😀
ja som používala kozmetiku Bubchen pre deti vtedy to tak začalo byť na trhua a bola som spokojná aj mi pekne vonala asi ju nakupim aj teraz bo baby čo majju male ju používaju a chvália.ale jasko je asi naj neprehánať to.na suchu kožu je inak dobré aj excipial lipolotio maju to v lekárni.je to také telové mlieko na extrem, suchu kožu mne je dobré a syn mal asi 3r ked mal moc suchu kožu a pomohlo mu to a zbavili sme sa toho asi za pol roka vtedy.hlavne aj na prachy a aviváže treba dávať pozor to je tiež agresívne velmi. ja som používala lovelu ale to až pak bo mi nik neporadil až ked bol syn vyhádzaný a myslím že je aj teraz na trhu.

tie jahodky už maju teraz na fončorde na trhu? 🙂 či si myslela až že ked budú? ja tam chodím rada na trh kupovať aj zeleninku atd.bo v záhradke mám len kvety ☹

petulig
24. apr 2009

cawte..ten ekzem som odmalicka mala, potom to preslo ale suchu pokozku mam stale. Ale ako sme sa prestahovali na foncku, neviem ci je tu nejaka tvrdsia voda tak swa mi to zhorsilo. Hlavne na nohach a po oholeni uplna hroza, by som sa rozskrabala cela.Ale su to len take flaciky sem tam. Ten excipial pouzivam, pomaha to len mi to smrdi. Pri mori som skoro kazdy rok pokial sa podari a tam mam pokozku uplne super, lenze ako sa vratime domov tak sa to vrati naspat..no co uz.Kazdy mame nieco. 😔
siaa jahodky este nemaju, to sa len pripravujem ked budu. Ale tipujem, ze svokra ma zasobi zo zahradky a tento rok ich ani nebudem musiet zbierat hadam🙂. Brusko uz rastie, som sa asi nemala stazovat, lebo vykuklo z vecera do rana 😀

loren
autor
24. apr 2009

baby ja som asi chytila mykozu neviete ci si mozem dat krem canesten? k doktorovi mam ist az 4 maja ☹

jacka
24. apr 2009

loren zavolaj si...neviem ti poradit...

no vidiš petuling....zachvilu sa budeš chciet zbavit bruška,hlavne koncom augusta 😉 tak hod foto 🙂

aine04
24. apr 2009

ahojte 🙂
tak som sa dnes este predsa vratila, stihla som si zazmluvnit dr. molitorisa, bol strasne mily, tak som rada 🙂 . len mi este drzte palce aby som nezacala rodit zajtra, lebo to mi nemoze prist k porodu. inak to vraj uz moze prist kazdym dnom... tak ak to zajtra nebude, v nedelu rano sa idem ukazat do porodnice. potom vam teda napisem svoje zazitky, dufam ze budu len pozitivne 🙂
pytala som sa aj na epi a povedal mi, ze ak bude porod postupovat normalne tak je za...

jacka
24. apr 2009

aine tak si ešte celá...teraz podávaj hlásenie každy den 😉

petulig
25. apr 2009

🙂 a kde ste vsetky? my sme dnes pobehali snad vsetky autobazare az po NItru. A nic , uz ma porazi, asi tak rychlo nic nekupime. Dnes ma poriadne boli podbrusko,dufam ze je vsetko ok a malej sa len nepacila dlha cesta a jedna poloha. ako vikendujete?

leniccka
26. apr 2009

ahojte babulky,
my dnes grilujeme na balkone so susedovcami, tak sa neskutocne tesim 😀 😀 😀

pocujte mam taky dotaz... chodite na tie pripravne kurzy na porod??? alebo navstevovali ste ich? mne sa tam velmi nechce, ked si vezmem ze som na rizikovom a mam sa trepat niekam cez pol mesta peso alebo busom 😖
drahy sa ma tam snazi dokopat, ale ja neviem ci je to vobec potrebne... ved pri porode su asistentky na to aby nam povedali co mame ako robit, dychat a pod.
poradte mi... 😉

petulig
26. apr 2009

ahoj leni..mne to akurat na poslednej navsteve strcil gyndos do ruky. ja asi pojdem pozriet, su tam celkom zaujimave veci. Aj ako sa starat o krpca, plus prehliadka porodnice, rozne prednasky. Ja som za. Je to v meste tak rovno z roboty na hodinku to ma nezabije.

loren
autor
26. apr 2009

leniccka nie je to zla vec ale ak mas nastudovane knihy a vies co sa zhruba bude diat s tebou pri porode a pred nim tak az tak dolezite to podla mna nieje to dychanie je asi to najpodstatnejsie co som si ja s toho kurzu doniesla ,nech ti povie daka kamoska co uz rodila ako mas dychat pri kontrakciach pri nastrihu kedy netlacit a ako dychat pri tlaceni ale doktor ta bude usmernovat tiez neboj

aine04
26. apr 2009

leniccka, mne sa tam nechcelo chodit 10 tyzdnov ked mam pravdu povedat, tak som sa prihlasila do zvolena, tam to robia jednorazovo, tak v skratke a je vlastne jedno kde to absolvujes. aby som mala kludnejsie svedomie. ale presne ako hovori loren, ak mas nastudovane knihy a net, tak ti tam zas tak vela noveho nepovedia... o tych dlhsich kurzoch ti referovat nemozem, lebo tam som nesla, kedze lekar mi ani nedoporucoval cvicit kvoli panve.

baby ja stale 2v1, dnes ma dr. pozrel, pobabral (tak ze som videla vsetkych svatych od bolesti) a zaver je, ze to postupuje 😠 . som na 3 cm otvorena, kontrakcie nemam, takze len cakat....

mia78
26. apr 2009

ahojte,
ja som tiez nechodila na pripravu a ani teraz nebudem, na porodnici mi sestra povedala ako mam dychat a ako co .
a s babom poradia aj mamina alebo svokra tak je to na tebe ako sa rozhodnes . 🙂

aine tak sa drz nech vsetko dopadne dobre 😉

jacka
26. apr 2009

aine držkaj sa 😉

ani ja som nikam nechodila..teiž som dopadla ako mia...a stačilo...aj tak sa budeme každá riadit srdiečkom 🙂

petuling no ako ti je?žeby ti cesta zle spravila?vraj detičky v brušku cestu autom milujúúúúú 😉 🙂

my sme boli pre svokre som rada doma 😀 😀

sia222
26. apr 2009

čafte babky. no ja som dnes ko.sama sebe si nadávam bo som zakotvila v mojej záhradke s burinami a vysadbou new kvetiniek a sklaničiek a ani neviem ako som tam kopkala a hrabkala š hodky a ledva som vyšla do domu po schodoch trubka 🙂
mne napr.čo sa týka tých cvičení v TN pri porode nadali že som tam nechodila ale to bolo v min.storočí 🙂 teda pri synovi a pri dcére sa tým nezaoberali dvakrát som potlačila a bola vonku 😀
niekdy je možno porod aj taký že aj 4r može žena chodiť dýchať a skušať porod a ked k tomu dojde nevie ani ako sa volá 😀

aine tak všetko dobré ja ti závidím ☹
mia ako si dopadla u dr vo štvrtok?

mia78
26. apr 2009

caf,
no odysla som stade nieco po dvanaste 😠 , strasny naval a dako mu to trvalo no aspon riadne vysetri.
a idem na sono teraz v utorok tak som zvedava. inak vseko ok .
a setri sa. ja som zas dnes zacala riadit a zbadala som sa tiez ked ma boleli krize ze uz by aj stacilo.

petulig
26. apr 2009

jacka uz je to lepsie troska. bola som trosku von so susedou tak som to rozchodila. Ona je tiez tehu a vraj to ma podobne, tak hadam je to normalne. Ked som dlho v rovnakej polohe tak sa to asi malej nepaci. hlavne ked sedim. Tak neviem ci si do roboty nebudem pytat lehatko 😀
ja uz by som najradsej doma bola, a este dva a pol mesiaca, si to neviem predstavit

jacka
26. apr 2009

mia mna vkuse bolia kríže..ajked sombola na sone tak som ledva stala...dr.len kukal či ma to fakt tak vážne boli a nemám natahovat matka...lenže ja som ho nemal na rukách ako som zistila že som tehu 😉

petuling sa doma zblázniž..mne už tak hrabalo že som posledný týžden pred prodom riadila každy den a vysávač nestíhal 😀 😀

lulu26
26. apr 2009

Cafte,

tak pridavam sa aj ja s mojim zazitkami, bola som teraz 2 dni v skole, skusky som zvladla, uz posledne boli.Cakaju ma uz len statnice..uz nech to mam po..
tak to moje babo asi cestu autom nema rado, este ked soferujem ja, tak ano, ale v piatok do skoly, mi musel kolega stat a grcala som..aj dnes mi je akosi od rana blbo... ☹
boze, myslela som, ze ma to uz nezastihne, ked uz som presla 3 mesiac, ale mama vravi, ze ona pri mne grcala az do konca 4 mesiaca...nic mi nechuti, normalne sa musim prinutit,aby som nieco zjedla....to je strasne...
Kontrolu mam 6.5. tak dufam, ze je vsetko v poriadku. No a co davaju na tu mykozu v tehotenstve?
Inac na toto je super gynoflor, neviem, ci to poznate baby, ale raz som to vybrala a mam s tym pokoj dodnes...a to som mavala mykozy dost casto, ale viem, ze v tehu mozu byt opat,len teraz nie som si ista, ci ten gynoflor mozeme v tehu.

loren
autor
27. apr 2009

ja neviem stale ci mam ist skor k doktorovi alebo nie pre tu mykozu co asi mam myslite ze ked ma to az tak nesvrby tak mam pockat do buduceho utorku? viem ze molitoris ma vela teraz ale zase nechcem aby som si nieco poserinkala 😒

aine04
27. apr 2009

loren ja som si raz kupila ten canesten mast, ten v tehu urcite kludne mozes. a ci s tym pojdes hned k dr. je na tebe, ak ta to az tak velmi neotravuje. mne dal na to moj doktor vzdy cipky nystatin, tie na chvilu zabrali a potom sa to vratilo ☹

jacka
27. apr 2009

aine ešte si 2v1... 🙂

mne dal candibene a pomohlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre