Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

bobobaba
15. jan 2015

Ahojte, presne o odchode Mudr. Bornaya som pocula a cela som nestastna lebo tiez som ho vychytala pri prvom porode a povedala som ze nechcem nikoho ineho. A teraz ked som tehotna toto sa dozviem 🙂 viete niekto kde a kedy odchadza??

dijefcatko
15. jan 2015

@bobobaba neviem, či mám správne informácie, preto nenapíšem konkrétne, ale ide mimo BB a myslím, že sa pri ňom nebude dať rodiť

tara
16. jan 2015

@dijefcatko coze? to snad nie. a kam ide, vie niekto zistit?

tara
16. jan 2015

@dijefcatko asi ma toho dost, pochopil, ze takto to nejde a ze jeho system je marny, ked nanho kazdy tlaci. robit od nevidim do nevidim a znasat neustale tlaky....ani sa necudujem. ale bude to obrovska skoda. mala som nadej 😅 moja kamoska ho pozna, je to jej spoluziak a ze pozna aj jeho rodinu. ze aj jeho otec je gynekolog a tiez uzasny clovek. ak sa mi podari nieco zistit, tak dam vediet.

dijefcatko
16. jan 2015

@tara pokiaľ viem, vracia sa práve k otcovi do praxe, kým neurobí atestáciu. tu to popri tom vyťažení asi nezvládal. ja som z toho istého mesta ako jeho rodina. jeho otec je úplne rovnaký, poznám ho ako lekára osobne. bol dlhé roky primárom gynekológie, teraz má ambulanciu. obaja sú skvelý, mladý sa potatil 🙂

dijefcatko
16. jan 2015

@dijefcatko ja sa idem prehlásiť k jeho otcovi. čakala som, kým si mladý otvorí svoju prax, ale to zrejme tak skoro nebude a ja potrebujem dobrého gynekológa. a keď mám ísť za ním 100km, tak pôjdem.

tara
16. jan 2015

@dijefcatko aha, takze ide do rimavskej soboty. no parada. daleko to nie je, ale nebude pri pôrodoch a to je uz problem. skoda, velka skoda. pisala som mu aj mail na adresu do prace, tak uvidíme, ake ma plany.

dijefcatko
16. jan 2015

@tara tak možno bude rodiť v rimavskej, jeho otec ešte chodieva slúžiť, ak viem dobre. alebo aj nie, ktovie. ale jeho otec začal teraz prijímať nové pacientky, tak zrejme aj kvôli synovmu návratu rozširuje obvod.

tara
16. jan 2015

@dijefcatko ano, to som si vsimla na jeho stranke, ze prijimaju nove pacientky. no uvidíme, pisala som mu mail, este na adresu nspbb, tak uvidim, ci vôbec odpise. ak by rodil v rimavskej, tak aj tam by som isla, len nech ma odrodi on. 😎

dijefcatko
16. jan 2015

@tara a kedy máš termín?

tara
16. jan 2015

@dijefcatko ja termin este nemam, ale po prvom porode som sa zapovedala, ze az ked zozeniem rok dopredu normálneho lekara, tak potom v klude otehotniem. pre niekoho mozno strelene, ale ja som zazila traumaticky porod, kvôli ktorému som nechcela druhe babo. teraz ma strach prechadza, uz som sa akosi odblokovala a tesila sa, ze mozeme ist "na to" 😉 , ze predsa mame v BB super lekara. a teraz sok, ze bornay odchadza 😅

dijefcatko
16. jan 2015

@tara daj vedieť, ak ti odpíše. ale viac menej je to jedno, tu končí, vracia sa na rodnú hrudu. len nech sa má dobre, ja mu to prajem. som mu veľmi vďačná.

tara
16. jan 2015

@dijefcatko urcite dam vediet, co som sa dozvedela, ak mi odpise. hadam to budu pozitivne spravy 😉 pozeram, ze tiez si rodila cca v 2010? ci uz 2011?

dijefcatko
16. jan 2015

@tara 2011, vtedy mi bol izbový lekár a v roku 2014 som rodila pri Bornayovi.

tara
16. jan 2015

@dijefcatko aha, ja som rodila 2010 v novembri a druhe teda planujeme 😉

dijefcatko
16. jan 2015

@tara ešte by som ti odporučila mladú pani doktorku Tanuškovú. Bola tam, keď som rodila minulý rok. môj pôrod tam celkom všetci riešili, lebo sme šli podľa pôrodného plánu, bol bonding, samoprisatie, vyšetrenie dieťatka na mne, proste ako má byť. A táto pani doktorka prišla za mnou o dva dni na izbu sa porozprávať, že aké to bolo, prečo som to chcela, veľmi sa jej to páčilo. Keď rodila známa o tri mesiace neskôr u tejto pani doktorky, tak sama lekárka jej tento postup pri pôrode navrhla. Len fakt neviem, či tam ešte je ;)

tara
16. jan 2015

@dijefcatko to fakt? no parada. a presne o tom to je, aby videli, ze to ide aj inak. lebo presne to, co si napisala a co si mala v porodnom plane, tak to chcem aj ja + polohu pri porode. a ako reagovala detska lekarka, na vysetrenie dietatka na tebe? mala si to tiez dohodnute dopredu, alebo si to oznamila pri prijme?

tara
16. jan 2015

@dijefcatko ale bornay masiruje aj hradzu, to ona este asi nevie, ze by mala 😀 😀 😀

dijefcatko
16. jan 2015

@tara ja som mala všetko dohodnuté dopredu a teda musím priznať, že som to žiadala dosť rozhodným spôsobom 😅 všetky ďalšie vyšetrenia boli tiež robené v mojej prítomnosti. ja pracujem s tehotnými, tak si možno aj cezo mňa trošku chceli urobiť imidž lepší. no neviem, či pani doktorka masíruje hrádzu, ale myslím, že je z tých, ktorí by s tým nemali problém. no mne sa veľmi páčila

szana
21. jan 2015

Ja mam s Bornajom velmi negativnu skusenost, presne pred rokom som bola hospitalizovana a v kuse ma deptal, ze maly bude postihnuty, pritom Bielik a spol. tvrdili, ze nie je dvovod sa obavat. Bola som psychicky na dne, nevedela som, komu verit. V kuse ma prenasledoval, ze sa mam len modlit, ze bud hned zomrie, alebo bude vazne poskodeny, v kuse mi chcel robit sono, mal ma ako pokusného kralika. Moja kamoska u neho rodila a chvalila si ho, ako aj mnohe. Nehnevam sa na neho, je mlady, mam uplne zdravého chlapceka, aj ked si ma este vyhladal na sestonedeli, ze sa mu mam po roku ozvat, ci je naozaj zdravy, ze on tomu neveri. Lekarsk etika je niekde inde... Od viacerých odpobrnikov som pocula, ze nie je "v poriadku", ze ked mal na sale viac rodiciek, jednej sa venoval, druhe tam nechaval "skapinat"- takto sa vyjadrila jedna gynekologicka v BB. Ale vidite, kolkym pomohol, ako aj mojej kamoske. Dostal vyhadzov, pre jeho neustale razenie svojej predstavy o fungovani oddelenia, to ze mu to tam davali "vyzrat" je pravda...Ja som lezala cele sviatky a robil len on.

dijefcatko
23. jan 2015

@szana jeden lekár, ktorý to chcel zmeniť k lepšiemu. bol sám, vyťažený, prepracovaný, ak mu aj ruplo, nečudujem sa ☹ a možno niekomu dosť vadilo, že vychádza ženám v ústrety a je taký obľúbený.

seahorse27
24. jan 2015

@szana neuveriteľne, akoby som čítala o niekom úplne inom 😒 A s tým súhlasím aj ja, že bol stále v práci a samé 24-ky, až mi ho ľúto bolo. Ja som šťastná, že sa mi ešte popri tej vyťaženosti bol ochotný venovať nad rámec jeho povinností a že som ho tam ešte vôbec stihla, kedže odchádza. Kebyže rodím niekedy teraz, tak neviem, kam by som išla, asi by som rodila doma 😝

gragre
24. jan 2015

@dijefcatko ahoj.prosim ta,ako sa ti podarilo presadit si ten porodny plan?kamoska s nim poslali k jednej asi sestricke a ta jej pekne vysvetlila,ze nic z toho ☹.

sue
24. jan 2015

Joj babule, radšej si vyberte menšiu pôrodnicu, v nej oveľa ľahšie môžete presadiť nejaké "novoty" - ja tiež pôjdem do Ružomberka a mám prisľúbené všetko - budem mať aj svojho lekára a svoju PA 🙂

akcullucka
26. jan 2015

Dievčatá, ako ej to s nástrihom v BB, je automatický? akú máte skúsenosť s epinom alebo aniballom, s ktorým sa nacvičuje porod?

bobocka
26. jan 2015

@akcullucka dva porody v rooseveltke,oba s nastrihom.oba nastrihy boli bezbolestne.nemala som epidural.dokonca ani sitie nebolelo.zeny sa casto desia nastrihov,no z mojej skusenosti hovorim,ze aj ked s rutinnym nastrihom nesuhlasim,tak to nie je az take strasne pokial lekar nie je masiar a vie co robi.zahojena som bola rychlo a nemam ziadne tazkosti 😉

bobobaba
26. jan 2015

@dijefcatko ahoj, mozes mi prosim poradit ako si vybavit a presadit porodny plan. Tiez chcem presne to co opisujes, zatala som sa, ze pri druhom dietati si ho nedam zobrat, len neviem ci je to v BB take jednoduche. Ked som prvy krat rodila pri Bornayovi tak len vdaka nemu mi nechali maleho 20 min na hrudi aby sa prisal a sestricky tam stepovali a lamentovali nech nevymyslam ceremonie. On si ma zastal tak to nechali tak..

dijefcatko
26. jan 2015

Dievčatá, ak chcete bonding, tak sa skôr orientujte na novorodenecké, nie gyndošov. Treba sa s nimi rozprávať pokojne, ale s dôrazom. Žiadať a vedieť si zdôvodniť a nielen jednou vetou. Napr. ja som primárke spustila monológ o dôležitosti bondingu, spomenula štúdie, ktoré sa tomu venovali, kde sa tie štúdie robili, aké boli výsledky. No proste oni musia vidieť, že ak niečo chcete, viete aj hlbší dôvod, prečo to chcete. Lebo oni to berú tak, že teraz majú matky takú módu a vy im musíte ukázať, že pre vás nie je dôležitý trend súčasných mamičiek, ale podložené fakty. Zároveň však musíte ukázať dávku pokory, uznať ich záslužnú prácu, náročné podmienky, súhlasiť, že ak to bude nevyhnutné, môžu zasiahnuť ako chcú, proste sa trochu pozaliečať. A keď uvidíte, že vám nie sú veľmi naklonení, spomenúť, že sa rozhodujete medzi ZV a BB. Aspoň teda bývalá primárka bola na toto veľmi citlivá 😉

seahorse27
28. jan 2015

@dijefcatko až kým si primárka nezistí, že vo ZV o bondingu ani nechyrovali 😉

dijefcatko
28. jan 2015

@seahorse27 aj tam to závisí od toho, ktorého lekára vychytáš. známa tam bonding napr. mala. ale to je jedno, proste tieto dve pôrodnice medzi sebou súperia a bývalá primárka bola ochotná urobiť veľa pre prilákanie rodičiek. mne to pomohlo k tomu, aby som dosiahla, čo som chcela. plus som pre ňu predstavovala potenciál šírenia dobrého mena pôrodnice. ja som to využila a toto odporúčam ako taktiku všetkým svojim mamičkám

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre