Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

bamb27
11. nov 2010

ahojte, mozem pridat pozitivnu skusenost z mojho porodu a pobytu v nemocnici..tych par dni sa tam naozaj da v pohode vydrzat, jedina jedna vec co mi tam chybala, bolo to ze si tam nemate kde pohodlne sadnut a nakojit dieta, cely pobyt si "odsedite" na tej nepohodlnej posteli o tom ze sediet sa poriadne ani neda nejdem hovorit, cely ten cas som tuzila na chvilku sa posadit do kresla a opriet...
zenske sestry super, detske.. no v pohode, akurat ze jedna povie tak a druha inak, cize robte tak ako citite.. a dalsia vec co ma trosku zarazila, ze to ze vam dieta budu brat na vysetrenia vam dopredu nepovedia, proste vam ho zoberu ci najedene ci hladne z izby a odvezu prec... ja som si tam odrevala hodinu a pol ked mi maleho zobrali pred kojenim hladneho a videla som ho tam na tom vozicku hecat celeho cerveneho medzi ostatnymi placucimi babatkami ulozenymi ako sardinky

inak pri porode som mala Dr. Balaza a som velmi spokojna, sice som sa tam moc nezdrzala nakolko som odrodila bleskovo, do 3 hodin od prichodu do porodnice, v tom case som tam bola jedina, no sestricky pritomne na porodnej sale boli uzasne

zuzipolony
17. nov 2010

prajeme veľa šťastíčka Peti pri pôrode ,ale aj po ňom, hlavne sa riaď svojou intuíciou a pocitmi 🙂 (mne pomohlo v tom najhoršom zatvoriť oči a počúvať a následne konať čo hovorili 😀 potom to šlo akosi samo) potom sa už hádam stretneme na nejakej kávičke v meste s detičkami

lukli
19. nov 2010

ahojte, aj ja uz mam po porode a tak prispievam svojimi dojmami z BB porodnice. Rodila som pri Mudr. Masarykovej, velmi mila a aj vsetci ostatni, co boli na porodnej sale, takze porod bol uplne v pohode. Aj ked som odchadzala – prepustaciu spravu mi pisala tiez Dr. Masarykova a naozaj velmi mila, aj mi povedala, ze kedy ma v nasledujucich dnoch sluzbu a keby sa u mna nieco zhorsilo, ze kludne mozem za nou prist. Takisto aj gynekoloigicke sestricky na oddeleni vsetky velmi mile. Ale co sa tyka sestriciek na novorodeneckom oddeleni tak tam sa nasli vselijake aj mile ale aj take, co by som skor poslala robit dozorkyne vo vazani ako robit s babatkami, takze len trebalo mat stastie aby sluzbu mali tie mile. Pomoct – pomohli vsetky ked ste potrebovali a aj poradili ked som sa pytala, ale fakt kazda rada bola uplne ina. Kedze uz jedno dieta mam, tak som sa z tych rad vedela vymotat, ale kebyze mam prve dieta, tak by ma asi dost poplietli. Prostredie-no dalo sa vydrzat ale naozaj nic moc, najviac ma zarazila ta klima a nemoznost otvorit okno, ale 5 dni bez cerstveho vzduchu sa vydrzat da, viac dni – no neviem 🙂 .
Ked mam porovnat Zv a BB porodnicu alebo presnejsie skor starostlivost na novorodeneckom oddeleni, lebo porodnice a doktori su super v obidvoch, tak moj nazor je, ze pre prvorodicku, ktora v zivote nedrzala tak male babatko a nevie nic o dojceni, prebalovani a kupani tak v ZV tych informacii a pomoci sa jej dostane viac, a aj to prostredie je krajsie. Nevravim, ze ZV nemocnica nema negativa, ale podla mna je ich ovela menej ako v BB. Ja osobne si myslim, ze ked som odchadzala z BB porodnice, tak som nedostala ani tretinu tych informacii, co som dostala pred dva a pol rokmi, ked som rodila v Zv. Mne to teraz uz bolo jedno, kedze som vedela, co ma caka, a ako sa o babatko starat a aj ked nahodou este budeme mat dietatko, tak sa asi velmi nebudem trapit nad vyberom nemocnice, ale pre prvorodicku si myslim, ze ten Zvolen je lepsi.

paula58
23. nov 2010

ahojte bola ste niektora na nadstandardnej izbe ak ano napisete mi ako je tam a kolko sa plati mam zaujem tam ist nie koli tomu ze som daka co si potrpim na prostredi ale ja som mala problemi troska s kostrcou a musela som stale skakat okolo malej lebo deticky sa nam navazajom budili dakujem 😉

rhodosbb
25. nov 2010

@paula58, ahoj, na predchadzajucej strane pisem o nadstandardnej izbe, za cely pobyt - necelych 5 dni sme platili cca 100 €, uz si to nepamatam presne, ale dopredu sa objednat neda, musis mat stastie, aby bola volna, drzim palce 🙂

bledulka2
9. dec 2010

ahojte kocky,cakame nase prve vytuzene babatko niekedy vo februari a chcem sa opytat,ze pokial nas bude na cakacke viac ,ci sa porodne asistentky stihaju venovat viacerim cakatelkam naraz??? 😉 dakujem 🙂

slavicita
9. dec 2010

@bledulka2 ahoj ja som rodila tiež vo februári tohto roku🙂)) čo sa týka asistentkám, tak tie sú tam dve, čiže to venovanie bude asi v rámci možností..na čakačke si v podstate sama ( teda možno ešte s nejakou rodiacou mamičkou ), len raz za čas sa prídu na teba pozrieť, opýtajú sa ako sa cítiš a keď je treba tak ťa odvedú k doktorovi, ktorý sa pozrie ako pôrod pokračuje...aspoň ja som to takto mala, keďže mi najprv odtiekla plodová voda a čakala som na kontrakcie...ale nemusíš sa báť 😉, sú veľmi milé a vždy ochotné ti pomôcť, tak keď budeš niečo potrebovať, tak ti určite vyhovejú...🙂)

bledulka2
10. dec 2010

@slavicita .... dakujem Ti krasne za odpoved,chcel by tam byt so mnou aj tatko🙂,ale ak nas bude viac,tak mu to nedovolia ☹ ... este raz vdaka 🙂

slavicita
10. dec 2010

@bledulka2 no uvidíš..ja som tam bola sama, tak som mala komfort🙂))doktora aj dve asistentky len a len pre seba...a tatko by asi pri prôrode odpadol, tak radšej čakal doma na telefonát🙂)veľa šťastia..🙂

duracelko
10. dec 2010

@paula58 ahojky už si bola na 3/4D ultrazvuku, viete už čo budete mať ??? my zatial nie, ale idem 23.decembra na ultrazvuk doky má kvalitný 2D ultrazvuk tak ak bude vidieť určite mi to povie 🙂

ja som rodila v máji 2008, rodili sme vtedy dve, a manžel bol pri pôrode 🙂

paula58
11. dec 2010

@duracelko ahoj cakame dievcatko nebola som na 4 d neviem ci teraz pojdem pri natalinke som bola na 3 d ale neviem ci pojdem aj teraz v pondelok idem na kontrolu tak uvidime co povie ak by sa mu nieco nezdalo radcsej pojdem na 4 da ale ak ok tak asi nie a vy co mate nove koho mas dr? 🙂

vivien11
13. jan 2011

@ramana ja ho mam ako svojho gynekologa a som snim velmi spokojna:D ano ma svojsky humor ale je odbornik na slovo vzaty takze z p. Dr. Molitorisom som fakt spokojna:D a to ze si pockam to mi nevadi vsak mam lekara alebo dovolenku nemam cely den co robit no tak si v tej cakarni posedim 🙂 🙂

tara
20. jan 2011

Ahojte, ja sa pripajam so svojimi skusenostami z porodnice z BB. Rodila som tam pred 8.tyzdnami a mozem potvrdit uz spominane. Cize porodne asistentky su super, velmi pomahaju a pokial sa da, tak su obidve sluzbukonajuce pri Vas. Gynekologicke sestry su tiez perfektne, profesionalne a starostlive, ale co sa tyka toho najdolezitejsieho - to su detske sestry na novorodeneckom, tak to je uplna katastrofa. kazda smena nam prvorodickam radila nieco ine, kazda bola mudra a dolezita a ked som chcela radu, tak sa nasli naozaj max. dve sestry, ktore boli velmi mile a ochotne. ostatne su tam naozaj ako dozorkyne a spravaju sa k rodickam povrchne a chladno. hygiena v sprchach a na WC je takisto pod uroven a na to, ze su tam zeny s novorodencami, tak je to velmi slabo udrziavane. na izbach ste po dve, co celkom vyhovuje. a co sa tyka lekarov, ja som mala zazmluvneneho Dr. Molitorisa a bola som velmi spokojna. je to naozaj profesional a odbornik a keby tam nebol. tak neviem ako by skoncil moj dost tazky porod. keby som mala ist znova rodit, tak znova by som si vybrala jeho. nadstandardna izba bola v tom case obsadena, takze som sa na nu nedostala, ale co som videla, ked boli otvorene dvere, tak bola velmi pekna, utulna.

paula58
30. jan 2011

@tara ahoj pridavam saje to presne ako si napisala detske sestry co by mai byt naj naj tak katastrofa sice som rodila skoro pred tromi rokmi ale ako pises vidim ze sa to nezmenilo ale povedzme si to tak nik sa na nich nejde stazovat tak si robia ako oni chcu. aj ja sa pridavam p.dr molitoris je velmi dobry ja som s nim tiez bola veeelmi spokojna 🙂 teraz som lezela na peri centre tyzden sestricky na jednotku kazda jedna velmi zalate 🙂

smolka
31. jan 2011

ahojte baby,
prosim Vas mozete mi povedat, kde najdem Dr. Masarykovu?? Uz mam chodit na kontroly do nemocnice a mam zaujem o nu..Mozete mi pomoct? Dakujem

leginca
1. feb 2011

@smolka - do nemocnice sa na kontroly chodí od 36-teho týždňa. Doktori majú rozpis, kto je ktorý deň v ambulancii, MuDr. Masarykovú som zažila minulý štvrtok - veľmi milá pani doktorka. V tej ambulancii je veľmi milá sestrička.

smolka
1. feb 2011

@leginca dakujem za odpoved. Moj lekar odchadza na dlhsiu dobu prec, preto mi povedal, ze by bolo dobre keby som ju uz vyhladala, ze on jej potom zavola, ked ma vezme. (Teda, ak ma vezme). Prosim Ta a kde sa nachadza ta ordinacia? Aspon sa tam pojdem spytat, kedy ma sluzbu. Dakujem

leginca
2. feb 2011

@smolka - ordinácia je o poschodie nižšie ako sú pôrodné sály. Telefónne číslo do ambulancie je:
048/441 3634

smolka
2. feb 2011

@leginca dakujem krasne 🙂

smolka
3. feb 2011

@leginca som Ta dneska videla v cakarni pri ambulancii, akurat ordinovala Dr. Masarykova 😵

leginca
3. feb 2011

@smolka - no dnes to tam bolo riadne na dlho. Som odtiaľ odchádzala až o 13-tej.

smolka
3. feb 2011

@leginca moooja.. 😒

granka
13. feb 2011

Ahojky, som v 21 t. Nemáte niektorá skúsenosť s tehotenským cvičením? Od ktorého týždňa cvičiť? Kde a kedy? Robí niečo také pôrodnica v BB či treba hľadať niekde inde?

alecka
13. feb 2011

@granka ahoj, myslim ze sa cvici od 20tt. mrkni aj tuto diskusiu, urcite tam najdes to co hladas https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/tehulky-z-banskej-bystrice-poradme-si-navzajom/ . inak cvici sa bud v Kapitulskej ul. p.Mičáková 0907 130 893 , alebo na Fončorde p. LOngauerová 0907 367 255. 😉

marjoz
22. feb 2011

Ahojte baby,
tak mňa čaká môj prvý pôrod v BB v júny tohto roku. a kedže nie som odtiaľ tak sa snažím získať nejaký prehľad o menách a o všetkom čo sa týka pôrodnice v bb. Rozhodujem sa či rodiť tu, a poviem vám že fakt neviem.
Bola by som rada keby bolo o maličkú aj o mňa dobre postarané. čítam tu celkom pozitívne reakcie až teda na tie sestričky na novorodeneckom, ale názory ktoré som počula sú dosť negatívne. Tak mám z toho dosť zmiešané pocity. Tak ak máte nejaké skúsenosti tak mi prosím napíšte svoje názory. Dakujem

sisna
26. feb 2011

@marjoz Ahoj, ja som rodila pred dvoma mesiacmi. Nemožem povedat, že by ma nosili na rukach, ale dalo sa to vydržat, Správanie sestričiek na porodnych sálach bolo velmi mile, na oddelení štandardné. Doktory tiež v poriadku. Treba sa sústredit sama na seba, na svoje babatko. Zas by som išla rodit len sem.

janao
27. feb 2011

@marjoz ahoj, ja som rodila v BB minuly rok v marci ako prvorodicka. Odrodil ma pan Dr. Vodecky, prijemny, videla som ho 1x. Zenske sestry su uzasne, hotove anjeli, pomohli my aj s babetkom. Sestry na novorodeneckom su neprijemne, no jedna je v pohode. Ked sa ich isiel clovek nieco opytat, tak asi tak, prepacte, ze vyrusujem. Dost neochotne. Cakala som ovela vacsiu pomoc, kedze som bola prvorodicka. Nevedela som, co mam robit, ako prebalit, kojit, atd. Ked sme isli kupat babo, tak mi to sestricka ukazala rychlostou svetla, tak som ju poprosila, aby mi to ukazala este raz na pulte ako sa to robi, tak sa ma spytala, ci som sa nehravala s babikami. Tava 😠 A ked som nevedela zobudit maleho a nakojit ho (mal zltacku, takze vela spal) v noci, tak som sa pytala, ako ho mam donutit, tak mi druha povedala, ze sa mu mam prihovarat, ze to nie je susu babika. Tava 😠 Keby som isla este raz rodit ako prvorodicka a nevedela by som co s babom, tak by som isla rodit do Zvolena. Ironia je ta, ze byvame vo ZV, ale doktora som mala v BB a chcela som ist tam. Pocula som uz pred porodom ake su na novorodeneckom setricky, ale som neverila. Teraz verim. Ale zenske ti pomozu aj s babom. Su uzasne. Kvoli nim by som tam isla este raz, ale uz ako druhorodicka. Ak mas este nejake otazky, kludne napis.

slavicita
28. feb 2011

@janao ahoj, tak s tými detskými máš pravdu.ja som rodila tiež minulý rok ale vo februári🙂) niekedy som mala sto chutí im niečo povedať ale radšej som zaťala zuby a v duchu ich poslala kadeľahšie..len som si povedala, že tých pár dní to tam vydržím a potom si budem robiť podľa svojho....
Môj malý tiež veľa spal a musela som ho budiť.Bolo to dosť o držku a nevedela som ako na to lebo som bola tiež prvorodička. Vraj dobrá rada: zapchajte mu nos..to už len bol nápad..veď keby som mu ho mala držať podľa ich skvelých rád, tak si vlastné dieťa zabijem☹
Bola som za nimi aspoň stokrát, že dieťa proste spí, tak jedna macherka išla so mnou, že ona ho zobudí...si to mala vidieť..keby nešlo o moje vlastné dieťa, tak tam umriem od smiechu...robila s ním všetko možné a malý nič...tak na mňa len pozrela, vraj nech trocha počkám a potom nech to skúsim znova a vyparila sa ako smrad🙂) a bolo..
Našťastie som tam mala jednu známu, tak tá mi ukázala ako malého kúpať a pri druhom kúpaní ma prinútila, nech si to skúsim sama a keď som mala nejaký problém a robila, tak som išla len za ňou..
Ale tým nechcem odradiť všetky nastávajúce mamičky..celkom som si to tam užívala ale aj tak doma je doma🙂

marjoz
7. mar 2011

@sisna
super, veľmi si ma potešila. ja nečakam nejaké extra oblietavanie, ale ak budu normalne uplne postačí.
nemocničné prostredie veľmi nemusím, asi tak ako každý, a milý prístup určite pomože.
a gratulujem, že to máš za sebou a ešte aj v celku s príjemnými spomienkami.

marjoz
7. mar 2011

@janao
tak to teda bude asi zábava s tými sestrami na novorodeneckom.
to aby som si zaplatila kurz prebaľovania za 60 eur.
ako nechápem jednu vec, toľké žienky sa tu na nich sťažuju
neverim, že sa to nedostane až k tym najpovolanejším a aj tak s tým
nič nerobia. no ale ved sme na slovensku.
tie komentare sit eda môžu odpustiť, majsterky sveta mam rada, ked to
robi každý den tak je proste uplne bombova. hovorí sa že zabudol vôl, kedy teľaťom bol.
tak s tymi komentarmi by naštartovali teda aj mňa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre