Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

lubica69
21. feb 2012

@janusa127 @karin77 ja akurát teraz začínam chodiť k Molitorisovi do rizikovej poradne Mám u neho termín 6.3

lubica69
21. feb 2012

@parvitas ahoj Hore vyššie píšeš o tej preventívnej hospitalizácii Dohodla si sa nejak,že tam nemusíš ísť?
Ja som bola upozornená na to,že ma to čaká tiež už od nejakého 33-34tt ale presne neviem 6.3 idem k Molitorisovi a tiež by som sa chcela nejak rozumne dohodnúť kedže synčeka doma nemám komu na mesiac nechať

lubica69
21. feb 2012

@parvitas aha ale ty čakáš dvojičky tak to je asi iné
Ja som len rizikovka

lenkacka
21. feb 2012

@lubica69 pomohol jej ortopéd nie detské 😉 .Veru by bolo-napr. v Žiline(tak sú tiež dobrí detskí ortopédy )sú maminky na izbách s detičkami a to je úúúúúplne iné. V Br samozrejme,že je detské-robí mi tam aj moja mamka 🙂 ,ale u nás v Brezne nemáme dobrého ortopéda a hlavne sa u nás takéto operácie nerobia.Preto sme išli do BB.Ty si tam asi neležala a ani Ty to neprajem.

lubica69
21. feb 2012

@lenkacka tak čo si nešla do tej Žiliny?Či sa nedalo?

lenkacka
21. feb 2012

@lubica69 o Žiline sme bohužiaľ nevedeli-to som sa dozvedela len od babeniek.,ktoré mali podobné problémy s nožičkami ako my .To sme už mali chvalabohu za sebou....

lubica69
21. feb 2012

@lenkacka tak to je dobre,že je už malinká v poriadku A ostatné maminky budú aspoň vedieť

lenkacka
21. feb 2012

@lubica69 No chvalabohu áno, už máme pokoj .No remencov sme sa zbavili až v jednom ročku a potom sme do 19teho cvičili Vojtovku.Ale mááám super dieťatko-trpezlivé,dobručkavé .Ona to dobre všetko znášala-až na to hrozné visenie ☹ .Detské v BB by bolo dobré,len keby mohli byť mamičky na izbách s detičkami celý čas,nie len cez deň. A keby tie presklené izbietky neboli tak straaašne maličké.No už sú to len spomienky.

biela
21. feb 2012

ahojte, ja som sa tu prednedávnom pýtala na detské oddelenie, boli sme tam s ročnou dcérkou, ale len na dennom pobyte, lebo jej robili v narkóze mri. a hovorím, chvalabohu, že sme tam boli len cez deň, lebo si neviem predstaviť, žeby som v noci nebola s ňou. je to smutné, že špičková nemocnica má takto zorganizované detské oddelenie. podľa mňa by malo byť samozrejmosťou, že je dieťa s maminou nonstop. však aké to musí byť traumatizujúce, keď sa v noci budí v cudzom prostredí a nemá pri sebe nikoho. ☹
ale čo sa týka prístupu, lekárov a sestričiek musím povedať, že som bola veľmi spokojná s prístupom a profesionalitou. bodaj by takí boli všade.

karin77
22. feb 2012

@lubica69 ja uz druhy tyzden chodim do nemocky na kontroly, uz chodim na tie pasy, kedze som si nikoho nedohodla, tak sa tam striedaju doktori podla toho kto ma sluzbu. Ja som zatial vymakla len Palucha, bol tam 2x, celkom fajn clovek. Uvidim kto tam bude buduci tyzden, ale mi je to jedno, vsak vsetci sa musia o mna postarat. 😉

lubica69
22. feb 2012

@karin77 aha áno ty chodíš na všeobecnú ambulanciu Tak sa doktori striedajú podľa toho kto má službu

karin77
22. feb 2012

@lubica69 hej, na tu vseobecnu, bola som aj vcera, maju tam strasne zlatu tu sestricku co tam je. Inac som zvedava dokedy este vydrzim, lebo minuly tyzden som mala krcok 1cm, a vcera 0,5, tak som zvedava, uz sa teeesim, nech je to za mnou 😉

lubica69
22. feb 2012

@karin77 tak to držím palčeky nech to máš čo najskôr za sebou

petuska123
29. feb 2012

@wink5 jej ahoj. nahodou som zbehla do tejto temy a nasla som ta ze si mi odpisala nevyznacilo mi to lebo si nedala @ tak nabuduce daj aby som vedela ze si odpisala diky

wink5
29. feb 2012

@petuska123 aha, tak uz budem vediet 🙂 Ako sa Vam dari? Kedy mas termin?

petuska123
1. mar 2012

@wink5 ahoj no celkom fajn az na bolest chrbta 😠 ja mam termin na 14.6. a ty??a co cakas??koho mas gynekologa??

wink5
1. mar 2012

@petuska123 ja mam termin 4.6, mal by to byt chlapcek...zatial to vyzera na Samka 😉 a chodim k Petrovicovej. Budes rodit v BB? Termin mame podobny, mozno sa vidime 😀

petuska123
1. mar 2012

@wink5 ano v BB idem rodit ja ma fruhwalda ale kto ma odrodi tak to netusim este pracujes??

wink5
1. mar 2012

Ani ja neviem u koho budem rodit, ale zatial som rozhodnuta nechat to na nahodu. Ja uz som piaty mesiac doma, som na rizikovom. ty pracujes?

petuska123
6. mar 2012

@wink5 ano ja pracujem este tento mesiac ja to tiez

petuska123
6. mar 2012

@wink5 ja to tiez necham na nahodu kto ma odrodi

daranka25
12. mar 2012

@karin77 ahoj karin, tak ja som už po pôrode 🙂 tri týždne, pôrod hrôza, ale nechcem ťa strašiť. bol pri mne molitoris a nakoniec som ho nemala zazmluvneného, ale som rada, že tam bol práve on, bo som mala ťažký pôrod a neviem, či by ma iný dr zvládol 🙂 slúžil s masarykovou a sestričky ma uisťovali, že mám silnú zostavu 😉 nakoniec museli použiť vákuovku a bola som potrhaná aj z vnútra, šitie skoro nebolelo, a myslím si, že ma zašil dobre.takže dr molitorisa odporúčam, cítila som taký vnútorný pokoj tým, že tam bol, aj pre to, lebo viem, ako sa o neho idú baby potrhať.ležala som 2 týždne pred pôrodom, tak som to mala všetko opozerané.a molitoris bol fakt v pohode, celkom sa snažil byť milý, tak si u mňa napravil prvý dojem z prvého stretnutia.fakt sa vyzná v tom, čo robí. tak ti držím palce, druhý pôrod, to bude malina 😀

karin77
12. mar 2012

@daranka25 ahoj, aj ja uz mam po tom, 2.3. prisiel na svet maly Marcelko. Rodila ma taka velmi mladucka a pekna doktorka. Porod bol rychly, len ma zasivali aj zvonka, aj zvnutra, ale davam si na ranu taky sprej co mi poradila doktorka a vyzera to celkom fajn. Maly ma dost vycerpava, snazime sa najst nejaky rezim, len sa nam to nejako nedari, je to dost tazke. ☹

daranka25
12. mar 2012

@karin77 aj mňa šili aj z vnútra 🙂 a šitie ma dosť dlho bolelo, vlastne len tento týždeň si môžem fakt normálne sadnúť, bola sm dosť nastrihnutá.my máme tri týždne ale doma sme len týždeň, bo sme boli operovaný, a tiež to bol ťažký týždeň, bo som bola sama, partner pracuje v zahraničí.ale veď ty si už dvojnásobná mamina, tak už vieš čo a ako, určite to bude v pohode,malinký si zvykne 😉

karin77
12. mar 2012

@daranka25 a ked mate uz 3 tyzdne, tak mate uz nejaky rezim vytvoreny alebo este nie? Vies ja sa totiz musim teraz ucit aj na skusky, o to je to tazsie, som velmi unavena a maly stale len place ☹

daranka25
13. mar 2012

@karin77 fiha tak škola, tak to ťa obdivujem to by som si ja netrúfla 😉 režim máme bo sme dva týždne ležali v detskej fakultnej, bo malinká má rázštep, tak ju operovali. a tam sestri majú nastolený tvrdý trojhodinový režim a katka si naň tak zvykla, že ho aj doma striktne dodržiava a presne po troch hodinách sa budí, prebalíme, napapáme sa a spíme ďalej... 🙂

monikkak
26. mar 2012

ahojte...ako dlho sa teraz byva v porodnici po porode ? Termin mam 31.3. je tu niekto s podobnym terminom ?

laurica123
26. mar 2012

@monikkak ked som bola ja tak cca pred vyse rokom bolo to okolo 5 dni ked je vsetko v poriadku a zalezi aj o kolkej porodis napr ja som o polsiedmej rano to sa rata uz ako prvy den keby to bolo neskor potom uz by to bolo o den viac...tak drzim palce nech je vsetko v poriadku male je zdrave 🙂

monikkak
26. mar 2012

@laurica123 dakujem 🙂 to je najhlavnejsie aby to bolo zdrave. A ako to tam vsetko prebieha ked nastupis na prijem do porodnice ? Cakam prve babo tak neviem este co a ako 🙂

laurica123
26. mar 2012

@monikkak 🙂 tak ked uz to pride prijmu ta myslim je to na druhom to je cakacka alebo vzdychacka 🙂 a to ta prijme nejaka sestricka mna sa tam vypytovala nejake veci odovzdas tehu knizku prezlecies sa a potom ides na izbu no a tam vlasne su aj porodne saly hned vedla izieb...a dufam ze ti pojde rychlo lebo ja som tam bola vyse dvoch dni a nie a nie sa otvorit...no makacka ale samotny porod uz bol rychly 🙂 to ta tam vlasne len pozeraju na kolko si otvorena a tak nic strasne 🙂 a ked uz si dostatocne otvorena ides na porodnu salu a akcia 🙂 neboj sa zvladnes ked som to ja zvladla a to ja som mancika 🙂 drzim palceky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre