Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

katkaromi
4. jan 2014

@lilli110 Ahojky, este stale som kinderko 🙂 Uz je to 6 dni odkedy zacala ta hlienova zatka odchadzat a stale nic. Obcas mam tvrdnutie ale nic viac. A maleho uz citim riadne nizko. Som par minut na nohach a uz ma zacne neprijemne pichat dolu. A mavam obcas take trpnutie v slabinach to som predtym nemavala. Pijem malinikovy cajik, jem lanove semiacka a cvicim s epinom a cakaaam 🙂 A poviem pravdu ze mam z toho aj strach ako ten porod zvladnem ale tak hadam to bude vsetko ok. V stredu mam ist na kontrolu ak sa nic neudeje, zatial tam boli dr Bornay a doktorka Svacova. Tak to si mala celkom rychly porod ;) A kontrakcie nastupili hned po odtoku plodovej vody?

lilli110
4. jan 2014

@katkaromi Veď ale ty si už predsa dvojnásobná mamina 🙂 to bude pre teba hračka tento pôrod 😀 to už ozaj môže byť každú chvíľu. Kontrakcie začali polhodinu po tom ako mi odtiekla voda. Každé tri minúty, ale slabé. Tie silné boli až posl.polhodinu.

olivia31
4. jan 2014

@lilli110 Ahoj joj tak ste boli dlho to čo ? Koľko ste mali tú hodnotu ? My sme mali 270 a potom nám to kleslo na 250 a teraz v utorok nám zoberie doktor krv tak som zvedavá. No tak super my sme boli včera na prvú prechádzku. 😉 No zatiaľ je dobručký tuk tuk tuk spinká dobre no len dokedy dúfam, že nám to čo najdlhšie trvá. Teším sa aj ja na jar keď už bude teplučko a dáme stretko.

lilli110
4. jan 2014

@olivia31 My sne mali 260, 280, 270, 260, 250 🙂 ostali sme tam o tri dni dlhšie. Boli sme teraz vo stv pri doktorke, lebo keď nás v pondelok videla...šli sme k nej rovno z pôrodnice...tak povedala, že je ako taký citrónik 🙂 tak mu mala brať tento štvrtok pre istotu krv, ale keď sme tam prišli, tak vraj peknučká pleť už. Krv mu nebrala, ale o týždeň kontrola. Len ho odvážila.

olivia31
4. jan 2014

@lilli110 A priberá ti ...ja som v strese či bude mať viac ako keď sme išli s pôrodnice. No takto sa mi zdá, že pribral papká dobre ja ho len kojím tak dúfam, že mám dobré mliečko lebo mám pocit, že ho mám dosť veľa . Len či je aj dobré a či priberá. No keď neplačká a je spokojní tak asi bude dobré. No my sme mali 220 potom 250 a potom zasa 270 a keď nás pustila tak sme mali 250 no doktor povedal, že je tiež žltý ako citrón . No uvidím v stredu povedal, že nám zoberie krv a skontroluje tú hodnotu.

lilli110
4. jan 2014

@olivia31 No my sme už v pondelok z nemocnice odchádzali ťažší ako keď sa narodil. A za dva dni potom doma pribral zas ďalších 150 g. A to sme prišli nalačno ku doktorke 😉 ja ho tiež kojím. Len občas, keď treba, dokŕmim ho. Ale to tak raz do dňa. Pretože keď mal tú žltačku, vkuse mi zaspával na prsníku a som si myslela, že super ako spí a potom sme zistili v nemocnici, že sa poriadne nenaje. Tak mám aj doma kus obavy občas, či este nie je hladný, keď zaspí. Ale som pokojnejšia, lebo už je čulejší a trošku viac hore. Mlieka mám našťastie dosť a ani si nevyberá. Je ku zatiaľ jedno, či fľaša, al.moje mlieko. Chystám sa ale čisto kojiť, kasa podarí. Ako som doma, rozbehlo sa mi lepšie mliečko 🙂

olivia31
4. jan 2014

@lilli110 Inak mne môj manžel kúpil čaj na kojenie aj tam je fenikel tak ho idem skúsiť piť a uvidím či to bude nejako účinkovať. Ako často si prikladáš malého pretože ja som ho dávala každé tri hodiny no teraz je už čulejší pretože pred tým stále spal to stej žltačky. A teraz už si pýta skoro každé dve hodinky až dve a pol .

olivia31
4. jan 2014

@lilli110 A prikrmovala si ho umelým, alebo tvojím čo si si odsala ? Mne sa zdá, že je spokojní tak by nemal byť hladný no uvidíme čo nám povie doktor. No ak nepriberá tak budem musieť aj ja kúpi´t umelé a dokrmovať ho na noc aspoň.

lilli110
4. jan 2014

@olivia31 Tiež tak nejak. Každé dve hodinky približne. Občas to neviem odhadnúť, niekedy častejšie, ale to vymýšľa, chce ma vydať ako cumel a zaspí do minútky 🙂 ibaže ho tak nechcem naučiť. Okolo polnoci sa mi posl.dni zobudil. To ho zvyknem prebaliť, preberie sa, vtedy papáme tak hodinku, taký malý rituálik a zobudí sa už len nad ránom okolo 4-5, papá chvílku a spí. Niekedy ho aj budím na papanie, pretože ma to už bolí. Na dokrmovanie som kúpila Nutrilon. Včera som mu napr.vôbec nedala. Dnes raz pobede. Odsávat sa mi zatiaľ nedá. Potom daj vedieť, koľko ste pribrali. 😉

lenika21
4. jan 2014

@olivia31
@olivia31
@lilli110 ahojte baby 🙂 no my sme s nemocnice odchadzali lahsi o 200 g ale dobehol to sice nie s mojho ☹ ale hlavne ze pribera. No skusame vsetko na brusko obcas je to lepsie, vonku je strasne spokojny. Veru tesim sa na stretko. Dufam ze sa nam to podari. Skusam jest palacinky a polievky mi poradila doktorka ze by malo byt lepsie mlieko tak ho skusam aj prikladat aj sa prisaje cucne a odhodi sa ☹ lilli tak si bola dost dlho v nemocnici ale hlavne ze ste zdravi...

lilli110
4. jan 2014

@lenika21 Leni, ja som toto isté mala s tým starším. Len on chcel chvíľami z fľaše, mne sa prestavalo robiť mlieko a potom zas pár dní len odo mňa. Takto sme vydržali 4 mesiace. No katastrofa. Potom sa odstavil. A bruško ho tiež bolievalo. A nevypije od teba, ani keď je veľmi hladný? Keď z fľašky je to pohodlnejšie. Pre mňa občas tiež, ai mám pravdu povedať 😅 Ale vieš čo, keď sme tam boli tak dlho len s tou žltačkou, tak ešte v pohode.

dijefcatko
5. jan 2014

Dievčatá, chodím vás sem iba čítať, lebo ste už po pôrode a nemám sa ako veľmi zapojiť do debaty. Ale teraz mi nedá a preto sa vopred ospravedlňujem, že vám skáčem do debaty, myslím to len a len v dobrom. Ak máte problémy s dojčením, prečo nekontaktujete laktačnú poradkyňu? Dokrmovaním si situáciu nevyriešite, len zhoršíte.

lenika21
5. jan 2014

@lilli110 vypije ale len kusok potom sa odhodi. Ale tak uvidime ci sa rozbehne este to nevzdam... No len Ti dlho muselo byt nie? A ako inak malicky uz ste sa adaptovali doma?

lenika21
5. jan 2014

@dijefcatko ahoj kontaktovala som kojenie je spravne aj sa prisaje len to mlieko nechce. Skusam stale ine jedla ze ci sa chyti.... Ale asi si uz zvykol na umele ☹ ale kym mam mlieko tak budem skusat stale

dijefcatko
5. jan 2014

@lenika21 bola u teba doma?

olivia31
5. jan 2014

@lenika21
@lilli110 Dievčatá môj drobec má soplíky som nešťastná musím odsávať a strašne ma to trápi . neviem nám asi tá prechádzka uškodila a to bolo slniečko keď sme boli von .
Inak aj my sme išli o 200g ľahší s nemocnice. No doktorka povedala, že to je normálne . Tak som zvedavá koľko bude mať v stredu.

katkaromi
5. jan 2014

@olivia31 skusila si do nosteka kvapnut fyziologicky roztok alebo nejake kvapky pre najmensie deticky na zvlhcenie? Inak s odsavanim opatrne, treba jasne, ale nie casto lebo vraj cim castejsie tym sa viac tvoria nove hlieniky. Drzim palce nech vam to cim skor prejde 🙂

olivia31
5. jan 2014

@katkaromi To fakt bože ja mu to vkuse odsávam tak to som nevedela ...dala som mu kvapky nasivin čo mi doporučili v nemocnici pre novorodenca jednu kvapku do jednej a jednu do druhej dierky ....ďakujem za radu. No ten fyziologický roztok nemám len tie kvapky čo mi doporučili v nemocnici . No keď počujem ako dýcha tak mu musím odsať ale ja som mu aj vatovou tyčinkou vytiahla dva šušne .....to som nevedela, že sa nemá odsávať často. A ten roztok je čo dá sa to kúpiť ?

katkaromi
5. jan 2014

@olivia31 ja som to niekde čítlala o tom odsávaní, že vlastne tým že sa tá sliznica namáha sa tvoria ďalšie hlieny, veď uvidíš ako vám bude najlepšie vyhovovať. Ja som môjmu Samúšikovi keď bol maličký dávala tento Libenar, to je ten fyziologický roztok: http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-... zdá sa mi to najšetrnejšie pre noštek,
a skús drobčeka podložiť, to mojim drobcom tiež pomáha,

olivia31
5. jan 2014

@katkaromi No presne to to mu dali aj v nemocnici lebo tam bol suchý vzduch a mal opuchnutú sliznicu to vraj majú deti po pôrode ...no ja si myslím, že to má s toho, že asi máme suchý vzduch asi moc prekurujem no v noci spal dobre lebo sme nekúrila až tak ako pre tým ......tak si to kúpim v utorok v lekárni lebo ja tiež nemám rada Nasivim ja používam morskú vodu do nosa pre seba. Inak ďakujem z a radu . Teraz pekne dýcha tak uvidíme čo bude v noci ....som vyvetrala v izbe riadne a zakúrila len nie tak ako po tie dni tak by to malo pomôcť.

katkaromi
5. jan 2014

@olivia31 tak super že už pekne dýcha 🙂 , veru suchý vzduch robí svoje. Potom ma ešte jedna vec napadla, že vlhký uterák alebo plienku som drobcom dala k postieľke aby sa im zvlhčil vzduch resp. niekde v izbe som položila hrniec s horúcou vodou a para tiež zvlhčila vzduch. Nás maminky to vie riadne vystrašiť keď majú detičky nejaký problém 😔 .

zevdavamama
12. jan 2014

Ahojte dievčatá, ak ste rodili v BB, môžete prosím zahlasovať? http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn... Ako je to tam s bábätkom po pôrode? Nechávajú pri mame, či berú preč?

heln
13. jan 2014

ahojte, čítam že ste tu samé novopečené mamičky, čo samozrejme gratulujem!
ale chcem sa spýtať ako fungujú ambulancie v roosveltke, poznáte trochu tých doktorov a do ktorej ambulancie ísť vlastne? nečakám bábätko, len si hľadám gynekológa, lebo potrebujem kontrolu a neviem ako to v roosveltke funguje... prídem a čakám kedy ma vezmú? a sono asi v ambulanciách nemajú, že? takže to ma asi budú musieť objednať....

janka_89
15. jan 2014

@olivia31
@lenika21
@lilli110 ahojte dievčatá, ako sa vám darí s vašimi deťúrencami? 🙂 mala som vám dať vedieť ak budem vedieť pohlavie, tak po dnešnom sone to vyzerá na 99 % na chlapčeka 🙂 všetci v okolí si mysleli že to bude baba, aj vy tu ste písali nech je baba kedže vy máte chlapov ale tak vidíte 😀 tripple testy inak tiež v pohode takže pekne napredujeme... držte sa a užívajte si svoje lásky 🙂

olivia31
16. jan 2014

@janka_89 Ahoj joj tak super ďalší parťak super....no potrebujeme aj dievčatá tak asi v druhom kole sa nám podaria 😀 😀 😀 .....hlavne, že je drobec v poriadku. My pekne priberáme za dva týždne sme pribrali 800g 😀 😀 😀 😀 máme dobrú smotanu 😀 😀 😀 😀 .

olivia31
16. jan 2014

@lenika21
@lilli110 Ahojte dievčatá......ako rastiete? my už máme na nôžkach riadne špekáčky ....strašne sa s neho tešíme . Inak ma štve to to počasie lebo nemôžme chodiť na prechádzky keď je takáto zima a stále zatiahnuté .....sa bojím aby neochorel....ja som bola zatiaľ len asi 4 krát von aj to len keď bolo slniečko. A trošku nás trápia stále tie soplíky .

janka_89
17. jan 2014

@olivia31 vrece sa roztrhlo s tými chlapčekami 😀 čo som v skupine Júnovky tak tam nás je toľko čo čakáme chlapcov že toľko futbalových mužstiev by vzniklo že aj Liga Majstrov sa môže ísť skryť 😀 nejaké to dievčatko by neuškodilo, tiež dúfam že by sa potom raz pošťastilo v druhom kole ale samozrejme sa tešíme na chrustíka 🙂 teším sa že vy sa máte takto dobre, len tak ďalej nech pekne malý rastie 🙂 držte sa

lilli110
17. jan 2014

@janka_89 Jeej, tak chlapček 🙂 gratulujem. Ďalší chlap do partie 😀 A meno už vieme? Jani a cítiš už aj pohyby?

lilli110
17. jan 2014

@olivia31 Ahoooj 🙂 no my sme na tom podobne s tými špekmi 😀 my už máme tretiu bradu 😀 som zvedavá, čo nám zas doktorka povie. Naposledy vravela, že mu nemám dávať toľko jesť, že nech si chvílu aj poplace. Lenže mne to nedá. A brali vám aj krv koli žltačke? Ináč ja chodím aj v tomto počasí von, ale nie kazdý deň. Tak kazdý druhý. Aj dnes sme boli skoro dve hoďky.

janka_89
17. jan 2014

@lilli110 dakujem 🙂 vieš čo, myslím že už cítim. nie je to silné a ani až také časté ale je tam niečo 🙂 hlavne v stredu čo sme boli na sone tak v brušku krásne kopal ale ja som v tom momente nič necítila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre