Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
9. júl 2009

petuling..len nič nechytaj...ked si doteraz vydržala 😉

jacka
9. júl 2009

sia..to chcete ist na rok k moru?..a na kao dlho šli deturence do tábora... 😉

veru letí ako vietor...som doma tri roky a niekdy mám pocit že som len nedávno rodila a teraz zas 😉 ...a počasie ..do konca leta takto...je normálne super počasie 🙂

petulig
9. júl 2009

babky neviete nahodou ako dlho sa archivuju zdravotne karty? Mam taku patraciu akciu, otec potrebuje kartu svoju a u doktora nebol 20 rokov. Ta teta doktorka uz zomrela a ambulancia tam uz davno nie je.. 🙄 vcul aby sme patrali ci to vobec este niekde je.

jacka
9. júl 2009

petu 2O rokov 😕 😕 😕 ....ale neviem ti poradit 😅 ..tak skuste tam kde by mal patrit ked dr. zomrela..niekde predsa musí byt..len tak ju určite nevyhodia 😅

petulig
9. júl 2009

no sak vies aki su chlapi, kym neumieraju k doktorovi nejdu. Aj toto sme ho len my donutili nech ide.Keby aspon meno tej doktorky vedel 😎

jacka
9. júl 2009

no ved práve...ale najradšej doma ležia ...a umieraju aký su chorý 😀
tak to s tým menom je blbé 😝

sia222
9. júl 2009

čafte babky. to nebolo potajomky🙂) my sme si to už dlhšie slubovali bo sme tu také cudzinky v BB obe prisťahované ono to tak nejak vzniklo od začiatku u nás 😀
ale ja som za stretko ked odrodíme ...inak sa mi tu asi 3_4dni prechádza pred oknami ženská s malinkým babulkom a má podobný kočík ako ja🙂 tak sa smejem mužovi že budú s tým jej mocť spolu chodiť a my kecať pri káve ked sa zoznámime🙂

jaci neviem mám taký plán že k moru len neviem ako bude aký bude malinký všetko záleží od toho.a keby som videla že by sa to nedalo tak niečo iné by som vymyslela.ved to už bude mať 9-10 mes to už je ok. 🙂)
petulig tak tvoj ocino je ako moja polovička.v jeho veku má dosť tenučku kartu🙂) a to presne z dovodu že veeellaa rokov nikde nebol a tam kde kartu mal to už nik nepamatá že aj niekedy bolo zdravotné stredisko🙂)
ale dr mu urobila vstupnu prehliadku a založila kartu novu ..no a pre istotu pichla tetanovkuuu :🙂)) chudáčikovi mojmu malému. s prvou ma oklamal tu si nevybral a ked tam išiel so mnou tak sa tomu nevyhol bo ja mám tu istu dr a mne pichali tiež bo mi už bolo treba.ale to asi po tolk.rokoch ak nežije ...no ťažko povedať.ved zas ak nemal velké probl v minulosti asi by nemal byť problém že ho pozru teraz a urobia čo treba nanovo.ja som potrebovala vedieť krv skup a jasko že nevedel a ani u dr.tak mu urobili tu kde sa daruje krv v pohode také testy.dokonca kedže to bolo koli mne v tehu ani zaplatiť nechceli za to.
no a moj muž ked je ko jasko že k dr neide ani teraz len núúra čo máme doma z lekárne a čo by mu tak nato paslo alebo čo mu mám kupiť z reklam v lekárni 🙂)

lulu inak som zabudla..ok že cukor máš ok
petulig ty sa uzdrav rýchlo.
inak sa mi dnes stalo že som objednala domov obed a ten rozvozník celý vysmátý zlatý mi doniesol že gratis za ojednávku flašu zdarma a tak sa z toho tešil len ked zbadal moj pupčok.. že ahhá tak to som netušil 🙂) zlatý

jaci detičky vezieme až zajtra len som ich už pobalila aby som videla čo nám chýba nech nelietam na posl chvílu to nemám rada a teraz už vobec nie.končia bud piatok a je to blízko mojich rodičov ale odtialto nejakých 150 km tak ich tam dojdu zobrať a pár dní budu u našich .tak si aspon poriadim bo už sa aj hanbím za ten binec doma ale už to nezvládam tak ako by som chcela a chvílu bude poriadené ..kým sa moja demolačná čata nevráti 🙂)

sia222
9. júl 2009

jamat inak to služobne staršia ... bo na 50 nevypadáš 😀

ved my sme tu všetky mladé kráásne maminky..či nad 30 či pod 30 či s nejakým defektom či bez..
dnes mi deti vniesli poz náladu bo mi povedali že mami ked sa namaluješ aká si pekná 🙂)že nedá sa to nejako že by si si to nemusela stále malovať ale niečo nastálo??no neni nad uprimnosť..🙂)

parvitas
9. júl 2009

na stranke: http://209.85.129.132/search?q=cache:EQj8lEOXdZ...

je nieco o zdravotnej karte

Zdravotné záznamy, ktoré vedie všeobecný lekár,
sa uchovávajú ešte 20 rokov po smrti pacienta,
ktorého sa týkali.
Ostatné záznamy sa uchovávajú 20 rokov od
posledného poskytnutia starostlivosti pacientovi

parvitas
9. júl 2009

aha, tak mi nezobralo tu linku:
petulig, skus toto:
http://www.udzs.sk/buxus/docs/Zdravotna_dokumen...

aine04
9. júl 2009

caute kocky 😉
ja sa tiez kcem stretnuuut ☹ aj ked teraz by to bolo s drobcom perne, ved papa kazde dve hodinky, potom este zakazdym stvrthodinu tancujeme aby si racil odgrgnut... no som rada ked sa dostanem tuto do potravin...

jamaat ved baby tu uz vo velkom zasnubovali svoje deturence, ty mas dievku, ja chlapa, nedohodneme daco? 😉 😀 😀

joj na rok by som aj ja sla uz najradsej k moru, aspon tuto niekde na skok do chorvatska alebo do talianska, ale este uvidime. nech si aj druhe babo donesieme z dovolenky, no nie? 🙂

mia78
9. júl 2009

aine uz sa ti ziada druhe 😀 ,
mne sa mali tiez stale vipituje kedy pojdeme k tomu moru bo sme boli pred rokom v Tliansku tam sa nam paci lebo je aj more pre deti piesok a plitke ides dlho dlho do vody a stale mala........tak narok uz azda pojdeme aspon by sme chceli.........

sia tak budes mat pohodicku 😀 ..............

ja tiez neviem co mam by som vsetko upratovala a na miesto davala a mala najradsej vsetko ako patri 😅 ale to sa neda pri malom.........asi sa zahniezdujem ci co 😀 😀 😀

mia78
9. júl 2009

a ozaj petu na to hrdlo skus si kupit na cmulanie su take cukre v lekarni od bolesti hrdla a mozu aj tehotne volaju sa Propolis......

sia222
9. júl 2009

čafte. mia ty sa nezahniezduj🙂) som čítala o tom že to sa tak povie že to ženu chytá ked je pred porodom🙂 ved ja mám termín pred tebou 🙂)

hababa
9. júl 2009

Ahojte neviete ci sa este robi nejake sono v nemocnici ten posledny mesiac? alebo tesne pred porodom? ako zistia aka je poloha babetka? ci sa berie do uvahy sono z 30 tyzdna?? a neviete poradit co robit s opuchnutymi nohami? dnes som sa zobudila s clenkami ako slonica, hadam dvojnasobok mojej normalnej velkosti...doteraz nic a tlak mam nizky, a pisu vsade ze sa opucha pri vysokom tlaku, a ja mam tak 90/50 maximalny...

jamaat
9. júl 2009

Sia, služobne staršia som myslela to, že už mám bábätko na svete a vy ešte nie. 🙂

aine, no ja už mám záujemcu o nevestu, tak ale môžem nejaký konkurz urobiť. 😀

hababa, mne trochu pomáhal žihľavový a prasličkový čaj. A tiež mi začali puchnúť priam zo dňa na deň, neodpúchalo to ani v noci. A tiež som mala skôr nízky tlak. Pomohol poriadne až pôrod. 🙂 ....Sono ti budú robiť posledný mesiac určite.

lulu26
9. júl 2009

Caute babky,

je to presne petuling ako pise sia, sme cudzinky a v IP poste sme to uz planovali dlhsie, ale ja budem rada, ak sa raz stretneme vsetky, uz ked som aj ja banskobystricanka 😉
na to hrdlo si daj Bioparox, to mozes, ja som to tiez mala v 3.mesiaci, su to lokalne antibiotika a posobia, len tam, kde maju, urcite ho poznas..pokial mas hrdlo uz chytene, tak, ze je biele, cukriky ti nepomozu, len utlmia na chvilu a o tyzden to mas opat.

sia, tu babu som si vsimla ako som odchadzala od teba, ma taky zelenkavy kociar..taka mlada, urcite mladsia ako my..
vari sa mi kukurica, tak si idem pochutnat a este kukam na politologiu na ten zajtrajsok..a snad aspon na chvilu potom oddychnem 🙂

sia222
9. júl 2009

lulu asi to bola ona tiež má ten kočík také kruhy.mne sa zas taká mladá nezdala 🙂)no neviem ale asi býva niekde o ulicu len dolu bo to by až sem nechodila isto každý den hore dolu 🙂jááj ja si akurát nadávam aká som pažravá a ko ma bude boleť brucho bo som zjedla 3kukurice ale boli fajn 🙂

jamat sorráč ja že myslíš vekovo.no ved to je len fajn bo tie čo už mate detičky tak nám date aspon rady kadejaké 🙂

hababa vraj treba aj velmi vela tekutín piť aj ked opuchaju a vylož si hore stále ..ja si dávam aj tie kadejaké kremiky ale to elasti Q pre tehule mi robí fajn a asi aj nejaká masážička.asi naj v tvojom štádiu je porod 🙂 ale ved už nemáš dlho a ko pozerám

jacka
9. júl 2009

mnam tak kukuricu by som si dala..aj 10 keby sa do mna vpratali 😀 ...dufam že stihnem ešte zjest čerstvu zo záhrady skor ako porodím...lebo ked budem kojit...tak neviem neviem

sia mne 3 ročný synček povedal,...mamina ty máš velku ritku 😕 😕 😝 😀 ...veru nie je nad uprimnost 😠 😉

petulig
9. júl 2009

ahojte..babky diky za info uvidim do rana ci sa nieco polepsi a ked nie potom to budem riesit.
tu kartu sme zatial nenasli ale aspon mame akutaku indiciu uvidime zajtra.

kukuricaa🙂 sia ja som akurat dotlacila druhu. Urobila som ze aj drahemu, ale nestihol 😀

jamaat
9. júl 2009

no aký kukuričný boom! 🙂

sia, lulu, aj ja mám kočík zelený s kruhmi, ale ja som to asi nebola. 🙂

hababa
9. júl 2009

jamaat, sia, vdaka!

petulig
10. júl 2009

prvaaa...kde sa tulate? dnes mam broskynovy den 😅 uz mam tretiu za sebou

jacka
10. júl 2009

druhááááá 😉

petuling kedy ideš na kontrolu? 😉

petulig
10. júl 2009

jacky v utorok na deviatu rano. Ze sono mi urobi tak uvidime ako rastieme. Dufam, ze vsetko bude ok.
Potom sa chystam robit prvy krat v zivote lekvar tak mi drz palce 😀

a ty kedy sa chystas?

jacka
10. júl 2009

petuling..budem držat..aby sa ti vydaril 😉 --a aky ideš robit.... 😉dones 😵

na aj až 20.7....a sono už robit nebude..zatial....len škoda....chcela by som vediet či už maličky dostal rozum a je dole hlavou 😀 ..ale pochybujem..stále kope viac do mechura 😠

sia222
10. júl 2009

čafte babky. no ja chcem tu kukurici využiť rýchlo bo ked budem kojiť..ani neokúsim bo pri filipkovi som si troška len dala a to boli muky:( no ja mám tiež teraz aj broskyn nálety 🙂 jáj detičky už su het tak také ticho je tu.aj by mi slz tiekli ale snád im bude fajn..ved za tie rachy 🙂
petu a z čoho ideš robiť lekvár?
ja už som robila jahodov dzemík aj dren ale dren už pošla tak ešte musím dorobiť a chcem z marhúl ešte aj dzemík.ak mi bude ok tento týž a budu schopné na trhu tak porobím.ja mám rada takéto roboty a muž sa mi smeje že vidiečanka moja vtedy..ale vynuráť a spapkať to hej 🙂

jamat to nie je taký zelený ako máš ty on je skor šedý.ale pre istotu ..ak bývaš na graniari tak si to mohla byť ty a premávaš sa mi pod oknami...

jacka
10. júl 2009

no ja som pri prvom ..ked som kojila mohla len chleba s vodou 😉 ..toho bolelo bruško zo všetkeho 😝 --tak dufam že druhe bude lepšie a aj sa najem 😉

sia no si šikovnica....hlavne že ta to baví...potom dones do nemocky...aby sme sa aj najedli 😀 😀

zunajda
11. júl 2009

Dobré ránko maminy a ešte aj tehuľky!!!
Hlásim sa neskoro,ale predsa........takže už máme doma Leušku a priateľ sa jej nejde nabažiť,ako aj ja, narodila sa presne na termín....začalo to kontrakciami a skončilo cisárskym

trochu mám problémy s rezom a horúčkou ale snáď to čoskoro prejde.......takže keď sa budem cítiť lepšie,určite viac popíšem

zatiaľ čavík.........idem k maličkej pod perinku

lulu26
11. júl 2009

Ahojte,

zunajda vsetko dobre obom a nech ste obe zdrave, potom napis ako to prebiehalo, pri kom si rodila, aky bol personal.. 🙂
ja som dnes spala ako babatko, vcera som mala tie prijmacky, tak som zvedava..dnes budem oddychovat a v pondelok som v BB opat s tymi robotnikmi, co idu dokoncovat byt, nech to je uz za nami a nech sa stahujeme, este ta svadba a konecne vydychnem 🙂
jaj, dnes som dostala taky krc to lytka, ze som ani nohu nemohla vystriet, ale vraj to chyba nejaky vitamin, neviete nieco o tom?
petulig a co hrdlo? sia, tak uz oddychujes? uvidis, detom sa bude v tabore pacit, ani domov nebudu chciet ist...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre