Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jamaat
20. jún 2009

aine, keď bude akcia s podprdami, to aby jedna z nás už 5 minút pred siedmou pred Lidlom stála a rovno všetky kúpila. Respektíve jedna pred jedným Lidlom, druhá pred druhým. Potom si ich rozoberieme. 🙂
Inak všimla som si, že máš aj kolotoč z Lidla. Aj ja som nad ním rozmýšľala, bol za super cenu, ale potom som nedala kúpiť, lebo nebol farebný. Ale zato sme kúpili kojací vankúš, spací vak, teplomer, ohrievačku fliaš. Kabátik sa mužovi už neušiel. 🙂

aine, mohli by sme aj nejaké stretko dohodnúť s kočíkmi, čo ty na to?

zuzik25
20. jún 2009

jamaat, ten kojaci vankus a spaci vak mam aj ja a su super. len na tom spacom vaku som presila suchy zips, lebo mala bola od neho doskriabana na lickach.

petulig
20. jún 2009

cafte...tak ja som tu akciuv Lidli vobec nestihla, priswli sme poobede a mohli sme si akurat tak piskat. Bola som vcera poobzerat podprsky v tej tatiane v meste. To vsetko ale velkosti 90E alebo D kua to som do toho este aj kabelku zapla 😀 ani jedno Cko a o Bcku uz ani nehovorim. Tak neviem kde to pojdem zhanat na poslednu chvilku.
Dnes som za zienku domacu, toto pocasie kurnik. Tak len riadim a varim a peciem 😀

petulig
20. jún 2009

a este k tym tehuliam som chcela. Vcera som si schvalne dala pozor ked som behala po meste, ze kolko ich naratam. Za tri hodiny co som sa tarala, desat tehuliek 😀 vsetky uz v pokrocilom stadiu..

sia222
20. jún 2009

čafte. no ved ja som to práveže vobec tu zatku tiež nespozorovala tiež len voda a porod 😀 no mne takéto počasie vyhovuje.až na to že deti su doma a muž ich rozosmieva ked piju a také hovadinky robia a pak je všade neporiadok a kadečo povylievaju a tak.no ale čo už s nimi.
aine a to tá zátka vypadá že sa tak blbo pýtam ako nejaký výtok?vieš aby som sa pak nelakla že je to už voda a pojdem plašiť do porodnice 😀

no petulig ja som sa tiež na začiatku tehu tešila že konecne mám prsa a zrazu sa mi nejako šupli do brucha a nič.tiež mám malu podprdu.ja som si kupila v tom OCa hore na huštáku
fakt je tých tehul az až.ale aj medzi rroznymi osobnosťami herečky speváčky su tehu.no proste plodný rok 😀 😀

jacka
20. jún 2009

ahojte....veru dobre počasie..ale taká velka zima by nemusela byt 😉

ja som o tej zátka nema ani páru 😅 ...ale učíme sa celý život......daka dobra duša by mohla podat info 😀

s tou podprdou..ja sa postavím do radu vo Zv... 😀 😀

a kde sa všetky pomestím do nemocky...ktovie či by sme si všímali tehulky keby sme neboli aj my 😉

jamaat
20. jún 2009

Zuzik, ja som ešte spací vak nepoužila. Môj chlop kúpil totiž omylom ten väčší. 🙂 Kukám, že máš tiež Emku, ibaže dvojitú 🙂

Zátka ani mne neodtiekla, len po vyšetreniach pri pôrode niečo také. Mal by to byť hustý hlien s trochou krvi.

aine04
20. jún 2009

jamaat jasne, mohli by sme sa stretnut s drobcami 🙂 a ja mam z lidla tiez hadam vsetko co sa dalo nakupit a velmi sa mi tie vecicky pacia, to by som predtym na lidl nepovedala... ale spaci vak moc nepouzivam, radsej dam krpceka do pyzamka a prikryjem deckou.

petu s tymi podprskami v tatiane je to teda podobne ako v tescu 😒 . ja som si tam jednu kupila, lebo kosicky mi sedeli ale je to tiez nejaka 85ka tusim a nesedi mi. neviem preco je s mensimi taky problem 😕 ale este mas trochu casu, v mojej mudrej knihe sa pise ze podprdu na kojenie treba kupovat az po 36tt, len asi nemysleli na to ze tasku do porodnice treba mat zbalenu skor 😀

co sa zatky tyka, tak asi ani ja nevnesiem svetlo do tejto zalezitosti, zda sa ze je to ohromne zahadna vec, ktoru len tazko spozorovat 😀 😀 😀 ja si len myslim ze to bola zatka ale kludne to mohol byt iba hustejsi vytok, to je pred porodom normalne... navyse ma na kazdej prehliadke pekne "rozbabrali" takze bohvie kde uz moja zatka bola.

aine04
20. jún 2009

boze baby, teraz pozeram ze ste uz tak 28-29tt, to uz mate ozaj za rohom 🙂 a jaci, tie zastupy tehul v meste sa nedaju podla mna prehliadnut aj ked clovek nie je tehotny 😀 . ale asi je to aj tym ze je leto, tazsie sa to ukryva ako pod kabatom v zime. ale aspon nemate ten problem co my - ako dofrasa zapnut bundu, ked sa do nej uz dva tyzdne nezmestim 😀

petu v albume mas zbierku doktorov? 😀 tak doplnam este, ze ten vedla Trsku, ten vysoky nalavo je Schwarz (dufam ze sa to meno pise takto)

mia78
20. jún 2009

no ja som tiez nieco stihla vtedy kupit hlavne teplomer uz som ho aj odskusala na malom,este tasku a deku .

no ja neviem ja som asi slepa v obchodoch lebo ked pozeram podprdy tak su len v mensich cislach a ja potrebujem tie vedsie asi skocim do tej Tatiani pozriet ci budu dobre....... 😀

ja som dnes bola pozret kamoske na svadbe a tam sa tie hemzili tehule este aj fotografka bola...... 😀

jacka
21. jún 2009

aine...to máš pravdu..v lete je viac vidno 😉 ..

a vraj za rohom...toto teho sa mi vlečie presne ako prvé....sa neviem dočkat kedy bude september nech je to už za mnou 😉 ...aj tak ma málo kope... ☹

aine...a ako Matko...stále vás boli bruško ☹ ..skušla si mu dat liek,aby ste sa netrápili?

sia222
21. jún 2009

čafte. no ved práve o tej zátke ja som to počula po prvé. mne nič ani postupne neodtekalo.no fakt je každe tehu iné.ale už som povedala mužíkovi ked mi bolo blbo že už nechcem byť nikdy tehu tak sa mi smial že si aj myslel že tri mi stačia.ved mal pravdu len mi to akosi nedošlo🙂

babky a tatiana to je kde?

inak mne s a tiež zdá že to vcelku uteká.ale tieto posledné mesiace pojdu asi pomaličky veru.jacka ty máš kedy
presne termín?

inak s tými bruškami u detí je to viac u chlapcov maju iné trávenie.ale poznám aj dievčatká čo maju také probl.aj ja som sa vytrápila s filipkom občas a pepka nič.
naj sa mi na tomto probléme páči ked su chlapci malinký tak sme ako maminky celé hapy ked si poprdkaju pogrgaju pohladkáme ich za to pochválime a ked vyrastu a stane sa im to tak im za to nadáveme 😀 😀

mia78
21. jún 2009

ta Tatiana je na hustaku ked ides hore na pravo dole sa predavaju periny paplony a je tam aj 30korunovy obchod a hore schodami je tatiana.

jamaat
21. jún 2009

mia, ja predávam podprdy, čo sú mi veľké. Sú za dobrý peniaz, kukni môj inzerát.

loren
autor
21. jún 2009

ahojte mne hlienova zatka odstartovala porodne bolesti

jacka
21. jún 2009

ja teiž o tej zátke nič neviem...ani ma nenapadlo že niečotaké existuje..ked som šla rodot tak mi bolo jedno či tam je alebo nie...len nech to mám za sebou 😉

sia tremín mám podla sona 13.9..podla PM 17.9....ale kedže chlapec tak počitam až po 2O.9 😝

a bolest maju aj dievčatká...ale viac chlapci...takže mna to čaká znovu...ale už som pripravená....niekedy stači strčit teplomer do zadočku a je to vonku 🙂

evita221
21. jún 2009

Ahojdievčatá,tak som sa dlhšie neozvala,lebo tí dobráci mi v robote zrušili internet 🙄 ☹ 😠 🙄 😠 😠 😠 .Tak len z domuu.Co je hlienová zátka netuším,ja som to nezažila.Baby,chcem sa opýtať,kedy ste cítili prvé pohyby,hlavne tie,ktoré ste už rodili.Diky.
Cropina,Ty už cítiš pohyby? Zatiaľ sa majte

sia222
21. jún 2009

dakujem za radu pojdem tam kuken čo tam maju.
evita to je individualne s tými pohybmi.ale to tak okolo 20tt ale možno to ani nespozoruješ.to je naskor len také slabunke.práveže víiacrodičky to cítia skor.vraj aj preto lebo to už vedia rozoznať.neboj ak máš sono ok tak sa nestresuj ak niekto citi a ty nie.jááj ja by som bola rada keby bol občas aj ticho a kludný v tom bruchu.
mia uvidíš vo štvrtok ak sa stretneme u Dr ked budem mať nejaké divné pohyby z ničehoš nic ako keby ma duch dobre šteklil a mna bude len trhať ..už čakám kedy začne do mechura 😀 😀 😀

tak to ja mám asi najskor z vás termín 😀 😀 😀 len aby som odtial nešla posledná 😢

sranda inak fakt s tou zatkou.ja som tiež nepočula od nikoho ani ten pojem nikdy ani pri velkáčoch a mala som vela kamošiek čo rodili..

ja by som sa inak bála teplomeru tá ortuť zlomiť to náh pri blbom pohybe..no neviem.ale su na to aj také rektálne rurky dá sa kupiť v lekárni nestojí to vela

čo ste varili babky? ja už niekedy neviem čo mám variť??idu prázky tak si hádam zostavím nejaký jedálny ..dajte nejaký típek

jacka
21. jún 2009

sia..ked je ešte maličký tak sa mu nič nestlo..chytila som nožičky a šup s nim abolo dobre...a tá rurka sa nesmie stále použivat...lebo dietatko sa bez nej nemusí vykakat..ked si na to zvykne

evita.....to je indi vindi.....ale tak ako píše sia 😉 .....a moj druhý ma tak nekope ...dufam že sa ešte rozbehne 😉

s tým varením...som chora..tiež neviem čo uvarit.... 😠 niekdedy som ako vygumovaná 😉 ..a v poslednej dobe...no .. 😉

petulig
21. jún 2009

cafte 🙂 my sme dnes konecne dokoncili postielku. Vybrusena, nalakovana stoji v spalni. Este matrac a mozem ju komplet poobleikat a vytesovat sa. Mna vcera ukrutne boleli krize. Nastastie dnes to preslo, lebo som sa bala ze toto ak az do porodu ma byt tak koniec🙂
mne termin podla mrchy na 6.9 vysiel ale potom to posunul na 10ho tak bohvie kedy to vlastne bude.

baby ked niekde natrafite na podprsky kosiky B,C, dajte veidet. Este to ma sice cas, ale nikdy clovek nevie co swa posledne tyzdne udeje.
Zajtra mam poradnu tak uvidime ako sme podrastli, lebo podla brucha dost 😀

sia222
21. jún 2009

no mna tiež pobolievaju kríže a mám ocit že aj vaječníky občas.ako pri krámoch šecko trocha.asi sa už rozťahujeme ked je to za rohom kua 😀 😢
ja už tiež začnem baliť tašku a také veci chystať.mne dr povedal že ak začnem náhodou krvácať koli tej placente mám padať na urgent a rovno s vecami.ale to mi už na začiatku povedal
no vidíš petulig už aj bruško rastie 🙂 mna čaká ešte izbička čo je ako pracovna prerobiť pre malinkého a mna kde budeme buvať nech má zbytok rodinky troška kludu od nás a vyspia sa.tak snád sa už bud týž do toho pustím
🙂
daj foto ked dokončíš postieľku
🙂 jacka ak ti chybaju tie kopance mile rada by som sa podelila.mna takto ani jeden nekopal silno.normál mi slza vyhrkne občas 😠 od bolesti
hejj to som počula vtedy že sa to nesmie často používať tá rurka bo tie črievká zleniveju aj zvierač .je dobré aj pocvičiť s nožičkami.moja ex svokra bola detská sestra na obvode tak mi dávala celkom fajn rady vtedy a pomohlo to

jacka
22. jún 2009

sia ..chcem..aspon vieš že ho tam máš...ja sa musim sustredit..aby som čosi citila ☹

aspon ti mal kto radit..ja som bola zufala...som nevedela čo mu je ..teraz som poučená 😉...nebodaj sa chystáš rodit....neopováš sa...len si počkaj na nás pekne.....

petu...a to si šla na sono?....ja idem v stredu..si musim pýtat PN... dufam že počasie dostane rozum ..lebo som objednana aj k zubárovi...sa teším 😝

ja som vravela mužovi nech mi spraví take miesto na veci ako si to je predstavujem...ale on má veeeelmiiii veeela času 😠

jacka
22. jún 2009

sia kde si videla bruško petuling...však ja tam nevidim nove foto 😕 😅

petulig
22. jún 2009

jacka ja este len idem na druhu dnes na poradnu. Neviem ci mi sono bude robit, ale ja na neho budem mrkat🙂 sak mi davno nerobil. Len to 4D a to sa nerata to som si platila🙂

ja to foto len slubujem 🙂 mam ho v mobile, len musim najst kabel do PC. Dnes sa posnazim slubujem 😀

v stredu chcem ist do ikey pozriet, nejake vypredaje su a treba mi matrac do postielky tak ak kupim , cez vikend si postielku uz na komplet postavim
😀 a sa budem vytesovat.

Ozaj Nehovori sa ze by sa nemala postielka skorej stavat ako mesiac do porodu? Nie som nejak poverciva, len sa pytam ci to skoro este nie je.

mia78
22. jún 2009

ahojte,
sia ked tam budeme sediet tak nam budu len brucha nadskakovat 😀

inak dnes som isla na sono a doktor tam nebol a ani do stredy vraj nebude ze mam prist stvrtok ale preistotu si mam este zajtra zavolat ci nahodov niekto nepride ,lebomaju dovolenky 😖

petu ja si tiez chystám uz dopredu ,postielku mam postavenu len sa malý vnej zatial vyvaluje...... 😀

jacka
22. jún 2009

never povedačkám....keby si všetkemu verila..tak sa zblázniš a radšej ani nebudeš rodit..... 😉

mi sme posteilku pri prvom stavali ked som bola už na MD...a teraz...no moj muž ma na všetko čas...a to mi povedal že ekde budem rodit tak on bude malovat 😀 😀 😀 😀

petulig
22. jún 2009

ked ona je ta postielka taka smutna teraz, prazdna tam stoji 🙂 no uvidime.
pridala som fotocku, aby ste nepovedali, ze len slubujem.

Za chvilku prcham k dokimu

jacka
22. jún 2009

petu..to je tvoje???? 😕 😉 😵 ...super bruško 🙂

len prchaj..daj vediet či je všetko o.k. 😉

neboj dlho smutna nebude..... 😵

petulig
22. jún 2009

moje osobne 😀 nosim ho cely den pri sebe 😀 😵

jeej slniecko normalne vyslo. Musim dockat, lebo nejaky dobrak ma pred barakom zablokoval. Len dufam, ze za chvilu pride a len si odskocil do skoly lebo strielam kua. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre