Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici a doktori

loren
12. jan 2007

je tu niekto kto tu absolvoval porod ,popr.pri ktorom doktorovi

jacka
22. jún 2009

petu..len pekne nos 😀 😀 .. 😉 ..ale máš peknučke bruško..to ja vyzerám popri tebe akoby som mala rodit 😝

aine04
22. jún 2009

ahojte 😉

jaci, no stale sa trosku pucime ale pomaly sa prdky rozbiehaju, ako vravim cez den s tym problem neni, v noci sa puci viac. odvtedy som mu na to nic nedavala, strasne mi je ked sa takto trapi, ale musime crievka naucit pracovat. nastastie mi pri tom neplacka, lebo to uz by som ho asi napchala hocicim len aby mu bolo dobre. a vy uz ste vybrali nejake meno pre drobceka?

sia, tebe segra odkazuje ze sa nej kludne mozes vyzurit ty 😀 😀 😀

a co sa tyka pohybov, sice mam len prve babatko ale ja som pohyby citila skoro, uz v nejakom 15 tt urcite, boli najprv slabucke a nebola som si ista ci je to ono, ale ako casom silneli tak mi to uz bolo jasne 🙂

petu, ty toho svojho drobceka nosis vo vrecku ci kde? 😀 😉

petulig
22. jún 2009

😀 to len fotka tak vyzera, ja si pripadam uz ako slon.Ked som pribrala kedysi tak vsade, ale toto je len jedna velka gula vpredu 😀 a este k tomu hybajuca sa. 😵

Bola som u dokiho, nabuduce ze mi spravi sono a ze potom vraj by som uz aj do nemocnice mohla ist k dokimu. Ale ja neceeeem,zase si na noveho zvykat, ach jo. Akurat tlak mam daky vysoky furt okolo 130- 140 ale zatial to nechali tak.

iwusca
23. jún 2009

caute
tak uz som konecne doma, musim povedat ze to bol riadny sok ked som prisla zo 40 stupnovzch horucav sem do zimy.... 😝 ale prezila som 🙂
a chcem sa opytat ci poznate niekto MUDr. Igora Držíka? ma ambulanciu v radvani spolu s gromom a este jednym...zevraj je mlady a celkom dobry...chodite k nemu niektora?

jacka
23. jún 2009

iwusca....Držík 😀 😀 ..kto ti to povedal...to je taký starší prešedivelý pánko 😉 ..ale celkom milý....od augusta tam má byt Vodecký...inak ja k nim chodím 🙂

petuling...to čaká každu z nás že budeme chodit do nemocky...lne si nepamätám od kedy či mesiac pred očakávaným termínom alebo ako je to...

aine ..tak dufam že vás to čoskoro prejde 😉 ..abud rada že neplačká....ten moj sa kvoli tomuto vyreval až až...a dufam že druheho to obíde ☹

petulig
23. jún 2009

ozaj baby ako je to s tou materskou. Ked nastupim cca 25 jula tak mi vyplatia prvu davku v auguste alebo az septembri? Teoreticky este v auguste dostanem z roboty plat tak ten september by bol ok. Len neviem ake maju lehoty na socialke kadejake ci to nakoniec az oktober nebude a ja budem mesiac bez peniazkov. 🙄

jacka
23. jún 2009

juj petuling....ja si to velmi nepamätám...už po troch rokoch mám teho demeciu 😀 😀 ...ale sa mi vidí že dostaneš aj v auguste...aspon tak nejak to bolo pred troma rokmi..neviem či sa zmenilo niečo...na socialke by ti to povedali...ale tam bola taká jedna kr...a...ja ked som tam doniesla po porode papiere tak mi povedala že viac nemám chodit...a mám poslat poštou 😠 😠 ..dufam že tam nebude...a už ju vyrazili

neboj určite nebudeš bez peniažkov ...zvyknu dávat aj spätne...ked to nestihneš vybavit 😉

petulig
23. jún 2009

hej ved to spatne to hej, len ten august ma zaujima. Lebo pisu ze sa to vyplaca spatne za mesiac dozadu. Tak tipujem ze to bude za pat dni este v juli co budem doma to dostanem v auguste a potom plnu davku az v septembri. No bohvie co si vymyslia.
A ten prispevok rodicovsky myslite ze nam ho zvysia na tu minimalnu mzdu? ci to zas len take sumy 😎

sia pridala brusko do albumu ale pozriet nas sem neprisla 😖

inak tou postou neviem ci by som to riesila. Takto ti to preberu daji ti o tom daky doklad tusim a postou to sa moze trikrat stratit a nedockas sa. Sak ako vsetky urady maju kopu casu na vsetko.

sia222
23. jún 2009

čafte babky. no petulig ty to máš fakt asi vo vrecku tu malinku 🙂 🙂 ja som tiež hodila dnes foto
inak s tým tlakom ..mne zas kázali piť kafe bo mám moc nízky.bohvie v čom to je že jedna má vysoký v tehu iné príliš nízky
tak zachvílu sa budeme v tej nemocke stretať
miuš inak to je super s tým sonom... 😠 hádam ti to do štvrtku niekto urobí
na to ctg sa chodí od kt. týždna? babky a tie zavinovačky si tiež berete do nemocky? ja nie som velmi zástanca "perinky" teda zavinovačky ale pamatám že sa mi zozačiatku fajn kojilo v tom ked boli chvílku

aine segra je zlatá odkáž jej.ale budem slušná ak ju tam zastihnem to zasa radšej pustím slzu potajomky ako nadať niekomu nevinnému 😀 😀 ale keby som tam mala kamošku nejakú tak to by som sa asi vyzurila bo tá by ma pochopila 😀 😀 ušetrím ju ešte ju tam možno čakaju kadejaké pacošky 😀 stačí ked mi potajme pichne nejaké urýchlovatko 😀 😀 😀

ja som bola na socialke a bola som inak prekvapená v akom stave to tam maju.a keby tam tak náhodou bola stolička ked tam dojde nejaká tehu a čaká v rade alebo nejaký starší človek..to už by bol asi nadštandart.ja som sa pýtala čo všetko treba urobiť ked sa žiada o materskú tak mi povedala aj tak si už asi nepamatám.ja si myslím peťu že to záleží aj odtoho v akom čase im stihneš zdokladovať všetko čo treba bo oni maju tiež určité termíny zadávania do systému a pokladne aby tie dávky odišli načas.asi si cinkni.ale viem že mi pak povedala že ked porodím nech donesem rodný list lebo ak ho nebudu mať tak mi pozastavia matersku kým ho nedonesem.ked som tam bola ja tak tam bola taká mladá a bola velmi ochotná a pak tam bola taká staršia a tiež som mala pocit že ju obťažujem bo mala akurát rozdebatované niečo s koleg.ale neboli to pracovné veci.doplatia to isto spätne to aj mne povedali akurát že niekomu chyba aj ten mesiac takže je naj dať tam všetko čo treba čo najrýchlejšie alebo porosiť zamestnávatela aby si mákol
petulig a 25 jula ti vychádza 6týž pred termínom?
ale tento týž sa tam chystám s lístkom na pniaze ked som na PN tak sa popýtam znova
vraj tu žiadosť teda tlačivo dáva lekár??to mi tam tiež tak povedala je to tak aine?

inak baby lenočka či ako mala nik tu akosi nie je už je asi v nemocke a tlačí abo kojí

no postupne sa to tu bude asi meniť 🙂

jacka
23. jún 2009

sia pekné bruško 😉 ...máme asi rovnaku velkost 😀 😀 ...hlavne ked to porovnám s petuling 😉
a ked si na PN ...chodila ti kontrola?a máš aj vychádzky hned od začaitku pn?...sa pýtam lebo ja musím vykryť pár týždnov...či budem sediet len doma na zadku alebo možem aj vypadnut 😅

veru len sa popýtaj a potom to hlavne nezabudni ... 😉 a povieš aj nám 😵

sia222
23. jún 2009

čafte. no petulig je proti nám akoby spapkala kostočku 😀 aspon sa necítiš tak nemotorno petulig

nemala som zatial kontrolu.a už tak od pol jula pojdem na MD.na PN som od mája.mám vychádzky to záleží ako ti dr dá.ale nebývam doma aj mimo vychádzok.ja ich kašlem by ma naštvali fest keby nejaký problém.ale u mna je bežné že nepočujem zvonec bo máme dosť velký dom a zaléží kde som.aj tak by som vždy tvrdila že som bola doma.toto ma total vytáča.hádam každá jje pre niečo v tehu na tej PN a nie len tak zo srandy a je poučená ako sa má správať aby si neublížila a nejaké že od 10 do 12 možem isť von a pak čučať atd tak to ma vytáča.čo máme nejakú infekci? 🙂 ved zrovna v tom čase sa nemuí tehu žienka cítiť ok tak to už ani na vzduch nepojde v ten den v inu hodku. no proste ten zákon má asii 50rokov a isto ho navrhoval chlap!!ale pravda že mám výhodu že som v dome a možem isť do záhrady kedy chcem a tárať sa po obchodoch a po meste sa mi už moc nedá a ani nemám na to náladu.a krem toho ak nemaju auto na učel kontroly tak si može brnkať bo ked si zistí kde je naša ulica som zvedavá či sa jej bude chcieť šlapať na uplný vrch nášho kopca kde nechodí bus 😀 😀 😀
nestresuj sa tým.zozačiatku som sa snažila poctiva a pak si hovorím som ja už uplne debilná či čo? 😀
vychádzky mám inak od začiatku od 10 do 12 a od 14 do 16 to záleží akoého máš dr a vie čo si može dovoliť ti dať pri tej diagnoze aby mu posudkár nepindal.no na hlavu.no idem ja povešať prádlo a chrneť a dnes mi začína poištovna štastia 🙂

jacka
23. jún 2009

sia dikes....ja tiež bývam v rodinnom domčeku...a neviem si predstavit žeby prišli až z BB do Zv na kontrolu....a dufam že ma dr. vypíše aj ked mi nič nie..lebo potrebujem penku...inak budem musiet ist ešte aj k obvodnej nech mi ju dá... 😠

máš pravdu určite to bol chlap...ony prichádzaju s takými super nápadmi 😝

my tu máme super burku...vonku ako o polnoci a sem tam svetlo 😝

aine04
24. jún 2009

caute babule, dnes nikde nikoho? 😕
ja som to tusim s tym neplakanim zariekla, vcera maly vrestal ako najaty ☹ . boli sme aj v poradni, pekne sme pribrali, vazi uz 5430g, tak celkom pekne... idem na to pucenie vyskusat masaze, uz len cakam kedy pride manzo z roboty a donesie z lekarne detsky olejcek. jaj, dufam ze vas vsetky toto trapenie s drobcami obide.

sia neboj, len sa kludne vyzur, segra znesie 😀 😉 , potom sa jej prihovor, ona nas obcas cita, tak si ju mas kludne stopnut, lebo nevie ci by ta podla fotky spoznala. z tych dvoch mladych to bude ta tmavsia 😉

s tou materskou som to ja mala tak, ze som dostala od dr. listok, ten som odovzdala v praci a bolo vybavene, takze vam asi moc nepomozem, ale mne to vsetko urobili baby u nas na mzdovom aj to poslali na socialku. ale ten listok treba odovzdat zamestnavatelovi, lebo socialka musi z niecoho vyratat tu matersku. ak ste zivnostnicky tak neviem aky je postup.

a nebudte smutne, ze si teraz idete zvykat na dalsieho dr. v nemocke, ja som do nemocky chodila radsej ako ku svojmu gynekologovi, bolo to uz take zaujimavejsie, aj to CTG... popocuvat ako bije malickemu srdiecko 😵 😵

aine04
24. jún 2009

aha a este co sa tyka zavinovaciek, tie v nemocke pre babo dostanete, tam bude cely cas v zavinovacke, nemusite brat z domu. mne sa akurat zisla taka mala detska decka, vkuse je tam pustena klimatizacia a v noci sa mi zdalo v tej izbe chladno na take male babo. dostanete aj taku tenucku perinku na prikrytie, ale decka sa mi zdala lepsia... osusku na kupkanie tiez dostanete a ani mydielka nemusite brat. tie su v tych reklamnych taskach aj zo 2-3.

sia222
24. jún 2009

čafte.aine ja som myslela zavinovačku ked si išla domkov či si ho mala v tom. vieš nie že to tam dotrepem a budu na mna kukať akoby som z minul storočia došla 😀 😀 neviem či sa to tak dávaju aspon na týž teraz babatká do toho.
s tou materskou to musí isť cez zamestnávatela niečo bo oni potrebuju výmer od zamestnávateľa z kt. to rátaju.
ked píšeš že mydialka pre detičky to ti daju popredu tie reklamné kraviny? pýtam sa preto že či si nemám mydlo pre malé zobrať na kupkanie.
ozaj a čo sa týka vložiek? to ti daju či svoje treba? kua toto balenie bude pre mna horšie ako na dovolenku 😀

no chudák segra ked si to tu číta.ale predpokladám že je relatívne mladučká a má tak okolo 24 ked teraz končila tak ešte znesie 😀 😀
myslím moja že by ma isto nespoznala podla foto 😀 a ked budem taká vyflusnutá a ubolená a zufalá a čojaviem čo všetko a nenamalovaná tak povie ty kokso to si fakt ty??niečo ako keby ma ráno stretla ked vstanem ale také foto sem nedám 😀 😀 len preto aby ma spoznala 😉
no ja tiež dufam kedže bude chlapček či zas nebudu také trable s bruškom ako bolo s filipkom.ono je to tak indi vindi kamoška má chlapca koji papká si upne v pohode všetko a malému absolut nebolelo ešte nikdy bruško a má 8mes.

jamat nebola si dnes náhodou v kauflande? bo som bola doobeda a bola tam taká kočka sa mi celkom zdalo že by si to mohla byť ty a mala babo v košíku v zelenej sedačke 🙂 ty kokso ale tam bolo tých dochodcov mali asi niečo v akci!

tak ho dobre pomasti malinkého tiež by som prijala masáž.aine nechystáš sa na plávanie potom s malinkým? ja som rozmýšlala že by som niekam chodila pak.síce to bude asi tak na zimu zrovna..no uvidím

mia78
24. jún 2009

ahojky, teraz som dorazila ,boli sme v tescu maju zlacnene vecicky o 50-70% nieco som aj pokupila......tak chote pozriet .....

to sono mi nik neurobil doteraz hroza 😠 zajtra tam asi stravim celí den 😒

tie bruska mate super ja som ako keby som mala dve..... a uz isla rodit....aspon sa vam lepsie hybe......

aine mne nastastie mali nemal take velke problemi s bruskom tak ti ani neporadim , ale skus este pomaha vraj tepla plienocka na brusko prilozit......ja som ju trocha zohrievala v mikrovlnke a cez kosielku alebo bodiky prilozila....

sia222
24. jún 2009

miuš možno máš dve? 😉 tak zajtra sa vidíme.tak tam možeš zajtra robiť nejakú štatistiku ked tam budeš niekolko hodín 😠 a ja som dnes že neidem na nákup do tesca ale do kauflandu nebola som tam ani nepamatám.
aj väčšie veci maju zlacnené či len pre mimnká? ja už mám akosi vela tých malinkých asi to ani neznosíme.kadečo som pokupila a pak mi kamošky podávali po deťoch.včera som sa v tom akurát hrabala a poprala už niečo.a akosi mám vela tých malinkých.no a pak asi pokupim priebežne ked porastieme

zuzik25
24. jún 2009

aine, sia ma dobry napad s tym plavanim, my uz plavame vo velkej vani, chodi k nam pani raz za tyzden, ukaze co mame trenovat a malej sa to neskutocne paci a prdiky su ok. predtym sa spucala skoro kazdy den a teraz pohoda.

sia v porodke dostanes hned krem na zadocek a striekacku. a potom kufrik a tasku s reklamnymi vecami. sampon na kupanie je na izbe ale to kupu v umyvadle sestricky.
vlozky ti sestricka hned po porode da, ale len dakych 5 kusov a potom pouzivas svoje. ja som minula skoro 3 balenia po 20 ks. ale to som zo zaciatku davala aj dve, aby som nepretiekla.
zavinovacku dali v porodke ked si tam a ked pojdes z porodky je to na tebe, ale ked das babo do vajicka, so zavinovackou to asi nepojde, teda s tou klasickou.

aine04
24. jún 2009

mius teplu plienocku davame, to trosku zabera aspon na tu bolest urcite, ale prdky z toho nie su. ja vzdy plienocku nazehlim a trosku nou zamavam nech ochladne a na hole brusino.

prisiel mi uz muzik, tak vecer vyskusame masaz, uz sa tesim, v tych reklamnych taskach bolo take DVD nivea a su tam aj masaze babiky, tak to mam uz nastudovane. ked aj nepomoze, iste to neuskodi...

nad plavanim som zatial nerozmyslala, myslim ze to sa chodi s babatkami aj tak az od 6.mesiaca, ale ked mam pravdu povedat, mne sa to moc nepaci, este keby som tak bola s drobcom v bazene sama... ta vana sa mi viac pozdava, napustime vanu a povieme: "Plávaj bába." 😀 😀 😀

ja som tiez niesla matuska domov vo vajicku takze zavinovacku som nemala, iba tu do vajicka...

a vecicky do tesca asi skocim pozriet, diky za tip, to je neuveritelne kolko toho denne spotrebujeme. raz sa pogrcka az za usi, raz je prekakany... ach jaj. a rastie ako z vody. uz su mu dobre vecicky 68-ky. tie co su 56 alebo v tescu oznacene ako 0-0 som nevyuzila vobec. asponze tesco mam tuto na skok, lebo dostat sa teraz do mesta je pre mna takmer hola nemoznost, ked tak iba na hodinku aby sme to stihli medzi papanim.

mia78
24. jún 2009

sia maju aj velke aj na nas na vsetok odev ale treba davyt pozor lebo maju aj nove kolekcie a tie niesu.

ja som maleho niesla v zavinovacke a vanicke s kocika ale to bol november ,teraz tiez pojdem len autosedackou a daku deku dotoho....

sia222
24. jún 2009

čafte.ozaj to ma nenapadlo že do vaja sa tá zavinovačka nedá dať.aj ja mám tušim taku do sedačky no musím to skusiť na babike 😀 a dokedy to je miuš nevieš tie akcie? pojdem velkáčom pozrieť niečo ak budú mať.bože ja som taká koza som piekla zemiaky so slaninkou a neodolala som a teraz mi je zle a hýbať sa mi nedá..tak mi treba pažravej 😀 😀 no ja mám práve vela tých malinkých vecí tiež aj 68 dufam že sa mi narodí 4kg dieťa a pojde ako detvanec z nemocnice 😀 😀
bože aby som nezakríkla malinký sa nejak umudril a ukludnil s tým kopanim.kopne aby som vedela že jea pak pekne čučká.
neviem ako je to tu ale v tn sa dá chodiť na plávanie od 2-3 mesiacov.viem že na staré hory chodia deti.my tam chodíme do sauny a je to tam fajn aspon mne sa tam páči ale aké je to tam s detičkami neviem.velkáci moji nechodili vtedy to nebolo ale vraj je to dobré na svalíky na spevnenie a taká zmena.ale bola som sa raz pozrieť ked kamoška bola bolo to síce v BA ale bolo to tam fajn.ale jasko zas že to aj stojí niečo a nie asi malo.

bože ja som už taká ušomraná až sama sebe idem na nervy tak sa snažím byť radšej ticho doma nervná som že sa mi nedá hýbať atd atd.baby aj vy ste také?alebo to len mne zašibáva 😀 😀 😀

jamaat
24. jún 2009

Sia, bola som to ja v Kauflande. A čo si ma nepotkla, že si to ty? 🙂

Malá zase nevie zaspať, tak idem k nej. Čafte.

jacka
25. jún 2009

dobra ránko... 😉

sia ja som tiež nevna sama zo seba...a všetko mi ide na nervy 😝 ..jedine žeby aj mne zašibávalo 😀 😀 ...a ot nevravím ako zle sa mi v noci spí....čo potom budem robit do septembra..ked ma bude všetko tlačit a boliet 😅

petuling...včera som u mojho dr. videla tvojho...niesol si tam ventlátor...inak im to tam nezávidím..je tam ako v pekle 😝

ja som sa dohodla s dr. že mi pn vypíše..bud od 1.7.alebo 3.7. ...len teraz neviem ...kam tu pn zaniest...či do práce..alebo na sociálku...neviete mi poradit?

a vela maličkých vecičiek sa neoplatí..to rastie ako z vody...a ja som pri prvom všetko ani nestihla poobliekat 😒

jacka
25. jún 2009

tehošky.....včera mi dr. povedal že si mám ist do teho knižky aj k obvodnemu... 😕 😕 ..aj vám to kázali?-....sa mi zdá že to nejako prehánaju s tými dr....nemám chut sediet pri dr.zdrava medzi chorými 😠

petulig
25. jún 2009

cafte, som sa tarala vcera po blave a dnes musim dobiehat v robote. Kurnik este mam 8 dni dovolenky neviem kedy si to idem minut.
Jacka mne o obvodnej nic nehovoril. Nech ani neskusa, lebo teda nemam ani najmensiu chut tam ist sa posadit, medzi tych dochodcov. To je na cely den.

Ja som dnes dostala balicek, vyhrata aukcia, cela natesena otvaram mal tam byt kolotoc na postielku a dnu haby na krpca🙂 To uz asi ta demencia tehotenska, cele to mam popletene. Ale tak zidu sa 😀 😀

vcera mi drahy hovoril, ze v utorok videl asi 5 bab tehotnch pokope, mozno mali stretko na namesti na zmrzke. Mohli by sme aj my dat, kym sa este nerozsypeme 😀

jacka
25. jún 2009

teda tak sa na tehoška netreba ani pozerat...však nás nebudu mat kde uložit 😀 😀

no ja ho zatial kašlem aj s obvodným......zubár mi tam dal pečiatku tak to hádam nebude skumat od koho je 😝

fuj to je dusno vonku...chyba tam kyslík 😒 😝

petulig
25. jún 2009

mne ani zubar peciatku nedal, nevedela kam mi ju ma dat. 😀 tak dufam ze to nebude nutne sa tam trepat a dat si to potvrdit.

jacka
25. jún 2009

ja už tam mám od zubára dve..tak to vyzerá plno 😉
a pokila si to tvoj dr. nevšimol tak zatial neva 😵

aine04
25. jún 2009

ahojte,
posielaju vas k obvodnemu? to naco? 😕 viem ze dakedy to bolo povinne, ale teraz uz nepotrebujete ziadnu peciatku od obvodneho...

a stretko si spravte, kym este vladzete fuckat, je to fajn, my sme si v ramci apriloviek tiez spravili aj so zuzikom a s babenkami zo zvolena a bolo super. casnik bol z nas pupkatych taky vykolajeny ze nam polovicu veci nezauctoval 😀 . a to sme tam teda pojedli nejake tie kolace, to mi mozete verit...

jacka
25. jún 2009

aine..asi moj dr.senilnie a slepne...tam je napísane ine odborné vyš. 😝 ...už aby šiel do dôchodku 😠

no to musel byt nejaky mladučký...a ste ho chudáka pomotali 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre