Sanatórium Koch. Aké máte skúsenosti?

vanili
2. jan 2007

Ahojte tehulky,

som v 17tt a už sa ma okolie pýta, či už mám pôrodníka a kliniku kde budem rodiť. Včera som dostala kontakt na sanatórium Koch. O nich som ešte veľa nepočula. Má niektorá z Vás nejaké skúsenosti s nimi ?

sue
2. jan 2007

AHhojky myslím, že Silvinka...

tribitka78
2. jan 2007

táto téma tu už bola, skús pohľadať... osobne viem, že u Kocha je dobré rodiť, len ak nenastanú komplikácie....v opačnom prípade sa dieťa prevezie na Kramáre.... pretože Koch na to nemá prístroje..... priateľ pozná osobne majiteľa, vraj by mi tam nikdy nedovolil rodiť, zakladá sa tam len na tom, aby si mala individuálnu izbu s plazmovou obrazovkou a vaňou, v ktorej sa aj tak nemôžeš kúpať....ale ak nastane problém, hneď deti prevážajú inde....

sue
2. jan 2007

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... skús toto...
Inak, ja tiež viem o Kochovi tak ako písala Tribitka...

uska
2. jan 2007

aho sue,
ja uplne suhlasim s tribitkou, mam rovnaky nazor. mam kamaratku co tam rodila a dieta museli prevazat na Kramare,lebo nemaju jednotku intenzivnej starostlivosti...do kocha by som osobne nesla, je tam malo lekarov a podla mna nie su velmi erudovani...

tilly
2. jan 2007

ja som rodila u kocha,...

tribitka má pravdu len v jednom a to, že ak nastanú komplikácie automaticky ťa prevezú na kramáre, lebo tam nemajú destkú jisku, teda vlastne ani dospelácku jisku, takže ak nastanú bežné problémy, tak ti urobia sekciu, ale ak má byť dieťa vo vážnom ohrození, tak letíš na kramáre a niekedy aj tých pár minút, čo ťa budú prevážať môže zavážiť, ale nemaľujme čerta na stenu...

ale v tom, že by tam bol nejaký luxus teda tribitka pravdu nemá...

do sprchy sa pomaly bojíš vstúpiť, je to humus, plesnivé je to tam, otrasné, za tie prachy by to aj mohli zrekonštruovať... TV síce na izbách rodičiek sú, ale od plaziem majú ďaleko a postele sú asi 50 ročné...

takže ak nechceš zbytočne vyhodiť peniaze, tak choď radešej na antolskú, tam som počula, že majú dobrý nadštandard...

tribitka78
2. jan 2007

to som prekvapená, čo som videla fotky z izby, čo tam rodila teraz v lete kolegyňa, tak izba bola super, mala dokonca na izbe aj vaňu, na stene veľkú telku.... radšej budem rodiť tam, kde sa mi poriadne postarajú o dieťa...
tilly, možno sa to tam zmenilo odkedy si tam rodila...

titkovamiriam
2. jan 2007

Ja som rodila u kocha v juny a kamoska v oktobry.Boli sme spokojne.No je pravda,ze moj syn mal komplikacie tak skoncil na kramaroch.No porod a starostlivost sa nadaju porovnat s kramarmy pre rokmi.keby som sa mala rozhodnut tak by som tam isla znovu aj za tie peniaze.
plesen som tam nikde nevidela a televizor bol normalny.Su tam aj izby s vlastnou kupelkou a veckom,no stacilo mi uplne v pohode co tam bolo.Keby si chcela odporucim porodnika.

bellezza
2. jan 2007

ja tam pôjdem za pár dní, rodila som tam v marci 2005, veľmi som bola spokojná, aj so sestrami aj s doktormi.

katulilinka
2. jan 2007

my sme absolvovali u kocha amniocentezu, pretoze jedini nam boli schopni dat co najskorsi termin, kedze uz sme boli tak na hranici. stravila som tam jednu noc a 1,5 dna.
lekari su fakt odbornici. robil mi ju dr. mares a plne som mu doverovala. mal za sebou v noci veeelmi komplikovany porod a rano este robil amnio a vobec to nedal na sebe pocitit. lezala som len dole na 1.posch. a myslim, ze izby tam neboli o nic lepsie ako v stat. nemocnici.vysoke nemoc. postele, chcelo by to vymalovat, wc a sprchy sice ciste, ale co to pamataju.
neodporucam akurat dr. vacokovu. bola mierne necitliva a ma tam vytvorene meno masiarky. ale ako porodnik moze byt dobra.
ale izby, kde lezis po porode, vyzeraju lepsie. wc a sprcha pokial si neplatis nadstandard su ale len jedny na chodbe a aj nam sa obcas stalo, ze sme na sprchu cakali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre