Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

susanah
7. jún 2011

da sa predpokladat ze kompletna starostlivost az po odchod z porodnice bude cca. do 1500 eur,takze ak si niekto mysli ze koch ulavi statnym porodniciam tak sa velmi myli.
to by museli fungovat na principe ako ostane tri nemocnice a vtedy by boli realnou konkurenciou.Inak to bude zas len high society a v podstate nic pre drvivu vacsinu zien.

charlize
7. jún 2011

@monka88 potom napis dojmy, urcite to tam bude krasne 😉 A moja Dr je "ochotna" byt pri porode aj na Antolskej, tak pravdepodobne tam, predsalen tie prachy... dam radsej za nadstandard na Antolskej no. Ja som dufala, ze ked hovorili, ako len budu spolupracovat s poistovnami, tak to nebudu take hrozne cisla, ale ako pise @susanah, takto to bude pre celebrity. Neviem, plazmovu telku nepotrebujem na izbe, aby som za to platila tolko, ale pacilo by sa mi rodit v takej malej sukromnej nemocnici ☹ nieco medzi by to chcelo, taky zlaty stred 😝

katkaajurko
7. jún 2011

mozno nahodia vysoku sumu-zistia-ze tolko VIP pacientiek nie je a nepokryju naklady- ale to je dlhodoby proces..potom mozno bude ta suma nizsia - ale o kolko?.....v kazdom pripade-nie je tam este aj problem s parkovanim??

monka88
7. jún 2011

@charlize jasne napisem dojmy 🙂 ale tiez predpokladam,ze tam rodit nebudem,koli cene.Co mi je luto,lebo by sa mi tiez pacilo nieco mensie a sukromnejsie ako nemocka.Ja som bola v KOCHU na laparke kedysi v 2004 a bola som tam max.spokojna.A rodila som v 2008 Antolskej a na par drobnosti sa to dalo.A mala som aj nadstandard a ta telka na izbe je aj tak blbost nech je akakolvek,ked mas program v uzlicku vedla seba 🙂 Inak co som si teraz ratala naklady co by som si moozno chcela zaplatit na Antolskej (samostat.por.box,nadstand.,epiduralka atd) samoska ak to bude volneee...tak to vychadza 570,70€.Co je teda tiez dost.Ale s KOCHOm to bode asi neporovnatelne...no ved uvidime....
No veru a s tym parkovanim tam bol vzdy problem-kruzit po okolitych ulickach...,ktovie ako to poriesili...

heln
7. jún 2011

tak to s tou sumou to ste ma šokli dievčatá, ja som bola včera na poslednej poradni v gpn, ale nejak som sa na pôrod u nich zabudla spýtať, ešte 500 za laparku som dala, ale 1000 za pôrod????? to by som musela trošku lepšie zarábať..... to radšej vezmem manžela a malú na dvojtýždňovú dovolenku do chorvátska...... teda keby to bolo vhodné sa tam terigať s novorodencom.......

susanah
7. jún 2011

koch je sanatorium a v podstate od 2004 sukromna tak uz to nie je standardna nemocnica.
skor si myslim ze treba tlacit na bezne nemocnice aby to co povazuju za nadstandard bol standardom tak ako je to na zapade bezne.
proste dvojpostel musi byt bezna klasika a nie naopak.

katka2011
9. jún 2011

@heln laparoskopia ma stala v GPN 200 eur, s tym ze som tam zostala cez noc, zavisi od zakroku a vobec tych penazi nelutujem, kludne by som si to priplatila znovu... so mnou tam boli dalsie dve, ktore sli 3 hodiny po zakroku domov, a tie doplacali urcite menej... bola som maximalne spokojna, po prichode som bola do pol hodiny na sale a zakrok trval 30 min. cca, po prebrati sedel vedla mna lekar, sestricky, aj anesteziologicka a oznamili mi ako dopadla operacia, jedna sestricka tam bola celu noc so mnou a kazdych 15 min chodila na izbu za mnou, stale sa pytala ci nieco nepotrebujem, proste toto v statnej nemocnici asi tazko moze clovek cakat, jedine ked tak ale nie na slovensku...
ten porod u kocha urcite pod 1000 eur nepojde, ale zeny myslim, ze radsej obetujem jednu dovolenku a viem ze na mna lekari nebudu v nemocnici kaslat a nic nezanedbaju, myslim ze to za tie peniaze stoji... ked pocuvam baby co chodia rodit do statnych nemocnic tak mam z toho panicky strach a hlavne ked si zratas ze za nadstandard + epiduralka 500 eur + nasi lekari su zvyknuti aj na "vsimne" tak som na sume ze rovno mozem ist do sukromnej nemocnice... tak neviem ci sa oplati setrit na nespravnych miestach, zena rodi v priemere 2krat za zivot a ked jej niekto nieco pokasle, lebo ho obtazuje si robit svoju pracu, tak potom na nasledky ona alebo dietatko do konca zivota...

heln
10. jún 2011

@katka2011 s tou laparkou máš pravdu, dala som 500 a neľutujem, aj o mňa sa starali ako píšeš, takže som tiež bola maximálne spokojná a ja si nadštandard, zazmluvnenie a epiturál platiť veru nebudem, a na všimné môžu zabudnúť..... a reálne ja tých 1000 e na pôrod nemám......

katka2011
10. jún 2011

no to je ten problem, ze vela maminiek si taky "luxus" ktory je na zapade beznym standardom nemoze dovolit, je to skoda... a hlavne nespravodlivost, ze niekto kto cely zivot poctivo prispieva do zdravotnej poistovne a plati si odvody si musi za priemerny standard este aj poriadne priplatit... bohuzial zijeme na slovensku kde je takyto nespravodlivy "socialny" system....

ninan2
13. jún 2011

stranka uz funguje, ale zatial bez cennika a info o porodoch, hadam to coskoro pribudne...
http://www.sanatoriumkoch.sk/
@charlize

charlize
13. jún 2011

@ninan2 vdaka, si zlata, ze si na mna myslela 🙂 Pojdes aj tam pozriet, ci ostava pre teba ta BS?

ninan2
13. jún 2011

@charlize na Teba sa neda zabudnut, sme spolu vo viacerych zaujimavych temach 😀 No uvidim podla ceny, ale zrejme to bude primoc drahe, to uz si rovno mozem zaplatit mesiac ubytka v BS 🙂 A dalsia alternativa v ramci BA (posledna v rade) je ta Antolska, ako aj ty...

charlize
13. jún 2011

@ninan2 zlata 😀 to hej, sme tu taka velka rozlezena rodina 😀 Ja mozno pojdem aspon kuk do Kocha, nech sa "pokochám" 😀 Ha 😝 ale skor to vidim na tu Antolsku. V poslednej dobe sa mi sniva, ze sa maly narodil z minuty na minutu doma a prisla pre nas uz len zachranka, takze neviem, ci ma zmysel platit Kocha 😀

katuska
15. jún 2011

ahojte baby, aj ja som doteraz codila do GPN v Ružinove, k Dr. Vačokovej. 27.6. mám vyšetrenie....tak už tam....
Ak tam niektorá z Vás pojdete skôr, dajte vedieť vaše dojmy z prostredia, vybavenia, a pod.... príp. ak by bol cenník už k dispozícii.... vďakaa 🙂
PS: inak 1000 e za pôrod je fakt dost + 500 e za epidurál uf.....

amisa
18. jún 2011

@katuska ahoj no ja tam idem na morfologicky v stvrtok 23.6. tak som yvedava..pojdeme autom tak ohodnotim aj parkovanie.. Inak je to nafigu na vysetrenie do ruzinova a na utz do kocha. Mala som to naplanovane na jeden den hned za sebou ale takto sme to museli rozlozit na dva dni.

heln
19. jún 2011

@katuska a Vačoková bude teda ordinovať len v Kochu? nevieš náhodou? omrkni 😉 potom ten cenník, hádam už budú mať...... dík.

katuska
20. jún 2011

@amisa aj ja mam tento piatok UTZ prsníkov, tiež už v Kochu, pojdem tiež autom, daj vedieť ako to tam je s tým parkovaním.
@hehn predpokladám, že Vačoková (resp. všetci) už len tam, lebo sa sťahuje celé GPN. Ale pre istotu sa opýtam, zistím to a dám vedieť. 🙂
Nooo poviem Vám, že ja mám dosť traumatizujúci zážitok z ružinovskej nemocnice z januáza tohto roka, vrátila som sa odtial psychicky na tom horšie ako fyzicky. Mala som doteraz to šťastie, že nemocnicu som videla akurát zvonka, preto ma stav našeho zdravotníctva a služieb a prístupu tak strašne šokoval.....takže ja by som uvítala možnosť rodiť v Kochu, hoci aj za cenu, že si za to poriadne zaplatím. No je pravda, že dať 1500 eur je riadna pálka. Drahému som povedala, že nechcem nič na narodeniny ani pod stromček, nech šetrí na pôrod v Kochu 🙂 tak uvidíme, či sa nám podarí našetriť za ten polrok 😨 Ja som večný optimista, tak len naivne verím, že keď zverejnia cenník, že to nebude úplná katastrofa, nemocnica len pre "high society".

frola
20. jún 2011

ahojte aj ja idem 23. 6 na utz tak som zvedava. dam vediet. stale sledujem tu stranku ale cennik nic. mohli byt dat aspon splatkovy system ak ta cena bude taka vysoka. a myslite ze to naozaj nastavia na 1000eur, ked ku koncu ich existencie uz stal porod polovicu z toho? mozno to nechaju na tych 500.

heln
20. jún 2011

@frola 😀 he, to je dobrý nápad, že splátkový systém.....
som zvedavá, za 500 by som šla, ale 1000 je veľa, dlhoročným klientkám by mohli dať zľavu 😉
ale mne to vychádza aj tak dosť na tesno, tak neviem, či by som to stihla........ možno by som rodila ako prvá a mala by som doživotnú zľavu 😀 😀 😀

frola
20. jún 2011

@heln no moja kamoska ma termin 1.7 a chysta sa tam rodit, tak ty si v pohode 😀

heln
20. jún 2011

@katuska voľakto písal, že niekto tam zostáva, tuším Sviteková, či kto......
ále, veď si potom zavolám a uvidím......

heln
20. jún 2011

@frola 🙂 no, už nevadí......

frola
20. jún 2011

@heln svitekova je moja doki a povedala mi ze bude aj tam aj tam ordinovat, lebo ze niektorym pacientkam vyhovuje ruzinov inym partizanska. ale utz sa robia uz len u kocha.

rebecca16
21. jún 2011

Baby v tej sume okolo 1000 € bude podla vas co vsetko zahrnute...len starostlivost? alebo aj EPi, povedzme predporodna priprava lekar atd..alebo to vsetko treba priplatit k tym 1000 €?

amisa
23. jún 2011

baby ahoj dnes som tam na obed bola..stale sa tam dost pracuje a autom tam radsej ani nechodte. Neda sa tam parkovat vsade je stavebny material a robotnici. Von pred arealom je to plne a este k tomu vsade sama jednosmerka. Taxikar ma viezol a GPS bola na nezaplatenie..aj on mal problemy. Toto mi na tom dost vadi.. pristup autom.. Inak budeme mat chlapceka 🙂 a este cosi neda sa paltit kartou, stale nemaju terminal. Da sa platit iba dole v ruzinove v GPNku.. tam idem zaplatit ultrazvuk zajtra ked idem na kontrolu. Dole vraj ostane len MuDr. Cirokova..inak vsetcii pojdu hore, aspon tak mi MuDr. Ditte pri ultrazvuku povedal.

ninan2
23. jún 2011

Ahojte, mne odtial vcera na otazku ohladne oficialneho cennika za porod odpisali, ze mi ho mozu poskytnut az 7.7....

swiss
23. jún 2011

MUDr. Cziroková sa už vrátila z Viedne? Pokiaľ viem, tak ešte v októbri/novembri 2010 odišla z GPN a miesto nej ordinuje MUDr. Sviteková.

amisa
23. jún 2011

@swiss pardon oprava svitekova... pomylila som sa

katuska
24. jún 2011

@amisa to si ma s tým prístupom autom a parkovaním veľmi nepotešila, ja tam idem dnes na utz prsníkov...tak som zvedavá, a v pondelok na vyšetrenie k Dr. Vačokovej.
Ja určite pojdem autom, tak sa asi potrapim :( kým zaparkujem, čo už....snáď sa to časom zlepší.... 😨

katka2011
24. jún 2011

zeny, koch funguje az od 6.7., dovtedy je vsetko v GPN, potom sa vsetci stahuju do Kocha, iba dr. Svitekova zostava v GPN. to mi povedala sestricka ked mi volala a preobjednavala ma na novy termin...
cennik podla mna asi ani nebude na nete, iba za ambulantne vykony... neviem mozno daju na web, ale napr. cennik za jednodnovu chirurgiu tiez GPN nemali na stranke, to iba lekar povie ked objednava na zakrok kolko to bude a spyta sa ci si ochotna si to zaplatit alebo ta posle do inej statnej nemocnice na zakrok kde nemusis platit... co viem tak v starom Kochu stal porod komplet vsetko cca 15.000,- Sk, teraz nech to bude podla mna cca 1000,- EUR za komplet vsetko....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre