Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

danjelca
14. jún 2012

@orchidea100 aj si tam rodila?

orchidea100
14. jún 2012

Budem tam rodit, v sobotu mam termin, takze som stale v ocakavani 🙂

danjelca
14. jún 2012

@orchidea100pôjdeš aj s epi?

iwet001
14. jún 2012

@danjelca ja som tam prvy krat volala minuly tyzden v stredu a objednali ma na prvu kontrolu na dnes, cize uplne staci ked tam zavolas v 34.-35.tt. A trochu som sa ponahlala a sla som na to sedenie kvoli epi uz v 35tt. a bola som tam jedina, ktora k nim vtedy este nechodila do poradne. Ostatne maminy boli vsetky uz za 36tt. Ked uz budes chodit do poradne do Kocha, daju ti aj dotaznik, ktory treba vyplnit a priniest ho na prednasku o epi, takze zatial mozes byt kludna 🙂

danjelca
14. jún 2012

@iwet001 Ďakujem🙂)

dulkagabulka
14. jún 2012

a o tomto ste, milé budúce rodičky, vedeli?
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/recenzi......

danjelca
14. jún 2012

@dulkagabulka ja o tomto viem čo sa deje a preto si vyberám sanatórium kde sa dá dohodnúť.
Či mám niekde 100% záruku že to neurobia?Vieš o takej nemocnici?

dulkagabulka
14. jún 2012

@danjelca

záruku, že ti neurobia nástrih, nemáš nikde vo svete- v istých prípadoch je totiž naozaj potrebný..skor by som sa obrátila na fakty a zistila si % epiziotómií v porodniciach- v tých Slovenských je to asi takto nejako (otázka číslo 3):
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...

viem, že porodnica vo Vrchlabí má 5% nástrihov, tam by som verila, že mi ju nevykonajú s liberálnym postojom

danjelca
14. jún 2012

@dulkagabulka o Vrchlabí viem, ale zdá sa mi to taký tlak na ženy, vieme, že nijaká nástrih nevíta ale zároven sa neponúkajú v žiadnej nemocnici možnosti ho neurobiť...väčšinou urobia. a tak ženy idú rodiť apriori v strachu a nahnevané na celý systém.namiesto sustredenia na pôrod a 600 nedelia sustredujú energiu na nástrih a túto problematiku a vôbec im to psychicky neprospieva..

orchidea100
14. jún 2012

@dulkagabulka ja este dodam, ze toto je nekonecna tema.... tiez som si o tom vselico nastudovala.... ale netrufam si v nemocnici radikalne oznamit, ze si v ziadnom pripade nezelam, aby ma nastrihavali. Urcite nebudem schopna vyhodnotit svoj aktualny stav, ci je nastrih potrebny alebo nie. Pokial si to niekto trufa, tak klobuk dole. Cize nezostava mi nic ine, len sa zverit do ruk zdravotnickych pracovnikov a pripadne ich upozornit, ze ak to nie je nevyhnutne, nech nastrih nerobia.... a proste im verit, ze vedia co robia. S tymto pocitom idem rodit do sanatoria Koch.

dulkagabulka
14. jún 2012

@orchidea100 žiadna mudra žena nepovie, že si v žiadnom pripade nežela nastrih
tu ide o to, či ho v tej ktorej nemocnici (aj celom štáte) vykonávajú rutinne, či liberálne ...
Povedat : "že verím, že mi urobia nastrih iba ked to bude nevyhnutne" v porodnici, v ktorej je 60, prípadne až 96% nástrihov, nie je príliš optimistické
je mi lúto, že slovenské ženy nemajú možnosť výberu

orchidea100
14. jún 2012

@dulkagabulka cize otazka znie, ake mam dalsie moznosti... ist rodit do Rakuska?
To, ze nemam velku moznost vyberu mi je jasne... len toto konstatovanie mi k pohodovemu tehotenstvu a porodu nepomaha.... V BA mam na vyber 4 porodnice... cize mohla som si vybrat lepsie?

danjelca
14. jún 2012

@orchidea100
@dulkagabulka presne nad týmto uvažujem...čím dalej čítam o prir. pôrode bez toho a onoho natíska sa mi otázka, že ved ja nemám inú šancu len ako porodiť a byť nespokojná....čo je blbosť.
taktiež rozprávať ženám pred pôrodom o tom ako si vlastne nevyberú a podobne je neskutočný tlak na psychiku a stres.Za účelom zlepšenia podmienok/ samozrejme som za/ sa do boja proti terajšiemu systému zaťahujú najviac zranitelné ženy..ktoré idú rodiť. V tomto ozaj len disciplína mysle a tieto "boje" púšťať mimo seba pre dobro svojho pôrodu a dieťatka🙂

danjelca
14. jún 2012

@dulkagabulka a v TT nemocnici robia kolko % nástrihov? a kolko % priložení bábätka hned bez boja s personálom?

dulkagabulka
14. jún 2012

@danjelca
mam iba údaje z rodinka.sk - odtial viem,ze v TT nemocnici je viac ako 70% nastrihov, priloženie babatka na 2 hodiny koža na kožu je tam bez boja
@orchidea100
mrzi ma, verim,ze tieto konštatovania ti nepomozu k pohode- pišem ich preto, že snad pomozu k tomu, aby ste VY, mamičky, začali požadovat zmenu
bez vas to skratka nepojde - NIKTO iny nemože žiadat zmenu, ako my, ženy...lekari ju sami od seba nevykonajú..pretože, ako sama vidíš v článku, oni sami uznávajú, že stav nie je priaznivý, ale % nástriho v niektorých nemocniciach nevraví o zlepšovaní situácie..

ak to nechame tak, ako to je, čas leti velmi rychlo, ver, že obrazne iba luskneš prstom a to iste bude čakat tvoju dcéru, alebo nevestu, alebo vnučku- a to snad nechceme

ešte raz, mrzí ma, že mamičky u nás musia mať takéto pocity pred porodom- najviac som zhrozená z toho, že osm ich mala sama pred 20 rokmi -a o par mesiacov, či rokov, možu rodit moje dcéry a budú prežívat to isté 😒 😒 😒
preto robím, čo robím

iwet001
14. jún 2012

@danjelca z vlastnej skusenosti ti odporucam nestresovat sa kvoli nastrihu, aj tak bude milion veci kvoli ktorym budes neskor v strese, budes vystrasena pretoze cim bude porod blizsie, tym viac si nebudes ista ci to zvladnes a ci vsetko pojde ako ma. Ja som sa tiez bala nastrihu, ale bolo to presne ako s prepichnutim plodovej vody, vobec som to necitila.. Dokonca ani neviem kedy presne ten nastrih urobili. Myslim, ze keby ma v tej chvili nenastrihli, natrhla by som sa este ovela horsie, takto sa to aspon trochu zmiernilo. A hlavne ta rana sla do strany a nie stredom priamo na konecnik.. Podla toho co som pocula od znamych, ktore uz v Kochu rodili, kedl doktorovi povies, ze pokial to bude mozne, rada by si porodila bez nastrihu, nema dovod ti nevyhoviet. Ale netreba to zas silit a stat si tvrdo za svojim, oni su predsa doktori a vedia vyhodnotit situaciu a stav buducej mamicky najlepsie.

bebel
14. jún 2012

@dulkagabulka mňa teraz v Kochu nikto nenastrihol. V TN 2x.

danjelca
14. jún 2012

@iwet001 hovoríš mi z duše podla mna je to hrozné takto stresovat ženy pred pôrodom hlavne ked tie alternatívy tu nie sú.
Ano ja by som chcela rodiť v inej polohe ako na chrbte, ideálne bez nástrihu ale aj natrhnutia, aby bábo mala apgar 10 aby som na druhý den bola ako srna a zároven aby som to super zvládla a nemala hrozné bolesti vdaka ktorým by som sa vyhýbala druhému pôrodu...je toho tolko čo by som chcela a čo mám na mysli že akékolvek dalšie diskusie o pôrodoch už sú na mna moc.A ty si rodila v Kochu? Jedna baba tu prednedávnom písala že nerobili nástrih lebo to nutné nebolo🙂

iwet001
14. jún 2012

@danjelca Fakt sa kvoli tomu nestresuj, nerobi to dobre ani tebe, ani krpcovi. Su dolezitejsie veci, ktore mozes citat, napr. ako spravne prikladat a kojit a podobne. Porod prebehne rychlo, treba skor mysliet na to, co pride potom, ake uzasne to bude mat doma male vonave babatko 🙂 Velmi dufam a verim, ze sa o nas v Kochu dobre postaraju 🙂 Prveho syna som rodila v Ruzinove.

danjelca
14. jún 2012

@iwet001 dakujem za povzbudenie, ved nato som sa aj vrhla info o kojení a tak🙂)

tothova5a
15. jún 2012

@danjelca plne suhlasim s @iwet001. Nastrih bol to posledne co som pri samotnom porode riesila a keby mi lekarka nepovedala, ze mi ho musi spravit, tak by som ani nevedela, ze mi ho spravila. Zato kojenie bola pre mna alchymia a doteraz mam z neho obavy, ci sa to podari.

kvetinka211
15. jún 2012

@danjelca ja som si nastrih tiez nevsimla ... az potom ked isli sit a sestricka sa pytala lekarky ci bolo treba robit nastrih ... lekarka povedala ze bolo treba taky mensi urobit, lebo syncek je velky. Z toho usudzujem ze nerobia ak to netreba (a to bolo na antolskej). Potom prvy tyzden to nebolo prave najlepsie, ale pri vahe 3900g by som sa zrejme aj tak natrhla a aj babo bolo dost namodrale cize mu prospelo tych par minut k dobru, takze si skor myslim ze bol potrebny. Pri druhom dufam ze mozno nebude potrebny a neurobia ho.

lupatko
15. jún 2012

Ahojte, ja sa tiež chystám do kocha.. Dnes som tam bola prvýkrát na poradni u dr. Kostolného a som spokojná... Celkovo to tam na mňa pôsobilo veľmi príjemne, všetci boli milí a ochotne odpovedali na moje otázky.. Akurát na prietoky ma objednali až 26.6.čo sa mi zdá trochu neskoro ale tak čo už.. Uvidíme či ich vôbec stihnem.. Vo štvrtok mám ďalšiu poradňu a obchliadku sanatória, tak som zvedavá..

katka116
16. jún 2012

Ahojte dievcata, prosim vas ako sa v Kochu riesi zltacka babatka? Odvezu babatko prec? V Ruzinove odvezu babatko prec, zalepia mu oci, nestihaju vam ho nosit na dojcenie a krmia ho flasou z ostriekaneho mlieka.. Toto uz nechcem zazit.. Hroza to bola na to sa divat ☹ vdaka

rukjatko
17. jún 2012

Ahojte, odpovedam na prapovodnu otazku tejto temy 😉
Ja som rodila v auguste 2011 a bola som 100% spokojna, tak s pristupom lekarov, ako s pristupom sestriciek. Bol to neskutocne pohodovy a ustretovy pristup, o vybaveni izieb ani nehovorim. Po stlaceni tlacitka na telefone do 5 sekund vzdy niekto prisiel. Novorodenecke sestricky su zeny na spravnom mieste, neskutocne krasny pristup k detickam a vsetko poukazovali, ako mame robit a s trpezlivostou a s usmevom 🙂
Takze ja vrelo odporucam. A mala som teda este akciovu cenu, za 1200 €, ale nedoplacala som nic, aj ked som tam lezala tyzden aj pred porodom, lebo uz sme mysleli, ze to na mna ide.

mimikas
17. jún 2012

@katka116 mne maleho nosili vzdy na papanie a osvetcovali ho len par krat za den nie stale, oni flasou nekrmia vobec, ak dokrmuju tak len striekackou a informuju o tom vzdy mamicky, takze sa toho nemusis bat

sunflovver
18. jún 2012

Ahojte dievcata, ktore zvazujete Kocha. Ja som tam rodila pred tromi tyzdnami a bola som velmi spokojna. Vynikajuci pristup, nonstop starostlivost, prijemne prostredie. Urcite by som tam isla rodit aj nabuduce. Mala som aj vlastny porodny plan, lebo som chcela podla moznosti co najprirodzenejsi porod. Nastrihu som sa sice nevyhla, ale maly mal cez 4 kg a pupocnikovu snuru omotanu, takze nemohol uplne zohnut hlavicku. Ale lekarka masirovala do poslednej chvile a nastrihla len minimalne.

danjelca
18. jún 2012

@sunflovver tak to ma teší takéto správičky...lebo tu kolovalo že sa v kochu robí automaticky nástrih..ale že sa lekárka snažila to je super!

sunflovver
18. jún 2012

@katka116 ahoj! Nasho maleho nechali len vyhrievat na slniecku za sklom u mna na izbe samozrejme. Stale mu merali hodnotu takym pristrojom cez kozu a mala som pocit ze lampu ordinuju az fakt ked je to nutne. A na kojenie by ti ho urcite nosili. To maximalne podporuju a aj keby si s kojenim mala problem tak ti pomozu a poradia.

danjelca
18. jún 2012

Dievčatá máte nejaký email kontakt na Koch , na ktorom odpovedajú?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre