Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

marmete
26. jún 2012

Ahojte mamicky, ktore rodili v Koch, ak budem mat manzela pri porode je nutne aby si nieco so sebou priniesol na salu, ako napriklad na Kramaroch, kde muz musi mat prezuvky, nieco na sposob Crocs? Dakujem pekne.

mimikas
26. jún 2012

@marmete nepotrebuje nic len fotak 😀

marmete
26. jún 2012

@mimikas Dakujem pekne za pozitivnu odpoved 😉

kaby
26. jún 2012

@kape myslím, že sa menila len cena celorocneho poplatku pre tehotne zo 140 na 199 eur, inac je nezmeneny... 😉

evel
26. jún 2012

@katka116 Kati moja Lucka mala zle hodnoty, tak bola na fototerapii normalne u kocha,mali na to pristroj, tak sa tam solarkovala, tiez jej prelepili oci,ale to musia,ale pekne mi ju nosili na kojenie....aj som za nou mohla kedykolvek ist, aj som sa chodila na nu pozerat.. aj ked ju isli kupkat ma zavolali...

evel
26. jún 2012

@luly13
@tea333
baby k tym prehliadkam porodnice, my sme tam prisli s muzom sa popytat prvykrat a aj ked sme neboli nejak dohodnuti, spravili nam ochotne prehliadku...a to som bola uz 36 tt a bolo to vo stvrtok, v pondelok som hned isla na poucenie o epi, vo stvrtok ma hospitalizovali a v piatok sa Lucka narodila, tak som to stihla presne 🙂

kape
26. jún 2012

@kaby - dik len ja som potrebovala prave cennik , kde by este figuroval poplatok pre tehotne za 140 Eur a ked som volala do Kocha, tak ze poslat mi ho nemozu.

canama
26. jún 2012

@marienka30 po odbornej stranke asi nebude zla, ale mne osobne nesadol jej sposob komunikacie a lipnutie na "tabulkovych hodnotach"...najlepsie je podla mna za nou zajst ked ordinuje vo svojej ambulancii a trosku sa porozpravat. uvidis tam ci sa ti zapaci 🙂

marmete
26. jún 2012

@kape Nasla som linku na porodnice a tam je este stary cennik, ale ci Ti ten pomoze 😖 http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

kape
26. jún 2012

@marmete - velmi pekne dakujem, nieco s tym vymyslim.

sunflovver
27. jún 2012

@iwet001 ja som mala hned prve dni kolostrum a potom sa mi bez problemov pustilo mlieko takze dokrmovanie som osobne neriesila. No davala som odsate mlieko pre ine deticky, takze aj tym dokrmuju. Alebo mi tiez spominali glukozovy roztok v prvych dnoch, keby malemu nestacilo z mojich zasob 🙂 drzim palce aby si to tiez nemusela riesit.

orchidea100
27. jún 2012

ahojte, pred tyzdnom som absolvovala porod u Kocha. Sanatorium mozem len doporucit, mili personal, pekne prostredie, klud, fajn strava, celkova starostlivost vyborna.....
Co sa epiduralky tyka, mozem len doporucit, mne velmi pomohla.....

sendym
27. jún 2012

@kape dakujem za info 🙂 no moc si ma nepotesila s tym pristupom, snad mal iba zlu naladu.

misinka26
27. jún 2012

Ahojte, som v 21 tt a chcela by som navštevovať gynekológa v Kochu pretože môj je až v Ružomberku odkiaľ som sa po svadbe presťahovala, zatiaľ dochádzam na poradne ale už to začína byť nekomfortné tak by som potrebovala radu ako si nájsť gynekológa v Kochu kde by som rada aj rodiť. Vie mi niekto poradiť???
ďalej by ma zaujímalo kedy sa treba začať zaujímať o to či je možné rodiť v Kochu a či Koch robí predpôrodné kurzy.

Ďakujem.

marmete
28. jún 2012

Ahojte, moja skusenost s Kochom je zatial iba v starostlivosti pred porodom. Chodim k panovi doktorovi Smolikovi, ku ktoremu som chodila do Probiosu a tym, ze tam skoncil, presla som k nemu. Som s nim maximalne spokojna, rovnako tak aj s jeho sestrickou Monikou 🙂. Co sa tyka vysetreni v Kochovi, nemozem povedat zle slovo. Bola som zatial dvakrat (NT + Morfologicky ult.), vzdy iny doktor, starsi pani, ktori sa mi resp. nam venovali a povysvetlovali. Objednavanie cez telefon promptne, zdvihla to vzdy mila pani, ktora ma vybavila s usmevom. A celkom ma potesila aj pritomnost pani doktorky Kovacsovej, ktora ma ambulanciu vedla ultrazvuku, ku ktorej som chodila na sono prsnikov rovnako do Probiosu. Tato pani doktorka je neskutocne mila osoba, na ktoru od prveho stretnutia nemozem povedat zle slovo a myslim, ze kvantum dalsich zien tiez🙂 Kedze budem v Kochovi rodit, recenziu napisem az po 😉

ivanka.7
29. jún 2012

@marmete ja som uplne rovnaky pripad, az na to, ze ja uz mam po porode a v Kochu som nerodila 🙂 ale k doktorke Kovacsovej sa v ramci dalsej preventivky tesim :D

sendym
29. jún 2012

Davali ste si zistit pohlavie babatka z krvi uz na zaciatku tehotenstva v Kochu?

kvetinqa
29. jún 2012

@sendym pokial viem,test pohlavia v kochu nerobia

marmete
29. jún 2012
zuzka_bluzka
29. jún 2012

Caute baby, prosim vas kedy treba zaplatit ten poplatok za porod? Idem tam na prvu poradnu v 36tom tt tak ci sa to plati uz teraz alebo az pri samotnom porode. Diky za odpoved 😉

marmete
30. jún 2012

@zuzka_bluzka V papieroch - Poucenie pre pacientku a informacny suhlas je to uvedene takto: "Nadstandarny poplatok za porod a hospitalizaciu v sestonedeli vo vyske 1200 EUR (resp. 1500 EUR - zmluvny gynekolok k porodu) uhradim 4 tyzdne pred terminom porodu, ktory bol stanoveny na den ........ v hotovosti, platobnou kartou, bankovym prevodom na ucet .... a uvediem var. symbol: rodne cislo s poznamkou: priezvisko-porod. Pri predcasnom porode uhradim nadstandarny poplatok pocas prijatia."
😉

kape
30. jún 2012

@sendym - mne ten test v KOchovi robili, ale opytali sa ma ked som bola na morfologii, ci sa chcem ako ich pacientka zucastnit nejakeho ich vlastneho vyskumu a v ramci toho zistuju z krvi pohlavie, to som uz ale bola v 2O tt a sami sa mi ponukli, takze ja som nic neplatila a pohlavie mame teda skoro 100 % iste , urcite som nebola sama , ktoru takto oslovili.

zuzka_bluzka
30. jún 2012

@marmete diky moc za info, takze lahsia o 1200 budem uz teraz, nie az o mesiac :D nevadiiii

lupatko
1. júl 2012

@alexa5 prosím ťa, čo všetko mi dajú pre bábätko? Píšu, že dávajú plienky, vlhké utierky, oblečenie... Aké plienky dávajú? Naozaj si nemusím brať vlastné? Predsa nie každému bábätku sadnú každé plienky... Dostanem napr. aj perinku? A čo sa týka kozmetiky je to ako? Napr. krém na riťku a tak...
Ak bude so mnou ubytovaný priateľ, stačí keď zbalím veci pre neho a sebe teda len kozmetiku? Dávajú aj tie vložky/tampóny do podprsenky či tie si mám zobrať tiež? A čo papuče?
Viem, veľa otázok prepáč, ale akurát prebaľujem tašku 😅 Lebo pôvodne som bola zbalená tak, že idem na kramáre... a zrazu mám z 2 veľkých tašiek 2 malé.. alebo skôr by som to nazvala, že 2 kabelky 😅

Neviete niekto ako je to keď sa pôrod nerozbehne do termínu spontánne?? Ako dlho nechávajú prenášať? Aký je postup??

nelinqua
1. júl 2012

@lupatko plienky maju pampersky new baby, krem na ritku- pasta s rybim olejom, perinku daju oni aj s nalepkou s menom🙂) kozmetiku pre babatko nepotrebujes..pri kupani maju oni vsetko k dispozicii, len tu kozmetiku co potrebujes ty. papuce si zober..aj na izbu aj do sprchy...poporodne vlozky doplnaju kazdy den, ale vlozky do podprsenky si kup...aspon 2 baliky urcite. ked mas po termine castejsie chodis na monitor, a sleduju ta...pripadne ak je to potrebne hospitalizuju..

lupatko
1. júl 2012

@nelinqua ďakujem ti veľmi pekne.. a tie pampersky boli obyč, však..? nie tie nové premium care či jak sa to volá...

nelinqua
1. júl 2012

@lupatko ano tie obycajne...ked som tam bola ja tak davali hned 2ky..neviem ci maju aj 1 ked su mensie deticky...ale kazdy den ti ich daju kolko potrebujes..

lupatko
1. júl 2012

@nelinqua super tie som mala aj ja v taške.. takže ich môžem vybaliť.. mám síce tie new baby 1 ale veď keby náhodou boli hentie veľké tak mi donesú tie moje.. super, ďakujem 😉

alexa5
1. júl 2012

@lupatko Ahoj pre babatko tam boli plienky znacky pampers 2 /dcerka pri narodeni mala 3550 g a boli v pohode, ale doma sme zacali pekne s 1 🙂 /, vlhcene utierky boli Linteo, krem na ritku tam bol tiez, znacku si uz nepamatam... dietatko bolo kazdy den v cistom obleceni a v perinke, vsetko od nich. Papuce a vlozky do podprsenky si zober, tie tam nedostanes, ale inak vsetko ostatne mas k dispozicii, pre teba staci kozmetika a priatelovi vsetko co treba 😉 Ja som mala termin 10.02.2012 a dcerka sa narodila 13.02.2012, prisla som rano na kontrolu a dali ma na monitor, malej sa stratili ozvy tak si ma tam nechali, no a ja som zacala rodit, asi som sa vystresovala alebo co, ale pokial viem, nenechavaju dlho prenasat, po 41 tt hospitalizuju a sleduju teba aj dietatko a ked tak porod vyvolaju... nech ti vsetko dobre dopadne, zelam rychly porod a vela zdravia tebe aj babatku 🙂

lupatko
1. júl 2012

@alexa5 Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď 😉 myslím teda, že mám všetko.. no uvidíme ako to nakoniec bude.. termín mám v sobotu a v piatok, teda deň pred tým, idem do poradne, tak som zvedavá čo mi povedia.. dúfam, že ma nenechajú dlho trápiť a pôjde to rýchlo.. ďakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre