Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lentila.g
17. aug 2012

@zuzka_bluzka Áno asi vy lebo dievčatko išli kúpať🙂
Ja som bola na 129 to bola ta jediná izba oproti novorodeneckemu

zuzka_bluzka
17. aug 2012

jaaj, tak to si nebola vedla mna, no ak to dievcatko revalo jak pavian tak to bolo nase 😀 ona strasne rucala pri kupani

alexv
18. aug 2012

@nikiss jasne uplne bez problemov moze prist cela rodina🙂

dancul80
18. aug 2012

a ako prebiehaju vizity? tiez sa tam treba otrcat bez vlozky?
@zuzka_bluzka a ku kojeniu ak mozem, (mas to v tom komentary), z coho stresujes? je uplakana? ja len z vlastnej skusenosti ze az ked som pochopila ze dieta nezmenim a musim ho akceptovat a respektovat, (vela som nosila, mala nechcela byt vobec v hlbokom kociku atd.) tak az potom som bola v pohode. hlavne neriesit ze kamaratky maju "dobre" deti a ja preco nemam?

danjelca
18. aug 2012

ahojte máte niektorá skúsenosť s pôrodom KP v kochu?

dancul80
18. aug 2012

@danjelca mne moj povedal ze v pohode ked ma dieta do 3,5kg, stale nie je jasne aku bude mat krpec polohu, naposledy mal priecnu. ale asi by som radsej rodila u starsich dr. ktory s tym maju viac skusenosti

danjelca
18. aug 2012

@dancul80 a rodila si už Kp?

danjelca
18. aug 2012

Dievčatá, rodila z Vás niektorá v kochu KP?
Som prvorodička, čakáme chlapčeka som v 36 tt, je stákle neotočený.
Pravdupovediac ma zaskočili tým na 1. poradni, že rodiť normálne.
Stále mi to behá hlavou a nejako intuitívne sa na to necítim..

yanielka
18. aug 2012

ahojte, takze aj my uz to mame za sebou🙂 Lukasko sa narodil vcera, bola to rychlovka a podobne ako @lentila.g EPI som nestihla a ani moj lekar uz nestihol dojst🙂 teda dorazil nas uz iba pozdravit........ nuz bolo to silne, ale o to rychlejsie o druhej po obede sme dosli a o 15:52 bol maly na svete. Rodila ma MUDr. Ondackova, vsetci pri porode boli super len ja som kricala no co uz aj som sa im potom ospravedlnila, ale vsetci boli fakt velmi mili a teraz uz si fakt uzivam, ze nemusim s nicim stresovat, na co sa opytam alebo co potrebujem na to ochotne zareaguju, zatial ziadna negativna skusenost. Napisem aj po prepusteni aby bola "sprava" objektivnejsia, ale zatial nelutujem ani cent, ktory sme na tento ucel pouzili🙂 drzim vsetkym natavajucim maminkam palce a zelam zdrave deticky

zuzka_bluzka
18. aug 2012

@dancul80 mna zlomilo ked manzel odisiel do zahranicia a zostala som sama, potom sa tazko da naladit pozitivne ked Ti laska odide a zvykas si na vsetko nove sama s malinkou. Ale uz je to lepsie, mala je zlata, kojenie sa pekne upravilo, sice place vzdy kym zaspi, jak tur, ale tak co uz, viem ze sa vsetko aj tak este upravi a o mesiac moze byt zas vsetko inak

neely
18. aug 2012

@danjelca a kto ti povedal, ze musis rodit? im skus povedat ze sa na to necitis... ze co povedia ta nemozu donutit ci ano?

nikiss
18. aug 2012

Zo skúsenosti v zdravotníctve viem, že mladší lekári si netrúfajú odrodit KP..Starší naopak áno a že je ich skutočne dosť...Každopádne o sposobe/ priebehu porodu rozhoduje vždy len lekár. Nie žena, bohužial... Napriek tomu, moja švagriná chcela rodiť u Kocha, do poslednej chvíle si myslela, že jej cisársky dajú, odmietali, tak si nakoniec po známosti dohodla lekára z antolskej, ktorý si sňou dohodol termín sekcie a bolo. Ja osobne, by som reagovala rovnako🙂 Tiež by som mala strach rodiť prirodzene... a vraj dobre že tak urobila, malý bol niekoľko krát obmotaný okolo krku pupoč. šnúrou...že by to tak či tak, skončilo sekciou...

nikiss
18. aug 2012

@alexv celú rodinu tam zasa nechcem 🙂, len máme obavy ako to zoberie dcéra, začína sa na mňa až príliš fixovať:') preto sa pýtam na tie návštevné hodiny.... a malé deti..

danjelca
18. aug 2012

@nikiss no neviem som teraz velmi na pochybách.odporučal mi to Cupaník.Ja dufam že sa malý otočí.Ale teda prvý pôrod kp ..bol si tým taký istý ale ja mám nejako iné pocity, nerátala som s tým že normálne ked bude KP.

danjelca
18. aug 2012

@neely ja neviem..či si môžem vybrať.ppodla mna prirodzene ak to nepôjde sekcia ale bojím sa aby sa malému pri tom "pokuse" nič nestalo.

dancul80
18. aug 2012

@zuzka_bluzka tak to sa nedivim vobec a je mi to luto. neries kojenie, ked to ide je to fajn ked nie nic sa nedeje. ked raz das malej nutrilon nic sa nestane. potrebuje maminu ktora je je v pohode. drz sa

@danjelca nerodila ale je to realne. neviem nevidim ci mas ine dieta, ale ja viem o com je porod. ak si neveris a mas pochybnosti tak to povedz lekarovi. mal by to akceptovat, totiz pri KP je velmi dolezita tvoja pohoda a takyto porod by mal napredovat bez chemickej pomoci. ako som sa dozvedela od duly pri porode KP ta nastrihnu, lenze nastrih je robeny myslim skor ako prechadza hlava. a takisto v tomto pripade je lepsie rodit v stoji alebo proste v polohe ked ti pomaha gravitacia. normalne s dr preber konkretne obavy a otazky, napis si ich. vzdy sa da urobit akutna sekcia.

lentila.g
18. aug 2012

@yanielka blahozelame,a prajeme Veľa radosti a zdravíčka obom
To preto že sme po Epi tak tuzili tak preto to bolo take rýchle🙂
Mudr.Ondačkova kt. ta odrodila pôsobila a bola ako živý chodiaci anjel...

danjelca
18. aug 2012

@dancul80 tak ja chcem epi a cvičím epinom, aby to bolo bez nástrihu.Takže to čo mi vravíš ma vôbec neteší lebo-v kochu sa v stoji rodit nedá..

neely
18. aug 2012

@lentila.g citam, ze ty si velmi nadsena z kochu, aj z lekarov a tak... naozaj to tam je az take dobre? snad to je aspon z casti pravda 🙂

lentila.g
19. aug 2012

@neely keby som nebola spokojná alebo by mi Niečo vadilo,čo i len upratovačka tak to napíšem,pretože ja som sa rozhodla pre Koch a pôrod tam na základe tejto diskusie( a po využití 1x služby v GPN-ked som potratila na začiatku tehotenstva a inde si ma posuvali ako horúci zemiak)...
Myslim že Veľa mamičiek ma len tie najlepsie skúsenosti

marmete
19. aug 2012

@neely Skus si precitat spatne recenzie, ktore pisali spokojne mamicky, ktore tam lezali 😉 Z casti to pravda nie je, pretoze je to tak, ako pisala aj @lentila.g 🙂

danjelca
19. aug 2012

@neely INAK NAOZAJ POTVRDZUJEM , tým prístupom budete prekvapené-je to tam o Vás a nie ako v štátnej že ste na poslednom mieste.

yanielka
19. aug 2012

@lentila.g dakujeme🙂 ja som pravdupovediac na takuto rychlovku pripravena nebola a uz vobec nie na porod bez EPI nuz ale co uz🙂 MUDr. Ondackova je velmi fajn, som spokojna ako to nakoniec prebehlo

ella_joy
19. aug 2012

@danjelca opss, ja by som teda chlapca KP urcite rodit nesla...co si pamatam, pri dievcatkach sa to este akceptuje, ak sa na to porodnik citi, ale chlapec ee..a ako Ti aj kocky pisali, lepsie je potom vyuzivat gravitaciu a neviem ako sa bude dat v ich podmienkach...a ci babo bude mat nozky v dobrej polohe a pod...ja by som si asi nebola v pohode ist skusat ani dievcato KP..urcite sa sa s nimi este podiskutuj, a sprav pripadne predoperacne, ak by bola sekcia...ja si to idem teraz dat sparavit..

danjelca
19. aug 2012

@ella_joy no neviem čo mám teraz robit na buducej poradni sa spýtam nato čo aj NECHCEM rodit prirodzene ak sa neotočí.

danjelca
19. aug 2012

ale som dnes na počudovanie uplne kludná..nejak verím že sa otočí🙂)))

danjelca
19. aug 2012

@ella_joy ideš rodit do kochu?🙂

ella_joy
19. aug 2012

@danjelca ano idem, uz som rozhodnuta..len ma stve,ze nerobia predoperacne, a musim behat po doktoroch ☹
Este ma drobec cas par dni sa otocit...ale aj keby nie, tak aspon vies, co Ta caka...a da sa na to lepsie pripravit,ako ked robia akutnu sekciu...ja som tiez niekde vo vnutri zmierena,ze bude sekcia, este mi to aj teraz potvrdili,ze pravdepodobnost je vacsia..co uz...ale tak nebudem seba a uz vobec nie mimino davat do rizika zakazdu cenu..

kape
19. aug 2012

@ella_joy - mne lekar spominal, ze mi tiez da doporucenie na predoperacne vysetrenie, kam Tebe doporucili ist, ja ziadneho lekara na predoperacne nepoznam

danjelca
19. aug 2012

@ella_joy ty máš tiež kp a kolko váži..kto ti povedal že sekcia? ktorý Dr.?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre