Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ella_joy
19. aug 2012

@kape mne povedala doktorka,ze k svojemu obvodnemu alebo nejakemu internistovi ak poznam..a ja tu v BA nepoznam, cize idem klasika k svojmu vseobecnemu,a ten ze mi napise, ktore odbery potrebujem...aspon tak som to pochopila, uvidim zajtra

@danjelca nemam KP,ale budem mat 17m po prvej sekcii, a maly mal 3.8kg a tento ma teraz cca 3Kg. Zatial som sa dostala len k Dr.Marcisovej,aj ked som mala byt u Dr.Kostolneho. A Ty ku komu chodis? Uz si platila ten poplatok? Mne dali zmluvu len teraz, a tam je ze treba to zaplatit 4tyzdne pred porodom, co uz nestiham 😒
Super, bud v pohode,aj ked sa mi to vraviii..kamoska mala tiez KP, a snazila sa cez cviky a hokusy pokusy cez akupunkturu maleho otocit, a zacala mat len problemy z toho..nakoniec isla sekciou, a povedali jej,ze maly by sa jej neotocil ani keby chodila po hlave, lebo proste mal kratku pupocnu snuru...

kape
19. aug 2012

@ella_joy - dik, to som nevedela ze to ide riesit aj cez obvodaka, mna sa spytal lekar ci niekoho poznam, ze oni maju jeden kontakt na nejakeho blizko, jasne ze sa zanho cvaka, ale uz nevladzem teraz velmi chodit a cakat v cakarnach, tak som si povedala, ze mi to je takto lepsie, ked budem objednana

Ja som sa zatial az tak velmi este s lekarom o porode nebavila, len som sa ho spytala, ze ked idem na predoperacne, ci teda to bude sekcia, co mi povedal, ze zatial to este nie je vobec iste, ze sa uvidi, ze pre istotu kvoli prvemu cisarskemu nech mam a ked som mu povedala, ze ak ma byt druhy taky velky ako bol prvy, ze z normalneho porodu mam aj dost velke obavy, na to mi povedal, z e nech sa nebojim, ak by to malo byt naozaj s velkostou druheho tak ako pri prvom vraj ma nik do normalneho porodu tlacit nebude. Tak dufam, ze to aj tak naozaj bude.

kape
20. aug 2012

Dievcata mam este otazocku, ked ste isli na prietoky cca v 30tt, dal Vam lekar nejaky papier pre lekara, ktory robi prietoky, nejake odporucenie? Mne teraz nedal lekar nic a zatial som vzdy mala na nejake vystrenie od neho papier.

marmete
20. aug 2012

@kape Tak mne doktor ohladom prietokov + monitor povedal, ze si mam zavolat a na recepcii ma objednali na prietoky a aj na monitor zvlast. Ale u mna to potom prebiehalo trosku inak, ked som uz bola na kontrole v Kochovi, tak pri informacii, ze coskoro porodim som sa doktorke zmienila, ze to asi potom nestihnem prietoky a ani monitor, tak ona rovno pri vysetreni mi prietoky zmerala, ale standardny postup by bol taky, ako som pisala nazaciatku 🙂

kvetinqa
20. aug 2012

@kape iba sa na recepcii objednaj na prietoky, ja tiez nemam ziaden papier

kape
20. aug 2012

@kvetinqa , @marmete - dakujem, uz objednana som len som si teraz spomenula, ze doteraz som vzdy mala papier. Zajtra idem vraj ku Kostolnemu, toho som este nezazila

kvetinqa
20. aug 2012

@kape ty nie si ich pacientkou?

marmete
20. aug 2012

@kape tak k tomu som mala ist aj ja, ale kedze s nim ordinovala doktorka, tak som isla k nej. Cize mozno aj ty tak dopadnes 😉 na recepcii mi pani povedala, ze ambulancia 2 alebo 3 😀

kvetinqa
20. aug 2012

@kape ci na prietoky ides ku kostolnemu?

kape
20. aug 2012

@kvetinqa - ja chodim k Demeckovi od zaciatku, ale prietoky mi vraj bude robit KOstelny

kvetinqa
20. aug 2012

@kape aha. Lebo ja som nikdy nesla na utz s nejakym papierom..

ella_joy
20. aug 2012

@kape ahoj, takze treba rovno na internistu, neviem co mi doktorka rozpravala o obvodnom, ten na mna kukal jak na sisi, co tam chcem,ze to uz davno robia vylucne internisti,tak nech sa nenabehas ako ja dnes 🙄 Ale uz mam vsetko vybavene. Ja mam sukromnu kliniku,kde sa objednava na cas a aj na cas pacientov beru,takze cakanie musi byt peklo, to suhlasim, radsej si zaplatit..tie predoperacne ze aj tak nesmu by starsie ako 14dni, tak mas este nejaky tyzden cas..
Inak indikacia u mna na sekciu je to iste ako u teba, kratky cas medzi porodmi a velke babatko, syn mal 3,8kg a to este odhadovali skoro o kilo viac 😕 ale ja radsej normalne, ak sa bude dat..aj led som dost skaredo zasita 😢

ella_joy
20. aug 2012

@marmete ahoj, cize prietoky sa nerobia rovno na poradni? To treba ist este separatne na iny cas?

marmete
20. aug 2012

@ella_joy u mna to tak bolo. Zavolala som na recepciu, ze potrebujem poradnu, prietoky a aj monitor. Moj doktor (v tom obdobi mal dovolenku) zahlasil, ze oni vam urcite daju cas taky, aby ste tam nemuseli chodit viackrat, zial nebolo to tak. Poradna iny den, rovnako prietoky a aj monitor. Ale ako som pisala vyssie, na kontrole mi doktorka zahlasila, ze budem coskoro rodit, som jej tie prietoky spomenula a ona mi ich rovno urobila, trvalo to par sekund. Takze moja rada, skus pri volani alebo ak tam uz budes osobne, poprosit na recepcii aby ti dali vsetky vysetrenia dokopy, nech tam nechodis ako na klavir 🙂 ale treba sa pripravit, ze to mozno naraz nebude.

chrumka84
20. aug 2012

@ella_joy
@marmete ja som tam bola uz styri krat na poradni pred porodom a prietoky mi robili vzdy na poradni (na prvej a na tretej). A hned po poradni ma poslali hore na monitor, nemusela som sa objednavat zvlast.

moon1979
20. aug 2012

ahojte baby, co vsetko obnašajú predoperačné vyšetrenia a kde ste ich absolvovali (myslím KOCH alebo niekde inde?)

kape
20. aug 2012

@ella_joy - ja nemam taky maly casovy odstup, ja budem mat cez 4 roky, aj ranu mam krasne zasitu, ale starsi mal 4,30 kg, to kazdy na mna pozera, ze ci som rodila normalne (som mala a panvu siroku nemam) a toto druhe zatial tiez nevyzera na male dieta . Ja osobne mam strach z normalneho porodu, ak ma byt naozaj velky, preto som aj volila KOcha, ze snad tu na mna tlacit nikto nebude. Pri prvom som nastupovala s tym ze traja lekari nezavisle sa vyjadrili, ze cisarsky rozhodne na zvazenie kvoli maleho a mojim proporciam, aj moja porodnicka ma s tym prijimala a primar na konziliu, ze nech rodim normalne. To som myslela, ze asi ujdem z tej porodnice, ale potom som si povedala, ze snad vsetko dobre dopadne a ze lekarka to zachrani, porod nepostupoval, tak som aj tak rodila sekciou a ked ho vybrali, tak povedala lekarka, ze aj keby som co robila normalne by som ho neporodila. A kamoska rodila minuly rok po 3 rokoch druhe, chcela si zazmluvnit povodneho lekara (na Antolskej), ten ju tlacil po prvom cisarskom do normalneho, nakoniec si zazmluvnila ineho lekara a ten jej dal viac menej na vyber, ze je mozne aj aj a vybrala si cisarsky, po porode jej lekar povedal ze steny maternice pri siti boli tenke, zeby to ruplo a ze mala mala obmotanu pupocnikovu snuru. DRzim palce nech Tebe to vyjde podla predstav.
Aha takze max. 14 dni, no tak to mam este kopec casu 🙂 .

tea333
20. aug 2012

@moon1979 to ti povie lekar na poradni co treba, bolo to len par veci a ja som si to dala urobit v medissime, koch to nerobi, to robia internisti v nemocniciach.

kvetinqa
20. aug 2012

@tea333 kolko si platila v medissime?

tea333
20. aug 2012

@kvetinqa bolo to cez 100 eur. odber plus vysetrenie 80. drahe na take vysetrenie, ale ja ani nemam obvodaka, a nechcelo sa mi ho kvoli tomu vybavovat.

kvetinqa
20. aug 2012

@tea333 ja mam v medissime maleho, takze je mi jasne, ze to lacne nebolo. Dostala si termin hned

tea333
20. aug 2012

@kvetinqa jasne, na odber som isla druhy den, k internistovi som isla do tyzdna pre vysledky. oni tam maju aj pediatrov?

kvetinqa
20. aug 2012

@tea333 ano maju. Z odbornych detskych maju zatial len par, ale vraj budu doplnat. Sme tamdva roky a zatial bez źeny, ale ja som tam spokojna.

kape
20. aug 2012

@tea333 - fúha pekná pálka, to mne Demečko spomínal nejakého za cca 40 Eur.

sandrikacsg
20. aug 2012

zienky ako to funguje u kocha? ked mam podozrenie, ze som tehotna treba sa objednavat? ja som tam vzdy chodila len na poradne, teda s terminom a neviem ci je mozne prist tam len tak 😒 a zas cakat kym ma o nejake 2tyzdne objednaju, to ma dovtedy pycne 🙄

lentila.g
20. aug 2012

@tea333 potom niekedy nápiš ak bude cas že ako starší prijal brata,my mame ziarlivostné scény az take že vysoke teploty starší dostal..

ella_joy
20. aug 2012

@marmete vdaka za radu, skusim tak nejak
@chrumka84 minule som sa na to pytala, a najprv na mna kukla, ze akoby na co to vobec chcem, a potom ze u nich sa to robi od 38tt 😕 Co mi nesedi s tym co si aj Ty aj ine baby tu pisali..neviem ci teda je rozdiel ci som ich pacientka abo nie, ale tak snad existuje nejaky standard...mna ctg az tak netrapi, kedze je aktualne len v danom momente..resp. pri porode...ale tie prietoky, to by som teda rada vedela, ze je to OK detto placenta, ze stale vyzivuje...ozaj a Ty ako, ides v piatok na poradnu ci uz bude hospitalizacia?
@kape aha, tak jasne chapem..podla mna Ta nebudu za kazdu cenu snad tlacit do normalneho, treba im ale urcite tlmocit svoje obavy..nemas v sprave z porodu nieco taketo napisane? To by urcite pomohlo..drzim palce

ella_joy
20. aug 2012

@lentila.g ahoj, som si akurat vsimla, ze si pisala o prijati babatka...my budeme mat cca rovnaky rozdiel medzi detmi, som si myslela,ze syn si to ani neuvedomi,ze je doma dalsie baby...tak asi hladky priebeh nemam ani ocakavat?

lentila.g
20. aug 2012

@ella_joy náš starší nám pripravil peklo...39,5 teploty zo žiarlivosti,malého nemôže ani vidieť stále ukazuje že ho mám odložiť z rúk,večer vykrikuje zo sna a histericky plače..všade aj po byte na rukách chce byť,či dobre alebo s krikom na neho ideme nikdy nepomôže,začal robiť všetko naopak..útočí hocičim(metla,hokejka)a hoci je maly uvedomuje si kedy robi dobre a kedy zle..
O tom že nik nemôže na malého pozrieť ani nevravím,včera sa nám hodil na ceste lebo babka nakukla do autosedačky...
🙄

kvetinqa
20. aug 2012

@lentila.g jeeeezisi nestras. Z tohto mam uplne des, ze maly malu neprijme ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre