Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lentila.g
20. aug 2012

@kvetinqa náš maly bol ako dieťa vystrihnuté z knižky,rozumný,dobry...on síce nerozprava veľmi iba to svoje a pár slov ale všetko rozumie a funguje ako švaj.hodinky,nečakala som ani ja že to bude az take zleeee

kvetinqa
20. aug 2012

@lentila.g ako keby si nasho maleho opisovala... Moj brat ma teraz mimi, ma dva mesiace a maly ho zboznuje. Len neviem, ci to tak bude aj ked budeme mat mimi doma stale a nie len na chvilku ☹

chrumka84
20. aug 2012

@ella_joy no ja nie som ich pacientka. Neviem podla coho to robia.
Idem uz v stredu iba na monitor, lebo lekarke sa nezdal dobry v piatok a opakovane v nedelu. Ked bude zase zly, tak si ma tam nechaju. Ale som aj normlne objednana do poradne v piatok. Uz tam pojdem piaty krat, lebo mne moj gynekolog zmenil tp v 32. tyzdni z 28.8. na 15.8.. Ale v kochu povedali, ze sa to uz nesmie menit, tak mi to spat vypocitali podla NT ultrazvuku v

chrumka84
20. aug 2012

@ella_joy v 12 tyzdni na 24.8.. Podla PM som totiz mala mat porodene uz v juli 😀.

ella_joy
20. aug 2012

@lentila.g OMG, tak to je silneee..takze mi vychadza,ze neocakavat hladke prijatie..a ked boli za Tebou v porodke?
@kvetinqa aj nas ma rad male babatka, mame dve mimina v rodine, obe hladka a mojka, aj ked si ich zoberiem na ruky, len potrebuje,aby som ho pohladila, a je spokojny...ale presne sa obavam,ze to je len preto,ze babo nie je non stop s nim doma

ella_joy
20. aug 2012

@chrumka84 fuha,tak to mas vesele, kedy ocakavat dcerku, drzim palce..tie CTG co si mala mimo poradne, sa platia separe?

chrumka84
20. aug 2012

@ella_joy Po poradni sestricka zavola na porodnicu, ci maju volnu porodnu salu (maju iba dve klasicke a potom jednu operacku) a ked hej, tak ma poslu hore na prve poschodie a tam pockam, kym si ma niekto prevezme. Neplati sa za to vobec nic. Aj ked som bola dva krat cez vikend na opakovanom monitore, tak som nic neplatila. To som sla rovno na porodnicu na prvom poschodi a zazvonila na zvoncek "porodnica" 🙂.
Inak platim klasicky 20€ za poradnu, lebo tam pojdem iba rodit.

lentila.g
20. aug 2012

@ella_joy aj my kým sme nemali doma miminko tak bol Ok,teraz úplne vidno ako ráno vstane postavi sa k postielke a vzdYcha,že "BABA" a raz mi ušiel nezabrzdeny kociar z obrubnika(malicky bol Ešte v aute) a starší sa tešil a tlieskal... 😕

kape
20. aug 2012

@kvetinqa , @lentila.g - viem ze sa mi to pise lahko, ale kazdu volnu chvilku teraz venujte prave starsim surodencom, na prechadzky s babkami posielajte mladsich surodencov, ak kojite starsieho si berte k sebe a citajte s vtedy knihu, pripadne rieste spolu nejaku hracku tou volnou rukou. Drzim palce, inak o teplotach som realne este nepocula, ale musi to byt velmi vycerpavajuce teraz. A hlavne aj ked je to tazke skuste nekricat, oni chudatka to maju velmi tazke sa s tak velkou zivotnou zmenou vyrovnat a nemozu za to, ze zrazu je tu "votrelcek". Drzim silno palce, aby to netrvalo velmi dlho.

lentila.g
20. aug 2012

@kape no presne tak to vidím aj s mužom sme vraveli že on ho vníma ako votrelca,my sme od začiatku sa venovali malému Ešte viac ako pred príchodom malého a nového člena,a robíme to dodnes,ked kojim tak sa s druhým tulime alebo druhou rukou krmim ovocím,jogurtom..
Zapajam ho pri prebalovaní,kúpeme staršieho obaja...len chce to z jeho aj našej strany čas,pretože on s tým bojuje a my sme čakali ľahší priebeh...
My sme boli upozornení že chlapci to nesú ťažšie takúto zmenu ked zrazu stratia vyhradné právo na maminku(u nás ma teraz problém aj ked sa ma muž dotkne) a na pohotovosti nám bolo povedané že s horuckami zo žiarlivosti maju uz skúsenosti

kvetinqa
21. aug 2012

@kape tak teraz sa bojim este viac. Nas maly ma az teraz maminkovske obdobie, ale zatial to nejak neprehana. Ja napr.riesim,ci ma po porode pridu s muzom vobec pozriet. Ci to nebude pre maleho este horsie vidiet ma a odist bezo mna ako nevidiet.. Syn je nasa najvacsia radost,ja sama si neviem predstavit,ze budu dvaja. Ze ci ich budeme milovat rovnako.. Dufam,ze to nevyznieva zle.. 🙂 @lentila.g

tea333
21. aug 2012

@lentila.g fuha, nas maly babatko ignoruje. niekedy zacne aj on plakat ked babo krici, ale inak iba sem tam pride ku kociariku alebo ku mne ked mam drobatko na rukach, povie ze moje babo, ukaze ocka uska a tak..uz mu aj pusinku daval. my skor robime veci oddelene, pri starsom mensieho ani nekupem, ani neprebalujem. snazim sa aby bolo na zaciatku babo co najmenej videne a pocute, aby si postupne zvykol iba na to ze ho mame doma.
my sme este doma dvaja a u nas je ocko pre starsieho zaujimavejsi nez ja, oni su strasni partaci, takze to ze som s babom mu az tak nevadi. otazka je co ak ostaneme dlhsie sami 😅
@kvetinqa tie pocity su normalne. starsi je uz dlho vas milacik, mladsi bude novy, ale neboj, budes ich lubit. aj ked nikdy nie rovnako. kazdeho inak, ale nikoho viac ci menej 😉

tea333
21. aug 2012

@kape je to palka. urcite chod k lacnejsiemu. ja mam v medisime muza zapisaneho, tak ma rovno objednal ked tam bol u lekara on

lentila.g
21. aug 2012

@kvetinqa ja som sa tiež pristihla pri tej myšlienke,.Aké to bude a aj s tou láskou,ale poviem ti budeš prekvapená ako sa tie hormóny upravia a ked ich budeš mať pri sebe bude tej lásky toľko násobok a nie deliť ju...
Mna prišli pozrieť a aj pekne odišiel bez plaču,ale je pravda že posledné 2t pred pôrodom som doma len ležala a chodila si ho babka,dedko bravať na daky čas tak trošku sa odosobnil iba odo mna..dovtedy sme ho nikde nenechávali,stále bol s nami...

lentila.g
21. aug 2012

@tea333 u nás bol muz doma 2tyzdne,tiež to prebiehalo ako u vás aj s tým plačom,aj staranim sa,uši a oči mu stále skúma..atd.,a potom som zostala zrazu sama doma a do 3 dní bola horúčka a problém...
Ale tak každé dieťa je iné,mne vravia že do 3mes.sa úplne to upraví,že aj staršie deti si hľadajú režim fungovania a presadzovania

kape
21. aug 2012

Dievčatá nemáte to ľahké, ale s tým bojuje veľmi veľa rodičov, každý si tým viac menej musí prejsť. U nás v rodine sa žiarlivosť prejavila aj po pol roku, hryzením do prsta a pod. U nás bude vekový rozdiel 4 roky a dva mesiace, malo by to byť iné, ale tiež čakám na zmenu správania, aj keď je starší veľmi rozumný, tehotenstvo vníma u mňa od úplného začiatku a veľmi sa teší, ale aká bude realita ...... 🙂 Jemu sa ale už dá veľa vysvetliť a už aj teraz názorne ukázať, chápe to, ale stále to nie je o tom, že to druhé dieťa je u nás non stop. Chce to len a len čas a veľkú dávku trpezlivosti.

@kvetinqa - s tou návštevou v nemocnici neporadím , ja sa práveže chystám, aby bol pri mne starší čo najviac, ale tak on už má 4 roky. A tiež som sa pár krát pristihla pri rozmýšľaní ako to bude s mojou láskou, asi normálne 😉

kvetinqa
21. aug 2012

@kape
@lentila.g
@tea333 kocky, dakujem, ukludnili ste ma!! Pevne verim, ze to vsetky zvladneme bez vacsich problemov 🙂
@kape moja pediatricka zase hovorila, ze mensi rozdiel vekovy je lepsi, lebo deti este nedokazu vselijake zakernosti vymysliet, ale ocividne podcenuje tych mladsich 😀 ze k nej chodia surodenci, medzi nimi su tusim rovno 4 roky a starsi mladsieho supol do vane, pustil vodu a zavrel dvere.. akoze nechapem kde tie deti k tomu chodia a ako im to napadne... ale tak som zvedava, co vymysli ten nas...

tea333
21. aug 2012

@lentila.g moj muz robi vacsinou z domu a aj schodzky si organizuje podla nas, takze tu vie byt vacsinu casu. napriek tomu by som to chcela zvladat aj sama casom.asi to musime len Nejako Prezit kym si detuchy zvyknu

kape
21. aug 2012

@kvetinqa - Vy ste chodili plavat do Mobika ? Prepac, ale pozrela som sa na Tvoj nick a mame rovnakeho priatela 🙂
No uvidime aka nas v konecnom dosledku caka realita, uz to velmi aj tak nezmenime, len s tym treba viac menej pocitat.

Za chvilku idem na tie prietoky tak som zvedava, myslite ze mi maleho aj zmeria, aky je asi tak teraz velky ?

kvetinqa
21. aug 2012

@kape ano, chodili 🙂 drzim palce na prietokoch! mne maleho v tych vyssich stadiach uz nemerali, vzdy mi mares povedal len vahu..

kape
21. aug 2012

@kvetinqa No mozno sme sa tam niekedy aj stretli, minuly rok 2010/2011 sme tam boli este vareni peceni s druhym sa tam tiez chystam potom, ked uz bude mat vek, tak ak aj Ty budes chodit, to sa uz mozno aj na kurze stretavat mozme 🙂 .

Na prietokoch vsetko v poriadku akurat ze maly je cca 2 tt popredu 😀 , vsak u mna asi klasika. Velmi som zvedava aka bude porodna vaha.

kvetinqa
21. aug 2012

@kape my sme chodili marec, maj, august minuly rok... A rada by som chodila aj s malou, len to budem musiet nejak doriesit, lebo oboch ich vziat naraz nemozem... Ja som s Mobikom max. spokojna. Ja som Monike ucila obe dcery, takze som nevahala ist tam, vedela som do coho idem...

Som rada, ze mas prietoky v pohode.. Maly sa ti kam ponahla, prosim ta? 🙂 Mozno porodis skor a ta porodna vaha nebude taka katastrofa 😀 Ja idem v pondelok na 3D a na prietoky potom ten dalsi tyzden, tak som zvedava...

kape
21. aug 2012

@kvetinqa - no je mozne ze sme sa niekedy v tych priestoroch stretli 🙂. My sme plavali do juna u nich. Ved teraz su aj vikendove kurzy tak mozes pripadne riesit cez vikend.

No uvidime prvy je o tyzden skor s porodnou vahou 4,3 kg 😉 .

kvetinqa
21. aug 2012

@kape krasna porodna vaha. Ta nasa 2860 je nic oproti tej vasej 🙂

yanielka
23. aug 2012

ahojte, slubila som, ze napisem ked nas pustia domov a v utorok sa tak stalo.....pre tych, ktori vahaju mozem odporucit porod v Kochu. Takto by asi mal vyzerat standard v nasich porodniciach, bola som naozaj spokojna. Nikto z personalu nebol neochotny, citila som sa spokojne a to si myslim, je pre cerstve mamicky najdolezitejsie........

chrumka84
23. aug 2012

Baby, co ste uz rodili, kedy a ako ste platili za porod?

marmete
24. aug 2012

@chrumka84 Cca 4 tyzdne pred stanovenym terminom na recepcii, ale videla som aj buducu maminu, ako dosla s kufrom a platila rovno v den prijmu na recepcii v hotovosti.

ella_joy
24. aug 2012

@chrumka84 ja som sa pytala, a povedali ze bud skor alebo v den porodu na recepcii muz zacvaka, ze no problem..ja uz som aj tak tie 4tt pred TP nestihala, tak to urobim asi v den porodu...

tea333
24. aug 2012

@chrumka84 ked sme prisli na prijem v 40tt rodit, platili sme kartou

chrumka84
24. aug 2012

@marmete
@ella_joy
@tea333 dakujem Vam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre