Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ella_joy
8. sep 2012

@dancul80 uz tam ostanem 😒 Uvidim ci tam budu chciet so mnou robit, kedze som este pekne v koppe

@3475 nevyberala som si ku komu mam chodit, tak mi to dali, a u neho som bola prvykrat...a mozno aj posledny 😉

nelinqua
8. sep 2012

@lucyz v podstate nic🙂

swarovski
9. sep 2012

@ella_joy ahoj, chodis ku kostolnemu, alebo len u neho ides rodit? pretoze ku mne sa sprava uplne uzasne, poradna trva vzdy aj 45 min... je velmi starostlivy, ale dost neosobny. no nezaujem mu nemozem vytknut...
no neviem...

ella_joy
9. sep 2012

@swarovski mne ho "prifarili" kedze som neni zmluvna..takze necham na nahodu, kto ma bude rodit...mozno proste mal fofry, fakt lietal..stat sa moze kazdemu..len ma to toska zarazilo po tom pristupe ostanych doktorov, vlastne doktoriek 🙂

swarovski
9. sep 2012

@ella_joy ja som bola dva krat u lekarky, ktora zastupovala doktora a bolo to dost odflaknute... tak neviem... ja som si ho sice nevyberala, tiez ma k nemu proste len prihodili, ked som sa zapisala do Kocha, ale zatial som spokojna...

roamers
9. sep 2012

Ahojte, temu mam precitanu od zaciatku dokonca a minuly piatok som v Kochu nakoniec porodila chlapceka. Dana tema mi velmi pomohla v rozhodovani a verim, ze i moj prispevok niekoho ovplyvni.
Rozhodovala som sa medzi Ruzinovom, kde som mala svojho lekara ale hlavne jeden clen mojej rodiny tam v porodnici pracuje, co velmi na zaciatku zavazilo. No zacala som studovat vsetky clanky a fora a nakoniec som sa rozhodla pre Kocha, pretoze:
blizkost do porodnice Koch
platba 1200 Eur a ziadne ine priplatky (okrem vyberu porodnika, ktoreho som si nechcela vyberat)
socialne zariadeníe na izbe
vybavenie izieb vratane klimatizacie
sama na izbe ( ak nemaju plno)
individualny porodny plan, ktory aj bude akceptovany
manzel pri porode, a hlavne jeho pritomnost vo VSETKYCH fazach porodu
1. dobu pôrodná strávená na izbe cakateliek ( tu ma komentar nemocnice Ruzinov poriadne vystrasil: “V prípade väčšieho množstva rodičiek trávi 1.DP v iných priestoroch pôrodnice (chodba, vyšetrovňa) “
neobmedzene sprchovanie pocas prvej DP
Prvé priloženie dieťaťa ihneď po pôrode, kým je ešte nahé
Počas dvoch hodín po pôrode je zdravy novorodenec po celý čas pri matke
návštevy sú priamo na izbach a to po cely den od 9 – 21
internet
ludske zaobchazanie

Realita bolo nasledovna, rano mi praskla voda, prisla som do nemocnice, ihned ma prijali a isla som na izbu cakateliek. Nakoniec to bola izba, v ktorej som bola do konca pobytu. Do nemocnice som si brala: slapky, kojacie podprsenky, hygienicke potreby, vecicky pre dieta pri odchode. Vsetko ostatne som tam dostala.
Na izbe, v prvej DP, som stravila vela vela hodin ale hlavne som mala pri sebe po cely cas manzela, ktory mi pomahal a bez ktoreho by som to urcite nezvladla. Naozaj si neviem predstavit, ze by som mala tento cas prezit sama pripadne niekde na chodbe nemocnice. K dispozicii som mala fitloptu a sprchu, len skoda ze fitlopta sa do sprchy nezmestila a musela som si vybrat, ci budem na fitlopte alebo v sprche. Prva epi bola uzasna, najlepsia vec, ktoru som ten den vyskusala, dalsie epi mi nezabrali a nakoniec som nadranom skoncila cisarkym rezom. V porodnom plane som na taketo nieco vobec nemyslela, takze tu sa mi to uz vysmyklo z rezie. Dieta som nedostala na telo ani manzel ani sme s nim neboli dve hodky po porode.
Po 12 hodinach ma postavili na nohy a doniesli mi babo. V nemocnici sme ostali cely tyzden, kedze maly este dostal zltacku. Odcenila som samostatnu izbu, kde sme mali ja i moje dieta max. pohodie. Otec dietata bol s nami denne na izbe a po cely cas nam pomahal. Naozaj si neviem predstavit 4 ale ani 2 rodicky na jedej izbe toboz socialne zariadenia na chodbe ci pripadne ich zdielanie s dalsou rodickou.

Kedze forum cita i personal Kochu , pozdravujem a co by som Vam odporucala vylepsit:
- urcite by ste mali prijat do nemocnice laktacnu sestru. Este dnes sa stale s malym trapime a laktacnu sestru, ktoru si platim, ku mne chodi denne domov ako dosledok neskoreho priloznia a neodborneho resp. ziadneho zaucenia.
- Strava bola dobra, dalo sa vybrat z dvoch menu, ale v kazdom jedle bola nejaka strukovina, najviac ma dorazila fazulovo-sosovicova polievka.
- Smetne kose. Na izbe je stupaci pidi kos. Po prve, po porode ho vlozkami naplnite asi tak za hodinu, ak mate na izbe uz aj dieta tak este kratsie, po druhe ak budete po cisarkom reze tak je to heroický vykon ten kos otvorit. Resp. mne sa to nepodarilo a manzel po mne musel vzdy vsetko vyhadzovat, co mi nebolo dvakrat prijemne, ale inak to neslo.
- Toaletny papier – uz vazne by take zariadenie mohlo investovat do trochu kvalitnejsieho papiera

Co sa tyka personalu je nazaj privetivy od upratovacku po lekara. Zarezonovalo mi tam par velmi milych ludi, od detskych sestriciek az po detsku doktorku a doktorky p. Marcisovu a p. Ondacková.

Na zaver len tolko, ze ak ma ktorakolvek nejake pochybnosti ci ist do Kocha alebo statnej nemocnice, nevahajte. Aj keby ste na to mali sporit po eure, urcite Koch. Rodime mozno len raz za zivot a zachovat si ludsku dostojnost je v tejto chvilke velmi dolezite. Nechajte sa chvilku ofukovat a vyhnie sa stresovym situaciam nasich statnych nemocnic.

blackstrap
10. sep 2012

Ahojte. Baby, ktore ste rodili v Kochu prirodzene, chcem sa opytat, ci sa standardne robi pocas alebo po porode cievkovanie mocoveho mechura kvoli jeho vyprazdneniu (zvyknu to niekde robit po porode). Ja mam s tym zlu skusenost po jednej operacii, preto sa pytam. Resp. dalsia otazka - ako rychlo po porode ste boli schopne vstat a ako tak fungovat - navstivit toaletu, ist do sprchy a pod. Dakujem

yanielka
10. sep 2012

@blackstrap ziadne cievkovanie sa nekonalo aj ked po porode chcela sestricka aby som sa vycikala, ale ja som porodila za hodinu a pol od prichodu do Kocha tak som jej povedala ze fakt nemam co zo seba dostat kedze pred porodom bola ocista a potom som uz velmi nepila. nemali s tym ziaden problem. Ja som bola hned po porode schopna vstat, len mi nechceli dovolit ze az po 6 hodinach nakoniec prisla sestricka po cca 5tich hodinach.

dancul80
10. sep 2012

@blackstrap ani na kramaroch necievkuju, nemyslim si ze to robia preventivne. kolko po porode budes schopna vstat zalezi aj od toho ako ta to cele vycerpa. ked som rodila dceru trvalo to 4h ale nedostala som jest, pit no konec a bola som odrovnana este dalsie 2dni. pri synovi som to v porodnici odbila za hodku, najedena, vyspana, postavila som sa hned a sla na wc jak ma doviezli na izbu. je to ako po operacii, problem s tlakom a rovnovahou. a samotne mocenie to je o psychyke, chce to cas a najlepsie pod sprchou 😉 ak by to neslo tak ta vycievkuju

dnes som bola na monitore na izbe cakateliek a teda je to dost male, neviem si predstavit ze su tam 2rodicky s doprovodom. ale asi to davaju po 1 ked mozu? dufam.

@roamers a aj ti nejak okomentovali porodny plan? teda ci mozu naplnit vsetky poziadavky alebo nie

roamers
10. sep 2012

@dancul80 ano, porodny plan si vsetci presli, slubili mi spnit moje poziadavky, jedine co sa nedalo bola poloha pri porode, ale tam sme si dohodli kompromis.

dancul80
11. sep 2012

@roamers mozem sa spytat aky? lebo tiez to mam zahrnute v plane lenze ked je k dispozicii len koza tak sa asi tazko da nieco riesit 😒

cherryblossomgirl
11. sep 2012

Dievcata, ktore ste rodili u Kocha - ake vysetrenia ste este museli absolvovat s babatkami? Pri odchode z porodnice som od pediatricky nedostala ziadne instrukcie. Mala ma 2 tyzdne ( @chrumka84 tusim sme rodili rovnako 26.8.)

nelinqua
11. sep 2012

@cherryblossomgirl do 3 dni sa hlasit u pediatra ktoreho ste si vybrali, a potom v 4t ist na sono klbov..to je vsetko co sme my absolvovali

titkovamiriam
11. sep 2012

@blackstrap teda ja som mala tri prirodzene porody/jeden v kochu/ a ani raz ma necievkovali a ani ostatne maminy.No a v sprche som bola po 6h.-najlepsie je po porode močit v sprche.

marmete
11. sep 2012

@cherryblossomgirl ahoj ti uz pisala nelinqua, treba ist k pediatrovi so spravou, ktoru si dostala v porodnici a on ti nasledne vypise odporucanie na usg klbov a asi ti da aj nejaky kontakt na ordopeda a zavolas si k nemu.

orchidea100
11. sep 2012

@roamers Ja som rodila u Kocha v juni a 100% suhlasim s tym, ze tam chyba laktacna poradkyna. Nase zaciatky s kojenim priamo tam boli take, ze malemu vzdy len natlacili pradavku do ust... ked odisli, on ju vyplul a ja som mu ju tam uz nevedela dostat. Uz ma chytala panika ako to pojde dalej. Potom sa snazili vnutit mi klobuciky s tym, ze nemam bradavky.... tak po tomto vsetkom som si priamo do porodnice zavolala laktacnu poradkynu (ktoru som uz poznala z predporodneho kurzu na ktory som chodila) a ta mi bez problemov vysvetlila techniku ako babatko prikladat, bradavku mi krasne povytiahol a odvtedy uz s prisavanim nebol problem (a ziadne klobuciky neboli potrebne). Tak isto rady detskych sestier boli dost roozpacite, jedna radila to, druha uplne nieco ine... bez nejakej koncepcie.... Takze laktacna poradkyna by bol skvely napad.
A co sa stravy tyka, tiez sa mi niektore jedla zdali totalne nevhodne, zena po porode je jednak vycerpana a jednak by mala mat stravu, ktora neublizi babatko. Tak isto nam tam servirovali jedla z kyslej kapusty, cibulove jedla a podobne... a zabili ma hnusne mukove parky v nedelu. To som odmietla jest. Inac strava by bola za beznych okolnosti fajn 🙂

cherryblossomgirl
11. sep 2012

@marmete @nelinqua dakujem, u nas bola pediatricka na obhliadku den po prepusteni z porodnice, ale nedostali sme ziadny papierik k ortopedovi, MUDr. Kusin to isti 😉 skusim tam zavolat

marmete
11. sep 2012

@cherryblossomgirl vdacne, no neviem ci zrovna ten papier resp. odporucanie nie je nutne, ale to si pozistujes 😉 a urcite chod k nemu, ja to lutujem odkedy som zavolala na cislo, ktore mi pediatricka odporucila, poucena do buducnosti, radsej zaplatit, ako nechat vysetrovat dieta doktorom, ktoreho to obtazuje. Buduce sono bude uz ineho resp. tebou menovaneho... 🙂

kape
11. sep 2012

@marmete - ako Vas citam, tak asi cela BA k nemu chodi 😉 . Nam ho tiez pred 4 rokmi pediatricka doporucila, ze nebudeme musiet s malym cakat na Antolskej, hned sme si povedali ze to za tie prachy stoji a naozaj pristup ma skvely. My sa akurat k nemu zajtra chystame so starsim synom a inym problemom ako si klbiky 😉 .

Ja som dnes bola na prietokoch a zas mi ich robil Mudr. Kostelny a mne sa ten jeho styl rozpravania a komunikacie celkom paci, sice taky bez usmevu, ale mne to prislo, ze rozprava aj tak s takym polozartom. Dnes tam celkovo o 14tej bolo velmi luto.
Inak sa tu riesili aj doby cakania v cakarni a pod. MNe sa inak este asi nikdy nestalo, zeby som cakala pol hodky, naposledy ked som isla k primarovi, este som si ani nesadla na stolicku a uz ma volal dnu. Ale stale ked pridem sa hlasim najprv na recepcii a potom si ma uz lekari volaju a nemusim dlho cakat a to chodievam aj doobeda a aj poobede mavam casy.

barbade
11. sep 2012

@roamers Super prispevok, velmi uzitocny. Za take peniaze ako tam treba platit by som naozaj cakala ze nebudu mat problemy s detailmi typu uplne nevhodna strava pre maminy a smetne kose. Apropo, prestravovala by som sa tam ako vegetarianka? Nevies, ci je tam taka moznost?
Laktacna poradkyna by sa fakt tiez zisla, ved zaciatok je v tomto smere uplne najdolezitejsi.
Inak zvysok znie celkom dobre. Len nerozumiem, preco ti neprilozili dieta, ani otcovi??? Babo nebolo uplne fit? To by ma strasne sklamalo.

marmete
11. sep 2012

@kape Mne ho odporucila kamoska, ktora tam bola s deckami a bola velmi spokojna, ja som zavahala a skoncila som u doktora, ktory po mne arogantne vybiehal, napriek tomu, ze som tam iba dosla a okrem pozdravu nestacila nic povedat a kym som sa dostala na radu... no ale co chcem, ked je to "zadarmo".

kvetinqa
11. sep 2012

@kape ja mam tu istuskusenost, nikdy som na poradnu necakala dlhsie ako par minut...

lentila.g
12. sep 2012

@blackstrap mne nič neobíli žiadne cievkovanie ja som sa pytala po dvoch hod.na wc,to mi povedali že nemôžem Ešte,ale po 4h som zavolala že ja uz chcem ísť na wc a do sprchy tak o 23:15 prišla sestricka že mi pomôže -ja som sa cítila Ok tak som prešla sama a počas sprchovania bola u mna v izbe pre prípad žeby mi došlo zle...ale ja som bola fakt Ok-nebyť toho že vidím malého vedľa seba tak neverím že som rodila uz na druhy den...
Po prepustení som doma fungovala sama so všetkým(poriadok,staranie sa o 1,5r...) ale je to individuálne

lentila.g
12. sep 2012

@cherryblossomgirl malicky ma 6t -štátny ortoped mám od staršieho husiu kožu ked si na správanie spomeniem(3.kontrolne vyšetrenie nam robil uz Mudr Kusin a ODPORÚČAM)Včera so akurat mladsiehi objednala ale dostali sme termín az 3.10.ale ja idem cez Procare že všetko ma u nich plné)

ella_joy
12. sep 2012

@kape s tym cakanim..ono je rozdiel asi ci si tam dopoludnia abo popoludni..ked som chodila pred 10 neodisla som do 12 takmer a vcera som isla na 12 a hned som isla dnu to sa mi stalo aj minule...mozno zas moja blba nahoda.
Ja suhlasim s nazorom mojho gazdu, ze doktor nema a nemusi byt "social genius", je tam od ineho, ale zas mi takmer nic nepovedal ohladne mojho stavu, nepotrebujem s nim debatovat a ani to neocakavam, skor naopak, ale aspon keby mi okrem otazky na datum PM a datumu na dalsiu poradnu povedal aj ci sa nieco zmenilo od poslednej kontroly, by som ocenila, kedze prenasam a asi aj budem nejaky ten den,ako sa poznam a citim....este ze tam bola Mudr. Marcisova a ta mi povedala aj nieco navyse...ako odbornika, nemam ziadne vyhrady.

dancul80
12. sep 2012

@kape kostolny je v pohode. ja mam dojem ze ta starsia generacia je taka neusmievava ale v komunikacii nikdy nebol s nimi problem. najviac sa usmieva taky mlady a da sa s nim aj pokecat, v stredu robi ultrazvuky.

ten dr. kusin vyzera zaujimavo ale pri 3detoch to uz je riadna palka 😝

roamers
12. sep 2012

@barbade ako vegenatrianka, myslim ze ano. Bol vzdy vyber z 2 jedal a jedno jedlo bolo vzdy nieco mucne ako napr. buchy.

tea333
12. sep 2012

@roamers tie tvoje postrehy su na mieste, tiez by som zmenila stravu, aj ked mne chutilo, ale niektore veci som musela vynechat kvoli strukovinam, smetny kos som tiez mala stale plny ale musim povedat ze mi ho stale vcas vyniesli.

Mna tam co sa tyka informovanosti tiez celkom sklamalo odporucanie sestier. jedna mi poradila dat malemu cumlik ked chcel byt stale na prsniku a ja som sa absolutne nevyspala a hovorila som to dr., a ina mi radila dokrmovat.
ja som nastastie bola druhorodicka a poucena, takze som nemala ziadny problem, ale ako som citala ze niekomu radili klobuciky, ze neporadili dobre s prilozenim..to ma trochu mrzi a zaraza, pretoze dojcenie je alfa a omega a vsetok personal by mal byt zaskoleny. pripadne nech radsej vzdy zavolaju laktacnu ktora by tam mala byt 24hod denne.

roamers
12. sep 2012

@dancul80 no jedine co sa dalo, bolo v sede, tak aspon to, vydy lepsie ako v polohe lezmo a pripadne este nohy v strmenoch. Brrrr.

barbade
12. sep 2012

@roamers Uff, to je pristup, ktory neznasam, to nie je vegetarianska strava. Palicnky, buchty a vyprazany syr 😀 😀 jezisi ved je to zdravotnicke zariadenie 😀 V takom Ruzinove mi vobec nepride cudne pocitat s tym, ze jedlo mi bude nosit manzel, ale keby som zaplatila 1200e a manzel by sa tocil tyzden okolo sporaka, tak by ma to mrzelo. Ale to je jedno, z viacerych dovodov stale vaham a odradza ma ta cena, Koch asi nie, u nas ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre