Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kape
12. sep 2012

@dancul80 - ordinuje aj v SNOPE a tam sa nepriplaca nic, je to plne hradene poistovnou, ale neviem ci tam robi aj klbiky, to si treba overit.

ella_joy
13. sep 2012

Kocky, je tu niekto, koho hospitalizovali ako posterminovu graviditu? Rada by som vedela aky maju cca postup. Je mi jasne, ze od nalezu v den prijatia, ale realna skusenost by mi helfla,co mozno ocakavat kedze u mna to na spontanny porod nevyzera. Niekde davaju tablety, niekde rovno oxytocin, niekde praskaju vodu ci rovno seknu... a uz aj interne vysetrenia mi expiruju 😢

moon1979
13. sep 2012

@ella_joy
krpec robi drahoty 🙂

ella_joy
13. sep 2012

@moon1979 veru, a este ake, to nema po mne, ja by som sa drala von 😀 sak ale ked ho budu vyhanat, sam si za to moze...preco prave ja musim prenasat obe deti 😖

mirkactv
13. sep 2012

Nemam este skusenost priamo s porodom v Kochu ale som tu hospitalizovana uz 4den, momentalne som 35+4. V 31 tt som lezala na Antolskej ale z tade som sa po 2 dnoch vypytala domov. Porovnavat statnu nemocnicu a Koch sa asi neda. Rozhodovali sme sa medzi porodom na Antolskej a Kochom ale po hospitalizacii na Antolskej bolo rozhodnute. Pri porode ci pri prvych dalsich problemoch ideme do Kocha. A tak aj bolo. Najprv som sa obavala ako to tu funguje na pohotovosti, ked nie som ich pacient a som len v 35 tyzdni. Prijali nas vsak bez problemov, milo, hned zavolali doktora. Cakali sme max. 5 minut aj to vsak zatial so mnou sestricka spisovala udaje. Po vysetreni ma prijali a zaviedli na izbu. Kde ma odprevadil aj manzel so synom. Ziadne stresovanie. Dostala som vsetko. Koselu, uteraky, zupan.To ako to tu prebieha ma prijemne prekvapilo. Sestricky som milsie este nestretla. Aspon tu na druhom v poschodi sa niet na co stazovat. Dokonca, ked prisla sestricka s antibiotikami, a ja som ju poprosila, ze neviem o tom, ze by som mala brat antibiotika, tak by som chcela hovorit s lekarom, preco mi ich chcu dat, ci to vie vybavit, tak ochotna bola. A za 10 minut prisla doktorka a vsetko mi vysvetlila. Na Antolskej si na mna doktorka nenasla cas cely den aby mi vysvetlila preco mi co chcu aplikovat. Doktori, ktorych som zatial stretla su uplne ok, vobec nemam pocit, ze by boli menej fundovani alebo zodpovedni ako ti v statnych nemocniciach. Skor naopak. Pridu mi viac opatrnejsi, aby nic nezanedbali. Viac hovoria. Urcite budem rodit tu. Strava mi chuti. Izba sa mi paci. To, ze moze byt moj muz a syn so mnou az do deviatej vecer na izbe, v uplnom sukromi je na nezaplatenie. Vela nasich znamych, nesuhlasi s nami, ze aj teraz lezim v Kochu a nie v "istote" na Antolskej, ved, co keby sa nieco stalo...a pod. Ved tam je tolko odbornikov pre pripad nudze...A Koch ma obmedzene moznosti. Ale mna presvedcili. Ze aj na Slovensku sa da byt kulturne hospitalizovana.

moon1979
13. sep 2012

@ella_joy no nezávidím ti, ja som bola na nervy už v 38tt som sa cítila ako vzducholod 😀

kape
13. sep 2012

@ella_joy - s tymi predoperacnymi vysetreniami to az take zle nebude. Ja som este podla terminu daleko do porodu a moj osetrujuci lekar povedal, ze si ich uz mozem dat spravit. Neboj vsetko dobre dopadne. Urcite vedia co robia.

ella_joy
14. sep 2012

@kape vedia, ja som sa doktora K. hned spytala,ci je to OK, a povedal,ze dokial tam nastupim, to bude OK, s takym uskrnom,ze som bola rada,ze prejavil aspon nejaku mimiku tvare 😀
Tentokrat uz mi sam povedal status quo sam..tak asi to bolo aj o tom,ze mali ozaj fofry, teraz bol tam klud, tak bol aj on vo vacsej pohode,a o to viac, ze sa volam ako jeho dcera, hihihi
@moon1979 a Ty si v ktorom tt rodila? Si vies predstavit rodit v 42tt? Ja velmi zivo 😅 budu musiet najst XXL postel pre mna..
@dancul80 a vy ako sa drzite? Cakame na vas 😎

moon1979
14. sep 2012

@ella_joy v 39tt vyvolávačkou, ale mala som dost, bola som ako vzducholod 😀

ella_joy
14. sep 2012

@moon1979 ano, a preco vyvolavackou? Ci uz bola voda prec? Davali oxy ci tablety?

moon1979
14. sep 2012

@ella_joy
mala som problémy zdravotné ... dostala som tabletku, ale ta vobec nezabrala ... nepomohlo ani prepichnutie vody, nakoniec som po 26 hodinach skoncila na cisarskom ... 😝

ella_joy
14. sep 2012

@moon1979 ahaa. Mozem byt zvedava, zasili Ta pekne? 😉 lebo ja som zasita jak vreco zemiakov po prvom, tak by som chcela byt ako saty od Versaceho 😉 ak by sa pritrafilo... A celkovo, po sekcii, ako to bolo? Kedy ta postavili, dali babo? Postele su polohovacie? To som si nestihla ocheckovat..dakujem za info. Si kolko po porode teraz?

moon1979
14. sep 2012

@ella_joy
prve som nerodila v Kochu, tuto temu si citam, lebo velmi silne uvazujem o tom, ze druhe uz chcem porodit ako clovek a mat prijemne spomienky na pôrod 🙂
aj napriek tomu, ze som mala az 18 stehov tak jazvu mam peknu a pod bruskom, schovanu v nohavickach, takze to som bola spokojna ... o ostatnom priebehu nemozem hovorit pozitivne, takze sa radsej nevyjadrujem, ale ktorá si môže povedať, že v štátnej nemocnici to mala úžasné ... 🙂

no standardne ma posadili po 24 hodinách (bol to heroický výkon pre mna) a dieta som dostala k sebe az na treti den poobede ...

kape
14. sep 2012

@ella_joy a neboj nebude to az take zle, pozri na moj tyzden a ja som v utorok na prietokoch od lekara dostala info, ze moj maly uz teraz ma 3076 g. A viem , ze je to odhad, ale kedze starsi sa v 39 tt narodil s vahou 4300 g, toto bude skor realita ako nejaky odhad 😀 .
Ja som v statnej tiez mala prvy cisarsky , zasitie mam ukazkove, ale ta dotycna lekraka je vraj v Ruzinove na cisarske najvacsi odbornik, aspon tak sa tam o nej hovori. Mna postavili na nohy (porod o 13:03 hod) na druhy den cca o 8 rano, ale to som si hned aj spat lahla a potom som mala do obeda este pokusy, az o nejakej 14:30 hod som si to odkracala po schodoch, kedze vytah nebol v tom case k mani o spochodie nizsie konecne na sestonedelie (v den porodu tam nebolo miesti) na novu izbu a dostala som konecne k sebe maleho, ktory bol u mna do vecera a potom na noc som ho dala k sestrickam a od dalsieho rana uz bol so mnou.A ja mozem za seba povedat, ze mne pomohlo, to ze mi chodili dopichavat EPIdural este aj po porode, takze som nepocitovala velmi bolest z cisarskeho. Bezne to k cisarskym v nemocniciach nerobia, ale v Kochovi aj pri cisarskom je mozne vyuzit Epidural.

uhnakova
14. sep 2012

Ahoj baby, ja som rodila u Kocha teraz v juni a som extremne spokojna. Vsetok personal bol velmi mily: doktori - niektori viac - ini menej, ale celkovo nadstandart, sestry absolutne mile, pomahajuce, este aj upratovacky su tam slusne. Porod vyzeral tak, ze najprv ma dali na izbu, kde boli dve postele, ale bola som tam sama skoro celu dobu, az tesne pred koncom prisla druha zienka, co som aj uvitala, lebo manzela som poslala domov a uz som sa tam nudila ako pes 🙂. Na tejto izbe mi chodili robit monitor - asi raz za hodku az dve a este kazdu polhodinku extra sestra dosla kontrolovat tep malemu - pomocou ultrazvuku. Inak ma nechali tak, co mi vyhovovalo. Tusim este obcas dosla sestra spytat sa, ci nieco nepotrebujem, doniesla mi flasu vody. Najprv som tam mala manzela, pozerali sme telku 🙂, ale potom to vyzeralo na dlho, tak som ho o desiatej vecer poslala domov. Inak, nemusela som byt na tej izbe, prechadzala som sa aj po chodbe, kym som ako tak mohla 🙂 Potom som sa plazila uz len po izbe, furt som bola pod sprchou (krasna sprcha vo vlastnej kupelni na izbe). Neskor v noci mi konecne mohli dat epidural a rano sa maly narodil. Porod hroza, ale zasili ma kvvalitne, teraz po troch mesiacoch som uz relativne uplne v pohode 🙂. Maleho mi po porode podali, nechali asi 10 minut, odniesli na vysetrenie a zase mi ho dali. Lezala som s nim na porodnej sale asi hodinu a pol. Potom ho zase odniesli a mna zakratko nato previezli na sestonedelie. Maleho mi doniesli asi za hodku a pol, to som im uz vyvolavala cez izbovy telefon, ze kde je. Potom som ho mala stale pri sebe, cca raz denne ho niekam odviezli na vysetrenia sluchu, zraku, nejaky odber krvi z paty a podobne. Izba na sestonedeli bola sice pre dve osoby, ale cely cas som tam bola sama, co bolo strasne fajn, lebo manzel mohol byt vzdy po robote so mnou. Navstevne hodiny su od 9:00 do 21:00, ale on viackrat odisiel okolo pol desiatej vecer, nikto to nekontroloval. Co sa tyka napr. stravy, tak celkom dobre varili, mne sice zo zaciatku nic neslo na chut, ale postupne som sa rozozrala 🙂. Obedy a vecere boli vzdy na vyber, tusim z troch menu. Co sa tyka takych tych rannych otravovani s teplomerom, chodili sestry pred siestou. Ale jeden teplomer mi nechali na izbe, takze som si teplotu vacsinou zmerala uz predom, ked som kojila amleho niekedy nad ranom a proste som im len povedala, ze mam teplotu tolko a tolko 🙂. Velmi som ocenila, ze sprchu som mala par krokov vo vlastnej kupelni. Inak, co sa tyka hygieny, tak vsetko je v podstate uplne nove, ciste. Uteraky, nocne kosele, vlozky dostanete a vymienaju, resp. doplnaju na poziadanie. No, takze ja som bola spokojna. Co mohlo byt trochu lepsie, je podpora kojenia. Islo to dost ztuha a mala som pocit, ze sestry nie su uplne vyskolene, lebo nasilim drzat hlavicku dietata pri prsniku, aby sa prisalo, nie je zrovna ukazkove prilozenie. V posledny den to zachranila primarka z novorodeneckeho, ktory mi ukazala rozne polohy - napr. futbalovu. Totiz hoci som rozne dojciace polohy mala nastudovane, tak urobit s babom to co je na obrazku, nie je v praxi uplne lahke. Aspon na zaciatku 🙂. Fuuuu, tak som sa rozpisala, snad to niekomu pomoze 🙂.

uhnakova
14. sep 2012

Este by som dodala, ze doktorka pri porode sa ma spytala, ci sa chcem vyhnut nastrihu hradze, ja ze hej. Ona na to, ze uvidime, ze sa pokusi. Bohuzial to nevyslo, vraj sa fakt nedalo, babo sa proste nezmestilo. Ale snazila sa ma najprv porodit bez nastrihu. Takze nebojte sa, ktora ma lepsiu anatomiu intimnych miest, moze u Kocha porodit aj bez nastrihnutia. Inak samotny nastrih pri porode som vobec necitila, vzhladom k ostatnym bolestiam 🙂.

dancul80
14. sep 2012

@ella_joy od vcera poslicky ale nic co by ma rozhybalo smer porodnica. ale uz som samozrejme nedockava, ale co to budem tebe pisat ze 😉
@uhnakova fajn ze si si to uzila. ten nastrih, to som zvedava. aspon raz by som nechcela byt zasivana. mna ked nenastrihli tak som sa roztrhla. s kojenim je to strasna skoda. viem co som sa natrapila s dcerou a tu som rodila na kramaroch a tam maju dobru poradkynu

sendym
15. sep 2012

@roamers prosim ta aj si absolvovala morfologicky ultrazvuk u kocha?

dancul80
15. sep 2012

@ella_joy este k vyvolavacke. zalezi od nalezu. urcite zacnu tabletou, ta zmakcuje porodne cesty. vodu ti mozu prasknut az nalez postupi. no a oxytocin sa myslim dava az na dootvaranie. lebo po oxy to uz je masaker. prvy porod mi vyvolavali. ☹

erika_rika
15. sep 2012

Zienky viete mi povedat, ze ci pri odchode z nemocnice (po porode), Vam davali nejaky balicek? Napr. ako na kramaroch. Alebo aspon lieh na pupcek a podobne? Dakujem

ella_joy
16. sep 2012

@dancul80 no som zvedava, co na mna vymyslia, ja som vcera mala asi prve posliky, ale tak nic z toho, takze taham 42tt v plnej sile.. 😎
Toho oxytocinu sa bojim, lebo som presne pocula, ze to je potom ozaj masaker, jedna kontra za druhou a silnaaa..zacinam mat uz strach z porodu a dost velky a to som vcera chcela masera ukecat, nech mi spravi akupresuru na chodidla, ze by mi to troska pohol..ale ani za svet nechcel 🙄

dancul80
16. sep 2012

@ella_joy pri oxy by som zvazovala epi. aj ked teraz sa k tomu staviam ze prezila som to tak by som to prezila aj 2.x. mozno ti bude stacit tableta a prepichnutie vody. uz ta inak dlho nenechaju tak drzim palce

moon1979
16. sep 2012

@ella_joy
ty si ešte stále kinderko? 🙂
no teda drobcovi sa u teba riadne páči 🙂

uhnakova
16. sep 2012

@erika_rika U Kocha som dostala taku krabicu plnu vzoriek roznych vyrobkov, tusim mala flaska Lovi tam bola, zo dve pampersky, krem na ritku, vlhcene utierky, jedna plienka do vody, nejake brozurky a vzorky kremov. K tomu mi dali este dalsi darcek, co davaju len u Kocha - hunatu flisovu deku pre babo, jednofarebnu (bezovu) so vzorom medvedika. Ta deka ma potesila, lebo som ju necakala 🙂. Lieh na pupcek kupis bez problemov v lekarni. Ja som ho ale pouzila len dvakrat, potom mi pediater povedal, ze ho nemam pouzivat, ked sa pupok pekne hoji, vraj to je uz zastarana metoda. V porodnici vraveli, ze lieh sa ma pouzivat. Nuz, dala som na pediatra 🙂 a na lieh som sa vykaslala. Pupok sa pekne zahojil a odpadol asi po 14 dnoch.

uhnakova
16. sep 2012

Vlastne ta deka asi nie je flisova, ale skor plysova.

roamers
17. sep 2012

@sendym ahoj, nie neabsolvovala

chrumka84
17. sep 2012

Ahojte,

mam problem so sitim. Na recepcii mi povedali (v telefone), ze proste mam prist, ze ma daju do cakarne a niekto ma vysetri. Myslite, ze tam mozem ist aj o siestej vecer? S malou sa tam nemam ako dostat cez den a nemozem si dovolit tam dlho cakat..

kvetinqa
17. sep 2012

@chrumka84 jasne, aj na pohotovost by som isla

uhnakova
18. sep 2012

@chrumka84 Ja som mala podobny problem, jeden steh mi povolil. Isla som do Kocha, ako sa mi hodilo (konkretne naobed), ale predom som sa uistila telefonicky, ze mozem dojst. Na recepcii ma pridelili na nejaku nahodnu ambulanciu, kde mali menej pacientiek. Cakala som asi 50 minut. Lekar mi to pozrel, vydezinfikoval a povedal, ze sa to zarastie same za 3-6 mesiacov. Kazal mi prist za 2 tyzdne na kontrolu, ale som sa na nu vykaslala, lebo som isla na kontrolu po sestonedeli ku svojej gynekologicke. Co sa tyka zarastenia vypadnuteho stehu, tak teraz po troch mesiacoch uz to je relativne skoro zacelene. Som rada, ze sa mi v tom doktor viac nesparal, ktovie ako by to bolelo.

ella_joy
18. sep 2012

Ahojte, tak to uz mam za sebou,konecne, a isla som prirodzeneee 😵 a velmi frisko..bez akehokolvek urychlovania 😵 ine kafe toto ako sekcia,aj ked sitie boliii 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre