Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

dancul80
19. sep 2012

@ella_joy tak super. aspon na niekoho fungoval pokles tlaku 😉 gratulujem. a uz si aj doma?

ella_joy
19. sep 2012

@dancul80 ee, v pondelok v noci som rodila, ale uz by som aj isla 😉 a ty akooo?

blackstrap
19. sep 2012

@ella_joy ahoj, mohla by si prosim popisat, ako to prebiehalo? Tiez chcem prirodzeny porod, nechcem epi ani oxy, ani v podstate ziadne medicinske zazraky a tak by ma zaujimali veci ako - kedy ti zaviedli kanylu na infuziu (kedze oxytocinu sa v 3DP vyhnut neda), ako prebiehalo monitorovanie pocas 1DP, ci si mala nastrih alebo nie, v akej polohe si rodila, kedy ti prilozili babo a kedy ti ho doviezli na izbu... a podobne. Urcite sme viacere zvedave 🙂 a si na izbe sama? A kto ta rodil?

dancul80
19. sep 2012

@ella_joy stale vyhodne balenie 2v1 😉 dr. sice tvrdi ze sa uz v utorok neuvidime, ale neviem. nemam ziadne priznaky porodu 🙄

@blackstrap da sa vyhnut oxytocinu, v najhorsom ti ho pichnu medzi kontrakciami, respektive picha sa vtedy ak nie su dostatocne kontrakcie, v tom by som problem nevidela. pri normalne napredujucom porode som ho nedostala ani na kramaroch. a ani preventivnu kanylu som naposledy nemala. teraz to mam napisane v porodnom plane.
ked som bola na monitore tak som sa bavila zo sestrickou. nedavno mali totalny natresk, ale ze teraz mali 2dni volno a pred tym len 1 cisarsky. ale na september ze maju este vela terminov 🙂

ella_joy
19. sep 2012

@blackstrap ahoj. Ja som bola na prijme po 8dnoch prenasania s ledva 1,5cm nalezom a inak nic. Tym ze odhad bol ledva pod 4kg,,tak povedali,ze skusia normalne co som bola rada,ale videla som,ze neboli si velmi isti...a ze ked teda nic sa nedeje tak rano prasknu vodu pripadne skusia oxytocin 😕 A to som sa tak zlakla,ze som malemu nakazala nieco robit s tym..vecer som zacala mat nepravidelne kontrakcie á 15-20 min a ked mi robili ctg o osmej skocili mi na 5min a uz bolestive, a ten stroj to vobec neregistroval..a ked som uz riadne predychavala o 9 som si vyziadala dokotora nech ma pozrie,lebo aj ked im to nic neukazuje ja mam des bolesti..a tak kukol,ze na 3cm a ze sa asi bude teda do rana rodit, neviem kto to bol,ale mlady taky vegetak...tak ja som si ale vypytala epi,kym mi urobili pripravu na dali na box bolo nekonecne, ale ze aj tak rodit nebudem tak skoro..kanylu mi dali na boxe az,ale to kvoli epi okolo 10 uz konecne nejak zafungovala a ked prisiel aj pre mna uzasny Dr. Ditte, ten mlady doktor ze ide pozriet voda v ten moment rupla a oni sokovani,ze ideme hned rodit,lebo som bola na full..islo to potom rychlo,keby som vedela lepsie tlacit aj rychlejsie,ale vytlacit skoro 4kg valibuka bola fuska,ale vsetci boli velmi napomocni, a mala som tam 8ludi z personalu 😀
Strih urobili, ale aj maly ma este trhol,takze sitie aj 40min.rodila som na chrbte.ale mozes asi aj v sede,len im to treba povedat.ked nebudes nieco chciet, tak im to treba povedat alebo asi idealne aj mat v tom porodnom plane.na vsetko sa pytali,a informovali..ja som aj tak nevedela kde je sever,este aj drahy mi odpadol, tak ho ratovali 😀 prilozit hned po vazeni,lebo moj sa riadne nachlontal vody a kym som ho vytlacila aj bol modravy 😢 Ale opat,ak bude vsetko OK, kludne si babo vypytaj hned,aj pupocnik myslim,ze by nechali dotepat a prestrihnut partnerovi, ten moj akurat tesne predtym isiel k zemi 😕 Potom mi ho dali este ked som bola na boxe po..a mal uz farbu a na izbu hned skoro rano..ale mam pocit,ozaj, ked by som chcela veci inak, nik by ma o nicom nepresvedcoval ani nevyhovaral...takze zatial pozitivne,ale asi maju dost toho,lebo kym som dostala od bolesti cipok tak 2h..ale tak snazia sa a ja som sama na izbe, tak som maximalne spokojna 🙂 A hlavne happy,ze mozem mat este jedno babo raz, kedze som isla spontanne a tiez bude u Kocha 😝

dancul80
19. sep 2012

@ella_joy na krpca asi treba razne hned od zaciatku 😀 skvele ste to zvladli 😉
ten mlady nebol taky tmavy mensi s okuliarmi? inak ako sa natlacilo 8 ludi do toho boxu?? mne to prislo strasne male

dulkagabulka
19. sep 2012

@blackstrap ak sa zaujimaš o prirodzené pôrody ,
pozyvam ta, aj vsetky buduce mamičky z Bratislavy a okolia- pridite sa v piatok porozpravat a zučastnit sa svetovej premiery dvoch užasnych dokumentárnych filmov o ženstve, materstve a porode, ktoré premieta Občianske združenie Ženské kruhy
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...

djgatta
19. sep 2012

Baby, ktore ste rodili v Kochu, kolko ste zaplatili za celkovu starostlivost, viem ze za porod sa plati 1200e, co este okrem toho sa plati, napr. tie poradne od 36tt, alebo pobyt na sestonedeli a tak, dakujem

marmete
19. sep 2012

@djgatta 1200 EUR a kedze som ich klientka platila som na zaciatku iba za morfologicky ultrazvuk 20 EUR, cize zalezi od toho, ci sa tam chystas iba rodit a mas doktora inde alebo si platis ich. Poradne resp. poradnu som neplatila. Moj sumar 140 (celorocny poplatok pre tehotne) + 20 (MU) + 1200 (porod). Nic viac som neplatila. Ale urcite sa ti ozvu aj maminy, ktore nie su ich klientkami (mam pocit, ze za poradne sa plati 20 EUR).

moon1979
19. sep 2012

@ella_joy no super tak to máš za sebou, gratulujem 🙂
a to sa odkial zobralo tolko ľudí k pôrodu? OMG celé theatro 😀

chrumka84
19. sep 2012

@djgatta nie som ich klientkou a platila som 20€ za kazdu poradnu. Za starostlivost v sestonedeli som neplatila nic (mala som problem s prsnikom a sitim)

djgatta
19. sep 2012

@chrumka84 dakujem
@marmete dakujem

blackstrap
19. sep 2012

@ella_joy dakujem 🙂 uvazovala som, co vsetko dat a co nedat do porodneho planu, pretoze mnoho veci mi pride, ze im staci povedat. Ale radsej tam dam vsetko, v bodoch, nech je to prehladne a nech nie su pochybnosti.
A hlavne - gratulujem k babatku 🙂 ja uz by som tiez to moje chcela drzat v naruci, ale vyzera to, ze minimalne 2 tyzdne si este pockam.
@dulkagabulka dakujem. Ale musim povedat, ze keby som pozerala video o prirodzenom porode, tak skoncim s epiduralkou od prvej kontrakcie. Nastudovanych mam vela knih, pozitivne ma naladili, bola som na kurze hypnoporodu a podobne, ale ked som sa odhodlala pozriet si dokument o orgazmickom porode, musela som to vypnut, lebo moje odhodlanie rodit prirodzene sa zacalo vytracat. Takze ja jedine ze by som prisla po porode 😀

stellamiapiccola
19. sep 2012

@djgatta ja som platila 1200e u Kocha priamo a u Mudr.čo spadá pod Kocha 120e viac nič

djgatta
19. sep 2012

@stellamiapiccola a kedy sa plati za porod tych 1200e?

stellamiapiccola
19. sep 2012

ja som mala plánovanú sekciu ,ale aj tak som si to zaplatila cca 2tt dopredu, lebo pri prvom pôrode som rodila skoro o mesiac skôr 🙂 to je na tebe ja som sa cítila tak istejšie a kludnejšie 🙂 najlepšie a najistejšie je tam skočiť alebo zavolať a sa informovať sa mohlo aj dačo pomeniť .
ja som strášne spokojná ako všetko bolo a sama na izbe + starostlivosť 🙂

mirkactv
19. sep 2012

Ja uz mam tiez po porode v Koche. O pol druhej rano mi odtiekla plodova voda, okolo osmej som mala kontrakcie kazdych 25 minut. Pred desiatov som bola otvorena na styri prsty a kontrakcie pekne boleli. Tak napriek povodnemu planu rodit co najprirodzenejsie som si vypytala epidural. O pol jedenastej zabral a kedze som bola v podstate celu noc hore tak som si do 12 pospala. O 12 som bola otvorena na 6 prstov, dala som si pichnut epi este raz. S manzelom sme sa sli poprechadzat ako nam odporucili a naozaj. Za 20 minut, ze " au au auuuuu, ja rodim". Tak sme sa vratili na salu, pozreli ma a ze rodim. Tak som si lahla, zadok mi dali nizsie, nohy vyssie, vysvetlili ako mam tlacit, ako dychat ci skor nevydychovat. Ja som este oznamila, ze nechcem nastrih a na 4 zatlacenia bola hlavicka von a na piate zatlacenie telicko. Bolo to uuuuzasne. Citila som ako so mna jednym jedinym tlakom vysiel. Neverila som, ze porod moze byt takyto zazitok. Nastrih sa nekonal ale trocha som sa roztrhla, tak mam jeden ci dva stehy. Sitie som necitila vdaka epiduralu. Co bola obrovska ulava. Tiez sme mali pripravene, ze po porode budeme dotepavat pupocnik a necham si maleho vysetrit na sebe a pockam na pricucnutie ale kedze som rodila v 36+1 a nebola som zdravotne uplne fit, tak som to ani neriesila a nechala ich ho zobrat a urobit zakladne vysetrenia. O to vacsie bolo moje prekvapenie, ked sa za par minut moj vratil moj muz aj s babatkom, ze je vsetko ok a uz ho mame cely cas pri sebe. Ziadny inkubator, izolacka. Nic. Je len nas 🙂
No a o toto vsetko sa postarali, a teraz dufam, ze ich nedopletiem, lebo co je skoda nenosia tu menovky ☹ Rodila ma pani doktorka Ondackova, o epi sa mi postarala pani primarka anesteziologie, instrukcie k tlaceniu a tu meno neviem asi pani Bozenka, porodna asistentka asi 🙂 neviem, ale bola a je k nam hrozne mila a mne bola aj teraz je naozaj velmi napomocna. Potom mlada pekna blondina, velmi sikovna. Meno ani poziciu neviem. Dalej primar Demecka, ktory ma teda vzdy vedel pobavit svojim nadhladom a humorom a tiez pan riadiel Cupanik.
Na urgente som 2 krat natrafila na pana doktora Trojana a to je balzam na dusu, jeho kludny a velmi prijemny pristup k vyplasenej zene.
Prve dieta som rodila v statnej nemocnici, druhe v Kochu. Prvy porod bol pre mna traumov, druhy zazitkom. Napriek tomu, ze sme mali inu predstavu o porode, a nastudovanych kopec veci, zivot to zariadil inak a na nase velke prekvapenie k nasej uplnej spokojnosti. A teraz ked babatko vedla mna krasne spinka a muz si v klude pozera zapas ligy majstrov, kym ja toto pisem, som stastna, ze takyto veget mozme zazit aj v porodnici na Slovensku.
Vela stastia a sil vsetkym maminkam, ktore to iba caka. 🙂

dulkagabulka
20. sep 2012

@blackstrap v tych filmoch nebudu ukazky porodov, skor je to o pravach žien pri porode - o uplatnovaní ludských práv pri nom...zmen porod- zmeníš svet 😉

alakujan
20. sep 2012

Ahojte babulienky, tak uz aj ja mam po tom 🙂 Musim Vám povedat , ze tak jak som sa bala tak to bolo jednym slovom uzasne. Aj ked mali v ten den asi 4 alebo 5 porodov. Prisla som v noci, na 1 cm , takze nic moc. Prislo rano a cela pereput vsetky mamicky popozerali , pan riaditel , primar a ostatni. Na porodnej sale uplne uzasne porodne asistentky mile, vtipne , napomocne ani som si nikdy nemyslela , ze moj porod bude takyto a tymto by som sa im chcela podakovat ak to citaju , obidve boli take mladsie kocky melirovane , jednu volal doktor Ditte Kikus a druha bohuzial neviem ako sa vola . Dalej doktor Ditte tiez ludsky , uzasny lekar. Tomuto super triu patri moja velka vdaka 🙂 Pan doktor ma nastrihol tak na dva kozmeticke stehy, nasho chlapceka nam hned ukazal, prilozili mi ho co bol uzasny pocit 🙂 zobrali ho pozriet novorodenci aj s oteckom a za 5 minutiek uz sme si uzivali spolu na porodnom boxe ako rodinka . Manzel nam urobil spolocne foto aj s panom doktorom a sestrickami nech mame na tento okamzik pamiatku. PO 2 hodinkach ma sledovali, potom ma previezli na izbu. Bohuzial nemali volnu samostatnu izbu co ma mrzelo , ale nakoniec si neviem vynachvalit moju spolubyvajucu mamicku a ani ak by mali volne by som uz nesla inde na izbu.
Takze vobec nelutujem 1200 eur. 🙂
Kočky aj ste nieco dali sestrickam alebo lekarom ? aspon nejaku malickost bonbonieru alebo tak ? ci uz sa to nenosi ? ja rozmyslam sestricenkam z porodnej saly aspon nejaku kvetinku za tu uzasne podporu , co poviete ?

dancul80
21. sep 2012

@alakujan podla mna kvetinka je mila pozornost, ale nie nejaka prilisna kytica. a gratulujem 😉

pockam az budu mat zase trosku viac volna 😀

kika831
21. sep 2012

Ahojte, tak aj my uz sme par dni doma. Dnes ma nas drobcek uz 2 tyzdne. Rodila som tiez u Kocha a poviem Vam, nelutujem ani cent. Porod bol uplne v pohode, takze vsetky moje obavy z porodu boli uplnr zbytocne. Personal je velmi mili, vsetci su stale k dispozicii, poradia, pomozu, naozaj nie je dovod na obavy 🙂. Ja mozem len vrelo odporucit.

kika831
21. sep 2012

@alakujan Podla mna kludne kvetinku ako vdaku mozes zaniest. Ja som dala tiez aspon bombonierku (podla mna aj ich potesi, ze vidia nasu spokojnost)

fidka
21. sep 2012

Zdravým všetkých
Ja som práve v 34tt a stále sa rozhodujem kam pôjdem rodiť,ako si najlepšie vybrať a jedna z možností je práve Koch.V mojom okolí neni počuť práve najlepšie recenzie na toto sanatórium,vravia,že pri čo najmenšej komplikácii nema sanatorium potrebné vybavenie a je nutný prevoz do niektorej z BA nemocníc.No po prečítaní vašich príspevkov by som bola opať naklonená.Čaká ma druhý pôrod,a ako prvý tak aj tento pojdem urcite sekciou,no pri tejto tehotnosti mam aj nejake zdravotne problemy,aj ked moj lekar-gyn. rodí práve v tejto klinike hovorí,že sú neni také závažné aby som tam nemohla rodiť.No,ale predsa by som sa rada dozvedela nejke postrehy od tehuliek ktoré majú podobnú skusenost a rodili aj pri nejakých menších komplikáciach v Kochu.
Ďakujem veľmi pekne.

sendym
21. sep 2012

@marmete ahoj prosim ta a kedy si bola na morfologickom ultrazvuku ?lebo ja som bola tak mesiac a pol dozadu a platila som 35e.dakujem

ella_joy
21. sep 2012

@dancul80 veru pockaj este,.lebo po vyjadreni sestricky vcera, uz sa pytala sama, kde daju vsetky zeny, ci na strechu. A izby su dost male pre dve zeny a dve babatka. Mne dali tiez maminu hned po porode na izbu...ja som aspon nejaky ten den bola sama...aj ked teda maju fofry a vsetko trva..bohuzial aj erarne veci dochadzaju..snazia sa, ale parkrat mi to stihli prizvukovat,ze maju vela porodov a este su dalsie, ktore sa maju spustit... 😕

kvetinqa
21. sep 2012

@sendym to uz si bola v ramci noveho cennika- ten je tusim od 1.jula. aj ja som tolko platila.

dancul80
21. sep 2012

@ella_joy och ja mam na toto vzdy smolu. ale tak hadam sa pomestim

marmete
21. sep 2012

@sendym koncom marca, cize podla stareho cennika

dash1536
22. sep 2012

Ahojte.tak my sme uz doma a nad mieru spokojny.ja som nebola prave ukazkovy porod.v den terminu ma prijali pre zle prietoky.to bol piatok a zacalo sa monitorovanie.ja uz som mala za sebou jeden cisarsky a velmi som si priala rodit prirodzene.tu mi vysli v ustrety takze radost velika.v nedelu vecer sa pani doktorke prestali pacit vysledky monitoru a xe bohuzial rano po vizite sa rozhodne o sekcii.o 10 minut vsak sok a ze okamzite treba konat.hned ma zacali pripravovat a avolali mojho lekara.Dr.Trajanov bol do hodinky na sale a isli sme na to.syn sa narodil 00:07 🙂dva krat snura okolo krku este aj s uzlikom.vdaka rychlemu a profesionalnemu pristupu sme zivy a zdravy.trosku bol len priduseny ale opat pani primarka na novorodencoch je dkvela zena.cely tim na sale bol uzasny a vsetci ma povzbudzovali a psychicky pomahali.pan anesteziolog aj vam velka vdaka ze ste ma bavili celu dobu🙂po prevoze na izbu sestricky velmi ale velmi ochotne a mile.nic tam nie je problem a velmi sa s.azia.rodila som v tom natresku ale nic mi nechybalo.nekojim a ked som potrebovala malemu mlieko tak i ho vzdy rychlo priniesli.krpca som si pytala od stredy k sebe.uz som to zvladala prave vdaka ich starostlivosti.uzdravovanie je po druhom porode rychlejsie za co vdacim sanatoriu koch a ich starstlivosti.

dancul80
22. sep 2012

@fidka ak mas pochybnosti tak to nema vyznam. v podstate poporodnej starostlivosti na kramaroch nemozem nic vytknut. dostala som sa na nadstandard a to ze som si musela zbalit pomaly celu domacnost, to sa prezit da. do kocha idem jedine kvoli porodu, na kramaroch je to strasny frmol. a ked mi niekto povie, vsak tu chvilu to vydrzis... ako ano vydrzim, ale citim dodnes ze to bolo miestami ponizujuce a za hranicou intimity. ale keby som mala pocit ze je tu riziko a v kochu ho nezvladnu, hoci len mala pochybnost, tak do kochu nejdem. ze prevazaju rizikove deti na antolsku a kramare je fakt, ale ani to netaja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre