Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
9. nov 2012

@sasenkah ale tak co by si chcela od dakoho, kto sa registroval len kvoli tomuto jedinemu prispevku...

kape
9. nov 2012

Tak akurat k tomuto som sa dostala pocas pobytu v jednej debate so sestrickou, ze v mediach nevidiet vobec, zeby u nich rodili celebrity, prave v TV komentovala spravy Pariskova v tom case. Ja okrem Kolarovej milenky o nikom inom z medii neviem, zeby tam "celebritny" rodil. 😀

kape
9. nov 2012

@fatavk - je mi luto Tvojej skusenosti, ja co som sa s nim stretla bol vzdy mily.

ddd50
9. nov 2012

@fatavk
Dobrý deň
chcel by som Váš príspevok poopraviť. Na ambulanciu neprišiel riaditeľ KOCHu, ale bol som to ja. Úplne s Vami súhlasím, že pracovné alebo osobné problémy na neriešia pred klientkou. Dovoľte , aby som sa ospravedlnil, musel to byť pre Vás naozaj nepríjemný zážitok. Prajem Vám bezproblémové ukončenie tehotnosti k spokojnosti Vašej aj celej rodiny
Dr. Daniel Demečko

baryana
9. nov 2012

@ddd50 kiezby lekari vo vsetkych nemocniciach boli ako vy a vasi kolegovia. 🙂 patri vam velka vdaka. vasa dlhorocna pacientka.

amouramour
9. nov 2012

@sasenkah no vsak to je jasne, ze take mamicky si volaju novinarov aj same🙂mna by skor z mojho bulvarneho zaujmu zaujimalo preco tieto mamicky uz druhy krat sluzby kochu ako super nemocnice nevyuzili

sasenkah
9. nov 2012

@amouramour ktora napr.?

kape
9. nov 2012

@amouramour - prosim ta a ako to vobec mohli stihnut? Ved su znovo otvoreni od minuleho leta, to by museli byt sikovne v rodeni ako ta misska Amenova, ci Pariskova

amouramour
9. nov 2012

@kape ja berem koch celkove, nie novu budovu, ved lekari su plus minus ti isti...a koch fungoval aj pred rokmi na partizanskej, sice nie v hotelovom standarte, ale bola to nemocnica, kde sa tiez priplacalo za porod

lentila.g
9. nov 2012

@kvetinqa gratulujem a prajeme veľa zdravička

ivanka.7
9. nov 2012

@amouramour nj fungoval... manzelova stara mama tam odrodila vsetky 3 deti s rocnikmi narodenia pred 1955 :D hej, je to vtip, ale nemohla som si pomoct

fatavk
10. nov 2012

Chcela by som reagovať na môj príspevok spred pár dní, kde som písala o mojej skúsenosti s prvou náštevou súkromného sanatória Koch.Žial prišlo k omylu, čo ma osobne velmi mrzí. Písala som o mojom prvom stretnutí s pánom riaditeľom, ale vysvitlo že pán riaditeľ to nebol. Stretla som sa s pánom primárom, o čom som vtedy nevedela. Pán primár sa mi ospravedlnil čo si skutočne velmi vážim a touto cestou sa chcem ospravedlniť aj ja pánovy riaditeľovi že som sa tak vyjadrila, ale skutočne som nevedela že nejde o neho.

vierka84
10. nov 2012

Co vsetko si potrebujem zbalit do porodnice Koch. Podla ich stranky potrebujem len spchovacku a sampon ... je to skutocne tak?

titkovamiriam
10. nov 2012

@vierka84 ked som tam ležala ja tak ani to, sampon som mala prichystany pri vlozkach a v kupelke bolo tuhe aj tekute mydlo-staci ti kabelka 🙂

titkovamiriam
10. nov 2012

a co sa tyka celebrít tak viem len on Palfy-Belany ked tam rodila,lebo to tam bola kamoska a novinari nemocnicu okupovali ako šialení!!!!A ak pan Cupaník rieši ženske problemy napr. v spravach je len dobre že sa o nich hovorí verejne,lebo podla statistík chodí na preventívky k ženskemu veľmi malo žien:(

titkovamiriam
10. nov 2012

@fatavk aká úžasna komunikacia lekar-pacient!!!!!aj v tomto je koch jednička!!!!

vierka84
10. nov 2012

a neviete ako je to s preporodnymi kurzami? organizuju ich? kolko stoja? ....

vodnarka06
10. nov 2012

Milé budúce mamičky. Len jedna rada, nad ktorou sa prosím zamyslite. Než si vyberiete pôrodnicu, zistite si, či je pripravená aj na riešenie komplikácií, ktoré by mohli pri pôrode nastať. Nechcem strašiť, ale som z oboru a za roky praxe ktoré mám, okrem iných aj s nemocnicou KOCH, som videla veľa vecí a zachraňovala nejeden detský život a videla, že naozaj minúty rozhodovali o tom, či bude pacient žiť, alebo nie a každý transport z pôrodnice, ktorá nebola dobre pripravená na komplikácie znižoval rapídne šance na vyzdravenie a dokonca aj na život. Hovorím o tom, aby pri pôrodnici v jednej budove bolo dostupné dobré ARO, keby sa vám skomplikoval pôrod tak, že by ste boli v ohrození aj života ( a to vôbec nie je tak raritné, HELP syndrómy, ruptúry maternice či atonické maternice sú bohužiaľ častejšie ako si myslíte) a aby bol pri pôrode skúsený neonatológ (teda ten doktor čo sa postará o vašu ratolesť, ak by sa jej štart do života nedaril tak jednoducho a vybavené novorodenecké oddelenie aj napr.prístrojmi, ktoré dokážu za bábätko dýchať). Majte prosím na mysli, že pre vaše dieťaťko sa všetko pôrodom začína a v prípade, že budú komplikácie (napr. omotaná pupočná šnúra) tak nedostatočná starotlivosť prvé minúty života, môže mať následky už celý život. Preto prosím myslite viac na svoje dieťa ako na svoje pohodlie či útulné prostredie. Žiadne nepohodlie, deravú plachtu, nepríjemnú sestričku, dlhé čakanie, zlú stravu, tlačenicu na vzdychačke, nestihnutý epidurál či spoločnú sprchu by som nikdy nevymenila za vedomie, že moje dieťa a ja máme v prípade potreby dostupnú okamžitú profesionálnu pomoc, personálne a prístrojové vybavenie aj na situácie, pri ktorých je ohrozený život. U nás súkromné a nové ešte stále nie je vždy synonymom kvalitné a dobré. Napr. podanie tak bežnej veci ako je transfúzia, pre niektoré súkromné inštitúcie je taký veľký problém, že keby čerstvá mamička nemala duchaprítomného manžela, tak by ju tam nechali asi vykrvácať. Alebo do prevozu do inej nemocnice zabezpečiť dýchanie u bábätka, ktoré bolo po pôrode natoľko slabé, že nevládalo samo dýchať, bola pre nich mission inposible a dieťatko sa prevozu skoro nedočkalo.... Ešte raz opakujem, že nechcem strašiť, ale pôrod nie je prechádzka po parku, mamička aj dieťatko môžu byť v ohrození. Aj keď na šťastie väčšina pôrodov prebieha bez komplikácií a všetko dobre dopadne. Ale ak nie (čo nikdy nemôžete vedieť ani vy ani doktor dopredu), tak aby ste si nikdy nemohli vyčítať, že ste neurobili maximum pre svoje dieťatko a pre seba.

titkovamiriam
10. nov 2012

@vodnarka06 tak nestras ja som rodila v kochu a mareka na druhy den prevazali na Kramare a aj tak si stojim za tym že koch je super vybavena klinika pre kludny porod oproti mega nemocniciam v BA..Mareka sa narodil s pravým uzlom na pupocniku-po porode mu bola poskytnuta adekvatna pomoc kedze sama som par sekund myslela že to bude zbytočné...no super tým pediatrov Marekovi zachranil život bez .Ine by bolo samozrejme keby som rodila doma ☹ ....Samozrejme pre mna bolo stresujuce ostat dva dni bez neho no nakoniec ani na Kramaroch v dosledku preplnenosti som tam nemohla byt 24h a o podmienkach ani nehovorim/dnes je zevraj oddelenie patologickych novorodencov konecne prerobene/Keby som mala volit dalsi porod,alebo moje nevesty jednoznacne koch ak by teda nevolili haunburg no urcite nie kramare ani antolsku

misinka26
10. nov 2012

@media12 Sranda, že tento rok rodila Čírová, Ďurianová, Heringová, Šindlerová atď. a o všetkých sa vedelo hádam ešte aj farba nočnej košele na pôrodnej sále, sorry ale toto je celoslovenský problém ( a aj vo svete sa to deje ) nie problém Kocha tak neviem prečo sa tu nadrapuješ,ja som vážne ešte v bulvári nepostrehla, že by písali, že tá alebo tá rodila v Kochu ... Ja síce nie som žiadna celebrita ale rodila som v Kochu a viem ako to tam funguje, sú tam príjemní, ohľaduplní, milí, ľudia, ktorí sa snažia ti pobyt tam len a len spríjemniť a nie sťažiť ...a to, že sa o niekom napísalo v bulvári ... ha stáčí, že nejaká návšteva Kocha uvidela niejakú tu ,,celebritu,, v kochu na chodbe a už volala do novín, to sa deje stále...

sasenkah
10. nov 2012

@vodnarka06 to ale nema ani Ružinov...

misinka26
10. nov 2012

@vodnarka06 Bože toto je zasa aký príspevok, ty si niekedy rodila v Kochu a videla si ako to tam vyzerá, ja na rozdiel od teba áno a mala som dosť dlhý a komplikovaný pôrod, pri ktorom som sa pomaly otvárala aj malému sa na svet moc nechcelo, ale aj napriek všetkému bolo všetko na profesionálnej úrovni, doktori pomáhali ako len mohli dokonca bol pri mne aj pán riaditeľ, ktorý ma nakoniec aj odrodil, každý jeden doktor, ktorý sa pri mne zastavil a boli pri mne asi všetci 🙂 bol milý, ohľaduplný, hrozila mi aj akútna sekcia, ale nakoniec všetko dobre dopadlo vďaka profesionalite odborníkov, ktorí v Kochu pracujú inde by som bola už dávno rozrezaná a takto mám 2 malé štichy, maličký mal problémy po narodení a aj to zvládli bravúrne, ihneď zareágovali na vzniknutú situáciu a tým sme sa vyhli závažným koplikáciám a poviem Vám, že som ani na sekundu nezapochybovala o tom či je moje bábätko v dobrých rukách,pretože bolo, teraz sme už dva dni doma ale na Koch mám len tie najlepšie spomienky aj napriek tomu čo som musela zažiť ale to oni nemohli, ja som sa pomaly otvárala a aj malý mal rúčku tam kde nemal mať ... čo sa týka novorodeneckého keďže malý tam musel byť na pozorovaní mala som možnosť novorodencké oddelenie vidieť a má všetko čo má mať a boli tam aj detičky, ktoré potrebovali inkubátor a iné prístroje, to všetko tam majú ... a čo sa týka komfortu, ktorý nám tu všetci tak závidia, neviete si ani predstaviť aké je to super, keď Vás po pôrode všetko bolí a milá pani sestrička Vám uvarí čaj a prinesie vodu, či podá len obyčajný teplomer, či iné veci, o ktorých sa mi tu nechce rozpisovať lebo by som tu zapísala niekoľko strán( mamičky, ktoré ste rodili v Kochu viete o čom hovorím ) a taktiež keď sa na Vás všetci umievajú keď už si myslíte, že je s Vami koniec ( to myslím pôrod ) a príde pán primár a úsmevne Vám povie, ,,že čo tu od rána strašíte,, 🙂 a taktiež keď príde po pôrode a potľapká Vás po pleci a povie ,, o rok to pôjde ľahšie,, ( veľká vďaka pán primár veľmi si to vážim a veľmi mi to pomohlo🙂 ) proste veci na nezaplatenie a preto neviem prečo ešte stále má niekto problém s tým, že sme si toto zariadenie vybrali, ja by som za Kocha dala ruk do ohňa, je to najlepšia pôrodnica a moja skúsenosť prevýšila všetky moje očakávania ....

kitta
10. nov 2012

Este som nerodila a stale sledujem prispevky,ktore mi pomahaju vybrat si, kde by bolo najlepsie porodit,ale stale som rozhodnuta pre Koch.. bohuzial aj v tej najvybavenejsiej nemocnici, kde su tie moznosti pre maximalnu starostlivost sa stali take pochybenia doktorov a take zlyhania zdravotnikov, ze si myslim, ze Koch na to vobec zle nieje...

kape
10. nov 2012

No skoda , ze niektore prispievatelky si neprecitaju nazov temy, fakt by tu mohli kritizovat toto zariadenie, ked uz chcu, na zaklade vlastnej negativnej skusenosti.

@misinka26 - presne si to vystihla, aj ja som mala ten pocit. A blahozelam k syncekovi.

@media12 - to je reakcia na vcerajsi novy cas ? Ved to mohol nahlasit hocikto, kedze taketo info tento bulvarny platok zaplati.

@vodnarka - veru Ruzinov co sa tyka detskeho oddelenia tiez nie je takto vybaveny a tam kolko celebritnych mamiciek odrodilo.

titkovamiriam
10. nov 2012

@kape ja sem obcas nakuknem,volakedy som prispievala a teraz par stran co je tu hon na Koch čo nechapem mi to nedalo,hlavne ak ma clovek skusenost rodit v mega nemocke a potom ma moznost rodit takto v pohodicke v ,,intimnom,,prostredi,malo by to byt samozrejmost vo vsetkych nemocniciach a bolo by-lenze to tu bohužial nehrozí aj ked si clovek plati zdravotne poistenie ,je mu to naprd!!!!!

kape
10. nov 2012

@titkovamiriam - viem o com pises, prvy porod som absolvovala v Ruzinove a ked to porovnam teraz s Kochom cele to bolo ina pohodicka a teda u mna neboli komplikacie, ale maly mal druhu noc stravenu na infuzke na novorodeneckom a kebyze toto mam absolvovat v Ruzinove tak som asi sediva pri odchode s tym pristupom co tam bol, tu to bolo v pohode po psychickej stranke , za malym som kedykolvek mohla, mohla som ho prist kedykolvek nakojit. A este mu na tretiu noc vystupila novorodenecka zltacka, namiesto toho aby ho brali dole pod lampu na novorodenecke oddelenie, lekarka hovorila, ze mu hodnoty dost vyrazne stupaju, dali mi speci pristroj na izbu a "slnil" sa v tej nemocnicnej postielke u mna na izbe, sestricka mi hovorila, ze volia tuto moznost, pretoze pod tymi lampami u nich byvaju babatka nekludnejsie ako ked su s tymto speci pristrojom pri matke. Nechcem byt zla, ale stalo sa to uz niektorej z Vas, zeby Vam to dali v statnej nemocnici. Sestra mi teraz hovorila, ze jedna jej znama rodila mimo BA v krajskom meste, bola prepustena z porodnice, ale dietatko malo stale silnu zltacku, to domov nepustili a ona dostala miesto len na oddeleni pre kojacie matky a tam uz s babom non stop na izbe byt nemohla.
Tiez mi to jednoducho neda nezastat sa tych ludi co su tam a odvadzaju skvelu pracu.

titkovamiriam
10. nov 2012

@kape presne tak 🙂

vodnarka06
10. nov 2012

@kape Ja pisem LEN na zaklade vlastnych skusenosti, nic o com by sa klebetilo alebo pisalo v novinach...

kape
10. nov 2012

@vodnarka06 - OK, ked sa smiem spytat, kedy si rodila, lebo v pase udaje o dietatku nemas

mareli
10. nov 2012

@kape mne sa to stalo v statne j nemocnici v Galante. ze mi priniesli ten pristroj naizbu a babo bolo v takej speci plastovej postielke a slnilo sa. sice som mala nadstandartnu izbu, ale teda stalo sa to aj v statnej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre