Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kvetinqa
4. dec 2012

@kacicka01 ja mam za sebou sekciu v Kochu, rodila som pred 4 tyzdnami a som maximalne spokojna. Porod prebehol bez problemov, malu som mala hned po porode pri sebe cely den, manzel bol tiez pri mne. Vsetko mi dali, stale sa ma chodili pytat ci som ok. Mne naopak vyhovovalo, ze som bola na izbe sama a mala som svoje sukromie...

kacicka01
4. dec 2012

@kvetinqa Dakujem, tato info mi sedi na Koch ako prispevok od @pistolnicka 🙂

iva81
4. dec 2012

@sasenkah nie nebola si urcite sama, taktiez prajeme pekny vecer 🙂

kacicka01
4. dec 2012

@kvetinqa Dakujem, tato info mi sedi na Koch *viac* ako prispevok od @pistolnicka 🙂

kvetinqa
4. dec 2012

@kacicka01 tak kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne prave to sukromie a diskretnost neskutocne vyhovovali. ale priznam sa, ze ja som absolutne pocas sekcie neriesila o com sa lekari rozpravaju a ci tam niekto niekde telefonuje... Myslela som len na to, ze uz chcem pocut plac a potom ked som ho pocula, tak som len plakala a nevnimala som uz vobec nic 🙂 Jedine minus je ta laktacna poradkyna, ale ja som si este pred porodom jednu nasla a hned na druhy den prisla, skontrolovala prisatie a bolo... Ja som bola spokojna velmi a kludne by som si isla polezat znova 😉 aj ked rodit sa mi uz nechce 😀 😀

junkfoood
9. dec 2012

baby, tak mam za sebou cerstvo porod v kochu..bol to jeden uzasny zazitok, vobec ziadny stres, uzasne ochotny personal, od sanitarky, co nosi jedlo, upratovaciek, sestricky, porodne asistentky a doktorov..citila som, ze ja som tam dolezita, babatko som mala od prvej chvile stale pri sebe..kazdemu vrelo odporucam, myslim, ze sa oplatilo investovat..nabuduce by som nevahala a isla bez rozmyslania jedine smer Koch.. 😉 😉 😉

swarovski
9. dec 2012

Kočky, idem na prietoky, budu riešiť aj niečo iné? ako napr. veľkosť dieťaťa, prípadne termín atď... či len sucho prietoky?

kvetinqa
9. dec 2012

@junkfoood gratulujem!!! 🙂

lentila.g
9. dec 2012

@junkfoood fuu ubehlo to a uz máš mimonko..ešte nedávno si tu alebo v Stokke pisala že ešte ďaleko do dňa D.. 🙂blahozelam

junkfoood
10. dec 2012

@lentila.g @kvetinqa dakujem baby.. 😉

junkfoood
10. dec 2012

@swarovski meraju aj velkost babatka, obvod hlavicky, akemu zodpoveda tt, klasika ultrazvuk plus prietoky, srdiecko..trvalo to nejakych cca 10-15 minut..

vampgirl
10. dec 2012

@swarovski mne robili komplet velky utz, dr pozeral vsetky organy, vsetko meral, prietoky boli len mala sucast...

raffaella
10. dec 2012

baby, musim napisat dnesnu pozitivnu skusenost - bola som v Kochu dnes po cca roku na preventivke. Predtym som napriek objednaniu cakala 2x okolo hodiny az hodiny a pol. Dnes som sa pripravila tiez na cakanie, avsak na minutku presne ma zavolala sestricka dovnutra 🙂 Ocenujem aj, ze "koza" uz nebola rovno oproti dveram ako minule 😀 mily pan doktor tiez bol velmi zlaty, ako aj obidve slecny na recepcii - tie som ani nepoznala, mozno boli nove, neviem...aj na sono prs ma objednali velmi pruzne. Fakt som bola spokojna 🙂 Pekny den vsetkym.

gabgabbb
12. dec 2012

Mate niekto skusenost s porodom u Kocha pocas Vianoc?

vampgirl
12. dec 2012

@gabgabbb To je velmi aktualna otazka, aj mna to zaujima 🙂

iffka2002
13. dec 2012

znama mala rodit u kocha, dosli tam pred porodom, nastali komplikacie, bolo treba previezt babetko na kramare, ale tu cestu uz neprezilo:(( Velmi smutne. Ale ja osobne som tam bola spokojna, no ak dojdu komplikacie, treba priamo do velkej nemocnice ist.

pindula
13. dec 2012

@iffka2002 to je smutny pribeh ☹ ...a znama tam isla s tym, ze uz mala komplikovane tehotenstvo? alebo tie komplikacie nastali pocas normalneho porodu? vies nieco k tomu aj blizsie?

sasenkah
13. dec 2012

@vampgirl
@gabgabbb
Ja budem mat 😉

vampgirl
13. dec 2012

@sasenkah ved prave aj ja 😀

sasenkah
13. dec 2012

@vampgirl ja mam termin CS na 27.12. tak sa tam mozno stretneme 😉

gabgabbb
13. dec 2012

Ja mam termin cca 24.12, ak sa nahodou dovtedy nic neudeje, najneskor 27. nastupujem 😉

vampgirl
13. dec 2012

Kocky co ste rodili v spinali, musi sa 24h po spinali lezat bez pohnutia?
Diky! 😎

ivanka.7
13. dec 2012

@vampgirl ja som nerodila v spinali ale v epiduralnej anesteze, ale ked mi napichavali epi (ked som este naivne verila, ze porodim klasicky a nie sekciou :p), tak mi anesteziologicka omylom napichla spinalny priestor a veru ma nechali lezat presne 24 hodin po porode (co bolo v mojom pripade 00:40 v noci, cize dalsiu noc ma zobudili sestricky a v noci som sa s nimi presla pekne do sprchy a naspat :D)

moon1979
14. dec 2012

@vampgirl
no ja by som vtom nevidela až taký problém, síce prvý pôrod som mala sekciu v celkovej narkoze, ale teda bez pohnutia som určite ležala tých 24 hodin, lebo každý pohyb bol spojený s riadnou bolesťou ... a neviem si ani predstaviť, že by ma postavili skôr ako za tých 24 hodín

vampgirl
14. dec 2012

@moon1979 no praveze vsetci hovoria, ze cim skorsa clovek postavi, tym skor je schopny fungovat, tak by ma zaujimalo, preco niekde postavia na nohy par hodin po spinali a niekde cakaju 24 😒 Nemam teda zatial vlastnu skusenost so spinalom, tak zistujem co ma moze cakat... 😉

moon1979
14. dec 2012

@vampgirl druhú sekciu by som určite nechcela v celkovej, ale teda čo som mala skúsenosť z prvého pôrodu, spolubývajúca mala spinál a postavili nás narovnako po 24 hodinách ... už som počula aj také, že po 10 hodinách postavili, to si fakt nedokážem predstaviť ...

lulu939075
14. dec 2012

Hej baby možno blbá otázka, ale ked prídete k Dr. a dá vám ocikať tú farebnú paličku na čo to je?

bubinovci
14. dec 2012

@lulu939075 tým sa zisťuje zápal, bielkovina v moči

kape
14. dec 2012

@vampgirl - ja som mala oba porody v spinali, prvy som sa fakt skoro vobec nepohla ale nebolo to 24 hodin, rodila som o 13 tej a posadit ma skusili rano o 5tej a je pravda ze cim skor tym lepsie sa clovek z toho dostane. Druhy, porod rano o 8:00 a vecer sme dali so sestrickou pokus o postavenie ale po par krokoch som odpadla, takze postavila som sa az rano po 24 hodinach uz uplne v pohode, ale nohami som zacala hybat ovela skor pred prvym postavenim, co pri prvom viem ze bolo az pri pokuse o posadenie.
Inak ja som mala spinal pichany cez epiduralny priestor, po dohode s anesteziologickou a to z dovodu dopichavania tlmicov bolesti, mali u mna rychlejsi ucinok takto ako ked sa zvyknu bezne podavat po anesteze cez zilu. a dokonca som teraz v Kochovi mala pri sebe, teda na sebe maleho po cisarskom aj sama v izbe , ked uz manzel odisiel a nebol to pre mna ziaden problem. Mala som trochu napolohovanu postel a fakt parada.

vampgirl
14. dec 2012

@kape diky! A ten spinal cez epi ti navrhli v kochu sami alebo ty si s tym prisla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre