Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
28. dec 2012

@kacicka01 epiduralka aj pritomnost jednej sprievodnej osoby je v cene porodu

kacicka01
28. dec 2012

@ivanka.7 tak to bude ten dovod, preco to nie je v cenniku, dakujem za odpoved 😉

stitch30
30. dec 2012

Ahojte!Chcem sa opýtať , otecko môže byť pri mne celú dobu pôrodu od príjmu až po koniec , poprípade ešte chvíľku na izbe po pôrode , alebo je to nejak obmedzené ?

tea333
30. dec 2012

@stitch30 otecka vacsinou na chvilu vyzenu ked idu zavadzat yal (klystir) a pri zavadzani katetru na EPI, ak ju chces.
su to take veci ktore vidiet nemusi ale trva to len chvilocku a moze vyjst pred dvere. inak tam moze byt kolko chce, aj po porode chvilu, resp do navstevnych hodin do 21.00, ale nemaju problem ani ak je to o chvilku dlhsie.
My sme si prvu noc zaplatili druhe lozko a muz bol so mnou. bolo to super, lebo som rodila vecer, takze mi pomohol pri dojceni,prebaleni..

iva81
30. dec 2012

@tea333 mozem sa spytat kolko ste zaplatili za to druhe lozko? To je tych 120e alebo menej lebo nejako tomu nerozumiem ze ked by muz nepotreboval aj to jedlo proste len tam prespat aspon tu prvu noc ze kolko by to teda bolo? Dakujem

tea333
30. dec 2012

@iva81 120 eur je pevna cena za noc s jedlom.ako v hoteli. so stravou sa prisposobia. odlozia ak treba,

zuuzka
1. jan 2013

@stitch30 Ahoj, mm bol pri mne okrem uvodneho vysetrenia a epi cely cas, aj pocas klystiru. No a kedze sme nakoniec skoncili cisarskym, tak tam uz prirodzene nebol, ale ani som si to nevsimla, lebo bol hned pri prebudzani 🙂 Prvu noc vraj po cisarskom zostat nemohol, ale potom uz bol s nami az do odchodu, co mi velmi pomohlo, hlavne, co sa tyka malickeho. Z porodnice prisiel zrucnejsi ako ja 🙂

ellie81
2. jan 2013

dievčatá píšem Vám ešte priamo z Kochu... viem, že to tu už viac krát odznelo ale potvrdzujem-jednny z najlpšie investovaných peňazí mojho života!!! odporúčam. gratulujem si k tak dobrému rozhodnutiu.

miskamaj
2. jan 2013

baby, a ako je to v Kochu s odobratim pupocnikovej krvi? Dali ste si? Treba to nejako specialne dopredu nahlasit?

kholka
2. jan 2013

@ellie81 ja stále riešim, ci tam rodiť. Strašne veľa ľudí ma
odhovara, že je to veľa peňazí a že tam nie sú na všetko vybavení, ked by sa stal nejaky problem. Som zmatena z takých názorov, lebo to čo tu čítam od zien, co rodili v
kochu, tak si chvalia... Vrátane teba 🙂

yanielka
2. jan 2013

@kholka tak len k tomu odhovaraniu - ak by si rodila napr. v Ruzinove tiez tam nie su vybaveni na "problemy" takze keby nieco tak napr. z Kocha je to na Kramare blizsie ako z Ruzinova......toto rozhodlo u mna . Rodila som tam v auguste druhe babatko, prve som rodila v Ruzinove a teda ani nejdem porovnavat lebo sa to neda🙂 aj u mna to bola skor "dovolenka" ako pobyt v spitali.......

junkfoood
2. jan 2013

@kholka urcite odporucam Koch vsetkymi desiatimi..mne sa ani nechce verit, ked citam, ze baby maju v porodnici depky a chcu ist domov, to som ja v Kochu nezazila..bolo mi tam fantasticky..

zuuzka
2. jan 2013

@miskamaj Ahoj, my sme mali odber, je to bez problemov. Mala som na tehu knizke nalepenu tu nalepku, ze ziadame odobrat pupocnikovu krv, myslim, ze som to hlasila ked som podpisovala zmluvu, pri vyplnani papierov sa na to pytali a potom uz nie, uplne som zabudla a nakoniec som skoncila cisarskym v celkovej anesteze, takze ked som sa prebudila, len mi oznamili, ze odber prebehol ok.

zuuzka
2. jan 2013

A uz som tu urcite pisala....Koch je super, ked to clovek porovna so statnymi nemocnicami, je to obrovsky rozdiel. Samozrejme nic nie je dokonale, ale vsade pracuju ludia a stane sa, ze ma niekto zly den...Zalezi od cloveka, vzdy si mozem povedat, ze ked si za to platim chcem 100%, ale aj ja mam niekedy zly den a som rada, ked sa najdu ludia, ktori to pochopia. Takze ja mozem povedat, ze moj porod v Kochu bol uzasny, a aj ked nebol bez problemov, s doverou som sa spolahla na lekara, tim sestriciek a patri im moja vdaka. Vdaka Kochu bol moj prvy porod zazitkom, na ktory rada spominam....

uhnakova
2. jan 2013

@miskamaj Ja som sa pre odber pupocnikovej krvi rozhodla na poslednu chvilu, takze mi do porodu este nestihli prist domov ziadne dokumenty ani nalepka do tehotenskej knizky. A takmer som na to aj ja sama zabudla, ale prisla sa ma na to spytat doktorka niekedy behom 1. doby porodnej, takze som jej len povedala, ze odber chcem a to jej stacilo.

ludkas31
3. jan 2013

@kholka ahoj, tiez som uvazovala nad Kochom ale ako sama pises, ak je porod a malicke v poriadku tak je to super, ale ak by nedajboze nastal nejaky problem tak nie su na to prisposobeny a vsetky deti v tom pripade prevazaju na Antolsku alebo Kramare, podla toho aky je problem...tak mi to povedal moj sukromny gynekolog, ked som sa ho pytala na to ze kde by mi odporucil ist rodit..🙂

lila77
3. jan 2013

@mandarinkaa ahoj odpisal ti niekto ? to by som aj ja rada vedela

lila77
3. jan 2013

@sugi81 ahoj ako sa mas? uz lepsie?

sugi81
3. jan 2013

@lila77 ahoooj, jasne, v piatok ma pustili domov, ale mam povinne lezanie, co aj dodrzujem, hlavne nech je maly drobec v poriadku. a ty ako?

mandarinkaa
3. jan 2013

@lila77 ahojky, no veruze nie...

martinka008
3. jan 2013

@mandarinkaa To preto, ze sekcie "na zelanie" sa dnes uz prilis nenosia, Ak nemas na sekciu aj iny dovod okrem negativnej skusenosti z prveho porodu tak by som do toho na tvojom mieste nesla. Sekcia je operacia ako kazda ina s ovela vacsim rizikom komplikacii ako klasicky porod. Navyse, ani pre detia to nie je prirodzeny sposob prichodu na svet. Pokial viem, tak v Kochu robia sekcie az ked je to naozaj potrebne. Mozno je tam niekto, kto to urobi na poziadanie, ale to si asi budes musiet toho lekara vopred zaplatit, tj. 300e nevyse. Najlepsie bude, ak sa poinformujes na recepcii priamo v Kochu, tam ti urcite povedia ci sa to da a s kym.

danjelca
3. jan 2013

@martinka008 nesuhlasím s tým "ovela väčším rizikom komplikácií"....práveže pri normálnom pôrode sa môže udiat hocičo pri sekcii sa určite dietatu nič nestane!

martinka008
4. jan 2013

@danjelca Nechcem zbytocne rozvijat tuto temu, ale asi si moj prispevok neprecitala poriadne. Za vetou o komplikaciach nasleduje veta "Navyse, ani pre dieta to nie je prirodzene". Pre rodicku je sekcia podstatne vacsie riziko a vyrok, ze dietatu sa urcite nic nestane je tiez pekny nezmysel, hoci je to pre babo jednoduchsie. Minimalne pride o sposob prichodu na svet tak ako to vymyslela priroda. Sekcia nie je "volba", ale krajne riesenie ak to inak nejde.

yanielka
4. jan 2013

@danjelca aj pri sekcii mozu nastat komplikacie, poznam osobne pripad, kedy sa dieta pri sekcii tak nahltalo plodovej vody, ze ho museli rozdychavat a prevazat, takze naozaj nie je pravda, ze pri sekcii sa dietatu nic nestane, ale toto nepatri do tejto temy....

tin007
4. jan 2013

@danjelca moja mala sa pri sekcii nahltala aj krvi, aj plodovej vody a z toho dva dni vracala neikolkokrat denne, takze jej museli preplachovat zaludok fyziolog. roztokom :(

palculienka2011
8. jan 2013

dievcata, dve otazky, da sa poplatok za porod zaplatit aj hotovostou, ci len kartou? A je v kochu wifi?

kape
8. jan 2013

@palculienka2011 - na obe otazky - ano

swarovski
8. jan 2013

@mandarinkaa ja som sa dnes pytala na sekciu, doktor sa usmial a povedal, ze nemam vymyslat. ale idem si ho zazmluvnit, tak snad sa dohodneme... 🙂

swarovski
8. jan 2013

@yanielka podla mna kocky, na x negativnych pripadov sekcie existuje x negativnych pripadov prirodzeneho porodu... mozno objektivna by bola nejaka ofiko statistika problemov, umrtnosti, alebo cosi take... 🙂

kholka
8. jan 2013

Ahojte, dnes som bola na prehliadke Kocha. Musím povedať, že to maximálne splnilo moje očakávania. Mám pocit, že tam pred pôrodom, pri ňom a aj po ňom budem mať dostatočné súkromie a všetko sa odohrá akoby som bola v domácom prostredí.
V izbách sa prednostne ubytováva jedna mamička, v každej izbe kúpeľňa so sprchovacím kútom, WC aj s bidetom, postele sú polohovateľné, s telefónom do izby sestier, bábätko celý čas s vami vo svojej tiež polohovateľnej postieľke. Jedlo si môžete zobrať na izbu. Pôrodný box malý, "útulný" a samostatný iba pre jednu rodičku. Nohy nevyväzujú, nástrih nerobia rutinne, nechávajú dotepať pupočník.
Počas prvej doby pôrodnej môžete byť na svojej izbe s blízkou osobou, aj ctg vám natočia priamo tam, na pôrodný stôl idete až úplne v záverečnej fáze. Ten je polohovateľný, takže vám umožnia najpohodlnejšiu pozíciu na váš pôrod. V cene 1200 eur je už všetko, aj epi, aj osoba pri pôrode, prípadná sekcia, ubytko, strava a nie je to obmedzené počtom dní, ktoré tam strávite. Pýtala som sa aj na kojenie, laktačnú poradkyňu tam naozaj nemajú, ale je to v kompetencii detských sestier, ktoré sa vám vraj budú plne venovať a pomôžu. Návštevné hodiny od 9 do 21, prísť za vami môže ktokoľvek.
Určite sa pôjdem ešte pozrieť do štátnej nemocnice, aby som objektívne mohla porovnať, ale mám pocit, že ani nadštandard tam nebude zďaleka zodpovedať tomuto. Uvidíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre