Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

moon1979
14. jan 2013

@swarovski a prečo ťa tlačí do sekcie? nie je to o nič jednoduchšie a ani menej bolestivé ako normálny pôrod a takisto o rizikách sa nemôžeme baviť, že nie sú ... je to riadny operačný zákrok ... mám vlastnú skúsenosť

swarovski
14. jan 2013

@moon1979 mna tlaci aj mama, aj otec, aj svokra, aj kamoska... mama aj kamoska rodili aj aj a teda vedia porovnat. ja sa operacie nebojim, mala som velku brusnu operaciu asi pred 1,5 rokom, takze zhruba viem, co ma caka. vsetko ma svoje rizika, aj normalny porod. ja sa ani tak nebojim teda tej bolesti, ako ze budu treba klieste, alebo ine komplikacie... toho sa bojim...

moon1979
14. jan 2013

@swarovski treba myslieť pozitívne 🙂 každý pôrod je riziko, nech už rodíš prirodzene alebo sekciou ... ja som pri prvom mala vážne komplikácie, traumu po pôrode, ale dala som sa na to aj druhýkrát 🙂 sústreď sa na to, že všetko bude ok a hotovo 🙂 neprivolávaj si zlé, všetko je o pozitívnom myslení v prvom rade 🙂

emma_932
14. jan 2013

@swarovski co ty vies.. mozno porodis za dve hodky 😀 drzim palce
btw mam nejaku brozurku o homeopatikach k porodu, asi to sem hodim, lebo som uz ju viacerym babam posielala mailom.. potom dam link..

lentila.g
14. jan 2013

@swarovski prvého v Ružinove-mala som super porodnika-ale tie podmienky ako v poľnej nemocnici...
Druhý sa narodil v Kochu,bez epi a nastrihu-trosku som sa natrhla,ale fakt asi cm lebo nic ma nebolelo,nikoho som nezazmluvnila si no napriek tomu som mala pocit(nie som ich pacientkou ani len)že mám zazmluvnenych všetkých
Max spokojnosť s prístupom od p.doktorov/ky až po obslužný personál -1,5r.Syn mi dokonca tam vždy jedol/desiatu-olovrant aj večeru)strava tam bola fakt že ako v restike-nie len že to vypadalo dobre ale aj chutilo...

lentila.g
14. jan 2013

@swarovski a síce je to otrepané ale ja som si fakt hovorila že pôrod jedna lahoda bude-kamosky ma úplne strasili-do doby kým som nedostala deticky do rúk som stale čakala čo príde na čo nepríjemne budem musieť zabudnúť...A nič

miskasitka
14. jan 2013

@swarovski ak teda mozem poradit, nebala by som sa kliesti, alebo podobnych komplikacii, lebo ak ides rodit do kochu, tak tam si uplne v bezpeci. Absolutne neriskuju a u mna zvolili nakoniec radsej sekciu ako klieste. Aj ked to vyzeralo na rychly a bezproblemovy prirodzeny porod. Ja som bola uplne nadsena z ich pristupu a vsetci jednoznacne az dokonca boli za prirodzene ukoncenie. Myslim si ze pokial nie je jednoznacna lekarska indikacia na sekciu, tak treba skusit rodit prirodzene a potom to nechat na lekara. Fakt su tam velmi dobri lekari. Ja mam velmi pekny zazitok z porodu. Nic neboj a tes sa 🙂

junkfoood
15. jan 2013

@swarovski presne tak, netreba sa vobec bat, ja som mala tiez obavy, ale ked to na mna prislo, zostala som uplne v klude, s dobrou naladou som vyrazila do kochu a tam uz sa o mna postarali..ani neviem ako maly bol na dve kontrakcie vonku bez nastrihu..a epi som nechcela, nakoniec som si ju dala a mne to pomohlo velmi..

catherine214
15. jan 2013

len piste ako to bolo super tam, dobre sa to cita, mozno sa aj bat prestanem 😀

swarovski
15. jan 2013

@lentila.g och boze zavidim 🙂 ked si predstavim, aka si stihla a takto bez problemov porodit 🙂
dakujem za povzbudenie 🙂

yanielka
15. jan 2013

@swarovski nestresuj sa naozaj bud v klude stres ti aj tak nepomoze to dieta von musi🙂 ja som podobny pripad ako @lentila.g tiez som EPI nestihla na co som ale pripravena nebola, ale nakoniec v pohode tiez som tam trochu pokricala ale anesteziolog bol taky zlaty , povedal mi potom, ze ved oni nic nepoculi 🙂 ked som sa im "po tom" ospravedlnovala🙂 dosla som do Kocha o druhej po obede a o 15:50 bol maly na svete a to este cakali ci dojde moj lekar, ale nestihol takze tam sme "stratili" mozno 20m minut. Kontrakcie vsak uz boli silne tak sme isli na to.....

lentila.g
15. jan 2013

@yanielka no ja som tiež povedala že ja budem kričať...a stihla som tak akurát zakricať že -tlačííím-rodím-2x zatlacila a malý bol na svete---sa smejú nam kamoši že pri 3 sa uz neoplatí ani zdvihnúť riť z domu že uz to do porodnici nestihnem🙂))
Viac som ochkala pri šití...

yanielka
16. jan 2013

@lentila.g 🙂 mne neodtiekla voda tak asi preto som si pokricala🙂 ale ked mi ju pustili tak uz to "jelo" ale ti poviem pravdu ked mi anesteziolog povedal "srdiecko to uz EPI nestihneme" som myslela, ze sa rozrevem🙂 lebo na tuto alternativu som sa skratka dusevne nepripravila, prvu som rodila s EPI a super. no ale nakoniec som rada, bolo to expresne rychle a hlavne bez chemikalii🙂 ja teda nie som ziadna bio matka a na bolest si liek dam, teda na velku bolest, ale tak co uz nestihlo sa xixi a na tretie sa uz teda nechystam🙂 ale predpokladam, ze to by uz tiez muz doma odrodil, lebo to by sme uz nestihli dojst do porodnice. Ked sme prechadzali autom okolo prezidentskeho palaca tak kukal na hodiny lebo uz som jajkala kazde 3 minuty, tak pridal, lebo mu riadne zalepilo , ze nestihneme🙂

susannah
16. jan 2013

Ahojte, vidim sice, ze vacsina z vas uz ma asi pred porodom, ale chcela som sa opytat. Som v piatom mesiaci a doktorka mi vcera povedala (tiez som v Kochu a zatial som velmi spokojna 🙂, ze placentu mam velmi nizko a musim sa setrit (babo je ok, rastie ako z vody, dokonca ja som 17+4 podla PM a babo je 18+6, takze vysoke po mamine 🙂 Dost som sa zlakla, lebo mi povedala, ze ak by som nahodou zacala krvacat, musim okamzite prist. Doteraz som nemala ziadne problemy. Preto sa chcem opytat, ci s tym mate niektora skusenosti. Dakujem za akekolvek odpovede! A vsetkym,ktore to coskoro caka v Kochu, drzim Vam prsty a podajte potom hlasenie 🙂

lentila.g
16. jan 2013

@yanielka prezidentský palác🙂 tam porušil môj muz predpis aký sa len dal..Našťastie bola sobota a nikde auto..

pindula
16. jan 2013

@susannah tak ja viem presne o com hovoris ;o)...mne doki presne toto iste povedal na morfologickom uzv (tiez v Kochu ;o))...isla som vystrasena, vylakana a dobre, ze som nechodila po spickach ;o)....teraz som v 31tt a placenta uz nie je praevia ;o)...posunula sa vyssie a dufam, ze potiahneme az do marca ;o)...presne podla terminu...takze bud v klude, nic sa nedeje....ale urcite nedvihaj "trojtonove" vrecia ;o)...ja som fungovala a fungujem uplne normalne...odkedy som sa ukludnila, tak normalne vlacim aj nakup atd a ziadne "krvaky" sa nastastie nekonali ;o)

susannah
16. jan 2013

@pindula dakujem za odpoved, velmi si ma potesila. Lebo naozaj som sa prelakla a pritom na seba davam velky pozor a robim vsetko tak, ako sa ma 🙂 Ale som rada, ze mas take skusenosti a vsetko ide tak, ako ma. Budem drzat prsty, aby ste este tie dva mesiace vydrzali!

swarovski
16. jan 2013

@susannah presne, aj ja som mala vpredu a nizko, ked som bola v 20tt na morfologickom, ale posunula sa vyssie 🙂 teraz je to uz OK.

susannah
17. jan 2013

@swarovski, @pindula Dakujem! Potesila si ma 🙂 A brali ste aj nejake lieky na to? Lebo niekde som citala, ze sa zvykne brat magnezium.

pindula
17. jan 2013

@susannah nebrala som absolutne nic 😉...a hovorila som si, ze ked to nie je na PN alebo nedajboze na hospitalizaciu, tak to urcite take zle nebude...ono to len na zaciatku vystrasi 😉

swarovski
18. jan 2013

@susannah nebrala som nic, magnezium beriem len kvoli tvrdnutiu brucha 🙂 aj to dost nepravidelne 🙂

usacek79
18. jan 2013

helou baby, som klientka Kocha, no uz som tam takmer rok nebola, zmenili sa nejako pomery? patrim k Maresovi, furt sa caka na termin aj dva mesiace? a ked uz som objednana na nejaku hodinu, aj to plati, alebo stale treba dlllho sediet v cakarni, kym pridem na rad?
dikes za odpovede 🙂

yanielka
19. jan 2013

@usacek79 ja chodim k MUDr. Maresovi uz 6 rokov ma toho vela a veru na terminy u neho si treba pockat, ale ked je nieco surne tak mozes ist na pohotovost. Cakat ani neviem ja som asi mala stastie necakala som dlho akurat raz asi hodinu musel odist ale naozaj sa ponahlal spat.

usacek79
19. jan 2013

@yanielka dakujem, no mna presne na nom najviac vytaca to, ze je furt taky zaneprazdneny, cakam vzdy v cakarni, potom vysetrenie raz-dva a dovi 😖 ja som vzdy cakala minimalne hodinu, snad len raz sa mi stalo, ze som sla dnu hadam o 15 minut..
este ma teraz nemilo prekvapilo, ze dvihli tehotensky rocny poplatok zo 130 na 200eur 😖

yanielka
19. jan 2013

@usacek7í fuha tak ja som teda stihla tehotenstvo s tym 130 EUR poplatkom......aj rozmyslam co dalej, lebo tehotnej ok oplati sa vsetky vysetrenia tam urobia, nemusis nikam behat, ale kedze uz mam zrejme odrodene tak sa mi zda ten poplatok vysoky na to, ze tam idem raz do roka na preventivku neviem,neviem.....

kape
19. jan 2013

@yanielka - ved toto 🙂 , ja mam tiez dilemu

123katka123
20. jan 2013

Ahojte, rada by som sa opytala, ako to funguje s tou pohotovostou v kochu. Mam zaplateny rocny poplatok 200 eur, kedze cakame babo. Momentalne som v 9tt a posledne 3 dni v sebe neudrzim ziadnu tuhu ani tekutu stravu. Staci, ze sa napijem trocha vody a uz to ide von.. neviem, ci by som uz mala ist na pohotovost v kochu alebo este nie. A zaroven by ma zaujimalo, ci si v pripade hospitalizacie nieco doplacam alebo nie. Vopred Vam dakujem za odpovede!

moon1979
20. jan 2013

@123katka123
ja ti môžem odpovedať len k tomu, aby si pomoc vyhladala, ak to trvá viac ako 2 dni ... môžeš byť dehydrovaná, podľa všetkého ťa napoja na infúzie, nie je to sranda ....

martulka411
20. jan 2013

@123katka123 ahoj ,urcite by som na pohotovost sla.. tento tyzden som sa odtial vratila ,bola som hospitalizovana a platila som 20 eur na den.. takze asi tak.. ale co sa tyka starostlivosti.maximalna spokojnost 😉

veron24
20. jan 2013

ahojte, nie som z ba, ale rodila som v kochu v maj/12, bolo to tam neskutocne super, prve dieta som rodila v statnej nem., nemoyem sa stayovat, ale s kochom sa to royhodne neda porovnat, personal super, strava, izby, starostlivost... bolo to tam skvele, porodnika som si vybrala mojho, vyslo to vtedy na 1500, ale aktualny cennik je na ich stranke. naoyaj sa to neda porovnat s obyc. nemocnicou.
inak, ked uy nejaka negativna reakcia na koch, mzslim si, ze by bolo lepsie, keby sa vyjadri nejaka holka, ktora tam rodila a mala negativnu skusenost, nie len co hovoroli druhi, co poculi....
co sme tam boli tri baby a trosku sme vykecavali na chodbe, kayda sme boli spokojne... urcite by som investovala do porodu u nich znova, pokial by to financne islo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre