Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

moon1979
1. feb 2013

@iva81 ahojky, kedy má poradňu Dr. Ondačková? osobne sa pri týchto vyšetreniach cítim lepšie pri žene ... 😅

iva81
1. feb 2013

@moon1979 ahoj ja som chodievala vzdy v utorok a ku koncu ma volavala vseliako aj cez vikend vzdy ked mala sluzbu.

kape
1. feb 2013

@mariabol - ona je taky anjel tam 😉 , len netreba sa nechat zaskocit ze je taka mladucka, na mna posobila ako take dievcatko.

mimikas
1. feb 2013

@mariabol ja som u nej rodila a bola velmi zlata a starostliva a aj po porode bola super, naozaj sa stara o svoje pacientky, mozem ju len odporucat 😀 😀 😀 😀

kape
2. feb 2013

@mimikas - ona sa nestara nielen o svoje pacientky ale o vsetky akoo svoje , u mna bola tiez pri porode, ale do poradni som k nej nechodila 😉

swarovski
4. feb 2013

Kocky,ako to je,ked po pôrode odídu endorfiny a chcete si oddýchnuť bez skriatka? Lebo na profiláxii nám samozrejme povedali, že sa nemáme hanbiť požiadať, aby dieťa na pár hodín vzali. No kamoska tam rodila v novembri a upozornila má, že, Ochota vziať dieťa preč,aby si matka po pôrode oddýchli je proste mizivá... Že sestričky z detského neovplyvaju veľkou ochotou... Aké ste s tým mali skúsenosti?

iva81
4. feb 2013

@swarovski no nevyuzila som sice tuto moznost lebo som porodila rano o 8 a teda cely den tam uz mohol byt muz somnou na izbe tak sa starasl on a aja som oddychovala ale myslim ze s tym nebude problem lebo ja som sa stretla len s uzasnymy sestrickami. mne dokonca ked jednu noc maly strasne reval od hladu a ja som este nemala mlieko tak sestricka ma ukludnovala a cicikala maleho a kazala mi lahnut a oddychovat ze ona ked ho bude pocut zase plakat tak pride ze nech nevstavam (mala som izbu hned oproti novorodeneckemu tak ho poculi).

bagika77
4. feb 2013

Ahojte, podla tolkych pozitivnych hodnoteni to vyzera, ze len ja mam negativnu skusenost s Kochom a lekarmi v nom. Dodnes lutujem, ze som to nenapisala do novin. No prisla dalsia neg.skusenost a tentokrat uz pisem na Urad nad dohladom nad zdravotnou starostlivostou. V Kochovi som za ich "odbornej " asistencie potratila. Celu noc ma nechali v strasnych krcoch a bolestiach. Dr.Vacokova sa na mna s usmevom chodila pozerat a ubezpecovala ma, ze je vsetko v poriadku, aj ked som neustale krvacala. Dali mi magnesium. Rano bolo babatko prec. Moj Dr povedal, ze som mala smolu na lekarov. Teraz cakam druhe, som v 29.tyzdni a moj Dr mi zatial zobral krv len v 12.tyzdni, bez toxoplazmozy a bez rubeoly, ziadne geneticke a ani ine testy mi nerobili aj ked som po 35, ked som upozrnila Dr na to, ze chybaju testy, vraj je na to cas. Krv. obraz mi urobil moj obvodny lekar. Lutujem, ze som im 2.krat verila a ze som sa nevyradila z evidencie uz davno. Drzim palce vsetkym, co su im verne. Aby nezaili nic z toho, co ja. Keby som opisala vsetko, bolo by to na par stran 🙂

junkfoood
4. feb 2013

@swarovski neboj, endorfiny tak skoro neodidu..ja som maleho nechcela dat od seba ani na chvilku, ale ja mam tiez skusenost len s milymi sestrickami, takze urcite by nebol problem..ale ja som na maleho celu noc kukala, ze aky je uzasny, ani ma nenapadlo dat ho prec..za to doma niekedy ked reval noci by som to uvitala, ha ha

lentila.g
4. feb 2013

@swarovski mne adriana prvú noc sestricky že si nechajú (pôrod o 19h) ani počuť som nechcela že by nebol pri mne a stále sa má pýtali či si nechcem oddýchnuť večer na medzicas kojenia že potom mi ho prinesú,aj ked som mala teplotu prišli po neho(nedala som ho)dokonca aj doktor mi navrhol že nech dám na chvíľu ho aby som si pospala kým mi teplota klesne...
Ja patrím fakt k spokojným pacientkam-mne gpn pomohlo aj pred 3r ked som riešila nepríjemnú skutočnosť a druhý mudr.sa tvarili že nič..

swarovski
4. feb 2013

@lentila.g tak to som rada 🙂 sama neviem,ako budem reagovať, len má na to upozornila kamoska🙂
@bagika77 tak to má veľmi veľmi mrzí.... Takáto skúsenosť... Ale negatívne a zle veci sa mozu stat kdekoľvek. Bohužiaľ. Keby bol koch bezchybne a dokonale zdravotnícke zariadenie,rodia tu vsetky matky. Veľmi má mrzí, že sa to stalo. Verím, že my budeme v poriadku.

ivon444
5. feb 2013

@mariabol ja k nej chodim od zaciatku tehu a som velmi spokojna a chcem ju aj pri porode

ivon444
5. feb 2013

@kape ani neviem ako sa volal ale dnes som bola u svojej Dr. a vybavila mi dalsi utz, tak verim ze uz k mojej plnej spokojnosti 🙂

ivon444
5. feb 2013

@martinka008 ja som nikde nespominala ze chcem celovecerny film, chcela som vidiet len svoje dieta s celou hlavou a nohami kedze aj na Utz plne mala spolupracovala a co sa tyka ucinkov utz plne verim svojej lekarke co mozem a nemozem, kebyze mam byt plna obav zo vsetkeho tak nevychadzam z domu uz len kvoli fajčiarom, takze treba mysliet pozitivne a vsetko bude ok 😉

mimikas
5. feb 2013

@bagika77 fuha tak to mi je luto ze mas taku negativnu skusenost, a mozem sa ta opytat u ktoreho dr. si bola aby sme aj my vedeli na koho si mame davat pozor, Ja som v Kochu rodila a bola som spokojna ale asi fakt zalezi na akeho Dr. narazis. Drzim ti silno palce aby bolo vsetko v poriadku a mala si zdrave a krasne babo. Podla mna vzdy treba ist tam kde ty sama citis ze si na spravnom miesta a doverujes lekarom, ak kochu neveris tak urcite chod rodit niekde inde aby si sa v den D citila v pohode a v dobrych rukach. A podaj tu ziadost my vsetci by sme sa mali viac stazovat na lekarov aby si konecne zacali ku nam normalne a zodpovedne spravat.

mimikas
5. feb 2013

@kape ja som myslela vsetky pacientky v Kochu, ona tiez nie je mojou lekarkou len mala sluzbu ked som rodila a bola uzastna, naozaj sa starala ako sa citim a ako mi je, otporucala co robit aby sme urychlili porod lebo mojmu malemu sa najprv nechcelo ist von 😀 , a po porode bola skvela, dokonca ked uz som bola na izbe tak mi prisla zagratulovat a pochvalit ma ako som to zvladla, to cloveku vzdy zdvihne naladu 😀 😀 😀

martinka008
5. feb 2013

@swarovski Ja ked som rodila v oktobri maleho mi prvu noc automaticky zobrali na novorodenecke, aby som si po porode oddychla. Porodila som o 17tej, spolubyvajuca okolo 12tej a tej maleho zobrali tiez. Vzali ich tusim okolo 22 hod. a priniesli o 6tej rano. Trochu ma to prekvapilo ked ich prisli zobrat, ale bola som tak strasne unavena, ze mi to dobre padlo. Potom uz sme boli stale spolu.

stitch30
6. feb 2013

ahojte! Potrebujem poradiť. V pondelok mám ísť na poučenie o EPI a pred tým mám ísť na krv . Poučenie začína 9:30 neviete kedy tam mám ísť na tú krv aby som stihla to poučenie? A ešte jedna otázočka neviete ako dlho trvá to poučenie? A ešte predpokladám že na tú krv mám ísť na lačno , akosi som sa zabudla opýtať . Ďakujem

vierka84
6. feb 2013

@stitch30 Poučenie trvalo asi pol hodinku. Ja som bola na krv až po poučení, pred som nestihla lebo tam bolo dosť bab. A nebola som na lacno, to by so nevydrzala 🙂

swarovski
6. feb 2013

@stitch30 treba ist nalacno medzi siedmou a deviatou. a neboj sa zaklopat a pripomenut sa, ze si na odber. ale mozes ist kludne aj na druhy den. mne doktor povedal, ze vysledky pre EPI by nemali byt starsie ako 5 tyzdnov pred porodom, preto som bola az tyzden po pouceni.

stitch30
7. feb 2013

Ďakujem za odpoveď. No ja tam idem v 37tt takže by nemali byť staršie a nakoľko nie som z Bratislavy tak by som to rada stihla v jeden deň,dokonca aj doktorka mi spraví poradňu hneď po poučení aby sme nemuseli chodiť zas kvôli tomu 🙂

mandarinkaa
7. feb 2013

@swarovski tie odbery mi spravia priamo v Kochu?

swarovski
7. feb 2013

@mandarinkaa samozrejme 🙂

ivon444
7. feb 2013

tak dnes som bola na opakovanom 3D utz a som spokojna, nebojte sa ozvat ak mate pochybnosti 😉 ja som sa vzdy so vsetkym uskromnila a nikdy nic nemala a uz ne ne ne 😀

ivi_kiwi
10. feb 2013

Ahojte, ak nie som ich pacientka a chcem tam iba rodit, tak platim tych 1200€ alebo aj tych 200€? V tych 1200 je aj nadstandart ci to sa doplaca plus? Od ktoreho tt sa mi bud

u venovat a kedy sa tam nahlasit? Dakujem

alis434
10. feb 2013

@ivi_kiwi ahoj, ja som tam rodila teraz v novembri a bola som mimoriadne spokojna. Mala som porodnika ktory bol s nimi zazmluvneny ale priamo tam nepracoval takze som platila klasickych 1200€ plus 300€ za porodnika. A tam su nadstandart asi vsetky izby pokial teda asi nechces ist do apartmanu, ale to si myslim je zbytocne bo aj tak budes sama na izbe. A tam sa chodi na poradne a aj rodit tam mozes az od 36teho tyzdna.

ivi_kiwi
10. feb 2013

@alis434 damujem, nikde nemaju foto izieb, a kupelni, ako to tam vyzerá? Koľko rodičiek je spolu ha izbe? Môže byť Otecko automaticky pri pôrode?Ďakujem

alis434
10. feb 2013

V tej cene 1200 euro je aj zaratana osoba pri porode a moze tam byt s tebou hned od zaciatku, moj manzel tam bol somnou celych 16 hodin a este tri hodiny po porode 🙂 a izby su velmi pekne, postele pohodlne a celoelektricke, kupelna tiez pekna so sprchovym kutom, upratovacka chodi dvakrat za den, kazdy den nove pyzamo mas na vyber vzdy z dvoch jedal aj na obed aj na veceru. A vzdy sa snazia davat rodicky po jednom......a myslim ze tam nebyva tak plno ze by si tam bola s niekym.

swarovski
10. feb 2013

@ivi_kiwi v tych 1200 nie je nadstandard. ale v porovnani s inymi nemocnicami je to silny nadstandard. vyzera to tam ako v hoteli. nebyt polohovatelnych posteli. v izbe je klima, wifi, lcd tv, vstavane skrine, v kupelni je sprchovaci kut, dostanes kozmetiku - sampon, telove mydlo... proste ako v hoteli. izby su po dve mamicky, ale ak nemaju plno, su mamicky po jednom. a ak sa uvolni izba, mozes poziadat, ze chces byt sama, bez problemov ta prelozia. Jedlo je 5x denne (aspon tak nam povedali na profilaxii, pricom kamoska tam tiez rodila v novembri a mohla si vybrat z viacerych menu, ako len 2).
Platiti poplatok za starostlivost o tehotne nemusis, budes platit len za poradnu 20€ zakazdym, ked prides. Bolo by fajn, keby si tam pred porodom chodila uz aj na predporodnu profilaxiu. Ale nie je to povinne. To mas v cene tych 1200€.

zeleny_cajik
10. feb 2013

@ivi_kiwi ahoj, nasla som jednu fotku izby. Izby su relativne male, pokial su tam dve maminy. Ked som rodila ja, bolo tam prazdno, cize som bola sama bolo to super. Kupelne su vybavene nadstandardne, wc s bidetom, vsetko znacka villeroy & boch 😝 Pri prirodzenom porode bez komplikacii mozte byt otecko pri porode bez priplatku, pri cisarskom samozrejme nie, ale je hned za dverami a hned ho volaju k dietatku 🙂 Tiez som ocenila, ze som si pyzamo mohla prezliect aj 5x denne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre