Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

catherine214
26. feb 2013

Prirodzene vsetko islo celkom fajn, odtekala mi voda, tak sme sli, do 5 h bola mala von, rodila dr. Ondackova uplne super, asistentky detto, kontroloval primar Demecko, lebo blbli ozvy, mali sme snuru okolo krku, anestéziológicka uplny poklad, všetkým patri dakujem, velmi mily pristup, ja odporucam, takto by to malo byt vsade😉

catherine214
26. feb 2013

@kholka spokojna som, vsetko prirodzene, mohla som chodit, skakat, sprchovat, tancovat, co len chces, lezala som len na zazname, inak som mohla byt ako som chcela, a poslednych 10 min ked uz bolo vidiet hlavicku ma vyviazali taky polosed a tlacilo sa, oxy mi dali 30 min predtym nez som porodila lebo kontrakcie boli silne ale velky rozostup tak som aj sama pýtala, na sitie dopichli epi aj mezokain

moon1979
26. feb 2013

@swarovski no paráda ...

cmelinka06
27. feb 2013

baby, chcem sa spytat, tie co ste rodili u Kocha, zazmluvnovali ste si lekara?

swarovski
27. feb 2013

@catherine214 asi si vedla nas 🙂 poculi sme babatko odvedla 🙂

swarovski
27. feb 2013

@cmelinka06 ja mam...

moon1979
27. feb 2013

@swarovski
no nazrela som sem v nádeji, že nájdem info, že "vitáme na svete" a zase nič ... čo si dnes absolvovala?

swarovski
27. feb 2013

@moon1979 sono,spanok ctg a kukuc asi od 10 lekarov 🙂

moon1979
27. feb 2013

@swarovski OMG horšie ako vo fakultnej nemocnici 😀 tam sa tiež striedajú pri koze ako pri pulte s teplými rožkami

mandarinkaa
27. feb 2013

@cmelinka06 aj ja mam

sweetlemon
27. feb 2013

tak ja idem prispiet negativnou skusenostou s jednym dr z kocha. rodila som tam pred 7 tyzdnami. doteraz mam bolesti, sadnut si nemozem a vacsinu dna prelezim. ked trosku chodime, ved o malu sa starat musim, tak navecer mam bolesti, ked stojim, niekedy si davam ibalgin. zrejme je to kvoli tomu, ze napriek nastrihu som sa poriadne roztrhla. dr ma sil asi hodinu. co sa tyka vonkajsieho sitia, to je krasne zahojene, to musim pochvalit. druha vec...od porodu mam tupu bolest, resp. bolavy tlak akoby v klitorise, ked mam plny mechur a postavim sa alebo ked docikam. pytala som sa ho na to, povedal, ze ma tam nema co boliet a mam si dat urologicky caj. dalsia vec...minuly tyzden som dostala zapal prsnika z kojenia, bola som tam na pohotovosti. dnes som mala mat kontrolu u svojho dr. hovorila som mu, ze som tam pred tyzdnom bola a jeho absolutne nezaujimalo, ci to mam zahojene, vobec sa ma na to nespytal, ani sa mi na prsia nepozrel. mimochodom, som u neho rok a pol a moje prsia este nevidel.
po dnesnej kontrole po sestonedeli som velmi sklamana, vobec neriesil moje bolesti, dokonca som mala na neho dalsie otazky (ohladom hemoroidov, ktore mi vyskocili pri porode a tiez ohladom roztiahnuteho posvoveho vchodu, ktory mi po porode ostal), ale kedze tam bol chaos a vybavoval ma velmi narychlo, som na vsetko zabudla a vysla som z ordinacie uplne zmatena. jedine, na co nezabudol, je dat mi podpisat nejaku novu zmluvu ci co. ani som to necitala, lebo mi to len strcil, ze podpiste toto, vas sa to aj tak netyka. asi prejdem k inemu dr, pretoze sice s kochom som bola velmi spokojna, s tymto dr vobec nie a to som si ho este aj zazmluvnila na porod. myslela som, ze bude mat iny pristup po zazmluvneni.

sweetlemon
27. feb 2013

este som nespomenula, ze pocas poradne alebo ultrazvuku casto pozeral na mobil, akoby smskoval alebo co. to vie cloveka poriadne vytocit, ked ma bolesti a on sa tvari, ze ved sa nic nedeje a kuka na mobil. som sklamana, az smutna, ze clovek si zaplati nie malo penazi a caka ked uz nie nadstandard, tak aspon normalnu ochotu pomoct.

moon1979
27. feb 2013

@sweetlemon fuuuha 😢 😢 😢

kvetinqa
27. feb 2013

@sweetlemon ☹ ktoreho dr mas?

kvetinqa
27. feb 2013

@cmelinka06 aj ja som mala zazmluvneneho

iva81
27. feb 2013

@sweetlemon Ahoj moja mrzi ma ze to mas stale take zle a ze to stale boli, to si si fakf radsej moihla tie 300 usetrit a mozni by si natrafila na lepsieho dr. Mam kamosku ktora od toho tvojho tiez odisla ked otehotnela lebo sa jej nepacil pristup. Urcite ho zmen odporucam ti dr Ondackovu je to mladucka ale veeomi mila doktorka.

mandarinkaa
27. feb 2013

@sweetlemon a kto to je???

cmelinka06
28. feb 2013

no ja mam svojho lekara u kocha, ale neviem ci je aj dobry porodnik ako lekar je super, som s nim velmi spokojna, ale neviem aky je porodnik. a preto neviem, ci si ho mam zazmluvnit. chodim ku dr. smolikovi. ak mate nejake info o nom, dajte mi pls vediet.

mandarinkaa
28. feb 2013

@cmelinka06 myslim, ze smolika si chvalia...

susannah
28. feb 2013

Zaujimalo by ma, ktory porodnik je dobry, tu citam, ze ste niektore mali Kostelneho alebo Ondackovu a boli ste spokojne. Ja chodim uz 4 roky k Vacokovej, som s nou spokojna, ale ona nerodi. Tak si musim najst ineho porodnika a dost mam z toho obavy. Zaujimalo by ma, ku komu urcite nie, preto som zvedava na meno lekara @sweetlemon. Tiez mam jednu otazku k porodu: tie, ktore ste rodili v kochu, robiil vam nastrih? lebo som pocula, ze to tam robia viac-menej obligatne u prvorodiciek, aj ked ho nie je treba. A dalsia: ako je to u nich s pristupom, ked sa vyskytne pocas porodu problem? Lebo kolegyna mi hovorila, ze vtedy dost davaju ruky prec a prevazaju na Kramare. Ja rodim az v juni, ale tak mam obavy, bola som rozhodnuta pre nich, kedze som ich klientkou uz roky, ale tak teraz som na pochybach.

martinka008
28. feb 2013

@susannah Ja som rodila tiez u Kostolneho a bola som maximalne spokojna. Ludia tu casto chvalia Dr. Marcisinovu (mladucka baba s ukazkovym pristupom) a velmi dobry je vraj aj Dr. Ditte. Nastrih vacsinou zalezi od osobneho pristupu lekara, ale oficialne deklaruju nastrih az vtedy, ked si to ziada situacia. Mna Kostolny strihal az ked videl ze to inak nepojde. "Problem pocas porodu" je velmi siroky pojem. V zasade su pripraveni na vsetko ale nemaju JISku takze je logicke, ze sa snazia predchadzat situaciam, ktore nevedia zvladnut. Ja osobne som mala komplikacie, ktore zvladli s uplnym prehladom. Nasmu babu priebezne klesali ozvy, v porodnom boxe nahle klesli az pod kriticky bod - v porodnych cestach ho zacala skrtit snura okolo krku. Najprv to vyzeralo na akutnu sekciu, ale lekar usudil ze je neskoro a ze ideme rodit aj ked nie som uplne otvorena, ze v najhorsom pouziju klieste :-/. Nastastie nebolo treba a vsetko dopadlo vyborne. Po cely cas ani na chvilu neriesili, ze by ma previezli, hoci bolo jasne, ze sa nieco deje a ze to nebude mat uplne hladky priebeh. Taketo komplikacie su pre mnich uplna rutina, musi to byt fakt vazne ak rodicku prevezu.

swarovski
28. feb 2013

@susannah
@martinka008 baby, ja rodim s dr. Kostolnym zajtra. A dufam, ze to zvladneme 🙂. Nastrih nerobia rutinne.
Ja som si doktora zazmluvnila a nemozem sa stazovat. Inak velmi mila je aj dr. Ondackova.

martinka008
28. feb 2013

@swarovski Drzim palce, je to vyborny odbornik, takze vsetko dobre dopadne. O chvilu sa uz nebudes vediet vynadivat na svoje babatko :o)

mandarinkaa
1. mar 2013

@swarovski drz sa.... nech uz to mas vsetko za sebou 🙂

kape
1. mar 2013

@swarovski - drzime palceky, ale uz mas mozno aj po 🙂

sweetlemon
1. mar 2013

@kvetinqa
@mandarinkaa
@susannah babeny, nechcem tu verejne davat meno toho dr, urcite je s nim vela bab spokojnych, pretoze ma naozaj vela pacientiek. mne bol tiez velmi sympaticky na zaciatku, no uz pocas tehu som mala pocit, ze ho na poradniach otravujem a tou kontrolou po sestonedeli ma uplne zabil. clovek caka za tie peniaze, ze ho dr aspon vypocuje a bude sa snazit zistit problem. velakrat som mu aj pocas tehu spominala bolesti a vacsinou mi na to ani nereagoval, proste jak do vetra keby som hovorila. ja zial nemam dobre skusenosti s nim, takze to vyzera tak, ze ho zmenim, aj ked to robim nerada.
Chcela by som ale pochvalit pani Dr. Marcisinovu a este jednu mladunku Dr, ktorej meno si nepamatam. Velmi mile, ochotne dr, ktore cloveka vypocuju a snazia sa poradit, pomoct. Takto si predstavujem pristup doktora k pacientke. Snad to nie je len tym, ze su este mlade a nezacali to brat ako rutinu. Dufam, ze im to ostane, aby pacientky do kocha chodili aj nadalej rady 🙂
@iva81 moja, ja som tych 300€ dala naozaj zbytocne, pretoze ten moj dr mal v ten den aj tak sluzbu, tak sa musel fakt tesit, ze to vlastne dostal zadara. ale tak to som nemohla vediet. nuz...s odstupom casu ked na to poporodne obdobie pozeram, vdaka nemu nemam uz chut rodit prirodzene. pockam tie 2 tyzdne, ci sa mi to zlepsi, no aj nie a z neho budem mat zas pocit, ze mrham jeho drahocennym casom, tak sa hned na recepcii prehodim k niektorej z tych mladuckych, pokial to teda bude mozne. Prosim ta, ta Ondackova, to je taka ta malinka mladucka s tenkym hlaskom?

cmelinka06
1. mar 2013

@sweetlemon Dr. Ondackova je taka mlada, s tmavymi vlaskami, velmi prijemna, vcera som bola akurat u nej na kontrole a teda lepsi pristup som este nezazila aj sa mi zdala moc sikovna.

sweetlemon
1. mar 2013

@cmelinka06 tak to bude asi ona, taka drobna babenka. ja som si o nej myslela, ze je sestricka. clovek by nepovedal, ze to je dr. je velmi zlata 🙂

kacena123456789
1. mar 2013

ja chodim k dr.maresovi a urcite si ho zazmluvnim aj k porodu.nemohla som si vybrat lepsie.

catherine214
1. mar 2013

@sweetlemon ja ti tiez odporucam dr. Ondackovu a aj dr. Marcisovu k nej som chodila do poradne, obe su mile a fajn, napomocne ak mas problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre