Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

s.a.s.k.a.
1. mar 2013

Dr. Ondackovu odporucam aj ja, vzdy mila, usmiata, ochotna, vidno, ze jej praca ju skutocne bavi. . Ak bude druhe, tak si ju zazmluvnim. 🙂

sandy84
1. mar 2013

@sweetlemon Je mi luto,ze si takto dopadla.ja som tam tiez rodila,bola som velmi spokojna.ja len chcem povedat,ze ja som tiez dlho chodit a sediet nemohla.ked som odchadzala tak mi p. ondackova poradila nejake cipky,ja uz fakt neviem ako sa volali,ale vravela,ze to nejde az tak do mlieka.resp.ze deticky to dobre znasaju.mne Toto velmi pomohlo.zavolaj tam,rovno sa daj prepojit na nu a spytaj sa na tie cipky.lepsie skusit ako trpiet,akurat si pokazis dni s malou.

iva81
1. mar 2013

@sweetlemon ano to je ona, taka mladunka tmavovlasa, velmi pekna a fakt velmi mila, a sikovna je tiez, rodila ma, a na to ze moj Matko bol riady valibuk 4430g tak sme to snou zvladli super, vdaka jej instrukciam a spravnym rozhodnutiam sa to podarilo uplne super a aj s malym natrihom ktoreho hojenie ma tentokrat vobec nebolelo, sedela som od prveho dna uplne v pohode, co sa neda povedat o prvom porode.

adrika25
1. mar 2013

Ahojte kočky,tak si sem idem oprášiť spomienky,takto pred rokom som ležala v Kochu a pri sebe som malá už svoju malú princeznú,mám pocit,že to bolo včera🙂veľmi rada na Koch spomínam a raz co dúfam,že ešte jedno babo bude,pôjdem opäť rodiť tam,ja som bola so všetkým veľmi spokojná,od doktorov,cez sestričky až po upratovačky,rodila som sekciou a "rodil" ma doktor Kostolný,jazva sa krásne zahojila a fakt ju moc nevidno,jediné co sa dá Kochu vytknúť,bolo,že nemali laktacnu poradkynu,co sa ale možno už zmenilo,všetkým koch môžem odporučiť a každej jednej želám bezproblémový pôrod a zdravé detičky🙂myslím,že ste v dobrých rukách.

sweetlemon
1. mar 2013

@sandy84 dakujem za radu, skusim si zistit nazov tych cipkov. ja si davam ibalgin, ked uz nevladzem chodit. tie cipky by predsa mohli byt setrnejsie
@iva81 no tak je zas pravda, ze druhy porod uz je zevraj ovela lahsi a tiez aj hojenie, tak to moc nemozem porovnavat. no myslim, ze keby som mala sikovneho dr, urcite by to nastrihol tak, aby sa to nepotrhalo aj vnutri aj vonku. ved nato su tie nastrihy snad urcene, nie? keby som mala take velke babeno ako ty, nechcem si predstavit, co by sa so mnou stalo, asi by som sa roztrhla na dve casti 😝 😀

sweetlemon
1. mar 2013

@adrika25 laktacnu asi nemaju, pretoze mne tam nikto neukazal, ako kojit. mozno aj preto mi na druhy den isla krv a hrozne depku som dostala. toto by mohli este doladit, inak nemocnica super 🙂

sashie
1. mar 2013

@cmelinka06 ja som rodila u dr. smolika. prisli sme do pôrodnice nieco po polnoci a bol dost neprijemny, co sa tyka komunikacie. muza, ktory cakal pred ambulanciou ani neodzdravil a mala som pocit ze ho otravujem. na môj vkus bol dosť podráždený (možno tou hodinou), no nepríjemný bol. navyše si myslel, že porodím až po 7,00 hod, takže možno aj preto. ale som ho prekvapila a do 2 hod. som rodila, co necakal. a pri pôrode bol v pohode, ale u mňa to zbehlo rýchlo, takže všehovšudy bol pri mne tak 20 min. len hovorila pôrodna asistentka, že ma nebudú ani zašívať a on povedal, že pár stehov tam dáme, aby som to mala pekné. takže tak. určite, ak by som si mohla vybrať, nešla by som k nemu kvôli správaniu pri vyšetrení, keď som prišla do pôrodnice. ( a oproti ženám dr. sa mi zdajú muži dr. surovejší pri vyšetrovaní).

moon1979
1. mar 2013

baby a ako je to s dokrmovaním? výlučne je bábo len na kolostre alebo aj sa dokrmuje?

nelinqua
1. mar 2013

@sashie to bude asi tou nocnou hodinou🙂 ja som prisla na prijem presne o takom istom case, prijimal ma dr. Zacok...a pristup asi taky ako ked niekoho otravujete pocas nocnej ☹ ale mal smolu, po mne prisli v tu noc este dalsie 2 zeny 😀 ja som sa modlila aby som vydrzala nerodit kym sa vymenia sluzby, lebo som strasne nechcela aby ma rodil tento lekar... rano sa vymenili sluzby a hned mi odlahlo 😎

@moon1979 ja som si vyziadala len glukozu do striekacky ked mala strasne plakala, inak nic, ziadne UM..potom sa mi uz rozbehlo mliecko a bolo dobre

mandarinkaa
1. mar 2013

@moon1979 mne povedali, ked som sa na to pytala (kedze pri prvom babatku sa mi laktacia nespustila vobec a v ruzinove som teda bojovala s kazdou jednou sestrickou o kvapku mlieka, nakolko maly bol hladny a plakal mi od hladu. ), ze je to na zelani matky... do nicoho ta nenutia, ked chces aby dokrmili, dokrmia, ked nechces, nedokrmia. Aspon tak mi povedali, tak uvidim tento mesiac ked porodim, potom ti mozem napisat ako to bolo naozaj 🙂

mandarinkaa
1. mar 2013

@sashie no podla mna smolik je v pohode, ale musime vsetky uznat, ze kazdy lekar je len clovek a teda ma aj svoje nalady a muchy. jasne ze kazda z nas chce aby pri porode islo vsetko tip-top a teda zamracenu tvar nechceme akceptovat, hlavne ak si platis nemale peniaze...

moon1979
1. mar 2013

@sashie
@nelinqua
toto sa neskutočne zle číta 😠
človek sa valí do súkromnej nemocnice, aby nezažil to čo opisujete a nakoniec zistí, že je to to isté, len v bledoružovom ... normálne zostávam na vážkach čo urobiť ☹

moon1979
1. mar 2013

@mandarinkaa pýtam sa preto, že tiež som mala problém pri prvom a nekojila som vôbec ... tak či si mám doniesť radšej svoje a zarobiť v prípade nutnosti alebo nie .... lebo pri prvom to bol tiež boj o dokrmovanie ...

mandarinkaa
1. mar 2013

@moon1979 no v Kochu mi povedali, ze urobia ako si budes zelat... takze svoje si nosit urcite nemusis. Hovorila, ze bud teda daju od inej mamicky co ma vela mliecka, alebo potom nutrilon tusim... Pripadne ak si mamicka nezela kojit, podaju hned lieky na zastavenie laktacie(resp.nespustenie).

natalienka12
1. mar 2013

baby koľko stojí pôrod u kocha?

iva81
1. mar 2013

Baby ja som prisla na prijem o 03.00 a privitala ma usmiata dr. Ondackova so slovami ze noo uz som vas cakala (kedze v ten den sme boli na poradni a uz to bolo na spadnutie tak povedala ze sa vecer mozno uvidime a tak aj bolo) a bolo to velmi prijemne taketo privitanie 🙂.
Co sa tyka glukozy a UM tak nic nieje bez suhlasu matky, moj sa narodil velky a mliecko sa pustilo az na 4 den, takze doktorka mi prisla odporucit glukozu lebo ze bude urcite hladny. A na ten treti den ked uz bol fakt hladny a v noci strasne plakal mi sestricka ponukla UM ale ze len ked suhlasim a tak mu dali jednu striekacku UM.

mandarinkaa
1. mar 2013

Ozaj kocky, mali ste niektora dr.Zavodsku pri sekcii??

moon1979
1. mar 2013

@natalienka12 1200 eur

moon1979
1. mar 2013

@mandarinkaa no možno sa tam aj stretneme 🙂 si týždeň popredu, ale pri druhom človek nikdy nevie 🙂

moon1979
1. mar 2013

@iva81
takto nejako si to predstavujem v súkromnom sanatoriu 🙂 privetivosť, ľudský prístup a istota, že som na správnom mieste a v dobrých rukách ... 🙂

mandarinkaa
1. mar 2013

@moon1979 no uvidime jak ja nakoniec dopadnem, lebo mala je KP a po problemovom prvom porode, neviem ako to bude teraz sa riesit. Uvidim buduci tyzden. 🙂

kape
1. mar 2013

@mandarinkaa - ja som ju mala, ked som prisla, predstavila sa mi, podala ruku a ubezepcila ma ze nech sa nebojim, ze som v dobrych rukach a pocas toho ako ma uz sili som s nou skecla o croozeri 🙂

kape
1. mar 2013

@nelinqua - tak ked mna videla detska ako sa snazim o mliecko po cisarskom a moj maly bol hladny obrik, tak sama mi povedala, ze mu da rozmrazit materske mlieko, ze maju. Tak skuste sa pytat aj na to.Mojho maeho dokrmovali pokym sa mi rozbehlo mlieko materskym mlieckom.

nelinqua
1. mar 2013

@kape ano, ano ak maju od mamiciek tak davaju aj materske, ale mala nebola na tom az tak strasne zle a nebola ani nejaka hladoska...tak som sa to snazila zvladnut sama a na 3 ti den sa mi tak spustilo ze som to akosi nezvladala potom...tolko toho bolo 😎

adriku
1. mar 2013

Ja som bola pred týždňom na pohotovosti u Kocha, lebo som to mala najbližšie z práce a do telefónu mi povedali,že ma vezmú hneď bez čakania, čo sa aj stalo. Bolo okolo 19.00 hod. Na recepciu prišla po mňa sestrička, ktorá začala výsluch ohľadom mojich zdravotných problémov priamo na recepcii a vypytovala sa na podrobnosti, ktoré sa už naozaj hodia za dvere ambulancie. V ambulancii prehodila zopár posmešných a primitívnych hlášok na moje odpovede, pričom iba ona kládla otázky a doktorka nepovedala ani slovo. Nakoľko som už podľa výrazu tváre sestričky videla, že je asi trošku sprostá, tak som nič nehovorila, lebo takým ľuďom nepomôže ak slušne poviete, že sa správa veľmi nevhodne. Sestrička sa vlastne celý čas tvárila ako bacharka v nápravnom zariadení. Doktorka bola úplne v pohode, moc toho síce nenahovorila, ale čo bolo treba povedala. Neviem či majú všetky ambulancie také úbohé, ale moja gynekologička v malom meste má modernejšiu kozu, a omnoho kvalitnejší a modernejší ultrazvuk, u Kocha nevedeli ich ultrazvukom chytiť prietoky a čudujem sa, že na tej ich mini obrazovečke aj niečo videli 🙂 , musel prísť ešte druhý doktor a obaja tam špekulovali kým sa im to podarilo, u mojej doktorky je otázka pár sekúnd. Už som na tej ich predpotopnej koze nevládala držať nohy rozkročené 🙂 No a za toto vyšetrenie v rámci pohotovosti som platila 38 Eur.

vendulka119
1. mar 2013

Ahojte kocky, vidim, ze v kochu sa rodi dalej super. nas mesiac bol januar , kedy sa nam narodila nasa princeznicka. Co sa tyka prijmu, porodu mozem len same chvaly povedat. Rodila ma Dr. Marcisova s uzasnymi porodnymi asistentkami ( Kika a Bernadet velmi pekne dakujem ) toto trio bolo svetly bod mojho porodu . Cely cas ma povzbudzovali , radili mi , pomahali za co sa im chcem tymto velmi pekne podakovat , urobili porod mojim najkrajsim okamihom zivota. Jedine co ma mrzi, ze som sa s nimi aj nasou Lucinkou neodfotila, lebo mame taku knizocku na prvy rok kde je aj foto z porodnej saly s kolektivom a to jedine nam chyba. Nabuduce napravime 🙂 Po porode ma ubytovali na 3 poschodi , kde som bola na izbe sama takze super. Strava , upratovanie taktiez na jednotku . Co sa tyka novorodeneckeho oddelenia su tam erudovane sestry , ale aj take trosku teliatka niektore. To jedine by som troska vylepsila , ale inak uplna spokojnost.

swarovski
2. mar 2013

Ahojte kocky. My sme to zvladli vcera.mali vyvolavat,ale bolesti prisli same parhodin pred planom podat prostin. Starostlivost prvotriedna, pristup uzasny. Vnoci mala sluzbu dr. Ondackova, ktora sa velmi starala a rano uz prisiel moj dr. Kostolny. Tomu patri velka vdaka za trpezlivost. A hoci sme sa snazili rozbehnut to prirodzene, proste to neslo. Moje vycerpanie, unava, hlad a zajko bez plodovej vody 8 hodin rozhodli,a ze sa to skonci sekciou. Mala som neuveritelneho anesteziologa,primara, ktory bol uplne uzasny a v noci za mnou chodil. Sestricky, doktori, vsetci boliuplne profesionalni,zaroven vsak mili a trpezlivi. Patri im jedno velke dakujem 🙂

moon1979
2. mar 2013

@swarovski
gratulujem mamina 🙂 som rada, že všetko nakoniec dobre dopadlo a že ste už spolu 🙂 tak si užívaj krásne maminkovské chvíle, byť mamou je proste úžasné 🙂 veľa zdravia obom

kape
2. mar 2013

@swarovski - blahozelam k malej bambulke, nech sa rana rychlo zahoji, ty si rychlo bez bolesti a rychlo nabehne mliecko. 😉

canama
2. mar 2013

@moon1979 Ahoj, ja som mala dcerku po porode 2 dni v inkubatore, bola malicka a porod bol vyvolavany lebo som mala zle prietoky. Sestricka na novorodeneckom ma rovno upozornila, ze malu kvoli vahe budu prikrmovat. Prikrmuju ale mlieckom z laktaria, nie UM, aspon pred rokom to tak bolo. Samozrejme som nosila na novorodenecke vsetko kolostrum co som horko tazko vytlacila do skumavky....celych 9 dni co som tam lezala som makala na tom aby som rozbehla laktaciu, odsavala som ako diva a ked som sla domov tak uz som prebytocne mliecko davala sestrickam. Ale dojcenie som potom este rozbiehala 3 tyzdne, dcerka nechcela jest a malo priberala (primarka novorodeneckeho mi pri odchode naznacila ze to nedam a strcila mi do ruky letak od Nutrilonu 🙂 )....bolo to namahave, ale s pomocou laktacnej poradkyne som to dala a kojim dodnes a veru na odstavenie to nevyzera. 🙂 Mala bude mat 13 mesiacov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre