Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

giovedi
27. apr 2013

Nenapisala som doktorka coho, nie mediciny. Ano, nikto si vysledky nevsimol. Moze sa to stat. Vsetko je mozne, zial stalo sa to aj tam, kde by to nikto necakal.
Ale ked uz sa nieco stane, tak by som z ich strany cakala iny pristup. Akoby by si reagovala na to ty, ked im prides reklamovat zdravotnu ujmu, obhliadaju ta dvaja lekari, len preto,ze ma v tom case nic nebolelo, to nechali tak. Vobec ma neodporucili na vysetrenia a ani ma riadne nepripravili, na nasledky. Z ich strany, by som si predstavovala iny zaujem, ked som bola ich pacient. Vsetko je v poriadku, moze to tak zostat, len neviem, preco uz styri mesiace chodim po vysetreniach. Na ktore ma ale neposlali, zacala som sa zaujimat o to sama. Trosku blbe, nie?! Ides tam, aby ti predsa povedali, aj moznosti komplikacii, nie sa tvarit, ze toto je ok. Potom sa dozvies, ze to teda ok nie je vobec. Lekari,ktorym som chodila na vysetrenia, sa ma spytali, preco ma neposlali na tieto vysetrenia, ci to mohli kludne spat, ze sa mi nic nestane. No mozem povedat len jedno, styri mesiace nespim ja. Toto je podla teba postup sukromnej porodnice?

giovedi
27. apr 2013

Ja toto,co prezivam, to skutocne nezelam ziadnej zene,matke, ktora by mala byt predovsetkym so svojim dietatom. Bud len rada, ze si ok. Ale z toho co citam,tak o MUDr. Horakovi sa nevyjadrujes ani ty s nadsenim. Nemyslim si, ze som jedina, co ma s nim zlu skusenost. Neverim, ze ked sa takto ku mne spraval bola to nahoda. Ja som presvedcena, ze on sa nevie ovladat a bolo mu uplne jedno, ze sa nachadza pocas mojho porodu v Sanatoriu KOCH, kde som si zaplatila aj za to, ze lekar bude vustretovy, mily, on absolutne nic nerespektoval. Ja neviem ako sa do KOCH-a dostal.

kape
27. apr 2013

@giovedi - no ja osbone by som to dala presetrit prislusnym zodpovednym uradom , ak je to takto ako pises a bola by som ja na Tvojom mieste.
A vidis v prispevku na zaciatku si napisala, ze tiez si dokotorka, na co sme vsetky reagovali tak ako sme reagovali, takze skus aspon trosku mozno pomalsie reagovat a pisat sem, aby so tu cele takto uz nemuselo tocit. Ja som na externych lekarov pocas mojich dvoch pobytov v Kochovi narazila pocas nocnej a potom pocas vikendu pocas nocnej, pocas vikendu dokonca sam riaditel porodnice mimo sluzby kontroloval pacientky ci je vsetko OK.
Tak ako my s inymi povolaniami tak aj lekari su ludia, bohuzial, oni si velmi preslapi dovolit nemozu. Ale chyby sa stavaju. Mozno do tyzdna dozadu poslali mamicku na 5 cm otvorenu na Antolskej domov, ze je este malo otvorena a rano uz dosla s tym, ze babo sa v brusku udusilo, nakolko malo 2x omotanu pupocnikovu snuru okolo krku. Ja som este v 33 t bola necakane na pohotovosti v Kochovi, lebo ja som pocitovala dost pravidelne kontrakcie, dali ma na monitor a nic im neukazoval, napriek tomu som tam dva dni lezala na pozorovani. Netreba to fakt zovseobecnovat, ze zanedbavaju starostlivost. A tym nechcem povedat , ze sa nestane, ze sa niekedy nieco zanedba. Ale toto fakt nie je problem ked uz "len" KOcha. Myslim, ze u nich aspon co som si ja vsimala, je to najmenej v porovnani s inymi zariadeniami. Ale stane sa, hlupe a velmi zle pre toho komu sa to stalo.
A este to omielane, ze nie su vybaveni na velke komplikacie pri porodoch a hrozia nasledne prevozy, toho si musi byt vedoma kazda rodicka, ktora tam rodit ide.
A mozem mat este otazocku, z Tvojho pasu nie je mozne sa o Tebe dozvediet nic na rozdiel od kopec nas inych co tu piseme a reagujeme. Jedine datum Tvojej registracie, preco ked mas takuto velmi negativnu skusenost s KOchom uz 4 mesiace pises sem az teraz ?

shania31
27. apr 2013

@giovedi
suhlasim s @kape ze informacie o externych lekaroch, ktori sluzia u Koch-a su uvedene na ich stranke a ja som to vedela od zaciatku, ako som zostala tehotna - no a pri nocnych sluzbach a cez sviatky, vikendy atd je naozaj velka pravdepodobnost, ze natrafis aj na nejakeho externistu- vzdy totiz sluzia 2 lekari
a v pripade, ze si nebola s niecim spokojna - napr. s pristupom lekara - urcite by som ich na to upozornila, aby si boli toho vedomi a pripadne v buducnosti s obdobnym lekarom neuzatvarali zmluvy atd

giovedi
27. apr 2013

@kape Hladala som rezencie na KOCH. Myslis si, ze ked mas zdravotne problemy, hladas diskusne forum? Potom som si povedala, ze upozornim zeny, ktore sa tam chystaju, aby nic nepodcenili ani tu. Ja som mala v tejto porodnici celu moju doveru. Urcite, ja suhlasim s nazorom, ze stat sa moze kazdemu a kdekolvek. Otazka potom je, ako sa kompetentni spravaju. To, ze vedia, co sa stalo a vobec ich to netrapi, to je len ich vizitka.
Keby sa ti nieco stane, mas zdravotne nasledky, tak by si urcite cakala pristup, ktorym by ti dali najavo aky taky sucit.
Myslim si, ze aj tak budu zeny opatrnejsie po tomto zverejneni. A hlavne na MUDr. Horaka. Ked budes o nom citat pozorne recenzie, najdes uz z roku 2006 na neho vela negativnych skusenosti. Takyto lekar rozhodne nepatri do naj porodnice v BA, kde si platis za lekara, nielen za komfort.
Titulom som chcela naznacit, ze ked si ho uz tak pred meno lekari pisu a si nan potrpia, zakonite si myslia, ze vsetci ostatni su hlupi a to mi ver. Pokial nemas vystudovanu medicinu a si doktor prirodnych vied,pedagogiky, tak si aj tak v ich ociach nieco menejcenne.

giovedi
27. apr 2013

@giovedi Samozrejme, ze som na to upozornila, ved to bolo nieco hrozne. Ja vobec neviem ako tam mozu zamestnat externych lekarov. A ked, tak potom musia mat lekara maximalne overeneho. Potom si teda o nieco koledovali, pokusali stastie dovtedy, az to niekto dostal a plnou...

giovedi
27. apr 2013

Ani som netusila, ze niekoho to bude zaujimat. A niekto odpise. Na zaver by som odporucila z vlastnych skusenosti, ze ak sa niekto rozhodne pre KOCH, tak ok, ale urcite nie externy lekar, urcite nie MUDr. Horak a malo by to byt v poriadku.

A ak sa nieco neskor prihodi, urcite necakajte, ze budu vustretovi!

A co sa tyka info o mne, mna vobec nikto nezaujima odkial je, vek, ani ine veci,takze som si to o vas ani necitala. Toto ma niekomu pomoct v tom, ze ak ma termin porodu na spadnutie a ide do KOCH-a, tak nech sa tomu vyvaruje.

Zelam kazdej len najlepsi pocit v tomto zariadeni bez neskorsej ujmy na zdravi...

janahri
27. apr 2013

@giovedi diky za upozornenie. v piatok som bola v Hainburgu, takze mozno to bude prvsia volba ako Koch... koho by si doporucovala v Kochovi? diky

giovedi
27. apr 2013

Byvala spoluziacka z vysky mala MUDr. Ditte. Treba si ho vsak zajednat. Bola velmi spokojna. Jej porod a moj, sa neda porovnat. Naozaj s nim bola spokojna. Neviem aky typ porodu preferujes, ale na sekciu je dobry MUDr. Kostolny.
O porode v Hainburgu som pocula, ze je to tam ok. Urcite si tam mozes bez udania dovodu vybrat typ porodu. V Rakusku je to povolene, to len na Slovensku rozhoduje lekar.

giovedi
27. apr 2013

No v kazdom pripade si treba pozerat recenzie na lekarov, mam taky pocit, ze zeny v tomto neklamu. Zvlast pri sekcii gynekologov. Urcite si prejdi mozno aj viacerych, ten kto ti bude vyhovovat a bude s nim normalna rec, pre toho sa rozhodni. A ked budes mat po porode, tak sa treba informovat aj o vsetkych vysledkoch, dat si vysvetlit hodnoty a nic nezanedbat. Treba sa rozhodne spytat, ci je to norma, ake su hodnoty normy, ci nemam nieco zvysene alebo znizene, aby nikto nic neprehliadol!!! Lekarom uz netreba az tak dôverovat.

giovedi
27. apr 2013

A samozrejme este jedna dobra rada, vypytala by som si kopiu porodopisu. Neviem ako je to v Rakusku, ale na Slovensku mas na to pravo. A obcas treba lekarov aj kontrolovat, ja som poucena, diktujes, ze mas problem xyz a lekar napise len yz. Pricom to co diktujes, by mal kazdy lekar vediet, ze to moze byt az 80% diagnozy. To, co pacient diktuje, zvlast tehotna, by nemal lekar podcenit!!!

martinka008
27. apr 2013

@giovedi Na toto musim reagovat, hoci som si povedala ze uz nebudem. Teraz si sa krasne ukazala "pani doktorka"! To, ze si okolo mediciny nepresla ani milovym oblukom mi bolo jasne hned od prveho prispevku, (zamerne som napisala ze aj moj muz je doktor, nie lekar...). Uz na zaciatku si spomenula nieco o vybere "typu" porodu a teraz si to uplne zaklincovala. Ak si taka odbornicka na analyzu lab. vysledkov ako na "samovyber" typu porodu, tak uz teraz viem, ako to tvoje podanie dopadne.
Len tak pre info, preferovany "typ" porodu v kazdej vyspelej krajine je prirodzeny porod, sekcia je seriozna operacia so vsetkymi rizikami, ktora sa NEVYBERA a robi sa iba ak si to vyzaduje zdrav. stav matky alebo dietata. "To len na Slovensku rozhoduje lekar." HAHAHA! Sekciu bez dovodu (resp. z naivneho pocitu zjednodusenia ci pohodlnosti) si fakt moze vybrat iba totalna slepica (slusnejsi vyraz ma nenapadol) a ZLY lekar jej vyhovie. Dobry lekar urobi vsetko preto, aby porod prebehol prirodzene a k sekcii pristupi iba ked je to naozaj potrebne. Fakt by som chcela vediet z coho mas ten doktorat.
Inac, mna rodil prave Dr. Kostolny a som stastna-prestastna ze napriek velmi pomalemu rozbiehaniu porodu a naslednym komplikaciam babatka sa nerozhodol niekde na "polceste" pre sekciu, tak ako by to z pohodlnosti urobila asi vacsina lekarov v st. nemocnici, v horsom pripade by si problemy babatka nikto ani len nevsimol a pokyn "Rodime!" by prisiel neskoro...

giovedi
28. apr 2013

Tomuto tvojmu prispevku som zial nepochopila. Ja tu nepreferujem typ porodu, ale slobodnu volbu zeny sa rozhodnut. Neviem, co je na tom nelogicke,nespravne...

giovedi
28. apr 2013

Na zamyslenie. Niektore zeny naozaj po psychickej stranke nechcu rodit prirodzene. Ked prinesu papier od psychiatra alebo psychologa,ze maju z toho strach, fobiu, tak ziaden gynekolog a to mi ver, nebude brat na seba taketo riziko, pretoze nepojde proti kolegovi a nebude nic riskovat.
V Rakusku to maju uzakonene, ze po ukonceni 37 tyzdna, sa zena rozhodne ako a kde bude rodit, ak chce planovanu sekciu je to legalne. Tu sa to robi nelegalne asi tym sposobom, ze musis but prejst 2-3 odbornikov z ineho odboru a gynekolog to musi akceptovat alebo formou financnej pozornosti.
Neviem, preco by mala byt zena, ktora sa rozhodne pre planovanu sekciu nerozumna.
Mna vie celkom pobavit veta: Idem rodit prirodzene, ale mame dieta z in vitro! 🙂 Ved ok, ale co je dnes prirodzene a lepsie? Snad mame 21. storocie. Ak je normalne mat dieta z IUI alebo IN VITRO a je to legalne, tak potom neviem preco nemoze byt legalna a normalna planovana sekcia na ziadost zeny.

martinka008
28. apr 2013

@giovedi Si uplne mimo, ako som pisala sekcia nie je moznost volby a uz vobec to nie je lepsie... Argument, ze mame 21.stor. je jeden z mojich "najoblubenejsich" a to ze niektore zeny chcu sekciu zo strachu z porodu je uplna ceresnicka torte. Kolko zien, obzvlast prvorodiciek, nema z porodu priam panicky strach? Vypisujes tu "odbornosti" pomaly ako hlavny radca WHO a pritom nemas zmakute ani tie najzakladnejsie veci! Pozri si statistiky poctu sekcii vs. prirodzeny porod v Rakusku, Nemecku a pod. a pozri si tie nase. Potom snad pochopis ako sa veci maju. U nas odbornici biju na poplach, ze mame dvojnasobne percento sekcii co je neumerne vela. To ze v AT je moznost volby je sice pekne, ale cisla jednoznacne ukazuju, ze rozumne pacientky a rozumny lekari sa do to vobec nehrnu. Zrovnavat umele oplodnenie so zelanou sekciou (nezamienaj si ju s terminom planovana sekcia) je uplne smiesne. Ty si uz pocula o zene, ktora sa dala umelo oplodnit len tak, lebo to bolo pohodlnejsie ako sex s manzelom?!!! Uz tuto diskusiu ukoncime raz a navzdy, s temou Koch to nema nic spolocne.

giovedi
28. apr 2013

To je pravda, ale tuto diskusiu si otvorila predsa ty. Neviem, preco si z toho taka hotova. To je jasne, ze kazda zena by sa radsej s muzom milovala ako chodila na in vitro, ale neviem preco ta potom taketo nieco rozculuje.
Je to pravo zeny a mala by sa rozhodnut sama. Neviem, preco tolko okolo toho.

inirontas
28. apr 2013

Mile mamicky, chcela by som sa s vami podelit o moju skusenost so Sanatoriom KOCH. Zariadenie mi bolo odporucane mojou velmi dobrou kamaratkou a som rada, ze som sa pre tuto porodnicu rozhodla. Perfektny pristup hned od zaciatku. Manzel je cudzinec, takze sme si hned na recepcii pytali prvu poradnu k anglicky hovoriacej doktorke, pridelena nam bola Dr. Ondackova, ktoru sme si hned zazmluvnili. Hned na prvej poradni sa nas popytala na nase porodne preferencie a presli sme si nase predstavy a tiez sme si vysvetlili veci, ktore su mozne a ktore sa neodporucaju (ja som si to potom porovnavala s dporucaniami WHO a vsetko, co v KOCHU robia sedelo) . Samotny porod prebehol super, mali sme s manzelom najskorej sukromie na "cakacke", kde sme si vzali laptop a hrali hudbu, ja som vacsinu casu travila v sprche alebo na lopte, hybala som sa az do posledneho momentu. EPI mi pichli na poslednu chvilu, kedze som dlho vahala. Dovolili mi rodit v polohe, ktoru sme si dopredu dohodli (polosed, podlozeny chrbat nad kostrcou, takze som mala zadok a kostrc volnu)- sice vraj tak este nerodili, ale nemali nic proti. Prisup po narodeni babatka vynikajuci, hned mi ho dali, dotepali pupocnik, manzel prestrihol snuru. Potom na 2 minutky isiel aj manzel s malym na meranie a potom nas vsetkych 3 nechali 2 hodinky samych, malicke len v plenke a na mne, takze sa pekne po hodnine prisalo. Pristup na sestonedeli super, vedeli poradit a pomoct so vsetkym. Personalu som od zaciatku doverovala a bolo mi jasne, ze vsetci vedeli, co robia. Ziadne rutinne zasahy (nemala som ani vyviazane nohy, ani nastrih) a babatko ked bolo jednu noc treba prikrmit, tak sme ho krmili po prste so striekackou. Urcite budem odporucat vsetkym mojim znamym. Investicia, co sa do posledneho centu vyplatila. PS: Mamicky, ak sa chcete dobre pripravit na porod, od zaciatku teho cvicte cviky na panvove dno a yogu ci cviky na roztiahnutie oblasti bokov. A do porodnice odporucam zobrat Lanolinovy krem na bradavky, lebo ho netreba zmyvat a lanove semieko + kamilkovy caj, aby ste sa vyhli problemom s velkou potrebou po porode. Mne toto pomohlo, dnes 2 tyzdne po porode ani neviem, ze som rodila. Prajem vela stastia buducim mamickam a vela radosti s babatkami novym mamickam!

swarovski
28. apr 2013

Jaka debata sa tu rozpútala 🙂

zinhka
29. apr 2013

@inirontas velmi dakujem, ze si si dala tu namahu napisat takto obsirne; pre mna su to velmi hodnotne informacie.

zinhka
30. apr 2013

Dievcata, mozem sa opytat: ak clovek nemam zazmluvneneho lekara-- je pravda ze pri porode v Kochu budu vzdy dvaja lekari? Aka je Vasa skusenost, prosim?

janka2307
30. apr 2013

@zinhka ahoj, neviem ako to je v Kochu ale ja som rodila prveho synceka v Trnave a pri porode bol iba jeden doktor a porodna asistentka...sluzbu maju urcite dvaja lekari ale asi iba jeden rodi...

vidruska
30. apr 2013

Ahojte, dnes som sa prihlasila do Kocha a bola mi pridelena p. MUDr. Martisova. Mate s nou niekto skusenosti? Ak ano, ake? na nete som zatial nic nenasla...diky

moon1979
30. apr 2013

@zinhka myslím si, že ti to bude uplne jedno vtom momente, kto všetko sa tam postaví ... ja mám tiež problém s ostychom, ale úprimne ti poviem, že mi pri tých bolestiach bolo srdečne jedno, že sa tam zhrkol snáď celý Koch 🙂

vierka84
30. apr 2013

@vidruska Ja som tiež chodila k Dr. Marcisovej. Max. spokojnosť, milá, ochotna. Mladučká, ale plná dôvera.

susannah
30. apr 2013

@zinhka ak som to ja spravne pochopila, tak pri porode je jeden lekar, dvaja su len v pripade, ak su nejake komplikacie, resp ak jei pritomnost druheho lekara potrebna. Ale tuto info mam len z druhej ruky, kedze som tam este nerodila 😉

junkfoood
30. apr 2013

@vidruska pani dr. marcisova je uplne super, mila, mlada, aj mna rodila..mozem len odporucit..
@zinhka ja som zazmluvneneho nemala, pri porode bola iba vyssie spomenuta dr., ale pri siti asistoval dr. demecko a este sa mi tam prehnala cela velka vizita, kedze som rodila v pondelok rano o 8mej..

shania31
30. apr 2013

@zinhka
Ahoj, sluzbu maju vzdy 2 lekari a z vlastnej skusenosti viem, ze obidvaja sa zvyknu pocas prvej doby porodnej prist pozriet "co a ako", ale ci pri kazdom porode su obidvaja lekari - to som si nie uplne ista (pri sekcii samozrejme vzdy su 2).

zinhka
30. apr 2013

@moon1979 Ahoj moon, ja som to vobec nemyslela v tom zmysle, akoze s ostychom a ze tam chcem co najmenej ludi. Prave naopak, myslela som to viac v zmysle dohladu a predchadzaniu komplikacii (prvy porod som mala troska dlhsi a komplexny, tak som zvedava, aky bude druhy 🙂 ).
Kamaratka tam rodila a hovorila mi, ze mala 2 doktorov, preto som len chcela vediet, ci je to norma alebo nie.

martinka008
30. apr 2013

@junkfoood to si teda mala uplne perfektny timing 🙂

martinka008
30. apr 2013

@zinhka Sluzbu maju vzdy dvaja lekari, pri porode je jeden - vacsinou ten skusenejsi. Neviem ci tam niekto zazil dvoch lekarov pri klasickom porode, to by asi musel byt megaproblem, pripadne sekcia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre