Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

janka2307
14. máj 2013

@anglicanka1981 ja tiez k nej chodim,k porodom chodi ale neda sa zazmluvnit, chystas sa tam rodit?mne poveedali ze sa nemam coho bat aj bez zazmluvnenia,vsetci su tam dobry

susannah
14. máj 2013

@anglicanka1981 ja k nej chodim uz niekolko rokov, doteraz som bola spokojna. Ale kedze si chcem lekara k porodu zazmluvnit, tak na najblizsej poradni by mala byt ona a lekar, ktory bude pri porode. A nasledne tie posledne poradne uz budem chodit len k tomuto lekarovi. Ale aj ona mi povedala, ze je v zasade jedno, ci si niekoho zazmluvnis alebo nie 😉

shania31
14. máj 2013

@anglicanka1981
Ja som u Dr. Vacokovej rodila. Ked ma sluzbu, tak Ti bude pri porode.

anglicanka1981
14. máj 2013

Aha, zaujimave. Tak som si nie ista, ci potrebujem zazmluvnenie. A skusenosti s nou mate dobre? Lebo citam o vselikom a prave o nej je velmi malo recenzii. 🙂

zelovocka
14. máj 2013

@shania31 ahoj, aj ostatné baby, ktoré ste už u Kocha rodili 🙂 chcela by som sa opýtať na také praktické veci - ozaj vám po pôrode poskytnú všetky také veci ako vložky, tampóny do podprdy, plienočky pre bábätko a pod.? nič si nemusím nosiť okrem kozmetiky a oblečko pre dieťatko na odchod z pôrodnice?

partner môže byť pri pôrode od začiatku až po šitie? 😀 teda samozrejme, ak je to vaginálny pôrod...
ako vám poradili s dojčením? boli ste spokojné? viem že laktačnú poradkyňu tam nemajú, tak to robia detské sestry.

pôrodníka si zrejme zazmluvňovať nebudem, lebo osobne nepoznám nikoho, ale je tam niekto taký, komu sa radšej vyhnúť? či všetci sú fantastickí? 😅

ďakujem 😉

shania31
14. máj 2013

@zelovocka
Ahoj, naozaj poskytnú všetko pre bábätko, vložky.... tampóny do podprsenky si dones vlastné.
Partner môže byť pri pôrode (samozrejme pri sekcii nie). Sestričky z novorodeneckého sa snažili poradiť s dojčením i keď pri tomto je čo ešte vylepšovať 😝 Ja osobne som s tým až tak spokojná nebola.
Čo sa týka lekárov- ich interní lekári sú všetci super, externí - ako ktorý lekár. "Komu sa radšej vyhnúť"?? Keď pojdeš rodiť, myslím, že nebudeš mať tušenie, ktorý lekár má práve službu 😀 😀 😀

zelovocka
14. máj 2013

@shania31 😀 😀 😀 máš pravdu, ale možno by som ešte počkala deň-dva, keby som sa mala dakomu vyhnúť 😅 😅 😝
ok, takže vložky a tampóny si kúpim.
ak sa môžem opýtať, vám sa teda podarilo dojčenie od začiatku, keď si nebola 100 % spokojná? máš to asi o dosť náročnejšie, dve deti naraz 🙂

usacek79
14. máj 2013

@esika tak mam definitvnu odpoved na tvoju otazku s doplacanim neuhradeneho rocneho poplatku po odchode z kocha - odisla som k maju a nic odo mna za ten rok nechceli 🙂 kedze som sa tam cely rok neukazala... Tak fajn, milo ma prekvapili 😉

iva81
14. máj 2013

@zelovocka vlozky ti daju habadeej, len tie tampony si kup svoje, inak vsetko tam bude aj tie nepremokave podlozky a pre babo plienky, vlhcene utierky, masticka proste vsetko. Sestricky sa velmi snazia pomoct aj s tym dojcenim ale neviem az tak posudit kedze som s tym problem nemala a je to moje druhe dieta tak uz som taku pomoc nepotrebovala. A co sa lekarov tyka tak ja som sa stretla len s dobrymi a teda mam len pozitivnu skusenost, a rodila ma Dr. Ondackova a teda spokojnost maximalna 🙂

shania31
14. máj 2013

@zelovocka
Vložky Ti dajú, ale ja som mala svoje 😎 (asi som to v predchádzajúcej správe divne napísala).
No myslím si, že keď to na Teba príde, na to posúvanie zabudneš veľmi rýchlo ....... 😀
Hej, už v nemocnici som začala kojiť, ale jeden sa horšie prisával .....je to veru naročné mať dvoch naraz 😀

zelovocka
14. máj 2013

@iva81 @shania31 ďakujem baby 🙂

stellamiapiccola
15. máj 2013

@anglicanka1981 nezamluvaj si, mne môj Dr sám poradil, že je to zbytočná investícia a mal pravdu, tam je dobrý každý. 😉

stellamiapiccola
15. máj 2013

@zelovocka ja som mala plánovanú sekciu a na 9.00 nevedela som kto ma bude rodiť , ale som ich poprosila aby mi to dala sestrička vedieť, ešte pred pôrodom dobehla 🙂

ivon444
15. máj 2013

@sharlotta jasne cely cas moze byt s tebou na izbe aj rodina aj muz, moj tam dokonca prespaval pred porodom ked som bola hospitalizovana aj po porode bol s nami a pomahal v noci 🙂

jasminet
15. máj 2013

@usacek79 volala si tam,ci ti oni nieco pisali? lebo mne sa nikto odtial neozval, ze ci nieco (ne)chcu 😉

ivon444
15. máj 2013

@zelovocka vsetko ti daju aj pre teba aj pre babo, ale tampony do podprdy vlastne, v cene porodu mas ze muz moze byt pri tebe pokial nie je cisarsky samozrejme, pri posteli mas telefon zdvihnes a zavolas si niekoho s novorodeneckeho a pridu aj o tretej rano za tebou vysvetlit pomoct ukazat, mne ukazovali ako robit s odsavackou ako kojit, kupat no vsetko okolo 😉
dr su vsetci na jednicku, ja som mala zazmluvnenu skvelu dr. Ondackovu, ale vsetci dr co za mnou chodili na viziti boli super a nebala by som sa ani u jedneho rodit, ja som chcela ale mat porodnika ktory ma cele tehotenstvo vysetroval
drzim palce a porod u Kocha odporucam 🙂

kofoluska
15. máj 2013

Ahoj holky, TP mam sice az 21.7., ale do GPN chodim od zaciatku roka. K doktorke Piskaninovej, ktora ordinuje v Ruzinove. Takze sa velmi rada podelim o svoje skusenosti a som rada, ze tu hlavne z porodov pisete tie svoje a viem, na co sa pripravit. 🙂
Na vysetrenie som nikdy necakala, dokonca vzdy pridem o nieco skor a aj do ordinacie idem potom skor - necakaju na presny cas, kedy som bola objednana. Pani doktorka je velmi prijemna a mila, vysvetli vsetko, na co sa opytam, vysledky testov mi bud vola alebo pise do sms, ak prave nemam na ten tyzden dohodnutu poradnu (napriklad ked mi brali krv a hemoglobin som mala 87, okamzite mi volala a nechala mi na recepcii recept na zelezo, vysledky tehotenskej cukrovky boli OK, ale aj to necakala na poradnu a poslala sms). Na rozdiel od Partizanskej je v Ruzinove fakt klud, nikdy sa mi nestalo, ze by bola plna cakaren, vzdy tam stretnem maximalne jednu dalsiu pacientku.
Na Partizansku chodim len na ultrazvuky (potvrdenie dlzky tehotenstva, kedze moj menzes si zije vlastnym zivotom, NT 2x, lebo sa nedalo prvy raz zmerat, morfologia, prietoky) a tam som cakala len raz, asi 30 minut, pretoze prednostne zobrali hospitalizovanu pacientku (co je bezne v kazdej nemocnici - hospitalizovani maju jednoznacne prednost).
Najlepsie skusenosti som mala asi s Dr. Feldmarom. Velmi prijemny a zhovorcivy clovek, uz pri NT ultrazvuku nam pomeral vsetko, co sa standartne robi az na morfologii, skontroloval srdiecko, proste aj ukony, ktore robit nemusel. Kvoli zvysenemu NT mi robil UZV aj vaginalne, len aby tu nosovu kosticku nasiel a odchadzala som aspon trosku pokojna. 🙂 Vsetko, co napisal do spravy mi vysvetlil. Stretli sme sa aj na morfologii tyzden pred amniocentezou a musim povedat, ze nas neuveritelne upokojil, co sa tyka rizika postihnutia dietatka.
Amnio mi robil Dr. Kostolny, sice ma napichoval dvakrat, ale robil to naozaj ohladuplne, ked videl, ze mi je to neprijemne, pockal (neprijemne, nie bolestive - bolesti som nemala ziadne, len aby nedoslo k omylu). Kazdy ukon komentoval, dopredu mi povedal co a ako bude. Sestricka natocila monitor s nasim malym Janickom tak, aby som videla vsetko aj ja a mala istotu, ze sa malemu naozaj nic nemoze stat. Vadilo mi asi len to, ze tam na moj vkus bolo prilis vela ludi (doktor, sestricka a dvaja dalsi lekari), co v polohe lezmo s mierne roztiahnutymi nohami v nocnej koseli bez nohaviciek velmi prijemne nebolo. :D
Po zakroku som este dve hodiny lezala na izbe, sestricky kazdu chvilu chodili kontrolovat, ci je vsetko OK, varili nam s druhou buducou mamickou caje, fakt ako v hoteli. 🙂
Rodit sa chystam jednoznacne v Kochu. Po zazitkoch od kamaratiek zo statnych nemocnic sme s manzelom nad inou volbou ani neuvazovali. Sama som zazila par hospitalizacii a nosit si do nemocnice este aj toaletny papier a pribor, "bojovat" s bezohladnym personalom, ktory sa tvari, akoze ich svojou pritomnostou strasne otravujem ap - to sa mi zrovna pri porode fakt nexce. 🙂 Nehovoriac o tom, ze statne nemocnice tu v BA bonding a prve spontanne kojenie este na porodnej sale viac menej deklaruju len papierovo, ale realita je ina. A to je to, co je pre mna asi najdolezitejsie - moct byt s malym okamzite, mat ho pri sebe, nechat ho, nech sa sam prisaje a nech si nas ako rodicov "vpecati". 🙂

usacek79
15. máj 2013

@jasminet nevolala, nepisali - ale urcite by sa ozvali, ak by nieco chceli 😉 inak by nepustili kartu z ruky, kym by to nebolo uhradene 🙂

zelovocka
15. máj 2013

@stellamiapiccola @ivon444 ďakujem pekne, baby, za info 🙂

swarovski
15. máj 2013

@zelovocka mne s kojenim velmi pomohla doktorka z novorodeneckeho, taka blondava, medzi 50-60r... ja som mala 2 dni po porode nejaku laktacnu krizu 😀, hana plakala ako tur, vsetci mi nutili nutrilon a ona mi fest pomohla. a este jedna sestricka, netusim jej meno, ale mala so mnou nasledne boziu trpezlivost a spolu sme to potom nejako rozbehli 🙂 ani som nemusela volat laktacnu poradkynu 🙂

zelovocka
15. máj 2013

@swarovski super, gratulujem 🙂 kto "všetci" ti nútili Nutrilon?

swarovski
15. máj 2013

@zelovocka sestricky, nie vsetky, ale par sa ich tam naslo. islo o to, ze hana velmi chudla, vyhrazali sa mi aj infuziami a aj sme ostali o den v porodnici dlhsie. schudla viac ako tych 10%... tak do mna hustili, ze je hladna, preto tak place, prisat sa nechcela a chudla a hrozilo, ze nas nepustia... tak aby pribrala. nakoniec s tou p. doktorkou sme to prekonali 🙂

stellamiapiccola
15. máj 2013

@zelovocka za málinko a hlavne klud a pekné bezproblémové tehulkovanie ešte 🙂 dievčatá podaktoré čo tu popíšete až sa mi hlava točí chúdence prvorodičky.

zelovocka
15. máj 2013

@swarovski tak to je fajn čítať, že pani doktorka ti takto pomohla a Hanka sa už dobre najedla 🙂 a dúfam že jej chutí doteraz 😉
@stellamiapiccola ďakujem, si milá 🙂 zatiaľ nestresujem a dúfam, že ma to nechytí ani tesne pred pôrodom, ale ja som celkovo skôr pokojný typ 🙂 aj som rozmýšľala, že prestanem chodiť na MK, lebo čo tu niektoré baby popíšu, úplná hystéria 😀 ale zase nájdem tu aj užitočné info hlavne od vás skúsenejších, tak neodolám 😀

mandarinkaa
15. máj 2013

@swarovski osobne nesuhlasim s tym, ze by nutili nutrilon... mne ho dokonca "nechceli dat" a cely treti den sme davali len glukozu. Malinka tiez schudla viac nez tych 10%... myslim ze v kochovi urobia co si mamicka zela, ale urcite podporuju kojenie, to je moja skusenost.

vierka84
16. máj 2013

Mám dávali tiež len pasterizovane mm a glukózu, nutrilon nikto ani len nespomenul. A spomínaná detská lekarka aj mne veľmi pomohla s kojenim, ale snažili sa aj sestričky. Len nas krpec bol dost tvrdohlavý 🙂

marmete
16. máj 2013

@zelovocka Tak v mojom prípade resp. malého najprv "plnili" glukózou cez striekačku a keď mlieko stále nič u mňa, tak zobrali zo zásoby materské od inej mamičky (mamičiek), ktorá im to tam nechala a až keď to materské nemali, tak dali umelé. Potom sa to u mňa nejak rozbehlo, aj vďaka odsávačke, takže pri odchode som im tam pár ml svojho nechala pre iné bojujúce mamičky s mliekom, lebo aj ja som chcela trochu prispieť nech sa dieťa nekŕmi hneď tým umelým 🙂

zelovocka
16. máj 2013

@marmete to je pekné od teba 😵 a tú odsávačku ti požičali erárnu, či mala si svoju?

marmete
16. máj 2013

@zelovocka Ich, manuálna Avent, rovnakú som si zabezpečila potom aj na doma, keďže mi to s ňou išlo 😀

swarovski
16. máj 2013

@mandarinkaa nuz, hana nutrilon aj dostala... netvrdim, ze ma nutili neprijemne, alebo tak, bol to taky jemny natlak, v podstate som bola zlomena, hana odmietala prsnik, vkuse revala a nic ine som nepocuvala, len ze je hladna, chuda a nemam ju nechat tak trapit... no takze tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre