Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

mandarinkaa
16. máj 2013

@swarovski to je fakt zvlastne, lebo mne malinka teda plakala statocne od hladu, mlieko som absolutne nemala a na jeden prsnik sa jej ani nepodarilo vobec prisat a teda nic ine okrem glukozy mi neponukli a nutrilon mi dali na 4.den, ked som o to vyslovene ja poziadala. asi teda zalezi od personalu...

luckazlm
16. máj 2013

Ahojte mamicky, prenasali ste niektora viac ako tyzden a nasledne ste boli hospitalizovane v Kochu? Plati sa za tuto hospitalizaciu? Ako dlho si nechavaju mamicku na pozorovanie, kym rozhodnu o vyvolani porodu? Dakujem!

swarovski
16. máj 2013

@luckazlm ja som prenášala 8 dni. Bola som hospitalizovaná 3 dni a platila som za kazdy deň 20 eur.

@mandarinkaa áno,podľa mňa závisí...

luckazlm
16. máj 2013

@swarovski dakujem za info!

martinka008
16. máj 2013

@swarovski Ta lekarka z tvojho popisu mi pride ako primarka novorodeneckeho, ta je fakt super. Mne sa maly nespravne prisaval a ona hned po prvej navsteve na izbe zistila, ze ma prilis tuhu uzdicku pod jazykom a hned mu ju aj pristrihla - trvalo to asi 5 min. Potom sa zacal ovela lepsie prisavat, bez toho by som na kojenie mohla zabudnut. O 6 tyzdnov nam to este raz "dostrihli" na Kramaroch a odvety maly taha ako pumpa 😀. S tym Nutrilonom si prekvapila aj mna, nikto mi to tam za cely cas ani len nespomenul, iba glukozu nam davali.

moon1979
17. máj 2013

@vierka84 a odkial vieš, že to bolo pasterizované MM? 🙂 ... ja som si pýtala mliečko, svoje som nemala a nemala som záujem vyhladovať dieťa úplne a bola som šťastná, že vôbec niečo je, kedže bol slabý jedák, ale musím Vám povedať, že mi vôbec nevadilo, že je to nutrilon ... nemám nič proti nutrilonu ... moje mliečko mi začalo nabiehať až na štvrtý deň, no aj tak som dokrmovala nutrilonom aj naďalej ...

moon1979
17. máj 2013

@luckazlm nechajú prenášať max týždeň, potom ťa hospitalizujú a na druhý deň ráno po vizite rozhodnú ... mne po rannej vizite hneď aj vyvolali ...

sharlotta
17. máj 2013

Skoda, ze oni nevysvetlia, preco ten Nutrilon, alebo hocijake ine umele mlieko nie je dobre podavat. Spomaluje sa tym "spustenie mlieka" a nadalej sa tym komplikuje vela veci suvisiacich s dojcenim. Ked som bola s malou v porodnici, tiez som sa hnevala, ze som musela chodit a stale vypytovat a vysvetlovat. Az neskor som pochopila, ze to bolo vlastne nie velmi dobre riesenie. Takze baby, nehnevajte sa, ze vam to umele nechcu dat, robia vam tym sluzbu, len skoda, ze nevysvetlia dostatocne preco.

swarovski
17. máj 2013

@moon1979 ano, ja som tiez nechcela nutrilon, lebo som sa bala, ze tym definitivne pridem o to svoje. hane by sa na nutrilon velmi dobre zvyklo. je chutne, samo jej to slo do pusy, nemusi sa namahat... je to proste velmi jednoduche riesenie. chapala som samozrejme aj ich, ze hana velmi chudla, ale nastastie som vdaka tej p. lekarke a par sestrickam toto prekonala...

kape
17. máj 2013

Tak ja som tam na vlastne oci videla ako rozmrazovali mm pre deticky, nas ho tiez dostal . V tom case ako som tam bola ja a moj dostaval mm boli tam mamicky co pre deti pytali Nutrilon. Asi je to o tom co aj sestricky ponuknu ako alternativu pokym sa mm spusti. Mne ked sestricka ponukala mlieko tak povedala, ze pozrie ze mali by mat este mm. A dokrmovali sme striekackou, netreba hned siahat po flaske zo striekacky to tiez nejde az tak jednoducho.

A ked mi primarka vysvetlovala co ma maly za problem povedala, ze doporucuje pokym sa mi spusti mlieko, aby sa mu podala glukoza a nahradne mlieko, ze aby sme mu pomohli nepovedala, ze musi, bolo to rozhodnutie na mne.

junkfoood
17. máj 2013

tak mne napriklad nikto neponukal nic, ani glukozu, ani mm ani nutrilon, ani velmi neriesili ci sa mi spusta moje..ale maly bol spokojny a nevrestal, tak asi preto..

kape
17. máj 2013

@junkfoood - vela zavisi aj od toho ake je velke dieta, kolko chudne a kedy sa mamicke spusti mlieko, ja aj @swarovski sme mali cisarske a mne sa dost neskoro pri oboch cisarskych spustilo mlieko, pre Teba len super ze maly bol spokojny a mala si skoro mm. Su nemocnice na SK. kde este ani rooming in nefunguje a kde mamickam nosia na kojenie napapane deticky, tak to sa im urcite potom lahko rozbieha laktacia a nakrmene su flaskou 😒

vierka84
17. máj 2013

@moon1979 Lekárka vravela, že mu dajú pasterizované materské mlieko, nevidím dôvod prečo by povedali jedno a urobili druhé. Prvýkrát prišla sestrička so striekačkou na izbu a druhýkrát som bola aj s malým na novorodeneckom a pripravovala to predo mnou.

yanielka
17. máj 2013

ahojte trochu odbocim ak mozem, ale neda mi to. Ja som tiez rodila v Kochu, lekara mam tam uz asi 6 rokov a s porodom som bola spokojna uz som to sem pisala a v podstate aj s ostatnou starostlivostou pocas tohto obdobia aj ked teda predtym som chodila do GPN v Ruzinove. Rodila som v Kochu v lete 2012 a ked som bola na kontrole po sestonedeli tak odo mna lekar pytal spravu z porodu. Tak som zostala prekvapena, ze ked som rodila u nich snad si to vedia vytlacit, nuz povedal nieco v tom zmysle , ze sice vedia, ale, ze je to zlozite.....no ok tak sme sa dohodli, ze mu ju nabuduce donesiem. Minuly tyzden som bola na preventivke a samozrejme som tu spravu zabudla (vsak doma dve deti...) fakt som toto nedrzala v hlave a lekar uz bol nastvany, ze uz mi to raz hovoril, tak som sa ospravedlnila, ze teda fakt som na to zabudla, ale fakt mi to pride divne. Aky mate na to nazor???? Som taka divna?????

swarovski
17. máj 2013

@yanielka neviem, odo mna to tiez pytal, tiez som zabudla, ale najblizsie som to doniesla. mala som doma 3 a povedali mi, ked mi ju davali, ze jednu si mam odovzdat do karty. neviem, preco to tam nedali sami, ale ok. neriesim 🙂

yanielka
17. máj 2013

ok vsak ja to donesiem, ale nejak sa mi to k nim nehodi. To jak keby dosiel klient do banky a povedal, ze minule vkladal peniaze a ja namiesto toho, aby som pozrela do systemu mu poviem nech mi prinesie vkladovy listok....tak len podnet na zlepsenie hadam

martinka008
17. máj 2013

@yanielka No neviem, ci v Kochu maju taky system, ze nahodis porodnu spravu a ona je tam ulozena niekde v archive pre kazdeho lekara, ktory ju potrebuje. Podla mna ju vytlacia a je to. Ak ju aj maju niekde archivovanu v el. podobe tak pochybujem, ze je to on-line v ich systeme, je to predsa len doverny udaj. Ja chodim k Smolikovi a tiez som mu to dala v papierovej podobe, takze to asi nebude o tom, ci si to dokazu pozriet v systeme. Myslim ze Smolikova sestricka by to v systeme urcite vydolovala, keby chcela 🙂

kape
17. máj 2013

To prekvapilo aj mna, ale neriesila som to dalej, na dalsi raz , kedze prvy x som zabudla som priniesla so sebou . Ale tiez som bola prekvapena 😉

kacicka01
18. máj 2013

@zelovocka ahoj, asi zbytocne odpovedat na vsetky tvoje vlastne uz zodpovedane otazky, lebo baby uz napisali ako to je s tym co ti vsetko u Kocha poskytnu a aj co sa tyka zazmluvnovania, ale co sa tyka dojcenia, rada by som pripojila svoj postreh.. Ako prvorodicka som z kojenia totiz mala dobry gulas, aj ked maly bol prisavka od kedy prisiel na svet, snazil sa velmi, ale vobec nam to neslo, kedze mam väcsie prsia, nevedeli sme si najst system ☹ .. rodila som v sobotu na obed a az niekedy v pondelok, na novej smene mi poradila jedna sestricka, ako ho mam spravne prikladat, dovtedy tam boli iba same mlade baby a radili mi tolko, co by asi napadlo aj mna, ale kedze mam "problemove prsia", tak som potrebovala radu od skusenej sestry a taku som stretla vazne az obden, tak isto ked maly plackal, tak mi moc tie mlade baby az tak nevedeli poradit az jedna velmi mila sestricka,blondinka okolo 35r. ( neviem ci nahodou nie je aj vrchna) mi vysvetlila, ze je to kolika, kedze aj po tejto stranke som bola uplny laik, co sa tyka dokrmovania, chodili sa pytat, ci sa mi spustilo mlieko a kedze maly dost plakal, tak ponukli glukozu, ale tiez nie hned.. Dufam, ze som pomohla.. Podla mojho nazoru sa treba na kojenie vopred pripravit, aby si zbytocne po porode neostala v strese, ja som mala malo informacii hlavne o technike kojenia .. 😖

kofoluska
19. máj 2013

Vratim sa k tomu, ze bolo treba doniest spravu z porodu. 🙂 Neviem, ako to maju technicky poriesene, ale moja doktorka si nevie pozriet v pocitaci ani vysledky UZV vysetreni, ktore mi robia na Partizanskej. Vsetko jej musim nosit v papierovej forme. Tak isto opacne - ked nieco treba dat doktorom na Partizanskej od mojej doktorky z GPN Ruzinov. Ono ani tak nejde o to, ze to lekar zapise do svojho pocitaca. Skor je otazne, ci maju nejaku centralnu databazu a centralny archivny system, ku ktoremu sa vedia cez nejaky server bez problemov pripojit z ktorehokolvek pracoviska. Ak nie - tak im budeme musiet vsetky papiere nosit aj nadalej osobne. 🙂

zelovocka
20. máj 2013

@kacicka01 ahoj, ďakujem ti veľmi pekne, super postreh, že sa treba pripraviť 🙂 skúsim aspoň teoreticky, keďže prakticky sa mi ako prvorodičke nedá 😅 najlepšie je aj tak, aby mi to niekto názorne ukázal, keď už bude dcérka na svete 🙂

kofoluska
20. máj 2013

@zelovocka odporucam stranku kojeni.net 🙂 Mne to velmi pomohlo prestat mat z toho strach, ze ako a co bude a pripravit sa vopred. Okrem clankov a fotiek su tam aj videa, napriklad spravneho prisavania dietatka. Drzme si palce, aby sme to zvladli ako vsetky ostatne mamicky pred nami 🙂

zelovocka
20. máj 2013

@kofoluska ďakujem moc! 🙂

sharlotta
21. máj 2013

Mam este zopar otazok. V sale, kde sa rodi je zena len sama? Ziadne plachty a za nimi dlasia zena? Do akej miery akceptuju prirodzeny porod? Dik.

moon1979
21. máj 2013

@sharlotta sú dve saly - samostatne miestnosti ... a v prvom rade sú za prirodzeny porod

sashie
21. máj 2013

@sharlotta mne povedali toto ohľadne UM: že od prírody je dieťa nastavené prvé 1-3 dni (záleží od situácie) piť kolostrum, čo nie je mlieko a že žalúdok nie je uspôsobený ná mlieko. dieťa sa ešte prečisťuje a že by to nebolo dobré pre trávenie a pod. tiež dávali synovi prvé 2 dni glukózu.

sharlotta
21. máj 2013

@moon1979 dakujem. Neviem, ci sa chapeme, prirodzeny porod ako bez umelych zasahov ako oxytocin, nastrih a pod...Viem, ze lekari u nas to velmi neakceptuju, tak sa pytam, ze ked nieco nebudem chciet a tak, ci budu akceptovat a ci sa ma najprv opytaju predtym, nez mi nieco daju.

sharlotta
21. máj 2013

@sashie tak je to spravne 😉

moon1979
21. máj 2013

@sharlotta nemusíš sa báť, všetko konzultuj, neboj sa povedať svoje obavy, predstavy prípadne očakávania ... ja som nemala žiadny pôrodný plán, jednoducho som im naplno verila ... pri takejto záležitosti ako je pôrod, kde už nie som zodpovedná len za seba, ale aj za malého človiečika, som si netrúfala "kecať" im do roboty, ale musím ti povedať, že nebolo nič, čo by mi prekážalo ... je to tam "iné" než v štátnej nemocnici ... 🙂

snažia sa o prirodzené pôrody, ja som mala prvé sekciou, inde by som bez pardonu išla aj druhýkrát bez zaváhania automaticky sekciou, no v kochu sa pokúšali lekári o prirodzený pôrod ... okolnosti to však nedovolili a museli mi pôrod ukončiť sekciou, ale aj tak sa snažili 🙂

sharlotta
21. máj 2013

@moon1979 dakujem,preti tam chcem ist,lebo dufam,ze sa spravaju ako k cloveku.Tak ja som potom podobny pripad,ja som mala tiez prvu sekciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre