Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

swarovski
23. máj 2013

@lolka ja som rodila sekciou a uz po 12 hodinach ma durili na nohy a do sprchy 🙂 ale mala som len epi anestezu, nie spinal... mozno po spinale sa musi byt 24 hodin.

mandarinkaa
23. máj 2013

@swarovski ja som mala spinal a prvykrat som vstavala so sestrickou po 12hodinach... ale keby som vyslovene nechcela, tak ma nenutila

zelovocka
23. máj 2013

@susannah ahoj, my tiež zvažujeme rodiť v Kochu a ohľadom bondingu to isté - vraj "nikto nič nezaručuje" 😅 rovnako ma to sklamalo ako teba. na Slovensku je to "straaašnýýý" problém (aby novorodenca prezreli na tebe, váženie a meranie sa fakt môže odložiť, pokiaľ dieťa nie je očividne príliš malé/veľké).

janka2307
23. máj 2013

@zelovocka myslim ze ti to umoznia ak bude babo uplne v poriadku,oni si urcite nevezmu na zodpovednost ak by ho mali ohrozit, moj maly po porode nedychal takze ho museli rozdychavat...no neviem ci uz za kazdu cenu si to chces niekde vybojovat

kape
23. máj 2013

@lolka - no tak do Ruzinmova by som nesla na planovany cisarsky, nedostala som sa na sestonedelie a maleho soom nevidela od porodnej saly viac ako 24 hod. kedy sa konalo potom aj prve prilozenie.
V kochovi som hned po prevezeni na izbu mala maleho vyse 5 hodin pri sebe a na druhy den uz so mnou 🙂 Tiez som mala planovany cisarsky. Ak tretie uz len sem 🙂

lolka
23. máj 2013

baby dakujem za info 😉

zelovocka
23. máj 2013

@janka2307 ja som to sem písala už dávnejšie a nechcelo sa mi to opakovať, veď to je každej mamine jasné, že - nie za každú cenu!!! samozrejme, len ak je dieťatko po pôrode očividne v poriadku 😉

lolka
23. máj 2013

@kape mne sa podarilo pri 1 porode sa dostat na nadstandart a bolo to v pohode. no, je to risk, kamoska rodila 2 tyzdne predomnou a uz tam nebolo volne.....boli 4 na izbe, wc-na chodbe, maleho mala na sestonedeli.....toto veru nechcem 😒
ale vtedy som mala dobreho dr. Krizka starsieho, Koch bol zavrety, tak nebolo o com.

susannah
23. máj 2013

@zelovocka som rada, ze som nasla spriaznenu dusu, ktora ma na to rovnaky nazor 😉

lolka
23. máj 2013

@kape robili ti predoperacne vysetrenie priamo tam? doplacala si si za to ? a robia sa asi den pred tym, nie ?
v Ruzinove robia den pred cisarakom, ale to tam uz zena ostava.....tak by som to nechcela, kedze uz mam doma male dieta a naco tam byt o den dlhsie nez je nutne

kape
23. máj 2013

@lolka - nie Kochovi ich nerobia, isla som k internistoi ktoreho mi doporucil moj gynekolog v Kochovi.Ja som v Ruzinove skoncila o poschodie vyssie na zenskom 😖 , preto mi maleho nechceli priniest. Ruzinov sa v tomto s Kochom neda porovnavat. Ja som s lekarkou v Ruzinove bola tiez max. spokojna, ale prosto Koch z pohodlia a zblizovania matky s dietatom pokym nie su vazne komplikacie je uplne o niecom inom, ziadna depka, depresie a uhucane sestricky.

moon1979
23. máj 2013

@swarovski mne pichli aj epi aj spinál a po 12 hodinách prišla sestrička, že sa postavíme a ja že "ideme do sprchy" 🙂 nebolo mi ani čerta 😀 odvtedy som fungovala naplno ...

sashie
24. máj 2013

baby chcem sa Vás opýtať nejaké veci ohľadne sekcie. hrozí mi sekcia a dosť sa jej obávam, hlavne čo som zažila baby v pôrodnici, ktoré to majú za sebou, ako ich boleli tie jazvy, no mali dosť veľké bolesti, chodili v predklone. je to veľká bolesť a ako dlho to trvá? resp. je to vždy o bolesti? alebo sú tu aj také, ktoré jazva nebolela? a aká je tá jazva veľká?

a ešte jedna otázka, keď sa ide na plánovanú sekciu u Kocha, tak je potrebné zazmluvniť lekára, alebo je to jedno, ktorý prevedie sekciu? Ďakujem za všetky odpovede.

moon1979
24. máj 2013

@sashie pri prvom som chodila v predklone pri druhom mi na druhý den nič nebolo a behala som ako šarkan 🙂

swarovski
24. máj 2013

@sashie bolelo ma to asi pol dna. potom to boli ako svalovka. nie je to nic strasne. v predklone som nechodila vobec.

swarovski
24. máj 2013

@sashie inak ti nechaju kateter v mieche, tak ak budes mat bolesti, len si treba pytat anestezu, dopichnu ti 🙂

lolka
24. máj 2013

@sashie tiez mam planovanu sekciu a o tom ze to nebude boliet si iluzie nerobim, ved je to operacia, mas narezanenych viac vrstiev, svaly. ale vela robi asi aj to, ze kto ma aky prah bolesti a potom, pytaj si nieco proti bolesti a bude lepsie 😅 musime to zvladnut a ako mi aj kamoska povedala, ked ti bude krpec plakat vedla v postielke, tak budes skakata okolo neho a hned sa das do formy 😉
ja som prvu dceru rodila prirodzene a tiez boli bolesti, asi mesiac som si veeelmi opatrne sadala 😅

mandarinkaa
24. máj 2013

@sashie mna to bolelo hlavne ked som lezala a mala som si sadnut, ale v kochu su super tie postele, takze to bolo vyborne. Potom to chvilku boli ked sa postavis, si zohnuta a potom sa vystres po chvilke. Ja osobne som sa bala obliect si nohavice ked som isla domov, drahy mi doniesol teplaky 🙂 Sekcia bola vo stvrtok a o tyzden v piatok uz som sama autom trajdala na nakupy do tesca a uz ma vobec nic nebolelo, co teda po prirodzenom porode som mala bolesti od sitia este 2 mesiace. Takze pre mna osobne CR pohoda, prirodzeny porod jedno velke utrpenie este pol roka po porode. Takze sa CR vooobec neboj, je to v pohode.

shania31
24. máj 2013

@sashie
Ahoj, asi je to aj o tom prahu bolesti. Mna to bolelo dlhsie-mozno tym, ze u mna to boli dvojicky (neviem to tak posudit).
Mna az po 24 h vstavali z postele a najhorsie to bolo rozchodit- t.j. to postavenie a vystretie sa 🙂 ked uz som dlhsie chodila, tak to bolo ok. Ale pri tom vstavani som to dlho citila, predsa je to len rez a nielen na povrchu.
Ked mas planovanu sekciu, nemusis si zazmluvnit lekara-kto ma vtedy sluzbu/operacny den ti bude robit sekciu. Jazva nie je podla mna taka velka, uplne normalna- a je to dost nizko- cize v lete v pohode 😀

vikinka25
25. máj 2013

@lolka ahoj, uz mas aj predbezny termin sekcie?lebo vyzera, ze sa tam mozno aj stretneme, len dufam, ze Valentinka pojde prirodzene ako Vikinka a za tri hodky nebudeme mat co robit 😎

sashie
25. máj 2013

@shania31 Ďakujem za odpoveď.

sashie
25. máj 2013

@vikinka25 nemám ešte termín, ja mám termín až v októbri, len teraz riešimi herniu (pruh), ktorý mám obojstranný. tak sa lekárka obáva, že by sa mi to pri prirodzenom pôrode mohlo zhoršiť a musela by som ísť rovno z pôrodnej sály na operačnú. lenže ja som rodila syna s pruhom,lebo viem, presne kedy sa mi to stalo. a navyše to bude tretí pôrod, tak si myslím, že až toľko nebudem tlačiť, lebo pri druhom som skôr zabraňovala tlačeniu ako tlačila. tak uvidím ako nakoniec dopadnem.

sashie
25. máj 2013

@mandarinkaa ďakujem za odpoveď. ja sa právaže bojím, lebo dva pôrode v pohode, pri prvom som mala asi týždeň bolesti a pri druhom som ani nevedela, že som rodila. ešte mi lekári hovorili, aby som sa nachystala na horšie bolesti ako pri prvom, lebo vraj pri každom ďalšom pôrode je to horšia - väčšia bolesť. čo u mňa neplatilo. ja som absolútne nič necítila, ani sťahovanie maternice, ani dole, dávali mi len dva stehy a ako som písala predtým, ani ma nechceli zašívať, pre istotu mi dali len dva stehy. asi to bolo aj tým, že som nebola zašívana. a preto sa tak bojím, lebo som zažila pri prvom ostatné baby po sekcii, a to bol hrozný pohľad. bolo ich tam dosť, sa mi zdalo, že viac ako s prirodzeným pôrodom a všetky chodili v predklode, stonali, držali si brucho a brali lieky od bolesti.

sashie
25. máj 2013

@lolka ďakujem za povzbudenie. uvidím čo mi povie doktorka, ale chcela by som sa tomu vyhnúť.

sashie
25. máj 2013

@swarovski
moon1979
baby, ďakujem za odpoveď.

lolka
26. máj 2013

@vikinka25 este nemam presny termin, zajtra tam idem po 1x, uvidim kedy ma objednaju na kontrolu a pod. No, neviem ci sa tam stretneme kedze mas termin 15.7., ja sice oficialny 10.7., ale sekciu zvyknu robit o cca 2 tyzdne skor......jedine zeby sa tvoja mala poponahlala 😉

shania31
26. máj 2013

@sashie
Ahoj, a este som zabudla napisat, ze bohuzial zalezi aj od toho, kto a kde ti robi sekcii. V statnych nemocniciach je to zvycajne katastrofa vratane pristupu pedonalu, ale u Kocha uplne v pohode. Takze vobec sa nicoho neobavaj.

mandarinkaa
26. máj 2013

@lolka Ja teda neviem, ale v Kochovi sekciu nerobia skor ak na to nie je dovod. Mne ju naplanovali presne na termin porodu, s tym teda ze ak by sa to spustilo samo, tak by bola sekcia samozrejme skor...

lolka
26. máj 2013

@mandarinkaa to vazne ? 😕 ja som vsade pocula, ze planovana sekcia byva skor, ale do Kocha idem zajtra, tak som zvedava co mi povedia resp. ci ma uz nejaky doktor vysetri. uvidim ci dovod placenta praevia moze pockat na termin alebo nie.
viem, ze mam este cas, ale uprimne by som sla rodit co najskor.....citim sa na rozpadnutie uz teraz 😅

shania31
26. máj 2013

@lolka
Fakt? Na rozpadnutie uz v 34 tt?? To je akosi skoro este 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre