Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
13. júl 2013

@evelynba
Ahoj, tiez ti mozem Koch len odporucit. A to ja som mala velmi rizikove tehotenstvo a odlezala som si tam pred porodom 3 mesiace. Aj ked som mala velmi rizikove tehotenstvo, vobec som neuvazovala, ze by som isla inde rodit (iba keby som naozaj musela).
A maminky po porode sa snazia davat same na izbu.

poussin
13. júl 2013

@moon1979 na recepcii su tam min. 2 neprijemne osoby. A uprimne tie panie mi pripadaju trochu jednoduchsie. Uz som tam videla jednu mamicku hadat sa s nimi. Nakoniec sa stalo aj mne, ze som sa s nimi pohadala. Zakazdym im musim vysvetlovat, ze som samoplatca - mam zahr. poistovnu a ony to nevedia pochopit a i napriek tomu chcu karticku poistenca.

V Kochu je fajn. Lekari su velmi mili a ustretovi, ale tie recepcne by som vyhodila na hodinu. Ony maju asi zly den kazdy den 🙂 Nerozumiem preco ich tam drzia. Mozno by stalo za to sa na ne postazovat, alebo do ich dotaznika spokojnosti napisat svoje vyhrady. Nabuduce verim, ze nezabudnem.

miminka12
14. júl 2013

Ja som rodila v kochu a bola som maximalne spokojna urcite aj nabuduc personal skvely. Myslim si ze nadavat na koch mozu len tie co tam nerodili a typy ludi ktorim nevyhovie nic a nikdo. Za tie peniaze to urcite stalo. A myslim si ze na recepcii su velmi prijemne vsetky baby teda aspon ja som sa nestretla so ziadnou neprijemnou ak si na nich mila ty budu aj oni len hold smola ak nejaka baba co som videlana vlastne oci nevie pochopit ze musi.zaplatit a hada sa tam s nimi a vrieska po nich tak jasne ze sa na nu nebudu usmievat. Celkovy pocit na jednotku koch odporucam

evelynba
15. júl 2013

@miminka12 ved ja nevravim nic na recepcne, len do telefonu sa mi zdali dost divne (volala som viackrat a zda sa mi, ze to bola vzdy jedna osoba), to je len prvy dojem, dufam, ze osobne to bude lepsie. Ja si myslim, ze byt recepcnou v takom zariadeni je celkom prijemna praca, staci mat rad ludi, dufam ze nebudem mat zly pocit nazivo 🙂

marmete
15. júl 2013

@evelynba Neboj, sú v pohode, len niekedy nie sú schopné informovať o veciach, ktoré by si predpokladala za normálne, ale to je asi môj uhol pohľadu 🙂, ale vždy ma vedeli nasmerovať na správnu osobu. Vôbec som s nimi nemala konflikt, naopak, boli v rámci možností usmiate a nápomocné, nie každý má dobrý deň a tak to ber, nič osobné v tom nehľadaj 🙂 Keď som išla pár mesiacov po pôrode na kontrolu, malého som musela mať so sebou, si ma aj malého pamätali a tešili sa, že tam vidia o niečo viac "odrastené" bábo 🙂

poussin
17. júl 2013

@miminka12 neviem koho si videla.. mozno aj mna 🙂 Ale uz musel za nimi ist aj moj lekar aby im vysvetlil, ze ja neplatim vopred, ale az po vysetreni podla toho ake ukony mi urobia.

Raz som tam platila na zaciatku. Ta suma bola evidentne nespravna a tak som musela pri odchode zaplatit opat. Nie rozdiel nakolko som mala platit viac, ale novu sumu v plnej vyske. Lebo panie na recepcii boli tak tupe, ze nevedeli vypocitat rozdiel a dat mi ho zaplatit. Dokonca mi neboli schopne vratit tu prvu sumu v ten isty den. Musela som prist o niekolko dni aby mi povodnych 25 € vyplatili v hotovosti. Jednoducho panie na recepcii su jednoznacne neznale a mam taky dojem, ze namaju ani snahu nieco sa naucit.

@marmete vcera som bola objednana k mojmu lekarovi. Opat nechapali, ze nemam karticku poistenca, ze som samoplatca... a nasmerovali ma na SONO pricom som im vysvetlovala, ze ja mojmu lekarovi teraz nejdem na sono, ale na vysetrenie. Ony mi stale tvrdili, ze on je teraz v sono miestnosti Prisla som teda k sono miestnosti a lekar tam samozrejme nebol lebo normalne ordinoval v svojej ordinacii.

miminka12
17. júl 2013

Vcera som tam bola aj ja u mojho doktora na kontrole nebola som objednna lebo mi to surilo a boli na mna velmi mile a lekar tiez ma bez problemov zobral ani som necakala. Na recepcii predomnou bola jedna pani ktora tam dost vykrikovala a hadala sa a nakoniec povedala ze je to tam ako na trhu pritom sa tak spraval len ona 🙂 a recepcne sa jej clkom milo snazili vysvetlit ze bez toho aby zaplatila ju proste pustit nemozu no ja by som sa s nou teda tak nebabrala. ;) potom ked som prisla na radu si obe vzdychli ze dnes je teda den ked som sa ich pytala ze co tak povedali ze snes su seci nejaky nasrani a davaju im zabrat ale.pri tom sa stale na mna usmievali a boli mile. Neobranujem si nikoho mozno som mala proste len vzdy stastie na nich a mozno to je aj v tom ako sa k nim spravas ty. Ale kazdopadne ide tam o doktora ak si spokojna s nim netreba riesit recepcne ved na kavicky s nimi chodit nemusis ;)

minqea
17. júl 2013

tiez som tu citala na recepciu staznosti ale osobne nemam zlu skusenost, nie vzdy su usmiate od ucha k uchu ale vzdy maximalna slusnost a ochota. nazvala by som to, ze maju prijemne vystupovanie a vzdy ma to potesi. inak vcera som tam bola tiez 🙂 vacsina buducich mamiciek ci pacientiek sa usmievali a bola prijemna atmosfera.

canama
19. júl 2013

@poussin Jou, suhlasim, tie panie na recepcii boli trosku nechapave. My sme si tam tiez uzili s nimi lebo MM sa rozhodol az po porode ze s nami zostane aj cez noc spat v porodnici a ja som okrem toho rovno z poradne isla rodit, cize museli vyuctovat nie len 1200 ale aj nieco k tomu....a to uz bola tazka matematika. Ale tak nie kazdy je Einstein. ;)

poussin
22. júl 2013

@miminka12 miminka ty si tusim jedna z tych recepcnych 🙂) ked ich tak obhajujes. Nie je ti divne, ze sa tam rozculuje tolko ludi?

calissta
23. júl 2013

ahojte, viete mi prosim povedat, ako to je s komplikovanejsimi pripadmi,/porodmi v kochu? hovori sa o nich, ze nemaju vybavenie na predcasne narodene deti a v pripade, ze nastanu komplikacie, ze poslu rodicky na kramare. je to pravda? nehrozi v takych pripadoch, ze sa babatku nieco moze stat, kym sa treba presunut do inej nemocnice?

shania31
23. júl 2013

@calissta
Ahoj, u Kocha sa moze rodit od ukonceneho 34 tt. Je pravda, ze ked by bol nejaky problem s babatkom, babatko je prevezene a myslim, ze robia vsetko preto, aby sa mu nic nestalo. Ja som mala rizikovu graviditu, vsetci sa bali, ze porodim velmi skoro, ale podarilo sa nam to potiahnut do 36 tt, ja som si nechcela pripustit, ze by som isla rodit niekam inam.

calissta
23. júl 2013

a byva to tak, ze sa zvacsa dopredu vie, ze bude rizikovy porod? lebo v tom pripade je to ok, ked je tam dostatok casu, len som pocula aj take pripady, ze dietatko malo omotanu pupocnu snuru a ze kym rodicku previezli z podunajskym biskupic, tak dietatko ostalo poskodene..

shania31
23. júl 2013

@calissta
Mnohe rizikove porody sa daju predpovedat, vsetko zavisi od odbornosti/praxe lekarov...... Niekedy sa stava, ze sa iste veci skomplikuju pocas porodu, ale myslim si, ze aj to by mali byt lekari pripraveni riesit. Ja co som zazila u Kocha, snazia sa urobit vsetko preto, aby sa maminke a babatku nic nestalo.

shania31
23. júl 2013

@calissta
A myslim si, ze nemala by si takto negativne mysliet - a tak strasne uvazovat nad rizikovym porodom, lebo potom si to clovek naozaj privola. Viem, ze clovek nikdy nevie. Ja aj vzhladom na vsetky problemy pocas tehu som si nechcela ani len pripustit, ze nieco bude s babatkami........

calissta
23. júl 2013

a ako to tam potom chodi s konkretnym lekarom? pride tvoj gynekolog, ak si doplatis tych 300 eur, a ked zaplatis zakladny poplatok 1200 eur, tak ta odrodi lekar, ktory ma sluzbu? dakujem

shania31
23. júl 2013

@calissta
Ano, ked nemas zazmluvneneho lekara, odrodi Ta lekar, ktory ma momentalne sluzbu. U Kocha maju vzdy sluzbu 2 lekari, v pripade komplikacii, sekcie atd su pri porode obaja lekari.
Ak mas zazmluvneneho lekara, k porodu Ti pride tento lekar.

calissta
23. júl 2013

jasne, ja nemyslim negativne, len rozmyslam o tomto kochu, preto to riesim, nechcem pripustit ziadne riziko a len chcem vediet, ci prihliadnut na pohodlie na ukor ich vybavenosti, alebo riesit kramare, aj za cenu, ze tam nebude ten nadstandard.

martinka008
23. júl 2013

@calissta Prevoz rodicky s omotanou snurou? To je nejaka hlupost... Pokial viem, tak sa prevaza ibe ked ma dieta vazny problem, alebo ked su mimoriadne akutne poporodne stavy.
Ci bude porod rizikovy sa nevie nikdy 😉, aj ukazkove tehotenstvo moze skoncit komplikovanym porodom, tak ako u mna. V pohode to zvladli (podla mna ovela lepsie ako v statnej nemocnici), aj akutne sekcie uplne v pohode zvladaju, operacna sala je 3m od porodneho boxu. Ak sa vopred crtaju vazne komplikacie, tak samozrejme radsej posuvaju pacientku na lepsie vybavene pracovisko, ale nie je to tak, ze pri kazdej komplikacii hned davaju ruky prec. Davnejsie tu pisala jedna mamicka, ze mala kombinaciu niekolkych rizikovych faktorov a v pohode ju odrodili. Na Kochu je pozitivne aj to, ze zeny co mali prvy porod sekciou netlacia automaticky do dalsej sekcie, kdezto v statnej sa niekedy nad takou moznostou ani len nezamyslia, ved co by sa namahali 😖

shania31
23. júl 2013

@martinka008
Nooo niektore rizikove porody sa vedia vopred, samozrejme niektore veci sa moze skomplikovat az pri porode 🙂

zinhka
23. júl 2013

Ahoj mamicky, ked chcem byt na izbe sama, treba si priplatit? Ako/kedy sa vybavuju izby?
Boli ste na izbe same alebo s niekym?
Pytam sa, lebo ked som mala prvu dcerku, bola som v izbe sama, bolo to uzasne, uplne sukromie, nikoho sme nerusili a nikto nerusil nas; rada by som tuto prijemnu skusenost zopakovala. Dakujem.

zuuzka
23. júl 2013

@zinhka Ahoj. No myslim, ze zaplatit si mozes len apartman. Vzdy ked je to mozne su mamicky na izbach po jednej, ak je vsak vela porodov, moze byt ze aj dve. No a ja som bola sama, teda priplatili sme manzela 😉 To sa da tiez vtedy ked nie je vela mamiciek.

tinuska0306
23. júl 2013

@miminka12 a prosím ťa akého si mala doktora??

miminka12
24. júl 2013

🙂 nie som jedna z nich ale robila som nieco podobne takze viem aky vedia byt ludia neprijemni a hadavi a nafukovat zbytocnosti kto to nerobil nepochopi to. Doporucila by som ti aspon na tyzden taku pracu ci by si sa na ludi usmievala ak by boli na teba neprijemni 🙂 ver mi viem o com hovorim v zivote by som to uz nerobila. Mozno preto siom mala taku potrebu si ich trochu obhajit ja som s nimi nemala naozaj ziadnu zlu skusenost boli vzdy maximalne mile myslim ze ktoru ludia sa rozculuju ako pises zbytocne treba pochopit ze aj oni maju urcite nejake nariadenia a ze ak raz nieco nemoze spravit tqk nemoze ako aj ty pises ze nevedela odpocitat 20e tak myslim ze vedela ak nie bolo by to dostsmutne 🙂 ale podla svojej predchadzajucej roboty viem ze ona ti to zrejme nemohla vratit. Treba tam prist dobre naladena a usmievat sa hned budes mat lepsiu naladu aj ty aj ony ;)
Tinuska mala som doktora ditteho a maximalna spokojnost rodila ma dr vacokova a tiez bola skvela treba myslet pozitivnevsetko bude lepsie

shania31
24. júl 2013

@zinhka
Maminky po porode sa snazia davat same. Moze sa vsak stat, ze budu mat vsetky izby plne, vtedy davaju aj po dve. Izby sa inak nevybavuju, iba ak chces apartman.

shania31
24. júl 2013

@miminka12
Suhlasim, Dr. Ditte je super, a aj mna rodila Dr. Vacokova - tiez spokojnost, starostliva je, vzdy pride pozriet maminky, ktore ona odrodila.
@tinuska0306

evelynba
24. júl 2013

Baby, chcem sa opytat, ta predporodna priprava je v akom rozsahu, je len pre zenu, alebo aj pre partnera a je bezplatna aj pre zeny, co idu do Kocha len rodit, nie su tam na gyn? A v neposlednom rade- je to obsahovo naozaj dobre, oplati sa? 🙂 Dakujeeem.

martinka008
24. júl 2013

@poussin Tak ja sa teda tiez pridam na stranu recepnych 🙂. Ja som s nimi nemala ani jednu zlu skusenost, hoci som na Partizansku nechodila az tak casto, kedze chodim k Dr. Smolikovi do Ruzinova. Vzdy boli mile a ochotne, skor by som videla problem v tom, ako sa k nim chovaju niektore netrpezlive "panicky", neschopne pochopit omylnost obycajnych ludi... Mna osobne vyrusovalo iba to, ze mi opakovane volali ohladne potvrdenia ucasti na predporodnom cviceni alebo so ziadostou o zmenu terminu, ktory som si zamerne vyziadala, lebo povodny mi nevyhovoval. Po prvom cviceni som ale pochopila, ze to nie je uplne ich vina, kedze niektore mamicky sa na cvicenie hlasia dobre ze nie 2 dni pred porodom a oni sa ich potom s dobrym umyslom snazia strcit na najblizsi mozny termin, takze obvolavaju vsetky mamicky a hladaju volne miesto...

leporeloo
24. júl 2013

mamicky ktore ste rodili u kocha, myslite ze je nejaka sanca rodit tam co najprirodzenejsie?
nie riadeny nie medikovany porod, podpora bondingu atd
vdaka

junkfoood
24. júl 2013

@leporeloo ak myslis prirodzene prirodzene, tak skor sa orientuj na hainburg.. kocky, co chodili so mnou na gravidjogu a chceli ozaj prirodzeny bez toho, aby ta kontrolovali a vysetrovali kazdu chvilu, nebola si na monitore, nedali ti oxytocin na porodenie placenty tak sli tam..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre