Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

demo
10. sep 2013

@ewca cisarsky je dost horor ano ☹aspon teda pre mna. nechapem, ze ho niekto vyzaduje. U mna to bolo tak, ze ma do poslednej chvile dost natahovali,nevedela som co ako bude. Nakoniec sa konalo konzilium a Mares a Cupanik boli za cisarsky, moj osetrujuci lekar Demecko bol viac menej lahostajny. Cize vyhrala sekcia.

bubinovci
10. sep 2013

@ewca priečna poloha je jasná, no ja som bola tiež prekvapená že by rodili chlapca KP normálne, ale nerodila som u nich takže mne rovno povedali v pôrodnici že chlapec pôjde sekciou a som rada, pretože bol malý, už ani výživu nemal keďže placenta bola ko a ešte mal aj šnúru okolo krku 😖
ale či už zvolia sekciu alebo prirodzený pôrod, nemyslím si že by ťa poslali inde, bolo tu už viac mamičiek ktoré nemali ideálny pôrod a bez problémov ich v Kochu odrodili 😉

demo
10. sep 2013

@ewca komplikacie pri prvom porode bolo to, co zavazilo. Tym argumentovali, preco sekcia

billam
10. sep 2013

Ahojte, pracuje u Kocha ešte dr.Varga?

ewca
10. sep 2013

@demo tak to si myslim, ze bymi nerobili problemy...dakujem, upokojila si ma

demo
10. sep 2013

@ewca ale islo aj odruh komlikacii. Su take,ktore su dielom nahody (napr.omotana pupocna snura) a teda predpoklad ze by sa mohli opakovat je nizky, ale su aj take ktore suvisia povedzme s anatomiou zeny (napr. uzka panva) a tu uz je to jasne. Takto mi to vysvetlili.

baryana
10. sep 2013

@ewca ja som mala az do 33ho tyzdna babo otocene priecne, a uz sa otocilo dolu hlavickou. tak sa zbytocne nestrachuj a bud v klude.

demo
10. sep 2013

@jakubko7 toto co si popisala s tym cisarskym, ktory ti nechceli urobit sedi na Demecka. Chodila si k nemu? Je to moj tip, pretoze ako ho poznam, on presne takto pristupuje k pacientkam.

shania31
10. sep 2013

@ewca
Ahoj, urcite Ta neposlu rodit inde. Viem, ze mnohe maminky rodili u Kocha, kde babatko bolo KP alebo priecne. Snazia sa najprv ist prirodzenou cestou, ale ked vidia, ze s babatkom nie je nieco v poriadku alebo s maminkou, tak sa snazia akutne riesit situaciu.

shania31
10. sep 2013

@billam Ahoj, ak myslis Dr. Vargu z Piestan, tak mava raz do mesiaca u nich sluzbu.

ewca
10. sep 2013

@shania31 ja len reagujem na prispevok jednej mamicky ktora tam mala rodit CR a nakoniec jej tyzden predtym povedali, ze albo prirodzene alebo inde

salmonela
10. sep 2013

tiez som chcela ist rodit sem, ale mam obavu, ze by sa snazili rodit ma prirodzene (budem rok aj 5 mesiacov po akutnom cisarskom), a nechcem uz zazit taketo "snazenie sa", ktore sa nakoniec opat skonci sekciou. Preto by som bola radsej za planovany CR. Dost ma odradil ten prispevok o odmietnuti CR a asi pojdem radsej znova na Antolsku, ako riskovat nedajboze rupturu maternice.

ewca
10. sep 2013

@salmonela ja chcem velmi rodit prirodzene, bojim sa cisarskeho...myslim, ze to posudzuju individalne

demo
10. sep 2013

@salmonela mozno by stacilo, nast si tam komunikativneho a empatickeho gynekologa, podla mna si tvoj pripad vyslovene ziada sekciu. Specialne po sekcii,ked je matka nevladna a odkazana na starostlivost personalu,je Koch dobra volba. Az na nie velmi ochotne sestricky z pediatrie.

salmonela
10. sep 2013

ja by som chcela mat istotu, ze pojdem sekciou, lebo planovana je urcite nieco ine ako akutna. No kym mi to priamo nepovedia, tak budem v neistote a neviem, ci to chcem riskovat, ze mi tyzden predtym povedia, ze sekcia nebude a zsae dopadnem ako prvykrat:(

demo
10. sep 2013

@salmonela mozno ti tu daju mamicky tip na dr.s ktorym sa to da rovno dohodnut

salmonela
10. sep 2013

no to by bola velmi cenna informacia! to by velmi pomohlo, no skor sa obavam, ze ma tu zacnu presviedcat o vyhodach "prirodzeneho porodu". V uvodzovkach preto, lebo na tom mojom dvojdnovom pokuse nic prirodzene nebolo🙂

martinka008
10. sep 2013

@salmonela Nie je podstatne, ci dostanes kontakt na lekara s ktorym sa to da dohodnut, ale ci tvoj pripad prejde cez konzilium - toto bol zrejme pripad aj tej mamicky, ktoru tyzden pred terminom odmietli lebo na sekciu zrejme nebol dovod. Z toho co si zatial napisala usudzujem, ze ani u teba to neprejde. Za normalnych okolnosti vzdy skusaju prirodzeny porod aj po predoslej sekcii. Skoda ze to beries tak, ze "dopredu vies ako to dopadne", mozno by si mala uplne krasny prirodzeny porod.

kveta
10. sep 2013

@salmonela Mas pravdu. Zase sa tu objavila hviezda presviedcajuca na prirodzeny porod. :D

kveta
10. sep 2013

@salmonela Skus Rakusko. Tam je cisarak na poziadanie normalny.

kveta
10. sep 2013

Inak Koch mi teraz z prispevkou tu pripada ako porodnica, co prirodzenou formou odrodi cokolvek, len aby trhli prachy. Osobne uprednostnujem nemocnicu, kde vedia v pripade komplikacii povedat: "Toto uz k nam nepatri, chodte radsej rodit na Antolsku, tam je detska JISka a pre dieta je bezpecnejsi prevoz v matke aj pocas porodu, nez prevoz uz-narodeneho dietata." Riskuju porody predcasnejsie narodenych deti, KP u chlapcov,... a nepovedia o rizikach prevozu.

Ked som tam lezala pred rokmi /uznavam, dnes je zrejme ine vedenie a zriadovatel/, "odrodili" dvojicky. Obe vraj zomreli este na moste pri prevoze na Antolsku. Uz len kvoli tomuto pripadu by mali byt opatrnejsi a nerodit vsetko hlava-nehlava v style "vsak nejak to dopadne".

ella_joy
10. sep 2013

@salmonela ak chces sekciu, aj ked je to necely roka pol tak urcite nie KOCH, ja som tam rodila tiez po necelom roku a pol po akutnom cisarskom, a odordili ma normalne, a to som 8 dni prenasla...mali ma pod kontrolou, uz som sa vzdavala a pripravovala psychicky na cisarsky, bo sa nic nedialo, a potom sup, a 3h a bolo babo von...takze ak nie si o tom presvedcena ani tam nechod, pokial nemas iny dovod ako je predosly cisarsky..ja by som zas osobne nesla s KP na natur pri chlapcovi...ale ak mas zle spomienky na CS v statnej nemocnici, tak inak to nebude ani teraz...ozaj skus bud to Rakusko, tam urcite budu pristupni, moja sestra to tak urobila...je tam jedna porodnica, pri Viedni, kde su urcite minimalne dobri ako Koch,maximalne baby friendly a robia aj druhy CS po prvom CS, daju ti na vyber..ale budes platit omnoho viac ako v Kochu. Drzim palce

billam
10. sep 2013

@shania31 ahoj, áno, toho z Piestan. Dakujem, zistíme kedy tam je.

bubinovci
10. sep 2013

@demo tiež to tipujem na Demečka 🙂 aj ja chodím k nemu a on je za prirodzený pôrod, v podstate aj ja, akurát nesúhlasím s prirodzeným pôrodom KP a už vôbec nie chlapcov

leporeloo
10. sep 2013

treba si uvedomit ze vaginalny porod sa nerovna prirodzeny ... ak je medikovany,riadeny ak je tam epidural, rozhodne sa o prirodzeny porod nejedna ....

martinka008
10. sep 2013

@kveta Kvetka, prepac nemozem si pomoct, ale ked citam tvoje prispevky vzdy si spomeniem na jeden legendarny vyrok o tom, ze "keby hlupost vedela lietat..."
Nie je to prave Koch, komu sa dost casto vycita, ze pri komplikaciach hovoria "toto k nam uz nepatri..."?
Na prirodzenych porodoch sa prachy rozhodne netrhaju, prave naopak, prave kvoli peniazom sa niektore statne porodnice so sekciami blizia sa az k 50%, kedze tento zakrok poistovne preplacaju ako operaciu, co je ovela viac penazi.
K tym dvojickam, ktore "vraj" zomreli pri prevoze na Antolsku. Z Kocha sa deticky prevazaju na Kramare, lebo je to blizsie a a hlavne je to najlepsie pracovisko v SK.

martinka008
10. sep 2013

@kveta Inac, akurat nedavno som mala diskusiu so svojim sefom Rakusanom, ze preco si o nas stale myslia ze sme "zaostaly ost blok". V podstate ma ani neprekvapilo, ked pouzil argument kamarata gynekologa, ze nase zeny chodia k nim "pytat" sekcie, co on povazuje za prejav totalnej blbosti (citujem AT gynekologa). Vramci pricnipu "nas zakaznik, nas pan" to samozrejme urobia, ale myslia si o tom svoje... Maju to tam povolene, lebo vedia, ze sa to nezneuziva a vacsina zien si to dobrovolne sama nepyta a preto maju podstatne nizsie percento sekcii ako u nas, a to sekcie na zelanie "akoze" nie su mozne.

kveta
10. sep 2013

@martinka008 Pisala som, ze z poslednych prispevkov tu mam taky dojem, ze Koch taky uz nie je..

Priklad z nedavneho prispevku v tejto teme: Beru predcasne porody od xy tyzdna.. Ale povedali, ze moze prist zena aj v "xy minus jedna az dva". Takze radi prizmuria oko a vezmu aj nedonosenejsi porod. Tomu hovoris opatrnost a posielanie inam?

Priecna poloha a KP u chlapcov prirodzene... Osobne by som KP nikomu bez detskej JISky po ruke neodporucala.. Ale to bude asi tym, ze som blba. Alebo skor tym, ze som par deti mentalne retardovanych po nezvladnutom porode KP v praxi videla. Aj utrpenie ich rodicov.

Nechaj si urazky pre seba. Dakujem.

kveta
10. sep 2013

@martinka008 Poznas uroven jednania v AT s pacientkami a ten "dobytci" system vedenia porodov na SVK /tentoraz nepisem o Kochovi/. Ja sa nedivim, ze Slovenky utekaju rodit tam, kde s nimi jednaju ako s plnopravnymi ludskymi bytostami. Poznam par zien, ktore sa boja mat druhe dieta, lebo trauma z porodnice je privelka. Chce sa mi napisat zo SVK porodnice /urazky, privazovanie noh, sestry leziace rodicke na bruchu, hromadne vizity s obzeranim rozkroku celym davom zdravotnikov,.../. Skus toto porozpravat tomu AT porodnikovi. Mozno svoje pacientky viac pochopi.

martinka008
10. sep 2013

@kveta To ze v porovnani s minulymi rokmi zvladaju aj predcasne porody od 34tt a dokazu zvladnut aj 33-32tt znamena tolko, ze medzicasom im tam pribudli nove zariadenia, ktore im to umoznuju. Samozrejme, ze do toho nejdu za kazdu cenu.
Davas sa do polohy odbornicky, ale vo vacsine veci co pises mas velmi laicke a cisto spotrebitelske nazory. Nevycitam ti to, ale v dnesnej dobe naozaj nie je problem zistit si relevantne informacie a vytvorit si objektivny nazor. Ja nie som MUDr., ale mam v rodine a blizkom okoli niekolko lekarov s roznymi nazormi a skusenostami so zahranicia - USA, FR, DE, Australia.... Dokonca mam znamych porodnikov vo vsetkych porodniciach v BA, okrem Kocha 🙂, ale nikdy som od nich nepocula nic, co by aspon trochu podporovalo tvoje tvrdenia. Trauma z pobytu v porodnici/nemocnici nie je vo vseobecnosti nic nezvycajne, nechodi sa tam na dovolenky. Ja som prave preto isla do Kocha, aj ked vsade inde som mala "znamosti".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre