Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kofoluska
3. okt 2013

@raffaella hehe, my na tri kontrakcie. A to uz pri tej tretej som myslela, ze uz ani nevladzem tlacit, potrebujem oddych, ale jak Sebikova povedala, ze este jedno zatlacenie a maly je vonku, nebolo mi treba viac. :D Po 42 hodinach uz som to fakt xcela mat za sebou 🙂)))))))))))

evelynba
4. okt 2013

@ivon444 uz tu lezim po porode a je uplne plno, takmer vsetky izby su obsadene 2mi osobami. Ale nevadi, musim povedat, ze personal to perfektne zvlada.
@raffaella presne ako ty pises, ja som bola prekvapena, ako mi ta poloha v sede na tlacenie vyhovuje. Mala som dost dlhy porod, 20hodin, ale ten finis bol super rychly, mala bola na tri zatlacenia vonku. Ja si neviem predstavit rodit na 4och, v tejto polohe mi hrozne pomohlo to opretie chrbta. 😀

silviw
4. okt 2013

dievcata tie co ste rodili v Koch co ste si tam brali?a inak plati sa za predporodne cvicenia?

lucypaba
4. okt 2013

@evelynba gratulujem k babatku. Ja ocakavam kazdym dnom ze to pride aj na mna. ale musim povedat ze nadsena nie som ze maju tak plno momentalne. Kolko porodov maju denne teraz? Stihaju to vobec s tou jednou porodnou salou?

evelynba
4. okt 2013

@lucypaba maju dve porodne saly a jednu operacku, nemusis sa obavat, zmanazovane saly maju perfektne, aspon ked ja som rodila tak bolo aspon 7 porodov v ten den, co bezne za den maju asi 2-4, a cely cas to bolo uplne bez stresu. Okrem toho, to bol teraz taky silny tyzden, ale oktober a dalej uz pocty budu len klesat 😀

lucypaba
4. okt 2013

@evelynba a v ktory den si rodila? Ja som maleho volala nech pride prveho, lebo je uz strasne velky a on nic. Asi vedel ze maju u kocha frmol🙂. Ja by som velmi chcela byt na izbe sama, tak dufam ze vas vsetky poprepustaju domov kym pridem🙂.

martinka008
6. okt 2013

@evelynba Akurat dnes je to presne rok, co sa v Kochu narodil nas drobcek 😀. Vtedy tiez bolo takto isto plno, ale po dvoch dnoch uz som bola na izbe sama, drzim palce 😉

martinka008
6. okt 2013

@lucypaba Neboj, meni sa to kazdy den 🙂

matuskova003
10. okt 2013

ahojte žienky. ešte stále zavažujem kde budem rodit a je v stávke aj Koch 🙂 rodili ste niektorá u doktorka Feldmára ? taky mlady nižší doktor, velmi milý , robil mi morfologicke sono a povedala som si, že ak tam budem rodit zazmluvnim si ho 🙂 dakujeeeeeeeeeeeem 🙂
a ešte rodili ste u pani doktorky Zavodskej ? je to moja pani doktorka, stara sa o mna počas tehotenstva super ale neviem aka može byt pri porode 🙂 dakujem 🙂

vivace
10. okt 2013

Ahojte. Viete mi poradit ze ak chcem ist do kocha uplne od zaciatku tehotenstva...teda zaplatit si aj celorocny poplatok pre tehotne, tak sa musim odhlasit od svojej gynekologicky?

lucul
10. okt 2013

@vivace ak si nechces platit vsetko zvlast tak ano a odhlasovat sa nemusis, oni ta odhlasia a vyziadaju si kartu

lucul
10. okt 2013

@matuskova003 ja mam termin 5.2. mozno sa tam stretneme 😀

vivace
10. okt 2013

@lucul dakujem moc🙂. To ze si oni vyziadaju moju kartu sa mi celkom paci, lebo k tej mojej ani nemam chut ist🙂

lucul
10. okt 2013

@vivace bola som na tom podobne pred par rokmi 😉

ewca
11. okt 2013

tak dievcata my uz mame po, v 34tt, ja som prislado Kocha s bolestami a na 3cm otvorena, snazili sa porod zastavit, nepoarilo sa,tak mi pychli epidural a vtedy sa to spomalilo a potom prednosta povedal, ze to je este velmi skoo na porod, tak mi dali nejake infuzky ale z toho som mala tachykardiu... nasledne mi zacali davat exonu na dozretie pluc babatka... medzitym sa mi rozvinula nejaka infekcia, vyskocilo mi crp a malasom strasne bolesti od pravej oblicky az do brucha...pri utz zistili, ze maly zadrziava vodupod kozou, vtedy sa rozhodli, ze by bolo najlepsie ukoncit to vo fakultnej nemocnici pre dobro mleho...tak ma prelozili a tam mi to dali teda fest pocitit, ze naco som sa tam trepala, ze ved oni robia len porody, ktore zvladne j zena sama doma, ked maly mal problemy... a take blbosti ze aj ked mi mohli zmenit ppodavanie liekov z injekcnej formy do zadku na infuznu, tk len s uskrnom podotkli, ze uz ked ju u kocha zacali pychat, mi to menit nebudeme,,,alebo pri kazdej vizite, no, to je ta prekladka z kocha a po porode, ze no, vy asi budete chvoet ist na nadstandard urcite, ked sina take potrpite...hovorim ze nie, ze vraveli ze na normalnom oddeleni su lepsiesestricky a to je pre mna dolezitejsie ako peknevymalovana izba.... takze asi tolko k spravaniuna kramaroch...ale to bolo len na porodnici, na oddeleni uz v pohode az na vizity

matuskova003
11. okt 2013

@ewca no to snad nemysliš važne že toto si k tebe dovolovali ????? a to na Kramaroch ze ? otras ☹ Ale tak hlavne ze babatko ti je v poriadku, nič nieje doležitejšie ! aj ked ja viem čo to je , tiež ked som rodila ale v Lučenci tak po porode ako k hovnu, a na porodnej boli velmi vesele lebo som mala manželika pri sebe ...držte sa 🙂

junkfoood
11. okt 2013

@ewca gratulka k babatku..je vsetko ok? ale fuuha.. ti vedia, co povedat rodiacej zene v problemoch.. pocuj a u kocha si ajplatila..?

evelynba
11. okt 2013

@ewca to su sedlaci, za take spravanie ich akurat tak kopnut.

martinka008
11. okt 2013

@matuskova003 aj ja som z neho bola uplne nadsena, ale neda sa u neho rodit, robi iba ultrazvuky

martinka008
11. okt 2013

@ewca Koch sa zachoval zodpovedne a oni toto? Dehonestuju sami seba...

ewca
12. okt 2013

v Kochu boli uplne super...dokonca anesteziologicka volala kolegyni na kramare a ta za mnou chodila...este mi aj hovorila co bolo v burlivom vine hihi...niektori boli v pohode, hlavne sestricky na oddeleni, ale ta orodnica, no hanba

shania31
12. okt 2013

@matuskova003
Pani Dr. Zavodska je vraj uplne super pri porode 🙂

kuko7
14. okt 2013

Ahojte dievky 🙂 chcem sa spytat, rodili ste niektora u Kocha uplne prirodzene, bez oxytocinu, nastrihu, bez zbytocnych zasahov, vklude, v tichu, ? da sa tam tak porodit? dakujem za info 😵

resuada
15. okt 2013

@kuko7 Ahoj! Včera som bola v Kochu na prednáške s dr. Marcišovou (neskôr prišla dr. Ondáčková, lebo dr. Marcišovú volali k pôrodu🙂 ) - tvrdila, že preferujú spontánne pôrody, bez oxytocínu, nástrih nevykonávajú ako je to bežné v iných pôrodniciach (len vo výnimočných prípadoch, kedy si to situácia vyžaduje), o všetkých úkonoch vopred rodičku informujú, pri pôrode môžu stlmiť svetlo, ak si to mamička vyžaduje, bábätko dávajú na hruď mamičky a čaká sa, kým dotepe pupočník a pod. Až pri pôrode placenty podávajú 5 jednotiek oxytocínu - je to vraj podľa WHO, aby sa placenta čo najskôr porodila, pretože dovtedy mamička krváca a teda stráca veľa krvi, preto ten oxytocín. Inak obe doktorky boli veľmi milé a ľudské.

demo
15. okt 2013

@kuko7 oxytocin mi chceli rutinne pustat infuziou po porode. myslim, ze kvoli zavinutiu maternice. mne sa to nepacilo, naco byt napumpovana tolkymi hormonmi. Podrzala ma sestricka, ktora mi prisla povedat, ze ani jej sa to nepaci a ze mi to nebude davat. Bola som jej vdacna,lebo zase par hodin po cisarskom clovek nema silu na argumenty.

kuko7
15. okt 2013

@demo
@resuada mne nevadi oxytocin pri porode placenty, z principu mi to nevadi , lebo babatko je uz vonku :D :D :D a mne ide najma onho,,,ale som rada, super spravy,,,tak sa pojdeme s mm pozret ako to tam je 🙂 tesim sa

evelynba
16. okt 2013

Inak ja som po porode este dva dni tak brutalne krvacala, ze keby mi nedali oxytocin po porode, tak to by som akoze este viac? To sa hadam uz ani neda 😀

poussin
16. okt 2013

chcela by som sa spytat tych, ktore rodili sekciou u Kocha ako dlho ste zostali v nemocnici? Prisli ste tam v den porodu alebo den predtym?

Dalsou otazkou je, ze ak by som chcela moje babatko obliec do nasho vlastneho oblecenia nebude to problem?
Co vsetko by som si mala priniest do porodnice?

Dakujem vopred za odpovede 🙂

moon1979
16. okt 2013

@ewca prečo "hanba"?

moon1979
16. okt 2013

@ewca aha, už som si prečítala ... a to nie je pravda, že nezvládnu problémy ... ja som mala pri pôrode komplikácie a všetko zvládli maximálne profesionálne ... a keby som mala ešte raz rodiť, tak určite tam ... prvého som rodila v štátnej ale trauma do konca života, aj preto som druhýkrát išla rodiť do Kocha a neľutujem ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre