Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lennicka
11. dec 2013

@raffaella kdeže privazovat ;) ja som si este pocas tlačenia menila polohu nôh menila, lebo môj pôvodný zámer držať si ich ma iba otravoval ;) a mala som polosed co mi vyhovovalo. Dohodni si obhliadku, a tam ti odpovedia aj na všetky otázky, aspon u mna to tak bolo ;)

raffaella
11. dec 2013

@lennicka super, dakujem za odpoved, si ma potesila 😉 ja tam chodim normalne odkedy je Koch otvoreny, aj rodit tam budem, len este som tu obhliadku nemala, pretoze este mam skoro na to. Az v januari mi maju volat ohladne cvicenia pre tehotne, takze som nedockava a pytam sa uz teraz 😉
Inak tam chodim rada, nemam ziadnu negativnu skusenost a verim,ze to tak aj zostane 😉

kuko7
12. dec 2013

@lucul ano sedela :D

dulkagabulka
12. dec 2013

@raffaella podla zahraničných odborníkov poloha v lahu na chrbate , polosede a sede zmenšuje priestor panvy o 30%- tým, že si žena ležaním či sedením tlačí na kostrč, ktorá by sa inak mohla pohnúť dozadu..

raffaella
12. dec 2013

@dulkagabulka asi kazdej zene vyhovuje ina poloha. ja som prve dieta rodila v Stiavnici, kde je moznost volby, zena tam moze rodit aj v klaku ak chce. ja som rodila v kresle, v sede, s nohami pri zadku, drzala som si ich ako sa mi ziadalo. ako prvorodicka som porodila za 20 min. a to som mala pred rokmi puknutu kostru. osobne za mna hovorim, ze tato poloha mi bola velmi prirodzena a pohodlna a ani ma nevycerpavala,rada by som ju mala aj v Kochu. v klaku ci na styroch by som nevydrzala.

dulkagabulka
12. dec 2013

@raffaella áno, súhlasím, každej žene vyhovuje iná poloha... 😉

dulkagabulka
12. dec 2013

@raffaella akurát, že v BŠ ženy nemajú na výber ...rodí sa tam iba na kresle...bejvávalo,ked sa dalo

andinka001
19. dec 2013

Ahojte tiez zvazujem ze budem nielen rodit v Kochu ale ze si tam najdem aj noveho gyn nakolko s mojim tersjsim niesom vobec spokojna. Minuly tyzden som tam absolvovala amniocenteru, robil mi ju primar Mares, uzasny pristup, predtym mi robil ultrazvuk foktor Zahumensky ktory sa mi tiez profesionalne pozdaval. Uz sa len rozhodnut ku komu tam budem chodit. Ktoreho doktora by ste mi odporucili?

shania31
19. dec 2013

@andinka001
Mudr. Ondačková 🙂

hanka787
19. dec 2013

@andinka001 ja odporucam docenta Zahumenskeho prisiel z Prahy alebo ak chceš ženu odporucam doktorku Sebikovu, uzasne doktorka v strednych rokoch . Vyskusaj , ak ti nebudu vyhovavat prejdes k niekomu inemu v ramci kochu.

kuko7
19. dec 2013

@andinka001 Mudr. Ondačkova detto 🙂 uzasna osobka 😵

evka18
20. dec 2013

@andinka001 Ja odporúčam Mudr. Marcišovú, tiež výborna lekarka s úžasným prístupom 🙂

bubinovci
20. dec 2013

@andinka001 ja chodím k dr. Demečkovi a som veľmi spokojná, nikdy nemusím čakať, je príjemný, vyšetrenie u neho je také že o ňom ani neviem.

dadach84
20. dec 2013

ja chodim do Ruzinova k Dr Smolikovi a som spokojna. Odkusaneho mam aj Demecka, je sice starsi ale fajn a vyhodou je, ze vola vysledky aj ked su dobre, lebo vacsina doktorov iba ked su zle
Co sa tyka doc. Zahumenskeho tak u neho alebo Mudr Ondackovej zvazujem ze budem rodit...on je dost profik, vtipalek a uz aj v casoch ked bol na Bulovke boli na neho iba dobre ohlasy.
tuto jeho web a blog
http://www.zahumensky.eu/
a Mudr Ondackovu si tu chvalia vsetci tak preto nad nou uvazujem....

tytana
20. dec 2013

Ja som porod aj posledne poradne pred nim mala teraz v septembri u Dr. Ondackovej a musim povedat, ze som bola velmi spokojna. Profesionalny a zodpovedny pristup, nic nezanedbala, prave naopak. Rovnako musim pochvalit pristup ostatneho personalu pri porode, boli velmi mili, dobra psychicka podpora. Trosku ma mrzelo, ze sa dala zvolit iba klasicka poloha v lahu/polosede, avsak v BA to inde lepsie nie je. No a este malinka vytka patri sestrickam na novorodeneckom - hoci boli velmi mile, casto si protirecili co sa tykalo dojcenia a starostlivosti o babo. A neskor som zistila, ze vela z tych rad bolo v rozpore s principmi uspesneho dojcenia.

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laura84
21. dec 2013

@malymisko apropo mudr. Marcisova este nema atestaciu z gynekologie....mala by pracovat pod dozorom a kazde rozhodnutie konzultovat!

hanka787
21. dec 2013

nemám slov na prispevok maleho miska:( uz dlho som nevidela taky vulgarne napisany prispevok . Myslim, ze na takuto stranku sa vobec nehodi a ak chces komentovat porod v kochu tak by sa sem hodilo trosku slusnosti. Daj to preriesit ,aby sa dala objektivne porovnat jedna aj druha strana a mohla sa aj doktorka obhajit a nie riesit to tu na stranke takouto formou . 😒 chlap podla mna vnima ten porod uplne inak ako zena.
ja napr. tiez som mala doktorku pri porode a bola som velmi spokojna a ako napisala laura84 , mala by pracovat pod dozorom a tiez prisiel k porodu mojmu sa pozret starsi lekar.

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
demo
21. dec 2013

@hanka787 tak neviem, ci bol ten prispevok vulgarny. ale stavnaty urcite 🙂

lennicka
22. dec 2013

Normálne nepíšem veľa recenzií na internete, ale v tomto prípade som tak prekvapená, priam ŚOKOVANÁ negatívnym postojom “malymisko“ voči Kochu a hlavne Mudr Marcišovej, že som nútená zdieľať svoju vlastnú, veľmi odlišnú skúsenosť.

Je mi ľúto „malymisko“ a hlavne jeho partnerky, keďže zjavne nemali jednoduchý pôrod. Keďže sama som emocionálne ladený človek, veľmi dobre rozumiem frustrácii z toho, keď veci nejdú tak ako by som chcela. Takisto však rozlišujem, kedy sa tak deje z náhodného, nekontrolovateľného dôvodu alebo kedy niekto iný mohol a/alebo mal na ne reálny vplyv.

Mojim lekárom v tehotenstve a počas pôrodu bola takisto MUDr. Marcišová a bola jednoducho fantastická, a práve svojim prístupom si vyslúžila môj rešpekt a dôveru. Všetko, čo počas tehotenstva a hlavne počas jeho záverečných hodín, teda pôrodu robila bolo profesionálne a zároveň citlivé s ohľadom na moje potreby a obavy, a celkovo svojim prístupom minimalizovala môj stres.

Moja skúsenosť s ostatnými lekármi a sestrami/personálom v Kochu bola tiež dobrá, nie perfektná, ale určite by som sa nesťažovala na poskytovaný servis a jeho cenu. Väčšina z nás má negatívnu skúsenosť s verejným zdravotníctvom a práve MUDr. Marcišová a Koch je alternatíva, ktorá mení veci k lepšiemu. A určite budú mojou voľbou aj pri druhom dieťati.

lucypaba
22. dec 2013

AJ mne neda nereagovat na prispevok rozhorceneho tatina. Tazko posudit kto urobil chybu v tom ze vas tak dlho nikto na sale nekontroloval, mozno to bola chyba skor na strane sestier. Ja si musim zastat pani dr. Marcisovej, Rodila som s nou moje druhe dieta a po traumatickom prvom porode na Antolskej. Bola UZASNA. Napriek tomu ze to bol moj druhy porod, bol velmi vycerpavajuci a bolestivy, kedze maly mal 4330g. Mala som tazkosti so spolupracou pri tlaceni ale Dr. Marcisova sa ku mne stale chovala s uctou a trpezlivostou (narozdiel od porodneho timu na Antolskej) , bola razna a citliva zaroven. Dokonca ma ani nemusela nastrihnut napriek malemu obrovi. Hned po porode som hovorila manzelovi ze uz len ten porod stal za tie prachy. takze ja mam na pani Dr. len chvalu.

swarovski
22. dec 2013

@malymisko mna dotycna pani dr. vysetrovala par krat, ked zastupovala mojho lekara. Bola velmi mila, setrna... Ale ja zenam gynekologickam proste neverim. A mladym uz vobec nie. Preto som ostala verna skusenym lekarom a takeho som si aj zazmluvnila. Hoci som nebola v apartmane, moj porod bol dlhy a tazky, bolo o nas postarane dokonale, neustale bol niekto k dispozicii, aj ked mal doktor ambulanciu, kazdu hodinu sa zastavil, kontoroloval, bol trpezlivy... Sestricky, az na jednu, nemozem povedat pol kriveho slova... doniesli mi na porodny box paplon, dali napit, stale sa ma pytali, ci nieco nepotrebujem...
Je mi velmi luto Vasho negativneho zazitku, ale mozno preto je tam dobre chodit cele tehotenstvo a vediet, vopred, s kym bude mamicka rodit... porste trosku spoznat ludi, lekarov a porstredie...

swarovski
22. dec 2013

@andinka001 ja chodim k dr. Kostolnemu a tiez perfektny pristup 🙂

katkag2
22. dec 2013

No tusim musim aj ja zareagovat na nahnevany prispevok Malehomiska. Neviem, kde je pravda vo vasom pribehu, porod je velmi emocionalna vec bez ohladu na to, ci prebehol bez komplikacii a my co sme priamo v tom, casto nevidime sirsie suvislosti.
Ja som rodila u Kocha s Dr. Marcisovou minuly rok. Povodne som nemala v plane zazmluvnovat si lekara, prislo mi, ze je to zbytocne, iste su tam vsetci dobri. Pridelili ma nahodou k Dr. Marcisovej na poradnu a bola mi strasne sympaticka. Mila, vludna, normalny ludsky pristup, rozprava s vami nie na vas, pocuva vas, ochotne diskutuje. Prisla som tam s vypracovanym porodnym planom a s malou dusickou som jej ho davala, ze ci ma posle do zadku s takymito modernymi vymyslami, ako ze ja chcem rodit prirodzene a bez epi a nastrihu a podobne. Prestudovala, presli sme spolu nejake detaily, s nicim nemala problem, dokonca nemala problem debatovat, ked som sa podkuta modernym vyskumom navazala do niektorych standardnych postupov v slovenskom porodnictve.
Este som si to tyzden rozmyslala a pri dalsej poradni som si ju hned zazmluvnila a bola som rada, lebo este v ten vecer mi odisla voda a dalsie rano som porodila. Splnila vsetky moje priania z porodneho planu, ktore sa v danych okolnostiach splnit dali. Porod som nemala idealny, ale to nijako nesuviseli s jej schopnostami, porod je proste jedna velka neznama a neda sa naplanovat. Niekto zareaguje na vyvolavacku bleskovo, mojej kamaratke nezabrala a vyvolavali ju tri dni. To sa neda vediet dopredu.
Mne to za tie peniaze stalo, vediet, ze pri mne bude niekto, komu uplne doverujem, nemusim sa z jeho strany bat nejakych pre mna neziaducich postupov alebo blbych poznamok a pristupu. Dr. Marcisova sa o mna ochotne starala aj davno po porode, ked som mala nejake problemy, hoci nie som inak klientom Kocha. Dokonca som s nou cosi konzultovala aj rok po porode telefonicky.
Zvysok Kocha tiez na jednotku. Ja mam vyslovene pekne spomienky na porodnicu, ak je to vobec na Slovensku mozne a to som dost citliva na sluzby, za ktore si platim. Ked budem (dufam) niekedy rodit druhe dieta, urcite zase volam Dr. Marcisovu k porodu.

demo
22. dec 2013

Prosim vas, ktora je to ta dr. Marcisova? Taka mlada, plnostihla, trosilinku akokeby chlapcensky typ?

shania31
22. dec 2013

@demo
Ano, presne ta 🙂

martinka008
22. dec 2013

@malymisko Myslim, ze by si mal tomu dat cas a vychladnut, je pochopitelne ze v danej situacii podliehas emociam, ale to prilis nepomaha objektivnemu usudku. Evidentne si zazil velky stres, ale na celu vec sa da pozriet aj z uplne ineho uhla - mali ste mega rychly porod, ktory prekvapil nie len vas. Zazmluvnovanie ma svoje vyhody aj nevyhody - vy ste teraz zazili tu nevyhodu s manazovanim terminu porodu. Myslis, ze by to dopadlo inak, keby ju niekto tahal v noci k vasmu porodu? Ved by to ani nestihla. O natrhnuti si nerob zbytocne iluzie, pri tej rychlosti sa tomu zrejme nedalo vyhnut, s EPIduralom sa to zrejme tiez inak nedalo. K tej strave, napr. v anglicku sa z tejto nasej laktacnej "dietologie" smeju. Priznavam, ze sama som sa nad tym jedalnickom pozastavovala, kym som nezistila, ze je to hlupost. Z tvojho popisu ma v podstate zaraza iba pristup tej sestry, co nereagovala na tvoju urgenciu, to by sa urcite malo riesit, ved na to si tam volame oteckov, aby zauradovali ked bude treba 🙂

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre