Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinqa
25. dec 2013

@malymisko mna rodil mudr mares

petra_isteze
26. dec 2013

@malymisko a preco ste sa nestazovali hned ked vam zazmluvneny lekar "navrhol", resp predpisal termin porodu? toto by bola pre mna prva indikacia ze nieco nie je v poriadku a nikdy by som takyto postup neakceptovala...o to viac ze ste platili 2700€...

janah469
26. dec 2013

@lennicka @malymisko
Aj ja považujem pani doktorku Mudr. Denisu Marcišovú zo sanatória KOCH za 100% odborníčku vo svojej oblasti. Okrem jej odborných vedomostí veľmi kladne hodnotím jej empatiu a fantastický ľudský prístup. Pani doktorka je veľmi flexibilná, ochotná konzultovať zdravotné problémy telefonicky alebo emailom aj mimo jej ordinačné hodiny čo len opätovne potvrdzuje jej vysokú profesionalitu a úprimný záujem a ochotu pomôcť svojej pacientke za akýchkoľvek okolností. Prešla som k nej po dosť nemilej skúsenosti s iným lekárom, starším a iste považovaným za odborníka, ale jeho prístup a "citlivosť" akou pristupoval k môjmu prípadu by som neželala ani tomu najhoršiemu nepriateľovi.... Veď uvážte, prekonala som opakovaný spontánny potrat s nutnosťou zákroku, pán doktor ma sám operoval, a na kontrole sa ma po tom, čo som bola v jeho liečbe kvôli habituálenu potrácaniu cca 2 roky bezcitne spýtal v ktorom som týždni!?!?!?!? Bola som vtedy taká rozhorčená, že som chcela z Kocha odísť, dala som im však ešte šancu a to tým, že som zmenila lekára za lekárku, a moja voľbou bola práve MUDr. Marcišová! Aj vďaka jej liečbe na ktorú ma nastavila som teraz tehotná a verím, že tentoraz to už dotiahneme do úspešného konca! Preto je pre mňa MUDr. Marcišová tou najlepšou lekárkou akú som si mohla želať!

matuskova003
26. dec 2013

ja som si povedala , že Koch u mňa padá pri poslednej pohotovosti ktorú som musela absolvovat . prišla som tam v dost velkých bolestiach , ohlásila som sa na vrátnici a počula som , ako do telefónu hovorí sestrička : nič jej nehovor ideme si ešte zapáliť, povedz že rodíme " ...potom som tam sedela vyse pol hodinu s bolestami a čakala , kedy si sestrička dofajčí .. bola som tam uplne sama , už mi bolo do plaču, prišla sestrička , bola dosť odmeraná , bonus bol keď ma pani doktorka išla vysetrit a našla medzi sterilnymi paličkami na kultiváciu odloženu už POUŽITÚ a tú tam dala tato sestra ..každý ma právo na omyl, ved to sa stáva, ale tento prístup ma dosť zaskočil.

shania31
26. dec 2013

@malymisko
Mna rodila Mudr. Vacokova s Mudr. Bardosovou.

shania31
26. dec 2013

@janah469
Ahoj, tiez som sa niekedy stretla s nie moc citlivym pristupom u svojho lekara, nakolko som mala problem otehotniet+ 1 MA, ale pocas tehotenstva nemozem povedat ani jedno krive slovo.

sarra6
26. dec 2013

@matuskova003 ano tak to som prekvapena, ze sa tam nieco take deje to by som nepovedala

zuuzka
26. dec 2013

@malymisko Mna rodil Mudr. Ditte

junkfoood
26. dec 2013

@petra_isteze no to som sa @malymisko pytala aj ja a odpoved som nedostala..

petra_isteze
26. dec 2013

@junkfoood ved toto...to je take mutenie vody...mna by nikto nedonutil rodit kvoli tomu ze ma sluzbu skor...pomocou vyvolavacky...toboz nie na sukromnej klinike

ale ako hovorim ja na Kocha nedam dopustit

matuskova003
26. dec 2013

@sarra6 no tak ja nemam dovod klamat tiež ma to dobre zaskočilo lebo inak nemam ani ja zle skusenosti ved mam odtial aj doktorku a doteeraz mi to nejde do hlavy ako tam taku sestru možu zamestnavat. absolutna laickosť.

lucul
26. dec 2013

@matuskova003 to treba asi nahlasit,ja som tam bola dvakrat tetaz na pohotovosti a hned som bola vybavena este mi z recepcie hladali mojho dr.lebo mal sluzbu

A k vyvolavacke - preco ste si ju dali pichnut dvatyzdne pred terminom? A ked dr.nema atestaciu tak to museli schvalit dvaja vyssi lekari

martinka008
26. dec 2013

@malymisko Nas rodil Dr. Kostolny (max. spokojnost), Dr. Marcisova ma niekolko krat vysetrovala po porode, pisala mi aj prepustaciu spravu.
S tou atestaciou to netreba prilis prehanat, hlavne ked je v Kochu uz nejaky ten rok. Ze nema v ruke v papier neznamena, ze nema viac skusenosti a profesionalnejsi pristup ako priemerny porodnik v hociktorej inej porodnici. Mna osobne ta atestacia az tak nevyrusuje, kedze poznam pripady neatestovanych lekarov s vyssiou kvalifikaciou ako maju ich atestovani kolegovia, ale ked uz sa to tu riesi, niekto kto k nej chodi by mohol prezistit ako je to naozaj a dat sem info, aby sa tu zbytocne nesirili hluposti.

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janah469
27. dec 2013

@shania31 ahoj Shania, ja som teraz tiež tehotná a do veľkej miery za to vďačíme práve Mudr. Marcišovej. Čo sa týka mojich hospitalizacii kvoli predošlým MA, alebo starostlivosti počas pohotovostnej služby, nemôžem povedať pol krivého slova. Držím palce!

shania31
27. dec 2013

@janah469
Ahoj, ja uz mam doma dvoch pomaly 10-mesacnych "loptosov" 🙂 Nenapisala som to v predoslom komentari, tehu som mala narocne a bola som aj 3 mesiace hospitalizovana, ale dotiahli sme to do uspesneho konca 🙂

matuskova003
27. dec 2013

@lucul no ja by som to najradšej urobila. v podstate ma ohrozila pretože ma v bolestiach vo vysokom štadiu tehotenstva nechala čakat. ale potom som si povedala že to necham tak. všetko dobre dopadlo, ja tam rodit nebudem ale nemam z toho tam dobry pocit. ako pristup lekarov je ok , super , všetko sa mi tam paci čo satyka interieru aj exterieru sanatoria . ale toto ma doslova zaskočilo a vtedy som si uvedomila, že niekedy ani nestačí že ma človek zaplatené ...je to o ludoch

dasamo
28. dec 2013

Nerozumiem jednej veci. Ako je mozne, ze mala vyvolavat porod 2 tyzdne pred terminom?! Ja som tam rodila v auguste, mala som planovany cisarsky, ale nedalo sa to skor ako tyzden pred terminom a to som doslova prosila, ze uz nevladzem v tych horucavach.... Takze toto sa mi nezda. Rodila som u Ondackovej a nemozem povedat ani N, bola vynikajuca a to som k nej presla od atestovaneho znameho lekara z Biskupic..... Neviem rovnako pochopit zaco ich malymisko ide zalovat. Ale nakoniec to je kazdeho vec. S pohotovostou som tiez mala len kladne skusenosti. Ten kto si vyskusal pohotovost v statnej nemocnici asi vie porovnat. Ja som jednoducho bola spokojna. Naslo sa par veci, kt.mi vadili, ale to boli len drobnosti oproti statnej. A znova opakujem Mudr.Ondackova bola pocas celeho mojho tehotenstva super, Z poradne som vzdy odchadzala pokojna. Co sa tyka cisarskeho. Robila ho nakoniec skor, lebo sa maly uz pytal s Mudr Maresom, vsetko s nim konzultovala. Mam krasnu jazvu, priebeh bol super, klud, pohoda. Manzelovi dovolili byt na operacke, co bolo pre mna vynikajuce. Nemala som ziadne komplikacie a to bol moj 3 cisarsky.

lucul
28. dec 2013

@matuskova003 ja som bola na kramaroch na pohotovosti pri prvom tehu a nechali ma tam cakat aj ked som im povedala ze krvacam a nakoniec sa dosuchtal taky stary doktor a vyhodil ma so slovami ze ktory blbec mi povedal ze som tehotna, skoda ze som si meno nezapamatala,mohla som mu ist ukazat po porode to netehotenstvo. Ale presne ako vravis,vsetko je o ludoch, na porod na kramaroch nemozem povedat pol kriveho slova ale co som zazila sestricky tak otras, aby som si ja este kontrolovala ci mi pichaju spravnu injekciu a davaju spravne lieky je moc ☹ a to som bola na nadstandarde a mala vybaveneho lekara

katie555
28. dec 2013

@malymisko mam na teba par otazok, po precitani tvojho prispevku na skusenost v sanatoriu
1. ked ste si zazmluvnovali doktroku, si vedel ze nema atestaciu? lebo to je jedine cim sa ohanas.
2. kde mas istotu ze keby pri porode tvojeho dietata bola iny doktor (podla moznosti s astestaciou) by sa nepotrhala ?
3. tvoje reakcie mi pripadaju ze skratka za 2700 eur ste ocakavali zazraky, nieco sa vam nepacilo tak teraz chces svoje prachy naspat ....

a este podotknem , som uplne nestranna, nezastavam sa sanatoria, len som nahodou natrafila na tvoj prispevok, a prisiel mi velmi agresivny a vulgarny

klarita1979
28. dec 2013

Ja som tam rodila nase babatko dievcatko. Rodila ma Mudr. Ondackova a Mudr. Ditte. Nemozem sa stazovat absolutne na nic. Pristup, porod, poporodna starostlivost o mna a o babatko na vysokej urovni. Vsetko prebehlo super a ja mam na porod cisarskym rezom v spinale super zazitok. Na 4 den po porode sme isli domov a o tyzden sme dobehli vybrat steh po cisarskom.
@matuskova003 prepac ale ja neverim ze bola pouzita palicka medzi sterilnymi. Na cistotu a sterilitu si dava extra pozor.
Dievcata kto chce rodit v Kochu tak ma na to pravo. Kto chce rodit v statnej nemocnici tak ma na to pravo....A ak ma niekto taku negativnu skusenost ako @malymisko tak to treba riesit priamo v nemocnici a nie na diskusnom fore kde sa druha strana nema ako vyjadrit. Kazdy porod je specificky a bohuzial niekedy aj najlepsiemu Mudr. sa moze porod skomplikovat ale verim ze kazdy Mudr. sa snazi aby vsetko dopadlo pre mamicku aj babatko
Prajem vsetkym buducim mamickam super porod a nech mate male vonave babatko pri sebe. 🙂

s.a.s.k.a.
28. dec 2013

@malymisko mna rodil dr. Mares a riaditel uz k porodom nechodi, na stranke maju uvedenych lekarov kt. sa daju zazmluvnit

latvia
28. dec 2013

@malymisko minimalne mate narok sa stazovat na tu epiduralku, neviem aky menezment maju v Kochu, ale ak sa raz pichne, tak sa ma zavolat anesteziolog vcas, hlavne ked im oznami ze podal len testacnu davku. a reci typu "na epiduralku je uz neskoro" z ust porodnej asistentky pripadne gynekologicky tiez nie su namieste, o tom ma rozhodnut anesteziolog.ale doktorku zrejme tiez odignorovali a nezavolali ju, preto musela rodit v bolestiach...na toto minimalne by som bola nasrdena tiez.nehovoriac o tom, ze minimalne por.asistentka ma byt poruke ak daju vyvolavacku, to, ze porod prisiel tak rychlo nie je ich chyba, lekari nevedia predpovedat ako dlho to potrva, ale maju byt k dipozicii a skontrolovat pacientku, hlavne ked jej daju vyvolavacku pri spontannom otvoreni na 4cm, a ked tvrdi ze citi hlavu, resp. ju tlaci na konecnik...ja som pred spustenim vody bola na 1,5cm otvorena, dali mi klystyr a za pol hodiny som uz bola na 3 cm, kym som sa za 15 minut dovliekla na porodnu salu tak uz som bola na 8 cm....bolo to rychle jak blesk, bolestive na nevydrzanie, ale boli pri mne, kontrolovali ma.

latvia
28. dec 2013

a indukcia porodu po ukoncenom 38tt je vo svete bezna vec, ak sa na tom dohodnu, nie je to protizakonne...

andie25
28. dec 2013

@malymisko ja rozumiem tvojej reakcii, ono je traumatizujuce vidiet ako sa zena trapi pri porode, ale aha, mate zdrave dieta a to je najdolezitejsie 🙂 Inak vies co, v prvom rade bolo len a len na vasom rozhodnuti, ci pojdete na vyvolavacku, co pri druhom dietatku je uplna blbost a zvlast ked bola otvorena na 4 prsty pri prichode nechapem preco jej bol zavedeny pesar, ked uz mala kontrakcie. Vacsinou druhorodicky maju intenzivnejsi porod co sa tyka bolesti, ale je aj ovela rychlejsi ako ten prvy. Po dalsie, ak uz ste mali zazmluvnenu doktorku, mala pri vas ostat alebo alokovat sestru - kedze by to malo byt one to one care, ze ano. A po dalsie, nie kazdy porod je rovnaky, a ten vas bol rychly, no je mi fakt luto, ze sa vam dostalo takej opatery... Zvlast nemam rada, ak sa generalizuje a vladne myslienka, ze vsetky zeny rodia rovnako a ked nahodou je nieco inak, tak to nechcu prijat 🙂 To, ze sa partnerka potrhala, tomu sa mohlo ale aj nemuselo zabranit, vsetko zavisi od spoluprace mamicky a doktorky alebo sestry pri porode. Drzim prsty, hoc myslim si, ze na sud to az nie je, lebo tento porod bol rychly a budu sa tym ohanat , ze sa to nedalo predvidat....

matuskova003
28. dec 2013

@klarita1979 tak never 😀 ale ja neklamem , zásadne už vobec nie v takýchto veciach .

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko77
28. dec 2013

@latvia nemozem suhlasit, ze vyvolavanie bez dovodu je vo svete bezna prax..ano dietatko je uz vyvinute, ale podla pediatrov nemusi byt este uplne pripravene, preto niektor lekari preferuju co najneskor spravit aj cisarsky rez, tym myslim ked dieta nieje v ohrozeni. Je vrcholne neeticke ked lekar vyvolaporod len preto,.ze je v sluzbe, aby nemusel chodit niekedy inokedy (teraz nemam na mysli ziaden konkretny pripad) Inak s ostatnym suhlasim 🙂
@andie25 tiez nechapem preco bola podavana vyvolavacka ked bola rodicka na 4cm otvorena a porod postupoval. Ked je podana vyvolavacka rodicka by mala byt urcite kontrolovana, personal by mal byt k dispozicii a nablizku.

slniecko77
28. dec 2013

@malymisko neviem ci vies za akych okolnosti sa ziskava atestacia. To, ze doktorka nemala atestaciu ju nijak nedegraduje, atestacia sa ziskava az po 5 rokoch praxe a aj ked je lekar akokovek sikovny skor ju neziska, takze o neodbornosti by som sa vyjadrovala opatrne. A ked vam to prekazalo tak ste si ju nemali zazmluvnit.
Cudujem sa, ze ste suhlasili s vyvolavanim porodu o dva tyzdne skor ked nan nebol dovod, preco partnerka dostala vyvolavacku ked sa sama otvarala a porod napredoval..s tym by som zrejme nesuhlasila. Urcite mal byt personal pri vas a nie ho zhanat kade-tade..to bolo absolutne neprofesionalne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre