Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

zuzulkaba
5. jan 2014

@raffaella s touto vetou ma prepustali,ze nech tam dalsi krat uz pridem iba rodit🙂

shania31
5. jan 2014

@raffaella
Odsavacku aj pozicaju- maju avent a po 24 h ju sterilizuju.

lucul
5. jan 2014

@kuko7 jej gratulujem, tak si bola spokojna? Ja som zacala mat obavy z niektorych komentov tu ale aj tak som presvedcena ze idem rodit tam, snad to nebude horsie ako na kramaroch a to som bola na nadstandarde ale chovanie niektorych sestriciek otras a to ze mi omylom chceli pichnut injekciu co patrila spolubyvajucej aj jej lieky mi chceli nanutit a ine ani nevravim

kveta
5. jan 2014

@shania31 Po 24 hodinach ju sterilizuju? Ja teda neviem, ale sterilizovala som po kazdom odsavani.. :o

shania31
6. jan 2014

@kveta
Ked ma zena potrebu, vysterilizuju aj skor .............Predpokladam, ze ty si aj detske flasky sterilizovala po kazdom piti/papani 😀 😀

raffaella
6. jan 2014

@kveta sterilizovat odsavacku staci raz denne. Ja som bola darkynou MM pre Kramare a take som mala aj instrukcie (a to sa teda dodrziavali velmi prisne pravidla) 😉
@shania31 dakujem, to ale asi budu mat len rucnu, ze?

shania31
6. jan 2014

@raffaella
Ano, rucnu. Priznam sa ti, ze mne osobne viac vyhovovala. Neviem preco. Doma som mala elektricku.

kveta
6. jan 2014

@shania31 No jasne.. A chytala som ich sterilnou pinzetou.. Pri babatku.. Ziram...

vierka84
6. jan 2014

@raffaella ja som si brala svoj zupan, lebo ich je velky a hruby, ale ani raz som ho neobliekla

martinka008
6. jan 2014

@kveta Ja som svoju odsavacku za 3 mesiace intenzivneho pouzivania sterilizovala asi 2x (v roztoku), detske flase a cumle dokonca iba pred prvym pouzitim, po kazdom pouziti to akurat riadne vydrhnem v horucej vode, zatial sa nikomu nic netalo 😎

kofoluska
8. jan 2014

@lucul Ja na Koch nemozem krive slovo povedat, urcite to za tie peniaze stoji, tak ak tam xces ist, nevahaj. 🙂 Tam sa na mna usmievala este aj upratovacka. 🙂 Fakt super pristup, aj pocas porodu (a ze som sa nakricala a navyvadzala od bolesti, rodila som 42 hodin a bez EPI), aj pocas sestonedelia. Ono si mnohe zeny povedia, ze ved nejako vydrzia. Ale aj tie prve dni su dolezite, mozno nie tak pre matku, ale pre dieta urcite. Musi sa naucit samo dychat, papat, vylucovat, vlastne sa mu svet obracia naruby. A adaptovat by sa malo v prijemnom prostredi s kludnou a spokojnou maminkou.

martynnka
8. jan 2014

Myslite, ze po porode druheho dietata by som u Kocha mohla mat so sebou ubytovaneho aj starsieho synceka? Stale ho kojim a aj budem a nechcem, aby bol takto bezo mna. Tak hladam moznosti 🙂 Dakujem 🙂

shania31
8. jan 2014

@martynnka
No ako manzela to je normalne, ze maminky maju ubytovanych- samozrejme za priplatok, ale s dietatom som sa tam teda nestretla- a to som tam dlho lezala. To najlepsie, ked si vydiskutujes s nimi. Ty budes zvladat po porode kojit oboch?

didia
8. jan 2014

@martynnka no to by aj mna zaujimalo, ak ma hospitalizuju o mesiac skor, tak neviem co bude nas maly bezo mna robit🙂

didia
8. jan 2014

@kveta mne manzel po porode kupil a doniesol elektricku, lebo s tou rucnou mi to moc neslo a tiez mi ju obcas zobrali a vysterilizovali.

shania31
8. jan 2014

@didia
No bude to aj skuska pre malého, ze po porode bábätiek nebude on jediny, okolo ktorého bude maminka 😉

lucul
8. jan 2014

@kveta naco po kazdom pouziti?

@kofoluska dakujem

allesandra
8. jan 2014

žienky v tom poplatku za porod je aj epiduralka zahrnuta, alebo sa to platí zvlasť?
pokial mam lekára inde ako u Kocha, tiež ide žena k nim do poradne 4 týždne pred porodom, alebo ako to funguje, chcem u nich iba rodit.

s.a.s.k.a.
8. jan 2014

@allesandra epiduralka je v cene a ano ides do poradne mesiac pred porodom k nim, ale tie poradne sa platia myslim. tusim 20 eur jedna poradna

uhnakova
8. jan 2014

@allesandra ano, v poplatku je epiduralka zahrnuta, je to cena komplet za porod, navyse sa da priplatit uz len byvanie v apartmane a konkretny lekar k porodu. Za kazdu poradnu pred porodom sa plati 20€, treba sa objednat telefonicky.

misulkamisa
9. jan 2014

Já rodila u Kocha před šesti týdny a musím říct maximální spokojenost. Vážně super uplně všechno. Já měla zaplacenou k porodu paní doktorku Ondačkovou a tahle velice mladá a sympatická doktorka je naprosto perfektní a moc jí doporučuju. S tím epidurálem je to ale tak, že musíš mít v průkazce razítko, že jsi navštívila v Kochu kurz kde anestezioložka informuje právě o epidurálu. Po absolvování kurzu ti dají razítko a u porodu mužeš zažádat o epidurál. Já to teda neměla, nevěděla sem o tom a když sem na porodním sále o epidurál škemrala nechtěli mi ho dát, tak sem jím ale řekla, že u prvního porodu sem ho měla, tak se slitovali a píchli mi ho.

andinka001
9. jan 2014

Ahojte, rodil niekto u doktora Zahumenskeho? Ja prestupujem od svojho doktora do Kochu a nevedela som si vybrat spomedzi doktorov, podla mna su tam vsetci dobri... ja som tam bola pred mesiacom na amniocenteze, robil mi ju primar mares a asistoval taky starucky doktor, neviem ako sa volal, ale velmi dobry pocit som z nich mala, stale ma povzbudzovali ze vsetko dopadne dobre. Chcela som chodit k primarovi ale bola som upozornena ze sa na neho dost caka a ze ma teraz toho strasne vela aj vela pacientiek, tak preto som sa rozhodla pre Zahumenskeho.

barusk
9. jan 2014

Zahumensky je super lekar a odbornik s vybornym pristupom 🙂 ja urcite odporucam. Tu je o nom viac http://www.zahumensky.eu/

sarra6
9. jan 2014

ahojte 🙂 chcela by som sa informovat. Termin mam 7 marca chcem rodit u kocha, co vsetko k tomu treba, chcem si to tam prezriet + navstivit ten kurz o epidurale. Kedy to vsetko treba? Ja mam gynekologa dr. Demecka. Zazmluvnit si nechcem ziadneho lekara verim, ze su vsetci dobry odbornici. Kolko ma bude stat cely porod. Co treba do porodnice. Dakujem vam velmi babenky za odpovede 🙂))

majusqa77
9. jan 2014

@sarra6 my mame termin cca ako ty. boli sme tam pozriet minuly piatok vecer, mala som to dohodnute priamo s vrchnou. ta nam porozpravala a ukazala. od 36tt treba chodit ku nim na poradne, mam sa jej ozvat tak v 34tt a dohodneme si presne kedy a kam (na poradnu sa da chodit aj do ruzinova). porod stoji 1200€, kazda poradna 20€. cennik je aj u nich na stranke. co hovorila nam - do porodnice len prezuvky (+do sprchy) a veci osobnej hygieny, ostatne je na tebe. a oblecenie pre babo na odchod domov

sarra6
9. jan 2014

@majusqa77 ahoj ty si tiez teda asi priamo z BA nie. Ja mam gynekologa u Kocha dr. demecka, teraz sice je uz u Kocha v ruzinove. Tak neviem ci mam cakat co mi povie on, poradnu mam 21 januara alebo sa tam mam ozvat ze by som si to tam chcela pokukat. Ty si uz napevno rozhodnuta ze budes teda rodit tam? Tak to sa tam moozno aj stretneme

dagaa
9. jan 2014

@sarra6 skus si pozriet, tuto stranku, dostanes vsetky odpovede
http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/porodnictvo/naj...

raffaella
9. jan 2014

@andinka001ja chodim k Dr. Maresovi, je velmi super, aj odborne aj ludsky. Dr. Zahumenskeho poznam z internetu, teda z jeho blogu a obcas narazim na jeho clanky, vyzera byt tiez super, keby som nechodila k terajsiemu, kludne by som chodila k nemu. Ja som inak k Dr. Maresovi nikdy necakala, vzdy ma zobral nacas alebo aj par minut pred, ak som prisla skor. Aj dnes som u neho akurat bola 😉
Ale s Dr. Zahumenskym budes iste velmi spokojna, inak este mam skusenost s Dr. Feldmarom a to je tiez vyborny pan doktor, strasne ludsky, odbornik vyborny. Aj jeho by som zvazila 😉

raffaella
9. jan 2014

@sarra6 je to presne ako @majusqa77 pise. Pozeram, ze si uz 32.tt, tak by bolo dobre si zavolat a objednat sa na tu ich pripravu. Ja som iba 30.tt, ale uz dnes ma objednavali na porodnu pripravu, to su 3 stretnutia spojene aj s cvicenim a prednaskou o porode. Ja zacinam s pripravou 20. 1. Kludne si zavolaj na recepciu, je tam velmi mila recepcna blondinka s chvostom, ona ma toto pod palcom a poskytne ti vsetky informacie.

sarra6
9. jan 2014

@raffaella ano tak myslis, ze uz je potrebne zavolat si. Ok zajtra zavolam. Lebo ja mam dr. demecka, a este sme sa nebavili o tom kde rodit a tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre