Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kaia
15. júl 2011

@pici, zavisi, kde chces rodit. Ak chces v Galante, tak sa mozes zapajat napr. do tej temy, nie?
Rob ako chces, ale mam rada, ak ludia robia veci konstruktivne 😉

amouramour
15. júl 2011

kocky tie co tam idete rodit, musite presne vediet co za tu sumu dostanete...mna by to zaujimalo ak by mi to niekto mohol napisat...

pici
15. júl 2011

@kaia a to ze chcem rodit niekde inde,mi nedava pravo diskutovat a zaujimat sa?

kaia
15. júl 2011

@pici, som Ti napisala, ze rob ako chces. Ale ak som ja osobne presvedcena, ze nieco nechcem (ako napr. rodit u Kocha, pretoze je to zbytocne drahe atd...), tak si budem hladat temu taku, ktora mi je blizsia - to je len odporucanie 😎

veron_
15. júl 2011

@pici nejako sa zamyslam co si tu napisala. akoze ty tvrdis ze porod u Kocha je nebezpecny?? 😀 tvoj citat: mne tu bolo vycitane ze kritizujem ze kocha vyberate nie kvoli bezpecnemu porodu, ale kvoli komfortu po nom. " si myslis ze by vobec povolili otvorit porodnicu, kde by bolo riziko porodu?? komplikacie mozu nastat v hociktorej nemocnici a nie kazda, alebo skor ani jedna nie je na rozne komplikacie plne vybavena.. a ano vela mamiciek ocakava aj komfort po, no skor by som to nazvala ze ocakava to co by malo byt automaticke v kazdej porodnici, ked mamicka ani babo nemaju ziadne komplikacie - moznost byt s rodinou kedy mamicka chce a nie od do, necitit sa ako pacientka . takto beru rodicku vo viacerych porodniciach, mat dostojne podmienky na osobnu hygienu, pomoc sestriciek, nelezat niekde na pristelke, alebo dokonca na inom oddeleni ako sestonedelie.. ano toto su statne nemocnice a nadstandard? ten je o stasti..

veron_
15. júl 2011

@nina_m daakujem, vystihla si moje myslienky..
krasne napisane a uplne vystizne..presne toto ocakavam aj ja od tejto temy a nie stale tu citat o peniazoch!! 🙂

mateson
15. júl 2011

Takže za mně ano. Dala bych jim znovu ty peníze. Samozřejme je potřeba je mít. S manželem nekouříme, nepijeme, nechodím na kosmetiku, nekupuju značkové oblečení ani boty. Myslím, že jsme nenároční ale kdyby jsme čekali vnouče ( protože nám už to nehrozí 🙂 ) tak to dceři dám. Teda kdyby to potřebovala.

pici
15. júl 2011

@veron_ ale vobec nie. preco sa slovickujeme? jasne ze si to nemysllim, ze rodit tam je nebezpecne. niekto mi tu ale pisal , ze ja tvrdim ze vam nejde o bezpecnosti dietata/ked sme rozoberali ci je tam novorodenecke jis atd, prevoz na kramare ak su komplikacie atd!, ale o komfort. a to som nikdy nepovedala, a ani by som si to nedovolila tvrdit ze bezpecie deti vam je menej a viac je pekna izba. nikdy som to nepovedala a ak to tak vyznelo, tak to bolo zle pochopene. mna skutocne zaujimalo dovody preco si kocha vyberate, ci je to porod samotny / ale to asi nie, lebo sa rodi standardne, myslim nie alternativne, cize tak ako aj v statnej, alebo je to komfort po porode, prijemne prostredie atd... to ma zaujimalo, ci tam idete, lebo tam rodi vas lekar, alebo proste dovod. ze ostatne nemocky su zle. islo len o informacie pre upokojenie mojich otazok, co vedie zeny rodit do kocha.. a za co su ochotne zaplatit... to je vsetko. nikomu to neberiem, nevycitam ani nemam pravo a a ni nezavidim a nezazlievam.

veve39
15. júl 2011

@pici tentokrat musim napisat, ze skutocne az ked porodis zistis, aka dolezita je poporodna starostlivost o rodicku aj dieta, ze sa to neda oddelit od porodu...
Hovorit o "krcikoch" je skutocne pod uroven.
V "krciku" posobis mozno ty, ked sa opat po urcitej pauze potrebujes vyjadrit, ako Koch neponuka nic, len luxus...asi myslis izby s TV a tak...urcite hlavna motivacia mamiciek ist tam rodit...
Vysvetlovat ti aka je dolezita poporodna starostlivost v dostojnom prostredi (myslim pristup personalu) nebudem...
a ked si to nechaju dobre zaplatit, tak si mozme byt iste, ze budu "slapat" na kvalitu...

kape
15. júl 2011

@pici - tak ja tuto temu sem tam pozriem, Ked som rodila prveho syna nemala som inu moznost ako rodit v statnom Ruzinove a ten nadstandard co tam je je ubohy. Kedze bolo v tom case vela rodiciek, skoncila som po cisarskom na zenskom a k malemu som sa dostala az na druhy den. Ani nahodou aj na moje prosby mi ho nepriniesli o poschodie vyssie ukazat, takze som mala maoznost ho prvy krat od porodu vidiet a aj skusit ho nakojit az po viac ako 24 hodinach. A to je Ruzinov Baba Friendly hospital. A ten pristup sestriciek v tej nemocnici nech sa na mna nikto nehneva, ale otras. A to som mala vybavenu lekarku, nastastie, lebo neviem ako by sme inak boli dopadli. Ale som rada, ze otvorili v BA konecne Kocha a ze zeny budu mat moznost ak chcu a maju na to, rodit aj v prijemnejsich podmienkach a taktiez stravit tych par dni, co ma zena este narok na "oddych", doma s babatkom uz zacina iny kolotoc. Takze ja dost uvazujem, ze druhe dietatko by som rodila uz mimo statnej nemocnice. A fakt nechapem, preco tu tolko riesis mamicky, ktore u Kocha rodit chcu ak si to mozu zaplatit. Jasne, ze je podstatne, aby bol v nemocnici fundovany personal ale ver ze aj pristup "ludsky" je velmi dolozety. Nas v tom case v Ruzinove na nadstandarde brali tak odmerane sestricky.
Ja Ti prajem, aby si mohla patrit tiez medzi stastne mamicky a mala krasny porod, ale naozaj tu nie je potrebne rypat do ostatnych mamin, ktore su pre Kocha rozhodnute.

pici
15. júl 2011

@veve39 nemyslim si, ze porodit znamena vediet. idu tam rodit aj baby, svoje prve dieta, takze vedia asi tolko co ja. nie?
a co ponuka koch. fakt uprimne teraz. porod v kreslach polohovatelnych, hocikde inde. cize samotny porod to nie je. lebo s dobry porodnikom je ten porod fakt vsade rovnaky. cize ide o poporodnu starostlivost. ja k nej nepotrebujem krasnu izbu, ale je pravda ze nadstandard ano... ale ten mi poskytnu aj inde a za adekvatnejsiu cenu.
ja som bola v nemocnici, a mozno s ovela vacsim problemom a komplikaciami ako samotny porod, ale to nezlahcujem a starostlivost sa mi aj bez koruny dostala perfektna. z toho plynie moj nazor. ze pre mna koch ponuka LEN nadstandardnu staroslivost po porode a ta pre mna nie je az tak alarmujuco dolezita... ale nepodcenujem ju

mateson
15. júl 2011

@veve39 souhlasím! Já když jsem tam rodila tak tam žádný luxus nebyl jenom ten personál. Prostě mám na to dobré vzpomínky, kdežto o prvním porodu se mi zdálo ještě dalších pár let.

pici
15. júl 2011

@kape rypla som do jednej, ktorej kriteriom bol sen z detstva. a to som si nemohla odpustit. a nic mi neostala dlzna... a stotoznujem sa s tym co si napisla. v bratislave by som nerodila nikde

mateson
15. júl 2011

A kolik to teď vlastně stojí?

kaia
15. júl 2011

@pici, neviem co je na tom cudne zaplatit si nieco navyse. Ak ide clovek na dovolenku do 5 hviezdickoveho hotela, tiez ho nikto nespoveda, preco nejde do stanu 😠.
Mozno je to o zvyku. Je to prva sukromna nemocnica v BA, ktora ponuka moznost porodu a preto je to asi "cudne"... Podla mna je to fajn, ludia maju moznost volby, ktora tu doteraz nebola 🙂.

dulcinea
15. júl 2011

@mateson aktualne je to 1200 eur plus 300 ak chces svojho porodnika

mateson
15. júl 2011

@pici nikdy nehovor nikdy 🙂 dieta si nevyberá kde zrovna si a kde to chceš 😉

pici
15. júl 2011

@kaia nie je cudne si nieco zaplatit. a nikdy som nepovedala. a co sa tyka dovolenky a spovede o stane... toto je forum a diskusia... volna... cize sa tu diskutuje. nie? a nikomu neberiem ze tam chce ist, kam to mam napisat? zaujimalo ma preco, kto chcel povedal a to mi staci.

elise
15. júl 2011

je dobré že sa diskutuje aj za aj proti takto sa dá potom vytvoriť lešia predstava. mna by uplne odrádzalo keby mi niekto stále len ospevoval pôrodnicu (akukolvek) mojej známej dcera rodila u kocha pred 6 rokmi, teraz v inej pôrodnici a povedala že sa to s nadštandardom nedá porovnať lebo nadštandard v štátnej ju teraz vyšiel menej ako koch.
mna neoslní že steny su vymalované v sukromnej na marhulovo a v štátnej väčšinou bielo, nepotrebujem super jedlo po pôrode, ani televizor pre mna je na prvom mieste to aby nebol ohrozený život môj alebo môjho dieťaťa ako je pôrodnica pre takého prípady pripravená. akos om písala pár strán dozadu som mala ťažký pôrod, pritom tehotenstvo uplne v pohde zle minebývalo, nohy nepuchli, tlak ukážkový aj všetky testy na 100% bruško začalo vykukať až 6 mesiaci, uplne pohoda nepredpokladala som že pôrod bude komplikovaný, myslela som si že to bude tiež pohoda, ved kolke to mali lahke, aj to že budem rodiť bez epiduralu, pritom epidural mi pichla šikovná anesteziologička medzi 2 sťahmi fo fáze tlačenia.malého museli kriesiť a šiel okamžite na jisku. mna by v prvom rade zaujímalo ako je to u kocha v takomto prípade zabezpečené, pričom prevoz nie je pre mna jediné riešenie lebo tam pri živote diedťaťa môže ísť o sekundy a aj keby bol môj život ohrozený napríklad vykrvácanie ako by reagovali čo by robili aký je postup?

kaia
15. júl 2011

@pici, super, tak staci 😖

pici
15. júl 2011

@mateson citaj co pisem, v bratislave by som nerodila nikde. nie nikdy. a pokial to je aspon trochu mozno tam kam chcem ist rodit to mam z domu takisto daleko ako do ba iba na opacnu stranu, tak nevidim problem

pici
15. júl 2011

@kaia ale ty mi prosim ta nehovor , co mam robit 😀

veve39
15. júl 2011

@pici nemas asi celkom prehlad o pomeroch v BA porodniciach - v tychto dnoch na Antolskej porodila kamoska..nadstandard (su to len 2 izby) - zabudnite, obsadeny
po porode cca 2 hod.niekde na chodbe, nasledne ubytovana nie na sestonedeli - plne, ale na gynekol. odd. - babo tam samozrejme u seba nemohla mat....
takato situacia sa kedykolvek v statnej BA porodnici, ktore praskaju vo svikoch nemusi, ale MOZE stat...
myslim, ze ak by sa pritrafila tebe, pozmenila by si svoje predstavy a ocakavania...

nie, porodit neznamena vediet
porodit mozno niekedy znamena mat skusenost, ktoru si uz nechces zopakovat a byt stastna, ze uz aj v BA mas moznost volby...

pici
15. júl 2011

@veve39 nechcem rodit v ba a info mam dobre. kamosky rodili :D aj v ruzinove, aj na antolskej aj na kramaroch

mateson
15. júl 2011

takže 45000 Sk. Před těmi 7 lety byl šek na 21500 plus 4000 za Epi. Ty mi ale vrátili protože k ní nedošlo. V těch 1200 je i epidurálka? Nebo musíš připlatit?

amouramour
15. júl 2011

prosim mozeme mi niekto odpisat co je v tych 1500 eurach navyse?teda kvoli predstieranych usmevov presonalu?🙂ja som za nech mamina rodi kde chce...ale tvrdit, ze v statnych nemocniciach je peklo a martyria je troska prisilne...aj tam je kopec odbornikov, ktori su ludia a robia to za mizerne peniaze a takisto aj fajn sestricky...uprimne ja som sa nestretla so zlou reakciou ohladom porodu v statnej nemocnici z mojho okolia...ale jasne aj tam su negativne skusenosti...ale zas segra rodila v kochu pred 13 rokmi a tiez nemala dobre skusenosti...takze je to ozaj individualne...ja neodsudzujem mamicky co rodia v kochu...len de facto nik mi tu este neponukol vysvetlenie, co je v tej sume zahrnute...ved tie co tam idete rodit ste si to snad zistovali?inak ja mam lekara v kochu je mily. ale to cakanie je iny pruser na sukromne stredisko kde sa plati nadstandartna starostlivost...

dulcinea
15. júl 2011

@mateson ta je v tom

pici
15. júl 2011

@amouramour 1200 porod a 300 vyber porodnika.

veron_
15. júl 2011

@elise ano rada si precitam aj pre a samozrejme aj proti, aby som si spravila nejaky "obraz", len v tejto teme by som si precitala to proti priamo zo skusenosti z Kocha a nie len nejake dohady..

veve39
15. júl 2011

@pici zalezi, ake mas info
ja som rodila na Antolske a bolo to vcelku fajn, mala som stastie na nadstandard...ine rodili a podmienky des - ked bolo sestoned.preplnene...takze su aj prijemne, aj velmi neprijemne spomienky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre