Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martynnka
10. mar 2014

Ahojte, chcem sa spytat, ako to funguje s obhliadkou porodnice? Kedy to byva, ci sa tam treba objednat... A tiez kedy najlepsie pred porodom. Som v 17tt, myslite, ze je to skoro?

shania31
10. mar 2014

@martynnka
Ahoj, ano, treba si tam zavolat a oni ti povedia. 17 tt je este skoro.

funy
10. mar 2014

@jannuulik a v ruzinove si nebola spokojna? ja som tam rodila maleho a teraz som este nerozmyslala kam pojdem rodit. dakujem

funy
10. mar 2014

@evelynba ja som mohla mat v statnej manzela. rodila som 19 hodin a bol pri mne

evelynba
10. mar 2014

@funy ono niekedy sa podari, ale spoliiehat sa na to neda. Statisticky, ked je vela porodov ako august, september, tak hold sa s tym neda ratat asi vobec. Aspon v BA

jannuulik
10. mar 2014

@funy ale bola, v podstate ma to vyslo tak isto na pekny peniaz( vyber porodnika, epidural a pod.) ......len bolo plno, ledva som sa dostala na porodnu salu 🙂 a ten frmol mi nedava na pohode...

prskavka11
11. mar 2014

@girlie_konik a smiem sa spytat kto ta rodil?

girlie_konik
11. mar 2014

@prskavka11 Rodila ma MUDr. Zavodska, epiduralku mi davala MUDr. Lesna.
Porodna asistentka sa volala Natalia, taka velmi mila mlada kocka 🙂

sarra6
18. mar 2014

babule po sekcii vas kedy pustili domov?

shania31
18. mar 2014

@sarra6
Zvyknu na 4-5. den, ak je vsetko ok.Ja som isla po tyzdni domov.

monikponik
19. mar 2014

@kristinafifi chcem protirecit, ani na SR nie je nemozne porodit bez oxytocinu. ja som tak rodila, samozrejme som to mala dopredu dohodnute. @yahotka maternica sa ti zavinie a nebudes moc krvacat ak si nedas hned po porode zobrat babo. kontakt koza na kozu a prilozenie babatka zaruci ze zena nevykrvaca 🙂 nenechaj si nahovorit ze oxy je nutny! nie je, oni sa ti to budu snazit tak sprostredkovat, ale uz tam rodili maminky bez 😉 ja som si ani len kanylu nedala zaviest...podla mna je kanyla uz len krocik od podania nejakej chemie

dadach84
19. mar 2014

@monikponik a kto ta rodil a kedy cca ak to nie je tajne?

monikponik
19. mar 2014

rodila som pri dr ondackovej

lucul
19. mar 2014

@monikponik mne sice dali kanilu ale nikto mi nic nepichol ani som nic dohodnute nemala

kristinafifi
19. mar 2014

@monikponik to som rada, ze sa ti podarilo porodit bez umeleho oxytocinu aj na Slovensku 🙂

yahotka
19. mar 2014

@monikponik Dakujem moc za info, tiez budem mat Ondackovu. V utorok s nou mam poradnu, kde to chcem vsetko prebrat, tak uvidime co povie 🙂

dadach84
20. mar 2014

@monikponik super ja zrovna nad jej zazmluvnenim silne uvazujem

prskavka11
20. mar 2014

caute baby, mam 2.6. termin a prave mi recepcna povedala, ze sa mam na obhliadku objednat az koncom aprila - ze na maj, coz ale by som uz mala chodit k porodnicke do poradne+ este predporodna priprava.To takto bezne funguje, alebo ako to riesite?Celkom tomu nerozumiem

lucul
21. mar 2014

@prskavka11 ak nie si ich pacientka a chces tam iba rodit, tak staci chodit posledny mesiac do poradne, ale myslim, ze by si sa mala objednat na tu predporodnu pripravu

dlucy
21. mar 2014

@girlie_konik
Gratulujem k babetku 🙂 ja mam zajtra termin a ma ma rodit dr. Zavodska.
ALe musim potvrdit personal tam maju velmi mily a ochotny. Radost rodit v takej nemocnici.

lussies
25. mar 2014

Ahojte. Chcem sa spytat ci mate skusenosti z hysteroskopiou u Kocha. Dakujem

evitka83
25. mar 2014

Ahojte, ako je to s nastrihmi a oxitocinom u Kocha? Akceptuju, ked si to nezelam? Resp. v pripade nutnosti robia sitie s anestezou? Dakujem

shania31
25. mar 2014

@evitka83
Ahoj, mnoho mamiciek porodilo u Kocha bez nastrihu. Oxytocin davaju naozaj minimalnu davku - pri porode placenty.

hallie
25. mar 2014

@evitka83 ja som porodila bez nastrihu, nemala som rutinne oxytocin, ani kanylu dokonca. Oxytocin mi dali az na konci, minidavku a po tom, co som to sama dovolila, spytali sa ma. Je dobre to samozrejme vopred povedat.

Pridavam sa k spokojnym rodickam z Kocha, pristup bol vyborny.

kris13
25. mar 2014

@ hallie dobre sa to cita.... ja idem rodit do kocha zaciatkom aprila... uz nech to je 😉
k tomu oxytocinu - pytala som sa doktora a povedal, ze je to na mne... iba keby to malo ohrozit zivot babatka alebo moj....tak sa ma asi pytat nebudu...neviem....co mna ale u Kocha prekvapuje, ze velmi ma nahovaraju vsetci na epiduralku.... a ja ju nechcem a pozeraju na mna ako tela na nove vrata.... tak uvidim ako este toto dopadne.... dufam, ze to zvladnem BEZ 😉

majusqa77
25. mar 2014

@evitka83 ja som rodila u kocha cca dva tyzdne dozadu. bez nastrihu.. ..na vsetko, co mi podavali sa ma pytali, ci s tym suhlasim

majusqa77
25. mar 2014

@kris13 nikto ma na epi nenahovaral. spytali sa ma, ked som povedala nie, nikto to neriesil.. ..ja som si ju ale potom bola sama pytat 🙂

hallie
25. mar 2014

@kris13 ja som povedala hned, ze epiduralu sa pokusim vyhnut. Takisto, ze nechcem nic rutinne. Zaroven som ale dodala, ze v pripade ohrozenia dietata budem akceptovat rozhodnutia lekarky. Epiduralku mi nikto nenukal, hoci som rodila 14 a pol hodiny. Rovnako nebola snaha urychlit to chemiou. Vo vsetkom mi tam vysli v ustrety, uz len taka vec, ze som nemusela lezat na pasoch, ale monitor mi robili v stoji. Ja som absolutne nadsena a Kocha len odporucam, hoci sme to najprv s muzom povazovali len za nejaky hotel s reklamou... Nemohli sme sa mylit viac.

dadach84
25. mar 2014

hej hej su velmi za epidural, tak zasa Koch nie ze prirodna porodnica uplne ze ano...ale rodia aj bez a ok...ja uvidim podla situacie...
inak sa pridavam k fanklubu Mudr. Ondackovej. Dnes som u nej bola prvy krat a je to uzasna doktorka, taky mily a ustretovy pristup som nezazila este...

raffaella
26. mar 2014

@dadach84 ona je fakt velmi sympaticka, chcela by som ju pri porode, baby si ju velmi chvalia 😉 Ja tiez nechcem epi, aj prvú som rodila bez a dali sa, bola na svete na 3 zatlacenia. Teraz ma primar prehovoril, nech idem na poucenie, a ze sa rozhodnem pri samotnom porode. Som rada ze som sla, lebo takto ju mam aspon v zalohe, keby som nahodou trpela ako kon. Co snad nebudem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre