Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

allesandra
26. mar 2014

@evitka83
mala som EPI a ked ma šili, tak mi pichli extra dávku.
Ja som tiež nechcela nastrih, ale doktor usudl že je to nutne, ale najskor sa ma opýtal či može. Ale len maličký s pár stehmi. Tak lepší nastrih ako by ťa malo roztrhat aj vnutorne

allesandra
26. mar 2014

fuu, obdivujem Vás ženy, ktoré ste rodili alebo sa chystate rodit bez EPI, mne ked začali tie prave kontrakcie, tak som bola velmi vdačna za epidural....aj pri konečnom šití a čistení. je to fakt na nezaplatenie.

sendym
26. mar 2014

@yahotka ak by si nemala lakt.poradkynu,tak skus sa obratit na sestricku z druheho poschodia taku okuliarnatu brckavu,ta mi velmi pomohla a je velmi zlata a potom na novorodeneckom je jedna taka mensia ma kratke tmave vlasy ma asi 35r tie su fakt sikovne,inak na novorodeneckom tie mlade nevedia...mena si bohuzial nepamatam,preto ten opis ;))

yahotka
27. mar 2014

@sendym Dakujem moc za tipy! Bola som tam este raz na obhliadke a vsetko som si presla s mojou Mudr.Ondackovou a uz som maximalne kludna a spokojna - ona ma teda uzasny pristup, takze sa moc tesim. Konzultovali sme aj tu laktacnu a asi to spravim tak, ze najprv skusim tie ich sestricky a keby sme mali fakt problem a neslo to a nevedeli mi poradit, tak budem mat vopred niekoho dohodnuteho, koho by som si zavolala - ale len v pripade potreby. Na bud. tyzden idem na taky mini kurzik/prednasku o dojceni, tak sa skusim s tou kockou rovno dohodnut, su na nu super referencie, je to ta Silvia Galatova.

sarra6
27. mar 2014

@hallie ahoj tak uz aj ty mas po nakoniec si rodila u Kocha, kto ta rodil?

sendym
27. mar 2014

@yahotka nemas vobec za co ;) je dobre ,ked budes mat nejaku laktacnu dohodnutu,keby nieco.Oni tam nic nestihaju maju toho vela,tak aby si bola v klude,ze ti niekto poradi s kojenim,pre teba to bude najdolezitejsie.Tie na novorodeneckom su zvlastne teda na par vynimok.Ale velmi mi poradila ta brckava sestricka nosi okuliare ;) .Drzim palce ;)

shania31
27. mar 2014

@sendym
@yahotka
To je sestrička Magda 🙂

sendym
27. mar 2014

@shania31 jej dakujem ;)

celasapremenim
28. mar 2014

no ako asi to pomoze od bolesti, ale ma to dost vela rizik tiez...epi

yahotka
28. mar 2014

@shania31 Dakujem 🙂!

evitka83
28. mar 2014

dakujem za odpovede...🙂 este by som sa chcela spytat v akych polohach ste mohli rodit a ako je to s pritomnostou dalsich ludi pri porode z Vasej skusenosti? Pocula som rozne referencie.Teda, ze je mozne rodit v akejkolvek polohe a ze pri porode mozete mat muza aj dulu. Dnes som bola na konzultacii a vyviedla ma ista pani z omylu, co sa tyka tychto veci. Vraj sa u nich rodi v polosede a v pripravnej miestnosti a v porodnom boxe moze byt s Vami iba jedna sprievodna osoba. Musim teda povedat, ze aj napriek tymto faktom tam zvazujem porod, pretoze mi to prostredie a pristup pride podstatne humannejsi ako v statnej nemocnici 🙂 Len ma zaujima, ci mate aj ine skusenosti ako mi povedala tato pani zo sanatoria 🙂 Lebo teda ja som strasny stresman a chcela som aspon v tej pripravnej miestnosti mat pri sebe aj muza aj dulu ☹

dulkagabulka
1. apr 2014

@evitka83 a nepremyslala si o Hainburgu? tam mozes rodit uplne v akychkolvek polohach- stoj, klak, čup, drep..mozes mat so sebou kolko ludi chces ...mozes rodit bez oxytocinu a riadeneho tlacenia...a vyjde ta to lacnejsie ako Koch

vierka85
2. apr 2014

@dulkagabulka ahoj, chcela by som sa opytat, ako je mozne, ze v Hainburgu vyjde porod lacnejsie- nemam uplny prehlad, ale myslim, ze ak nahodou dojde k cisarskemu alebo ma mamicka nejake komplikacie poriadne sa predrazi.. dakujem velmi pekne za odpoved

usacik
2. apr 2014

@vierka85 takú istú info o predražení mám aj ja...

dadach84
2. apr 2014

@vierka85 myslim, ze to bolo myslene v pripade ak je vsetko ok a porodi sa ambulantne, popripade odidete po 3 dnoch co vyjde tych 1600e a z toho by mala daco preplatit poistovna

lusipe
2. apr 2014

dievcata, otazocka, stale zvazujem porodnicu...ako ste riesili obavu ci rodit alebo nerodit u Kocha? mam na mysli, nebali si ste, ze sa moze nieco stat pri porode babatku a ich starostlivost nie je taka o dieta ako je na Antolskej, alebo Kramaroch?dakujem.

usacik
2. apr 2014

@lusipe raz som tam počas tehu využila pohotovosť a keď som videla ako sa starali o môj problém (našťastie malý), nebagatelizovali ho a ani ma nemali za zbytočne opatrnú, tak viem, že som v dobrých rukách...skôr mám z okolia prípady pôrodov vo veľkých nemocniciach, kde "vďaka" ľahostajnému prístupu personálu spôsobili problém, ktorý museli potom ratovať...

lusipe
2. apr 2014

@usacik ja nespochybnujem pristup k paciente, matke, to su urcite super....skor som myslela, ze pri porode mozu vzniknut komplikacia, ktore nikto nevie predvidat, babatko sa moze pridusit a mozno aj ine, ze potom je to problem asi...a z toho mam strach... 🙂

usacik
2. apr 2014

@lusipe ale oni sú dobre vybavený zvládať aj komplikácie...či už odborne, alebo technicky...majú potrebné vybavenie vrátane inkubátorov...síce nie sú vybavený na veľmi predčasné pôrody, ale také ani nerodia...

lusipe
2. apr 2014

@usacik ja som zatial rozhodnuta pre Antolsku, ale tak este zbieram info a uvidim ako sa to vyvinie...este mam zopar tyzdnov cas 😉 ak by som vedela,ze ma byt 100 cisarsky, tak asi nevaham....ale takto este uvidim 😉

shania31
2. apr 2014

@lusipe
Vôbec som neriesila - ci rodit alebo nerodit u Kocha. Ja som si povedala, ze musim rodit u Kocha, ze musíme to vydrzat aspon do toho 34 tt a ze bude vsetko v poriadku. A to som mala velmi rizikove tehotenstvo.

dulkagabulka
2. apr 2014

@vierka85 zeny , ktore v Hainburgu rodia cisarskym , alebo s epiduralom, platia rovnako ako zeny ktore platia bez cisarskeho a bez epiduralu, teda 585 eur za 24 hodin....zeny, ktore rodili cisarskym a boli tam tri dni, platili 3x 585 eur, z coho mam spravu, ze teraz Dovera jednej preplati viac ako 1000 eur..
Zeny, ktore tam porodia ambulantne , uhradia iba 585/ co myslim je omnoho menej ako v Kochu

minqea
2. apr 2014

@lusipe ja som rodila v kochu a mam na to len tie najlepsie spomienky 🙂 moj lekar mal odo mna od zaciatku doveru. Ked som si nebola s niecim ista, tak som tam isla aj na pohotovost. Vsetci mili, ziadne cakanie. Co sa tyka obav z moznych komplikacii, pokial je tehotenstvo riadne kontrolovane, myslim, ze netreba mat obavy. Mnohi argumentuju, ze co ked sa nieco prihodi a nemaju take vybavenie..nuz ale kolko je na Slovensku nemocnic ktore maju neonatologicke oddelenia so spec vybavenim? Tych nemocnic je len zopar v porovnani s celkovym mnozstvom porodnic a keby sa malo rodit iba v tych "vybavenych" tak si neviem predstavit, ako by to stihali 😀 Aj z inych okresnych miest ci mensich nemocnic sa v pripade vaznych komplikacii prevaza novorodenec na specializovane oddelenie. Nevraviac o predcasnych porodoch..
Koch ma skusenych lekarov a osobne ich odporucam vsetkymi desiatimi. Ja som mala cisarsky, kedze som mala polohu panvovym koncom a babatko bolo velke. Pristup a moznost mat partnera alebo manzela alebo koho chcete v blizkosti je uzasny. Babatko ocko varoval hned po narodeni, kym ma sili a potom mohol byt s nami na izbe hoci aj cely den. A nielen v den sekcie ale aj potom. Jeho pritomnost umoznila to, ze babatko sme mohli mat na izbe (doniesli nam ho) hned po sekcii.
Prajem prijemny zvysok tehotenstva a radostny prichod maleho cloviecika 😀

evitka83
3. apr 2014

Zvazujem aj heinburg, zajtra idem na den otvorenych dveri ...co sa tyka starostlivosti o novorodenca u Kocha, tak maju standardne neonatologicke vybavenie, cize "standardne" komplikacie pri porode zvladaju, zevraj prevazali len 2 deti, ktore potrebovali chirurhicky zakrok. Ale moze tam zena rodit az po 35tt lebo nemaju vybavenie pre predcasne narodene deti.

junkfoood
3. apr 2014

@dulkagabulka a ako je to v pripade potreby prevozu novorodenca do ineho zariadenia..?

lusipe
3. apr 2014

@minqea Si velmi mila....dakujem krasne za tvoju skusenost... 😉 snad vsetko dobre dopadne a rozhodnem sa spravne 😉 krasny dnik...

kris13
3. apr 2014

@majusqa77
@hallie

jej baby, to sa tesim, ze ste boli spokojne !!! 😉 hned tam pojdem s lepsim pocitom 😉
ja budem mat pri porode mudr.kostolneho - chodim k nemu do poradne a som tiez velmi spokojna...
celkovo sa mi paci pristup aj anesteziologicky, kt. mi epi v skratke vysvetlila...a ze teda teraz je to na mne ako sa rozhodnem...aj sestricky velmi mile... jedine pani na recepcii ma zaskocila, vyrusila som ju, ked si riesila sukromny hovor na telefone a dala mi to pocitit 😉 ale tak musi tam byt aj nieco take "slovenske" nedala som sa jej hrubym vyrazom odradit a zazelala som jej pekny den 😉 😉
uz len par dni...tak cakam a cakam ako kvocka a dufam, ze sa rychlo vyklube babatko 😉 pekny den Vam vsetkym 😉 uzivajte slniecko.

hallie
3. apr 2014

@dulkagabulka ja viem tak, ze to lacnejsie nevyjde, ak nejde teda o ambulantny porod. A toho som sa ja osobnebala. Napokon som bola rada, ze sme boli par dni v nemocnici a mala som tam po ruke ochotne detske sestry, lebo ako prvorodicka som sa fakt najprv bala s babatkom manipulovat, vsetko som sa musela ucit, aj verit si 🙂

hallie
3. apr 2014

@lusipe ja som sa toho bala strasne, ale po 34tt to vraj uz vedia riesit aj tam...

hallie
3. apr 2014

@kris13 no, na tej recepcii je vraj jedna pani taka prazvlastna... Inak nemozem na ludi povedat krive slovo. Jaj, a este tam bola taka akcnejsia porodna asistentka... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre