Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lucifera12
9. aug 2014

@martynnka ake len chces 🙂 hlavne nech su ti pohodlne.

martynnka
9. aug 2014

@lucifera12 ja len ze ci to nebude divne, ked tam nabehnem v takych domacich typickych papuciach (este su aj ruzove) 🙂 Viem to len s klasickou nemocnicou porovnat a tam by to bolo take cudne. Tak prave kvoli minulemu porodu som si take tie tvrde ortopedicke slapky kupovala, ale teda vobec to nemusim 🙂

lucifera12
9. aug 2014

@martynnka Ja som mala svoje domace papuce, ktore nosim normalne.

celasapremenim
9. aug 2014

@minqea ono to tak pekne znie, to tvoje
lenze ja rodievam deti cez styri kila koncom 37 tt alebo v 38mom
tak si realne neviem predstavit, ze budu cakat do 39 na cisarak....ak sa mi rozbehne porod, tak mne osobne bezbolestne....
a na babo sa samozrejme tesim 🙂

stara_blaskova
10. aug 2014

Ahojte, ja by som sa chcela s vami podelit o super zazitok prirodzeneho KP porodu v Kochu, kedze dnes uz maloktori lekari taketo porody vedu a mne samej sa tazko zhanali informacie/skusenosti od inych zien. Babo bolo otocene cele tehotenstvo zadockom dolu a nevedeli mu urcit ani pohlavie (sa schovavalo 🙂 ). Do poradne som chodila k velmi milej Dr. Ondackovej, ktora mi hned povedala, ze mam rodit prirodzene, ze samotna poloha KP pokial je babo do 3,5 kila nie je dovodom na cisarsky - ani ked som prvorodicka.V pripade, ze by som trvala na cisarskom, tak by som ze vraj musela ist za riaditelom a absolvovat nejake konzilium atd.... Tak som si povedala, ze doverujem pani doktorke, vsak oni maju viac skusenosti v obore ako ja 😀 a teda podme rodit prirodzene. Pre pripad komplikacii by samozrejme cisarsky spravili a musela som absolvovat interne vysetrenie.
V 39 tt mi v noci odtiekla voda a do 3 hodin aj s cestou som mala odrodene 😅 Na prijme so mnou sestricka vyplnila papiere, skontroloval ma doktor - ze som otvorena na 4 cm, do porodu vraj casu dost. Poslali ma na cakacku na monitor, kontrakcie boli v pohode, dalo sa to prezit. Po polhodke sa mi zacali stupnovat kontrakcie, dali mi dali YAL a to uz som sa v kupelni plazila po zemi, a rucala jak jelen v ruji 😀 ake strsne bolesti som zacala mat. Priatel vystraseny hned zavolal sestricku, ktora ma vzala na salu za doktorom, s tym, ze ma len vysetri, ako to postupuje a este sa vratim na izbu. No a ako som sa vystverala do kresla, tak okolo zacal riadny frmol, ze uz mam poriadne rozbehnuty porod. Nestihli mi ani epiduralku pichnut 😀 Pri porode bol Dr. Trajanov a Doc. Zahumensky (pre istotu asi dvaja 🙂 ) Vsetci boli v pohodicke, povzbudzovali ma, dirigovali co a ako robit (je to asi rozdiel oproti klasickemu porodu ...neviem, ci az tak navadzaju maminu, kedy tlacit, kedy nie...) a sestricky drzali za ruky. Komunikacia na vybornu. Trosku ma nastrihli - bez toho neviem ci sa KP vobec da odrodit...ale pohoda. A malá - naozaj malá - 2,7 kilova slecna bola na svete 🙂 Po porode som bola uplne v pohodicke, sitie bolelo, to ano, ale inak pohoda. Dve hodinky sme ostali na sale osamote v trojici, potom ma odviezi na izbu, kam mi po chvili priniesli aj malu. Vsetky sestricky aj gynekologicke aj detske velmi mile, ochotne, pani sanitarky aj upratovacky detto. Zvlast dlhovlasa stihla pani sanitarka bola hotove slnko dna 🙂 Vizity boli intimneho charakteru, vzdy prisiel lekar a sestricka na izbu, zasrandovali, povzbudili, - ziadne rozcapovanie sa pred 10 ludmi....Kedze bolo plno, tak sme boli na izbe 2, ale vobec to neprekazalo, aspon nebola nuda. Navstevy sme obe mali nonstop a bolo nam tak veselsie 🙂 Citila som sa ako v hoteli, vsetko sme mali k dispozicii (vlozky, kosele, uteraky, zupan...) a dokonca aj jedlo sa dalo vybrat vegetarianske (vo velkej vacsine) - hip hip huraaaaa 🙂
Takze baby, nebojte sa prirodzeneho KP porodu, ja som dokazom toho, ze aj 50 kilova prvorodicka moze absolvovat takyto porod radostne (3 hodiny aj s cestou 🙂 ). A som presvedcena o tom, ze keby som rodila v normalnej nemocnici, tak veru takyto pozitivny zazitok nemam. Porodnica krasna, cistucka, no hlavne je to o pristupe personalu, a ti su v Kochu perfektni!!! Nelutujem ani cent, co som za porod tam dala 🙂

celasapremenim
10. aug 2014

dakujem velmi pekne, aj som si hovorila, ze keby sa mi spustil tento tyzden, tak to asi skusim....len moj ma uz teraz 3300, tak by to malo byt co najskor, nech nie je privelky
🙂 velmi mi pomohol tvoj prispevok

lucifera12
10. aug 2014

@celasapremenim a maly je stale kp? Neumudril sa? Mne odkedy sa mala otocila, tak viac tlaci dolu, je to narocnejsie, nevladzem tolko.

celasapremenim
10. aug 2014

@lucifera12 hej, hore ma hlavu urcite
ale velmi sa hybe a mam sustavne tvrdnutie z toho, pot ma oblieva :D kym mal dve a viac kg, tak to bolo ok, teraz je uz trosku velky a hlavne ja mam aj brusko velke
tebe uz nalieha hlavickou 🙂 aj mne asi nalieha, ale ritkou
no jednoducho preco by to nemohlo byt zlozite

celasapremenim
10. aug 2014

@martynnka mati, co ti dala do tehotenskej knizku k stupnu naliehania pri 3cm? 🙂 ja pri jednom tam mam dvojku

martynnka
10. aug 2014

@celasapremenim myslis to CS ako cervikalne skore? Lebo to mam 8 😀 Ci nieco ine?

martynnka
10. aug 2014

@stara_blaskova ako dobre sa to cita 🙂 A veru pravdu mas, keby rodis v klasickej nemocnici, urcite takyto zazitok nemas, nevenovali by sa ti tam tak osobne alebo ako to mam povedat...

celasapremenim
10. aug 2014

@martynnka ja tam mam ze naliehanie, ziadna skratka...v tych riadkoch, co pisu vzdy pri poradni....hm tak neviem, ale vsimla som si, ze mam nejaku inu teho knizku, ked sme si davali podpisovat pri pouceni, tak neviem

po dvoch porodoch si myslim, ze ta psychika a ako sa k matke chovaju vsetci okolo, je patdesiat percent uspechu, mas z porodu ovela lepsi pocit a tym padom vsetko inak vnimas a inak prezivas, viac endorfinov, viac kludu pre dietatko, je to pre mna velmi dolezite, mne je uplne jedno, ako vyzeraju izby, maju byt ano ciste, ale najviac mi zalezi, aki ludia su okolo mna a ako sa ku mne chovaju v tych citlivych chvilach

celasapremenim
10. aug 2014

inak mati, ako sa citis? ja som mala poslednu noc uplne bez spanku, tak velmi sa mi maly hybal a tvrdlo mi brucho, isla som spat na svitani, som rada, ze to padlo na vikend, kedy sa mohol doobeda venovat detom manzel

martynnka
11. aug 2014

@celasapremenim teraz pozeram, ze je tam taka kolonka, ze naliehanie a tam je nejaky zvlastny znak, ktory neviem, co znamena a este rimska II. Inak sa citim normalne v podstate, ja to nechapem, ako mozem byt na 3-4cm a nic sa nedeje uz tolko dni 😀 Ja snad este aj dalsiu stvrtkovu porandu stihnem 🙂

celasapremenim
11. aug 2014

no to mas asi kruzok a ciarka a ten kruzok to je hlava
tak ked je dole, tak naliehanie hlavou a dva to mam aj ja ten stupen dva
co citam tu baby, tak su takto pootvarane aj dva mesiace....ja som to nikdy tak nemala, teraz som na jeden cm a podla mna do tyzdna rodim

celasapremenim
11. aug 2014

@lusipe ja viem tak, ze mesiac pred terminom by to malo byt u nich uz uhradene

lusipe
11. aug 2014

@celasapremenim práve na pouceni a predpriprave vraveli ze stačí v deň pôrodu..tak snáď nás neodmietnu🙂

misinka26
11. aug 2014

@celasapremenim Nemusí, ja som už bola na pôrodnej sále a muž to ešte len vtedy platil ... taktiež tu mamičky písali, že aj neskôr sa dalo... takže pohoda no stress...

misinka26
11. aug 2014

@lusipe Neodmietnu neboj sa ... 🙂

celasapremenim
11. aug 2014

@misinka26 aha, ja som to brala podla pokynov na papieroch z kocha ;D

celasapremenim
11. aug 2014

@lusipe 🙂 urcite nie, drzim ti palce

misinka26
11. aug 2014

@celasapremenim Ano je to tam napísané 🙂 My sme na to nejak pozabudli ale vôbec to nevadilo ...

sarra6
11. aug 2014

@martynnka ja som mala klasicke domace so srdieckom a kazdemu sa pacili 🙂 takze uplne v pohodke

shania31
11. aug 2014

@celasapremenim
Ked zaplatis poplatok aj v den porodu, nic sa nedeje..... 🙂

celasapremenim
11. aug 2014

@shania31 uz to mam tak zo dva tyzdne uhradene :D
nech na to nemusime mysliet, mozno by nedobehol z recepcie mangel :D a po porode by mohol zabudnut pin kod :D:D:D

martynnka
11. aug 2014

@celasapremenim ano, ano, kruzok a ciarka tam je 😀 a to cervikalne skore tam mas ake?

celasapremenim
11. aug 2014

@martynnka mati ja neviem ktore je cervikalne skore
ja tam mam len stlpcek Nalieh. a tam mam hore kruzok dole ciarku, lebo je hore hlavou a pri tom II 🙂

martynnka
11. aug 2014

@celasapremenim ved to je jedno v podstate 😀 Mam tam take, ze CS: > 8b. No a citala som, ze CS 10 je uz akoze otvorena na 10cm a moze sa ist rodit 😀 Takze celkom vtipne mat uz teraz 8 bodov 🙂 Preto sa pytam 🙂

celasapremenim
11. aug 2014

cely cas som to hladala v predtlacenych stlpcoch, ano cs tam mam uz som to nasla
tak mam cs3b 🙂

martynnka
11. aug 2014

@celasapremenim no pekne 😀 Fakt sa bojim, ze ten porod pride totalne rychlo... Uf, taka som zvedava, ako si to moja mala naplanuje 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre